Jump to content
Depresija Forum

Recommended Posts

Da li neko koristi ovu biljku?

Navodno moze da pomogne kod skidanja s alkohola i takodje kod gonartroze iliti artritisa kolena, u mom slucaju bi to bilo 2U1 :D

Izvini, kako mislis biljku? Zar nije u pitanju sinteticki lek?

Salim se, proucio sam lek uzduz i popreko po netu, ali mi je malo frka da pocnem jer mi je to novo. Inace, lekarske usluge ne korsitim, vecini stvari testiram sam na sebi, na vlastitu odgovornost, danas nabavio jedno pakovanje, pa i nije jeftin. . .

A ok :). Nije, ja sam ga davnih dana dobila za neke bolove i toboze "anksioznost". Mislim da treba da se pije malo duze da bi se bilo sta osetilo ali meni iskreno nije koristio.  I ja slabo koristim lekarske usluge, jer dok stignes do lekara koji je zainteresovan i jos "covek", omatorices...

10 hours ago, dibidus said:

Salim se, proucio sam lek uzduz i popreko po netu, ali mi je malo frka da pocnem jer mi je to novo. Inace, lekarske usluge ne korsitim, vecini stvari testiram sam na sebi, na vlastitu odgovornost, danas nabavio jedno pakovanje, pa i nije jeftin. . .

Nikad lekove ne naruču preko interneta.

Sam bez doktorskog mišljenja NI SLUČAJNO!!!

Nista preko interneta, odem kod lekara, dobijem recept i kupim lek. U vezi famoznog lekarskog strucnog misljenja previse sam mator i previse sam toga isprobao da bih respektovao lekarsko misljenje po pitanju ovih nasih tema, iako vidim da se 99% ljudi daje lekarima u ruke s punim poverenjem.

Malo offtopic, mene lekar pita, sta ti treba i ne idemo dalje od toga, pre kad sam jos drzao do lekarskog misljenja bilo je vise manje sprdnja, a vidim i kod drugih ljudi da je slicno, jedna moja drugarica od skupo placenog privanog psihijatra dobila Rivotril 0,2 da pije a ona zabunom u apoteci dobila 0,5 i zena pije lek neko vreme i ja joj kazem pa to ti je dupla doza i vise od toga, ona ode kod psihijatra, on kaze, nema veze, nastavite s tom dozom ako vam prija. I to s jednim lekom koji nije bas bezazlen tipa Bromazepan, itd. . . Bozemesacuvaj, ne bih da uticem na nekog da se samoleci sa ovim igrackama, ali ja vec imam odredjeno iskustvo u konzumiranju benzosa, znam koji mi odgovara, koji ne, koja doza i slicno, a ovaj Neurontin mi je totalna nepoznanica, pa ne bih da zabrljam, navodno je safe da se miksa sa benzosima, naravno u pristojnim kolicinama. . .?

Pio sam liriku, koja je kao unapređena verzija neurontina. U prevodu, potrebne su manje doze da se nadrogiraš. 

Na lirici mi je bilo super dve godine, faaantastično, pun sebe, sve kako treba, raspoloženje povišeno do manije, bez anksioznosti ikakve, raport idealan, idealno sve, sam sebi idealan. 

I onda skapirah da sam sve vreme zapravo kao pijan, ali bez mamurluka ujutru i kajanja. A i što bih se kajao kad sam sve radio baš kako treba. 

Inače, lirika i ima dejstvo na gabaA i kalcijumske kanale kakav ima i alkohol. 

Jedva sam se skinuo, krizirao oko 3 meseca, proklinjao dan kad sam počeo s tim lekom. Nikad više. 

Još nisam sanirao posledice svih sranja koje sam napravio dok sam bio pod lirikom. 

To je i meni neverovatno. Tolike sam lekare izmenjala, dovoljno da steknem neki opsti uvid i da vidim da tu ima puno kukolja i retko "zita'. Ne znam kako se ljudi olako prepustaju lekarima, valjda im treba da veruju u njih, zamena za sigurnost...