Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
blackadder

Agresivni ispadi

Recommended Posts

Svi mi znamo da mentalni poremećaji,kao jednu od karakteristika,mogu u sebi sadržati određene agresivne impulse i porive...Međutim,koliko često se ti impulsi kod vas ispoljavaju "prema vani",tj.koliko često agresivni impulsi kod vas imaju sklonost da pređu u agresivne ispade?

U kakvim okolnostima se to kod vas obično dešava,i kako se nakon takvih situacija osećate-dobro ili loše?

Let's talk!! :)

U proseku jednom godišnje ili nešto češće, sve nekako baš oko kraja februara. Dešava se kada je vrlo očigledno da otac nije u pravu, da je preterao sa pritiscima, omalovažavanjem, energetskim vampirizmom i slično, nakupi se i puknem. Dva tri sata posle ispada se osećam uzrujano i dalje ne smiren, onda od prilike kreće neki period suprotnosti oko sat vremena gde se i smejem, sam sebe mislima zasmejavam, posle toga se osećam iscrpljeno, a posle toga relativno OK.

imao sam te trenutke, da.

videli ste verovatno i vi na forumu neka moja čudna ponašanja.

šta da kažem, posle se obično pitam šta je meni to trebalo...

sad, ako mogu, radije i prećutim ako sam isprovociran ili nešto, nego da ispadnem životinja.

Desavaju mi se agresivni ispadi, pokusavam da ih preobrazim u nesto kreativno ali mi ne uspeva uvek.

nemam agresivne ispade osim ponekad pesničenja jastuka zbog neke (ili sveukupne) društvene nepravde (verovali ili ne)

međutim gneeeeev koji bukti u meni s vremena na vreme 

kad prema meni neko ispadne neuljudan ili se ponaša bez trunke poštovanja

e taj gneeeev me pojede celog me obuzme i skroz mi pomuti razum

bože kakve sam ja sve misli imao u tim stanjima

prestrašne destruktivne misli

zato i idem u crkvu

"srce čisto sagradi u meni bože i duh prav obnovi u meni"

On 10/3/2020 at 1:45 AM, blackadder said:

Svi mi znamo da mentalni poremećaji,kao jednu od karakteristika,mogu u sebi sadržati određene agresivne impulse i porive...Međutim,koliko često se ti impulsi kod vas ispoljavaju "prema vani",tj.koliko često agresivni impulsi kod vas imaju sklonost da pređu u agresivne ispade?

U kakvim okolnostima se to kod vas obično dešava,i kako se nakon takvih situacija osećate-dobro ili loše?

Let's talk!! :)

Dogodilo mi se u zadnjih 30 godina oko 5 agresivnih ispada. Dogodi se kad ne mogu nikako izbjeći nečije maltretiranje. Kod svakog takvog ispada netko je bio neugodno iznenađen jer se trenutak prije osjećao nadmoćno.

Ta eksplozija i mene iznenadi. Ne želim biti agresivan. Nakon nekog vremena trpljenja nečijeg maltretiranja dogodi se u trenu kao napad bijesa, napad koji traje dok god "neprijatelj" stoji. Bojim se toga, kad god mogu bježim čim naslutim.

Sad već nije dugo i nadam se da neće više nikad.

Nikad u životu nisam imao agresivni ispad,nije bilo potrebe za time.Jednom davno su me zvali iz engleske kladionice da mi ne mogu isplati par tisuca eura dobitka ,dok im ne pošaljem neke izvadke iz banke gdje se vidi adresa,iako sam imao račun kod njih.Rekao sam im da hoću,poklopio telefon,ušao u kafić,sjeo za šank i naručio kavu.Primjetio sam da me gleda čovjek od nekih 70 godina.Odjednom iz čista mira progovori i kaže,"vidim da s tobom nema zajebancije".Ja ga pitam zašto tako misli,a on kaže " način na koji si ušao,naručio kavu i način na koji gledaš"..Ne sjećam se točno što sam mu odgovorio,ali uglavnom nisam si mislio da možda ostavljam takav dojam na ljude,ali da,stvarno se ne sjećam da je ikad netko bio u životu bezobrazan prema meni i da bih morao agresivno reagirati.Šanse za to su sad još manje jer živim mirno,ali nikad ne reci nikad.

Posted (edited)

Da li je moguće da nema nikog ko ih ima...

...Svaki dan? :unsure::ph34r2:

Edited by blackadder

Ja sam pretezno miran i stalozen ali kad se iznerviram a to moze da bude i za 5 sekundi onda umem da odreagujem jako burno mada to ne smatram kao agresivnost vise kao burno reagovanje.

4 hours ago, blackadder said:

Da li je moguće da nema nikog ko ih ima...

Hide contents

...Svaki dan? :unsure::ph34r2:

kako da ih imam kad sam pička koja ne sme ni da uzvrati napad a kamoli da napadne prvi