Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Wuzi203

Zavisnost od Makovog caja, Lirike i rivotrila.

Recommended Posts

Poz ljudi,

Znaci eto nisam dugo bio na forumu, iskreno da kazem nisam ni stekao neko prijateljstvo ili odnos sa nikim ovde ali ono.. pisao sam nesto o nekim duhovnim probudjenjima, promene svesti i percepcije na svet i neke vrlo filozofske teme.Sada mi je anksioznost mnogo bolja, meditacija mi stvarno pomaze u ovom anksioznom/depresivnom stanju.Sa druge strane navucen sam na liriku, rivotril i caj od maka.. koja kombinacija a? :lol: nije teska zavisnost u smislu da gutam po 2-3 table dnevno i to, ali kad sam u mogucnosti roknem i do 2 table za vece uz alkhol, liriku i naravno caj od maka koji konzumiram svaki dan kao i rivotril koji uzimam od keve (jadna zena, sta joj se sve izdogadjalo u zivotu).. bio sam par puta i po bolnicama uglavnom zbog mesanja alkohola sa raznim tabletama, cak sam bio i 2 meseca navucen na morfin.Na meni se to ne vidi, mnogo sam uredan, bistrog uma, aj da ne kazem i zgodan i lep al me nekako guta ta depresija/anksioznost.. mislim da cu meditacijom uspeti da se resim anksioznosti i depresije jer vec vidim boljitak (bar nemam anksiozne napade i ogromnu anksioznost svaki dan) ali sa ovom zavisnoscu ne znam kako cu se izboriti... sta da kazem mislim imam 23 godine, maskiram nekako zavisnost ali sta cu... stvarno ne znam kad cu prestati.. ne volim da kazem e bas cu danas pa onda uzmem i pojedem cim dobijem Liriku 600+ mg... eto to je neko moje iskustvo. 

On 9/7/2020 at 6:28 PM, Wuzi203 said:

ali sa ovom zavisnoscu ne znam kako cu se izboriti..

Ne mozes sam. Idi kod psihijatra i budi 100 posto iskren..Resenje ce se pronaci. Najvaznije je da ti zelis da se resis te zavisnosti, od lekova, alkohola, maka...

Nisi napisao cime se bavis jel samo lezis kod kuce ili i zaradjujes makar za sebe?Ako ne radis nigde onda si izgubljen slucaj tu jedino onda toponica moze da pomogne mada moj komsija je bio za alkohol tamo i nije pio jedno godinu dana ali ne vredi poceo opet.Mada tamo bi te odvikli od maka a ko zna kojim bi te lekovima kljukali.

Daksi..Ne idu svi u tu "Gornju Toponicu" ni u "Male pcelice"...

Sve zavisi od mesta prebivalista, pa tako oni koji zive u Beogradu lece se u Drajzerovoj, u Lazi, a ko ima dovoljno novca odlazi u rusku kliniku  https://drvorobjev.com/  - pogledaj samo galeriju slika..lici na pristojan, lep hotel. 

@Wuzi203 pisi nam malo o sebi..Odgovori na Daksijevo pitanje :) 

Ma dobro ja sam to vise ironicno rekao Toponica iskreno ne znam koliko je njih uopste uspelo tamo da se izlece.Ja dok sam bio na psihijatriji u toponici bilo je onih koji su zbog trave zaglavili na psihijatriji a da ironija bude jos veca oni su cesto pusili travu nocu pa sad ti vidi kakvo je to lecenje.

Daj malo tog caja od maka i rivotrila, budi drug :biggrin:

E a gde nadje takav caj, jer ako je onaj mak u pitanju koji sadrzi opoidne alkaloide, njegov promet, prodaja, proizvodnja su izricito zakonski regulisani? Ako si svestan da si zavisan i da zbg toga trosis mnogo novca, da ne mozes da funcionises bez tih relaksanata, onda moras sam sa sobom prvo da resis da li ces da se skines sa toga, ako je moguce postepeno. Od cega si tacno zavisan, od euforije koju stvaraju ili je u pitanju to sto ti je puno teze da funkcionises kada nisi ni na cemu? Ja mislim da je prva situacija gora, e sada gde ce to ili nece da te odvede, zavisi i od tvoje generalne motivacije u zivotu i toga da li ti tako dugorocno mozes da funkcionises. Ne znam da li je u pitanju morfin ali on se vezuje za opoidne receptore i potrebno je kao i kod svake droge povecanje doza da bi se postigao osecaj euforije. Pod pretpostavkom da ga taj caj nekim cudom sadrzi, kolicine koje unosis bi vremenom znatno rasle. Nisam sigurna kakav savet ili pomoc zelis ovde, ne verujem da ce ti neko reci da radis to dugorocno, cak i ako ti je sada ok, posto je pozn ato da se te navike tesko kontrolisu. Ali sto se mene tice, pisi slobodno otvoreno, problem je problem, ma koji bio, svi smo l(j)udi.

Ma kada je nekom lepo na necemu tesko da ce da se odluci da se skine sa toga.Cudi me samo gde se setio maka kad vecina rokaju travu mada i trava moze da te sjebe jako dobro.Ne znam koliku zavisnost svara taj mak ali mislim da cigare stvaraju jacu zavisnost.A to kazem zato sto sam prvo smanjio na 5-10 cigara i evo sada zbog bolesti vec 6 dana ne palim cigaru.Tako da je lako ostaviti neki porok ali ako si slab ovako psihicki onda jako brzo mozes da predjes i na ozbiljnije droge.

Slazem se za cigare da su mnogo jaka zavisnost, ja sam to jedva ostavila pre par godina. Najgore je što ničemu ne služe, mislim možda nekome služe, meni su se bile svele samo na zavisnost i trovanje sebe.

Resavaju se zavisnosti na dosta mesta u Beogradu, samo je to za bogate.

Momak ima problem na licnosnom nivou i to se uporedo tretira psihoterapijom. Ali nije neresivo. Velika prednost je sto je mlad i sto izgleda da nije ostetio organizam. Zelim mu da se trgne iz toga, ma koliko tesko bilo.

Dok si mlad resavas takve stvari, ako se ceka, upropastis zivot. Samo da naidjes na ok terapeuta. Daj mu sansu, pa menjaj ako ti ne odgovara.

Edited by offspring