Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Erik

Podcenjivanje

Recommended Posts

Da li vas ljudi podcenjuju zato sto ste bolesni, i cine vas kao da ste nesposobnjakovici?

Mene roditelji maksimalno podcenjuju, mrzim ih zbog toga.:oioi:

Edited by Erik

Svi koje znam me potcenjuju još od kako znam za sebe.

Majku li im svima izj*bem zlobnu,bednu i praznoglavu:dry:

Sad kad sam odrasla-sad potcenjujem i ja njih,pa da vidimo ko će dalje da dogura.

Majku li im...

5 hours ago, Erik said:

Da li vas ljudi podcenjuju zato sto ste bolesni, i cine vas kao da ste nesposobnjakovici?

Mene roditelji maksimalno podcenjuju, mrzim ih zbog toga.:oioi:

Pa ako nemas stalni posao normalno da te roditelji podcenjuju.I mene je keva kada sam se vratio iz inostranstva pocela da nervira kada cu naci posao.Kad malo razmislim i treba malo nervirati decu jer kada se covek ulenji bude mu lepo da ga neko izdrzava.

roditelji me ne potcenjuju, ali mnogi drugi da..imam nekog komšiju, moje godište..javim mu se, a on nešto kao mangupski namigne..neću više ni da mu se javljam verovatno, ne javljam se mnogim komšijama.

Ili si ti preosetljiv ili su ti komsije pravi olos :mellow2: Secam se dok sam bio psihotican pored toga sto sa roditeljima nisam razgovarao i na vecinu komsija sam gledao kao da su zli,da rade protiv mene i ostali tripovi.Mada ni sada se ne druzim nesto sa komsijama jedino sa tim jednim drugom i sa mojim kumovima.Ne znam zasto mislis da ti mangupski namigne?Ne znam kako to tumacis?Licno ne verujem da ti misli nesto lose samim tim sto ti se javio.

Kad sam bila mladja zbog socijalne anksioznosti sam imala bas dosta takvog ''bockanja'' i vredjanja od rodbine i od vrsnjaka. Uglavnom su muskarci prednjacili u tome. I u tim situacijama bi se moja smotanost i stidljivost samo povecavala, vrlo neprijatno.

Mene ne podcenjuju. Još ne smem ni da se žalim kad mi nije dobro, kažu imaš stalan posao u Srbiji. Misle da sam neki superheroj, ili ne znam ni ja koja veličina, ja ne živim ni upola normalan život kakav se danas smatraa normalnim. 

Još smatraju da ja i nisam bolesna, nego da se forliram i umišljam. Ja stvarno ne znam šta je s tim mozgovima, ko da neko ko ima sto milina i trideset kuća ne može da bude bolestan. Ja imam tu platu i ne smem da budem bolesna. Bolesno je sve to.

1 hour ago, daksi990 said:

Ili si ti preosetljiv ili su ti komsije pravi olos :mellow2: Secam se dok sam bio psihotican pored toga sto sa roditeljima nisam razgovarao i na vecinu komsija sam gledao kao da su zli,da rade protiv mene i ostali tripovi.Mada ni sada se ne druzim nesto sa komsijama jedino sa tim jednim drugom i sa mojim kumovima.Ne znam zasto mislis da ti mangupski namigne?Ne znam kako to tumacis?Licno ne verujem da ti misli nesto lose samim tim sto ti se javio.

Tumačim kao potcenjivanje, omalovažavanje, mangupiranje. A znam ga još iz škole. ako lepo kažem zdravo, reci i ti zdravo, šta mi namiguješ. Neki put ga gledam, neće ni da se javi. neću ni ja njemu više da se javljam.

Meni je pun vise govnara iz kraja, svi mi se nesto keze, ne mogu da verujem u sta su se ljudi pretvorili, koriste me za sprdnju, i bivsi ortaci mi glume velike frajere, sad su se  ozenili, imaju pare i kao veliko su mudo, u stvari to vise nije potcenjivanje, osecam njihov prezir.

1 hour ago, weirdo said:

Tumačim kao potcenjivanje, omalovažavanje, mangupiranje. A znam ga još iz škole. ako lepo kažem zdravo, reci i ti zdravo, šta mi namiguješ. Neki put ga gledam, neće ni da se javi. neću ni ja njemu više da se javljam.

to je jako bezobrazno da netko ne odgovori na pozdrav

ali ja to ne bih shvatila kao nesto licno, kao neko potcjenjivanje  - to je jednostavno neki nekulturni mulac, valjda mu je i lijeno otvoriti usta

time on pokazuje kakva je osoba i stvarno takve ljude treba nekako pokusati ignorirati

ima jedan takav mutavac u mojoj zgradi - ali ja ne smatram da on bilo koga potcjenjuje, nego je on sam jedan nikogovic

to vam je tip koji je kao sav nabildan, ima neku ruznjikavu opasnu psinu - a dovukao i zenu i djecu  i tog psa starcima koji  jadni stari bolesni izbacuju smece, idu u kupovinu, izvode van neku svoju malu staru kujicu itd

stari se jadan vuce s nekom hodalicom, pomognem im uznijeti vrece s kupovinom kad god ih sretnem iako sam i sama klimava, ali toliko jos mogu (sreca pa je 1. sprat)

cak sam im i jucer pomogla, usred moje jurnjave povodom "akcije stolic" (zainteresirani pogledati topic "da li vas je danas nesto nasmijalo" :lol:)

sad im se jos ta kujica tjera, pa je stara jadna mora cuvati od te psine :shok:

sve bih ja to izbacala van - kako ih nije sramota

ima takvih lezilebovica ovdje inace dosta - ostanu bez posla, kriza - pa se uvale starcima i to sa porodicom i djecom, strasno

mladi "zdravi" ljudi parazitiraju na starim bolesnim roditeljima

bar da smece bace ili kupovinu obave - ali ima on vaznijeg posla, glumi nekog frajera, a ne smije ljudima ni gledati u oci, onako uvijek zuri nekud u pod, ma bas ga briga, sjedne nocu na balkon, dimi travu i mudruje

umjesto da ode i nadje bilo kakav posao - ako nema tu, onda u drugom gradu, na nekom selu, u drugoj zemlji 

sve manje imam milosti prema takvima

dvoje mladih ljudi u svojoj zemlji da ostanu bez stana jer nemaju posao i ne mogu platiti hipoteku? a imaju za travu, alkohol, cigare, izlaske, skupe mobitele, markiranu odjecu, teretanu, auto itd.

ja sam SAMA i BOLESNA izgurala bez icije pomoci u stranoj zemlji i stranom gradu - i sebe i svoju djecu i bivseg muza 

plus pomoc, pokloni, nevracene pozajmice familiji i raznoraznim "prijateljima" - koji su poslije uglavnom nestali - i neka su, hvala Bogu

:focus:

a sto se inace nepozdravljanja tice - to me bas onako iritira, i kad sam najbolje volje - da ne spominjem kad nisam - a sada ocito nisam:curica:

ja pozdravim kud god udjem, u banku, prodavnicu, autobus - i na stanicu kad dodjem, ako ima ljudi sto cekaju bus ja pozdravim

eto sta sam - izmucena sljedbenica becke skole osudjena citav zivot zivjeti okruzena prvo onim balkanskim seljacima, a sad ovima ovdje

(ima i tu i tamo naravno i finih kulturnih ljudi, ali su u velikoj manjini, a brojnost im i dalje opada)

rjedje presutim a cesce, ponovim pozdrav onako glasnije

ili kazem: vi ne znate pozdraviti? jos oni drzavni sluzbenici uh - kad pozdravis a on/a bulji u tebi i pita "sta ste trebali" (to me narocito uzruja jer ne predstavljaju samo sebe nego i neku ustanovu u kojoj rade) - e onda ja kazem: "za pocetak trebam da mi odzdravite, kad sam vec ja pozdravila vas":curica:

jednostavno ne podnosim nekulturu i bezobrazluk, a to je na kraju krajeva i nedostatak neke osnovne ljubaznosti i postovanja prema covjeku koji te  je pozdravio

onda se ponekad naljutim i kazem - necu ni ja vise prva pozdravljati

ali onda pomislim - sta cu ja sad postati kao oni? mozda pocnem tako raditi i raznorazne druge gadarije, samo zato sto ih drugi rade?

tako da uglavnom pozdravljam i dalje :rolleyes:

(cak i onog mutavca iz zgrade jer mu je mama simpa zena, a jadna je i bolesna)

:offtopic1:

uh - tema je ustvari potcjenjivanje - sad vidim

ma kakvo potcjenjivanje, sve to treba fak-ofirati da prostite - jedino bitno je da covjek sam sebe ne potcjenjuje :)

7 hours ago, daksi990 said:

Pa ako nemas stalni posao normalno da te roditelji podcenjuju.I mene je keva kada sam se vratio iz inostranstva pocela da nervira kada cu naci posao.Kad malo razmislim i treba malo nervirati decu jer kada se covek ulenji bude mu lepo da ga neko izdrzava.

A kako onda objasniti fenomen kada te potcenjuju (kako roditelji,tako i celokupna okolina) onda dok si još uvek dete (te kada još od tog doba postaneš meta za izrugivanje i omalovažavanje svima)?:dry:

A i na šta to liči,na kraju krajeva? :oioi: Dakle,roditelji-ako si im dobar bankomat-uvažavaće te i poštovati,a ako nema kinte,onda "ko ga j*be,daj da mu sad još i mi malo dodatno otežamo i stanemo na grbaču"...Kakva je to porodica onda uopšte,gde je tu toplina,sigurnost,razumevanje? Ili se je i tu sve svelo samo na goli interes i ništa više?:dry:

5 hours ago, weirdo said:

Tumačim kao potcenjivanje, omalovažavanje, mangupiranje. A znam ga još iz škole. Ako lepo kažem zdravo, reci i ti zdravo, šta mi namiguješ. Neki put ga gledam, neće ni da se javi. Neću ni ja njemu više da se javljam.

Bogami,meni deluje kao da se ti tom tvom poznaniku malčice "sviđuckaš" (if you know what I mean)...:worried:

hehe, ženjen čovek, nije u tom smislu, nego u onom...potcenjivačkom, deluje mi. ko ga šiša.

Može tu svašta biti u pitanju,pa i činjenica što je on "natovario sebi ženu na vrat",a ti si se izvukao i prošao bezbolno po tom pitanju...Da je zaista zadovoljan svojim životom i brakom-bio bi na isti taj život maksimalno i fokusiran,umesto što ide i namiguje ljudima unaokolo:wacko:

On 11/27/2020 at 9:37 PM, Gerda said:

a sto se inace nepozdravljanja tice - to me bas onako iritira, i kad sam najbolje volje - da ne spominjem kad nisam - a sada ocito nisam:curica:

Ja veoma često ne pozdravim poznate ljude koji pred mene na ulici odnekud "banu iznenada",i to iz prostog razloga što mi se "mozak smrzne" istog trenutka kada ih vidim. U zemlju bih tada propala onako pogubljena,što za sobom-neminovno-vuče reakcije kao što su tahikardija,znoj,saplitanje po ulici,ubrzano disanje...I onda,da bih delovala koliko-toliko dostojanstveno i spasila makar ono malo privida normalnosti (koliko se tada uopšte spasiti može),narogušim se kao petao pred borbu petlova,te tako pogurena i agresivna,ubrzanim-gotovo trčećim koracima-samo gledam da što brže pobegnem sa "mesta zločina":wacko:

9 hours ago, lupus said:

Mene ne podcenjuju. Još ne smem ni da se žalim kad mi nije dobro, kažu imaš stalan posao u Srbiji. Misle da sam neki superheroj, ili ne znam ni ja koja veličina, ja ne živim ni upola normalan život kakav se danas smatraa normalnim. 

Još smatraju da ja i nisam bolesna, nego da se forliram i umišljam. Ja stvarno ne znam šta je s tim mozgovima, ko da neko ko ima sto milina i trideset kuća ne može da bude bolestan. Ja imam tu platu i ne smem da budem bolesna. Bolesno je sve to.

Robovski mentalitet su nam implementirali u mozgove odavno...

Moji ne gledaju na stvari tako, čini mi se

Ali i da imaju takvo očekivanje od mene, to je sasvim ok. Nema ništa loše u tome da se stari roditelji moraju oslanjati na svoju decu. Se la vi. 

Možda je njima stali samo do toga da mi uspemo nekako biti u situaciji da pružamo pomoć, ne samo da je tražimo. 

Mislim da svaki roditelj želi to za svoje dete. 

2 hours ago, Erik said:

Bas tako, ispada da su me rodili iz interesa, da bi im ja obezbedio dobar zivot i kintu, neka mi Bog oprosti, ali to je govnarija obicna, to uvidjam sve vise iz dana u dan.

Nekada je tako bilo a i ispravno je do nekle jer su oni tebe verovatno izdrzavali sigurno do srednje skole a mozda i kasnije?Ali cinjenica da mnogi roditelji prave decu onako po difoltu a ne razmisljaju koliko tom detetu treba pruziti i paznje i ljubavi i novca.

11 minutes ago, daksi990 said:

Nekada je tako bilo a i ispravno je do nekle jer su oni tebe verovatno izdrzavali sigurno do srednje skole a mozda i kasnije?

Da brate, po tebi sam trebao odmah da se zaposlim kada sam izasao iz vrtica, sta mi pricas bre.

Edited by Erik

Na zapadu je duznost roditelja da te iskoluje i posle se sam snalazis tako makar pricaju ne znam dali je tacno.Hteo sam da ti kazem da je moralno pomoci roditeljima jer su i oni tebe izdrzavali 18 ili kao mene 30 godina.Meni moji ne traze nista ali kada bih bio u mogucnosti pruzio bih im sve da ne dizu nista teze od kasike.Makar je to meni logicno da roditeljima kada sazris pomognes jer nije tu samo skolovanje nego i jos bezbroj stresnih i mucnih situacija kroz godine odrastanja.Mozda oni nisu znali sta ih ceka ali eto ja bih sve dao za roditelje dok recimo moj rodjeni brat on roditelje upola ne postuje kao ja.

Izvini  nemoj da se naljutis sta cu ti reci, ali mnogo filozofiras, u zivotu nisu stvari crno bele kako ti razmisljas.

Зависи од породичне ситуације. 

Ја моје такође не бих пустио да дижу ишта теже од кашике, како каже дакси. Баш бих се бринуо за њих да могу, још ја немам деце па би требало и да ми је лакше ал ет

Mene nekako boli k*rac za sve to (ne umem baš detaljno da objasnim kako i zašto)...

Sve mi je to u suštini jedna skroz besmislena priča,sa unapred zacrtanim crnim završetkom...Svesna sam da jedino što me u životu očekuje jeste gledanje roditelja kako staraju i propadaju usled ko zna kakvih (a možda čak i onih najtežih) bolesti,pri čemu dok su bili fizički zdravi-tad se nije znalo ko je od njih bolesniji u glavi,tako da kako god da obrneš i da okreneš-sve neki k*rac i neka muka:dry:

Ne očekuju oni od mene kintu,očekuju nešto mnogo veće što ne verujem da ću ikada imati kapaciteta da im podarim.

Nekada su oni bili najveće razočarenje meni,a danas sam ja iz dana u dan sve veće razočarenje njima...Pa eto,barem u tom smislu sam im na neki način koliko-toliko "dorasla" (kad već nisam ni u jednom drugom).

13 hours ago, Erik said:

Izvini  nemoj da se naljutis sta cu ti reci, ali mnogo filozofiras, u zivotu nisu stvari crno bele kako ti razmisljas.

Filozofiram?Pa sta cu kad su mi roditelji pruzili ljubav i pomogli koliko su mogli?Ja na svoje roditelje ne mogu da gledam sa prezirom odnosno gledao sam ih dok sam bio pod psihozom,i sada shvatam koliko je to bilo pogresno.Verovatno sam ja i previse vezan za roditelje pa ne mogu da se odvojim da zivim samostalno.Ja mislim da su makar kod nas stvari crno bele jer na sta se kod nas svodi zivot?Da nadjes devojku,da se ozenis napravis dete i to je to posle toga rmbas za decu dok se ne osamostale a cesto se i ne osamostale jer i sami znate kako zivimo.