Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Guest

Pijte lekove, prihvatite terapiju

Recommended Posts

Ovo je tema za sve one koji odbijaju da priznaju sebi da nesto nije u redu. Za one koji misle da ne treba da se lece. Za one koji misle da ce proci samo od sebe i da je to normalno.

E pa ja sam ovde da vam kazem - ta dusevna stanja, dusevne boli, padovi raspolozenja, usamljenost bezvoljnost suicidalne misli, psihoze, to su stvari koje se lece. 

I ne, neces  se probuditi jednog jutra i shvatiti da je nestalo toga ni na filmovima nema. Treba se leciti i plus psihoterapija.

Najteze je ako nema podrske porodice. I najteze je priznati samom sebi. Meni je trebalo pet godina da prihvatim terapiju. Pet jebenih godina. Mislila sam da je normalno da mi raslolozenje varira da je normalno da sam u konstantnoosem raspplozenju depresiji bezvoljnosti i da ne nabrajam dalje simltome. Meni to traje od 7 osnovne i nikad nisam dovodila u pitanje. E onda sam lepo krenila antipsihotik da pijem redovno i shvatila koliko mi je bolje i da zapravo to variranje raspolozenja nije normalna pojava.

I jos jedna draga osoba je tesko prihvatila. Ali sada pije terapiju.

Nemojte se zajebavari sa time i praviti da ste najpametniji. Jer niste. Ako treba da pijem do kraja zivota picu al u onom paklu vise necu da budem.

Sve ovo pisem jer sam se sa 18 godina pravila mnogo buntovna i pametna. Da je imao neko da me isamara tada i za ruku kod psihijatra drugacija bi prica bila. Ali ljudi su govorili "to je samo faza, procice". 

Pomozite sebi kada drugi vec ne mogu da vam pomognu. Vredni ste i zasluzujete da zivite. Borite se za sebe jer niko drugi nece.

I onako nemate sta da izgubite vec ste dotakli dno zar ne? Zasto onda ne pokusati menjati neizbalansiranu hemiju u mozgu i raditi na sebi?

Zagrljaj <3

Edited by Riot

5 hours ago, Riot said:

Ovo je tema za sve one koji odbijaju da priznaju sebi da nesto nije u redu. Za one koji misle da ne treba da se lece. Za one koji misle da ce proci samo od sebe i da je to normalno.

E pa ja sam ovde da vam kazem - ta dusevna stanja, dusevne boli, padovi raspolozenja, usamljenost bezvoljnost suicidalne misli, psihoze, to su stvari koje se lece. 

I ne, neces  se probuditi jednog jutra i shvatiti da je nestalo toga ni na filmovima nema. Treba se leciti i plus psihoterapija.

Najteze je ako nema podrske porodice. I najteze je priznati samom sebi. Meni je trebalo pet godina da prihvatim terapiju. Pet jebenih godina. Mislila sam da je normalno da mi raslolozenje varira da je normalno da sam u konstantnoosem raspplozenju depresiji bezvoljnosti i da ne nabrajam dalje simltome. Meni to traje od 7 osnovne i nikad nisam dovodila u pitanje. E onda sam lepo krenila antipsihotik da pijem redovno i shvatila koliko mi je bolje i da zapravo to variranje raspolozenja nije normalna pojava.

I jos jedna draga osoba je tesko prihvatila. Ali sada pije terapiju.

Nemojte se zajebavari sa time i praviti da ste najpametniji. Jer niste. Ako treba da pijem do kraja zivota picu al u onom paklu vise necu da budem.

Sve ovo pisem jer sam se sa 18 godina pravila mnogo buntovna i pametna. Da je imao neko da me isamara tada i za ruku kod psihijatra drugacija bi prica bila. Ali ljudi su govorili "to je samo faza, procice". 

Pomozite sebi kada drugi vec ne mogu da vam pomognu. Vredni ste i zasluzujete da zivite. Borite se za sebe jer niko drugi nece.

I onako nemate sta da izgubite vec ste dotakli dno zar ne? Zasto onda ne pokusati menjati neizbalansiranu hemiju u mozgu i raditi na sebi?

Zagrljaj <3

koji ap pijes Riot?

Problem je sto makar kod mene je bilo nemoguce ubediti me da sam psihotican.Izgleda da je nekad neophodno na silu ubediti coveka sa problemom da se obrati za strucnu pomoc.Kod nas se psihicki problemi obicno lece alkoholom.To znam iz licnog iskustva i eto 5-6 godina sam tako se opijao ne tako cesto ali sam voleo da budem pijan jer mi je tada bilo lakse.Konacno sam pre jedno godinu ipo shvatio da opijanje ne vodi nicemu i da je to samo vrsta droge.Mislim da se psihicki problemi najteze lece jer pre svega treba naterati coveka da se obrati psihijatru a znate sta se desava kada ljudi saznaju da neko ide kod psihijatra.

6 hours ago, aenimabinned said:

What if ,#What if...Nije sve tako crno-bijelo..

Granicarka sam, to mi oprosteno ahahah...i mani me if else petlji :D

1 hour ago, Riot said:

Granicarka sam, to mi oprosteno ahahah...i mani me if else petlji :D

Ja sam nekad prije konzumirao puno lijekova,s vremenom sam smanjio,sjecam se kad  mi je receno da cu piti 2 ili vise lijekova ne tako davno.E sad ,ne pijem toliko lijekova da se razumijemo :)  ,pijem malu dozu  i zivotarim.Kontam  promjeniti lijek ,pricao sam o tome sa privatnim .Za treanu prvi put cujem,neznam dal je skupa. I tako.to be continued.

Edited by aenimabinned

2 hours ago, aenimabinned said:

Za treanu prvi put cujem,neznam dal je skupa. I tako.to be continued.

ni ja nisam cula za to komercijalno ime 

aktivna supstanca je olanzapin - antipsihotik koji se koristi i kao stabilizator raspolozenja, a nekim ljudima pomaze i kod nesanice

8 hours ago, Gerda said:

ni ja nisam cula za to komercijalno ime 

aktivna supstanca je olanzapin - antipsihotik koji se koristi i kao stabilizator raspolozenja, a nekim ljudima pomaze i kod nesanice

Ja sam godinama pio Treanu.

Da li je još u prodaji ne znam.

3 hours ago, Apoptosis said:

Ja sam godinama pio Treanu.

Da li je još u prodaji ne znam.

U prodaji je i dalje, Hemofarm je izdaje. I da skupa je...

U svakom slucaju ne znam kakve veze ima koji lek ja pijem, bitna je poenta price.

Edited by Riot