Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

On 8/5/2021 at 10:45 PM, Cicina gazdarica said:

Čitam da je u mnogim zemljama ispitana ta kombinacija vakcina i da predstavlja rizik za zdravlje.

Kod nas se još ne zna kada će krenuti vakcinacija trećom dozom.

Našla sam na portalu Nova rs da je SZO stavila moratorijum za treću dozu

https://nova.rs/magazin/zdravlje/szo-2/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

A naši lekari su malo kontradiktorni kada je treća doza u pitanju.

Moratorijum na treću dozu je valjda da bi i siromašne zemlje primile bar jednu dozu. I SZO ne preporučuju mešanje. Naši lekari jesu kontradiktorni, jedna grupa lekara kaže sačekati, druga grupa odmah krenuti sa trećom, jedni za mešanje, drugi ne, itd. Jedni su da booster dozu svi prime fajzera, (navodno Kineski stručnjaci preporučili mešanje ?!?) drugi za istu vakcinu. E sada ako je Sinopharm tehnologija kao protiv gripa za pole godine nema imuniteta više, tako da možda (moje nestručno mišljenje) može da se promeni. Slušala sam jednu izjavu dr infektologa koga su pitali o mešanju vakcina, Sinofarm i fajzer, kaže, može se očekivati jača reakcija,,,, Tako da ne znam. 

5 hours ago, Mia said:

Moratorijum na treću dozu je valjda da bi i siromašne zemlje primile bar jednu dozu. 

Da, zato su stavili moratorijum. 

Nasi strucnjaci i clanovi Kriznog staba za sada preporucuju trecu dozu odredjenim kategorijama stanovnistva, ali to mi deluje sve nezvanicno...

Upravo sam gledao na vestima RTS da su se u Izraelu zarazili neki koji su primili i trecu dozu.

8 minutes ago, daksi990 said:

Upravo sam gledao na vestima RTS da su se u Izraelu zarazili neki koji su primili i trecu dozu.

Vjerojatno se možeš zaraziti i nakon deset doza,nije stvar u tome,nego u jačini simptoma između cjepljenih i necjepljenih.Nitko nije rekao da ako se cijepiš ,da se ne možeš zaraziti,nego da su simptomi onda blaži i nekom cjepljenje spasi život.

Neko mi je izgleda obrisao predzadnji post vidim da se ovde bas forsira vakcina.

7 minutes ago, joed said:

Vjerojatno se možeš zaraziti i nakon deset doza,nije stvar u tome,nego u jačini simptoma između cjepljenih i necjepljenih.Nitko nije rekao da ako se cijepiš ,da se ne možeš zaraziti,nego da su simptomi onda blaži i nekom cjepljenje spasi život.

Pa mozda ce ti spasiti zivot ali oni kako su poceli to ce biti vakcina na svakih 3 meseca.I naravno po njima to ce biti sasvim bezbedno.

Primila sam Astrazenecu 2x Posle nje se, za sad, nisam ponovo zarazila. 

Posted (edited)

Bolje da usmjere napore da naprave lijek. zanimljivo mi je da uspjevaju da šalju vozila na mars a lijek za viruse ne mogu da naprave.

Na početku se nisam plašio virusa.Poslije sam slušao medije i isprepadao se na smrt. Iz tog straha se pojavio OKP kontaminacije, inače moj vjerni pratilac kroz život koji je čučao u kavezu u koji sam ga strpao i koji je konačno dočekao svojih 5 minuta. Pokušavam da ignorišem sve vijesti o koroni jer ja ne smijem više da se plašim jer vidim da ću stradati mentalno skroz.

Ako dobijem koronu dobijem. Ako umrem umrem. Gore je patiti se ovako sa ovim ludilom sumnje. 

Bilo bi dobro malo popustiti sa pritiscima da narod ne ode mentalno. Svi dobro znamo da ko jednom pukne nikada više nije kako treba. I šta onda sa svim tim silnim invalidima? Da li neko pravi strategiju za sanaciju mentalnog zdravlja stanovništva?

Svako malo čujem neko je završio na antidepresivima i ne smije da izađe iz kuće. Ili kaže nešto se trese ujutru.Ne zna šta mu je. Ljudi nose maske u kući i ne daju nikome da im dođe.

Zašto niko ne priča o tome više u javnosti? Dokle će ovo trajati i šta će s nama biti. Meni je dodijalo.

Edited by Boo

Danas sam se vakcinisao kineskom po prvi put, keva je još pre više meseci, pomenuo sam ćaletu mislim da su 51% šanse da će se i on vakcinisani, ipak dugoročno gledano on je najviše u kontaktu sa drugim ljudima.

Nisam se nadao da će ponovo brzo rastu broj zaraženih i isto iznenadilo me kad sam video da je Marijan Ivanuša rekao da polovinom septembra očekuje preko 5000 zaraženih za Srbiju.

15 hours ago, Boo said:

Bolje da usmjere napore da naprave lijek. zanimljivo mi je da uspjevaju da šalju vozila na mars a lijek za viruse ne mogu da naprave.

Na početku se nisam plašio virusa.Poslije sam slušao medije i isprepadao se na smrt. Iz tog straha se pojavio OKP kontaminacije, inače moj vjerni pratilac kroz život koji je čučao u kavezu u koji sam ga strpao i koji je konačno dočekao svojih 5 minuta. Pokušavam da ignorišem sve vijesti o koroni jer ja ne smijem više da se plašim jer vidim da ću stradati mentalno skroz.

Ako dobijem koronu dobijem. Ako umrem umrem. Gore je patiti se ovako sa ovim ludilom sumnje. 

Bilo bi dobro malo popustiti sa pritiscima da narod ne ode mentalno. Svi dobro znamo da ko jednom pukne nikada više nije kako treba. I šta onda sa svim tim silnim invalidima? Da li neko pravi strategiju za sanaciju mentalnog zdravlja stanovništva?

Svako malo čujem neko je završio na antidepresivima i ne smije da izađe iz kuće. Ili kaže nešto se trese ujutru.Ne zna šta mu je. Ljudi nose maske u kući i ne daju nikome da im dođe.

Zašto niko ne priča o tome više u javnosti? Dokle će ovo trajati i šta će s nama biti. Meni je dodijalo.

Bold 1.  Prave se i lekovi. Uporedo sa vakcinama prave se i lekovi. 

Bold 2. -Nisam cula da neko u Srbiji pravi strategiju vezanu za mentalno zdravlje stanovnistva..Mozda i prave, ali ja nisam naletela na neku takvu vest.

Bold 3. Moja komsinica -starija zena nosi masku i u stanu i na terasi, niko joj vec godinu dana ne dolazi . Iako je vakcinisana i iako smo i mama i ja vakcinisane, odbija da dodje na kafu.

Sidje na minut, dva sa maskom i prskalicom i prska nas..i trazi da se udaljimo 2 metra od nje. Jedinu komunikaciju koju sada praktikuje je video poziv na Viberu.

Ne znam zasto cute sociolozi, psiholozi, psihijatri...

I na kraju, iako sam vakcinisana Fajzerom, obe doze u maju..ja se plasim..i to je jace od mene.

Posted (edited)
10 hours ago, Cicina gazdarica said:

Bold 1.  Prave se i lekovi. Uporedo sa vakcinama prave se i lekovi. 

Bold 2. -Nisam cula da neko u Srbiji pravi strategiju vezanu za mentalno zdravlje stanovnistva..Mozda i prave, ali ja nisam naletela na neku takvu vest.

Bold 3. Moja komsinica -starija zena nosi masku i u stanu i na terasi, niko joj vec godinu dana ne dolazi . Iako je vakcinisana i iako smo i mama i ja vakcinisane, odbija da dodje na kafu.

Sidje na minut, dva sa maskom i prskalicom i prska nas..i trazi da se udaljimo 2 metra od nje. Jedinu komunikaciju koju sada praktikuje je video poziv na Viberu.

Ne znam zasto cute sociolozi, psiholozi, psihijatri...

I na kraju, iako sam vakcinisana Fajzerom, obe doze u maju..ja se plasim..i to je jace od mene.

Ta tvoja komšinica je garantovano već oboljela psihički i jako teško će se vratiti u normalu.

A to što se ti bojiš je normalno.Svi se bojimo.Strah nas čuva.

I mene je strah ali recimo moj OKP je više gađenje nego strah od zaraze.

Nosio sam masku svuda gdje ima ljudi i onda kada sam je počeo skidati osjećao sam se nelagodno i bojao se, izmicao od ljudi.

Sada sam se navikao i neću da je stavljam ako baš ne zahtjevaju da se uđe negdje. Bolje da fasujem koronu nego da izgubim i ovo malo pameti.

Kod vas u Srbiji dosta ljudi poštuje mjere,a ovdje u Bosni vrlo malo ljudi. Dešavalo se da dobacuju ljudima koji na ulici nose maske.Šprdaju se.

Nošenje maski i preporuke da se peru ruke su sjeme mentalnih poremećaja kod labilnih osoba. Kao mene npr.

Izgubio sam godinu dana života perući ruke.A koronu sam svejedno dobio zahvaljujući onima koji ne peru ruke ni kad brišu dupe da izvinete, niti nose maske.

Edited by Boo

Posted (edited)
24 minutes ago, Boo said:

Sada sam se navikao i neću da je stavljam ako baš ne zahtjevaju da se uđe negdje. Bolje da fasujem koronu nego da izgubim i ovo malo pameti.

Kod vas u Srbiji dosta ljudi poštuje mjere,a ovdje u Bosni vrlo malo ljudi. Dešavalo se da dobacuju ljudima koji na ulici nose maske.Šprdaju se.

Sve manje se i ovde postuju mere i zato dolazi do povecanja broja obolelih. I ovde rade isto, dobacuju, smeju se..etc..

Sto se fasovanja korone tice..ako nisi vakcinisan, nemoj da pises tako...

Korona-kovid19 je sistemska bolest koja ulazi u nase telo putem respiratornih organa i onda pravi cudo u telu...Posledice korone su ozbiljne, najvise strada srce, ali izmedju ostalih dolazi i do neuroloskih poremecaja.

Jedan dalji rodjak i komsija iz sela ( u kojem je moja mama zivela 19 godina, pre udaje za tatu) dobio je koronu.

Ima 70 godina. Zdrav covek i psihicki i fizicki. Posle respiratora i oporavka u bolnici,  nekih mesec, dva je bio potpuno dementan, to je posledica korone.

Isao je kod neurologa, dobio valjda neke lekove i sada je mnogo bolje.

Moji rodjaci iz sela ( 57 god, 69 i 33 god ) imali su porodicno koronu i svi su lezali kod kuce. Sada svi idu kod kardiologa, pa i taj moj sestric koji ima 30+ godina.

Korona ostavlja teze posledice, i lakse- moj zet je mesec dana bio umoran i nije mogao da se penje uz stepenice do III sprata na kome zivi...to kao spada u lakse posledice.

Jedino ako si vakcinisan mozes da pozelis koronu koja ce te posle stititi neko vreme- razvices prirodnim putem antitela.

Ovako..cuvaj se i nemoj da zelis koronu...

Ja se plasim iako imam dve doze Fajzera jer necu da zakacim  ni taj laksi oblik korone.

Gledaj filmove, citaj nesto lagano, za opustanje, igraj igrice na kompu...i ne ulazi u veliku guzvu-gde je mnogo ljudi. Odrzavaj licnu higijenu i higijenu stana, ali tu nemoj da preterujes kao moja komsinica ( stavlja voce, povrce u sodu bikarbonu pre pranja i jela i non stop dezinfikuje stan u kome zivi sa muzem i malim psom-i njega non stop kupa )...

Drzi se i budi ok..Ne moze korona vecno da traje, prestace pandemija jednom i postace, kao sto kazu naucnici, respiratorna bolest..i vakcinisacemo se jednom godisnje u pocetku, a kasnije i svake trece godine- ne mogu da nadjem link do tog teksta..

Ne gledaj stalno vesti...i nosi masku..ona ipak stiti, koliko toliko..

Edited by Cicina gazdarica

14 minutes ago, Cicina gazdarica said:

Sve manje se i ovde postuju mere i zato dolazi do povecanja broja obolelih. I ovde rade isto, dobacuju, smeju se..etc..

Sto se fasovanja korone tice..ako nisi vakcinisan, nemoj da pises tako...

Korona-kovid19 je sistemska bolest koja ulazi u nase telo putem respiratornih organa i onda pravi cudo u telu...Posledice korone su ozbiljne, najvise strada srce, ali izmedju ostalih dolazi i do neuroloskih poremecaja.

Jedan dalji rodjak i komsija iz sela ( u kojem je moja mama zivela 19 godina, pre udaje za tatu) dobio je koronu.

Ima 70 godina. Zdrav covek i psihicki i fizicki. Posle respiratora i oporavka u bolnici,  nekih mesec, dva je bio potpuno dementan, to je posledica korone.

Isao je kod neurologa, dobio valjda neke lekove i sada je mnogo bolje.

Moji rodjaci iz sela ( 57 god, 69 i 33 god ) imali su porodicno koronu i svi su lezali kod kuce. Sada svi idu kod kardiologa, pa i taj moj sestric koji ima 30+ godina.

Korona ostavlja teze posledice, i lakse- moj zet je mesec dana bio umoran i nije mogao da se penje uz stepenice do III sprata na kome zivi...to kao spada u lakse posledice.

Jedino ako si vakcinisan mozes da pozelis koronu koja ce te posle stititi neko vreme- razvices prirodnim putem antitela.

Ovako..cuvaj se i nemoj da zelis koronu...

Ja se plasim iako imam dve doze Fajzera jer necu da zakacim  ni taj laksi oblik korone.

Gledaj filmove, citaj nesto lagano, za opustanje, igraj igrice na kompu...i ne ulazi u veliku guzvu-gde je mnogo ljudi. Odrzavaj licnu higijenu i higijenu stana, ali tu nemoj da preterujes kao moja komsinica ( stavlja voce, povrce u sodu bikarbonu pre pranja i jela i non stop dezinfikuje stan u kome zivi sa muzem i malim psom-i njega non stop kupa )...

Drzi se i budi ok..Ne moze korona vecno da traje, prestace pandemija jednom i postace, kao sto kazu naucnici, respiratorna bolest..i vakcinisacemo se jednom godisnje u pocetku, a kasnije i svake trece godine- ne mogu da nadjem link do tog teksta..

Ne gledaj stalno vesti...i nosi masku..ona ipak stiti, koliko toliko..

Nisi me shvatila. Masku sam nosio stalno ali nije me spasila od onih koji je nisu nosili. Čitava porodica mi je dobila koronu. Svi smo je preboljeli. Ja sam prošao najteže a i to moje nije bilo strašno. Gore sam prolazio od svake gripe. Čak nisam odmah ni shvatio da sam prebolio dok nismo povadili nalaze.Time što smo je preboljeli smatram da smo zaštićeni. Moja lična procjena je da su nezaraženi ostali samo penzioneri koji su se zatvorili u kuću i nigdje nisu izašli kao ta tvoja komšinica. A takvih je malo.

Propustio sam sve u čemu sam ranije uživao. Brisao i prao namirnice i sve što je ušlo u kuću spolja.Maltretirao ukućane pretjeranim pranjem ruku i odjeće. Dobio sam ovaj nesretni OKP i perem ruke minimalno 3 sata dnevno a znalo je biti i 12 .Za to vrijeme većina ljudi je živjela normalno. Neki su oboljeli, neki bili u bolnici a neki i umrli. Međutim naš narod je čudo. Ide pod parolom ma neće mene. Vakcine ne bih komentarisao mnogo jer je nezahvalno. Vrijeme će sve pokazati.

Primio 3. dozu Fajzera... busila me Mizeri ,nuspojave... upala misica u celom telu kao kada posle duze pauze pocnete da bildate

Moj kolega sa trećom dozom fajzera (75. godište, trči tri puta nedeljno, zdrav) dobio baš težak oblik. Bio u Kruševcu u kovid bolnici i ima traume jer je gledao kako ljudi iz njegove sobe umiru. Sav je prestrašem, jestra ga boli, jedan bubreg izgleda da ne radi kako valja. Dakle, vakcina da nije zaštitila od težeg oblika, kako kažu. A on sam misli da bi umro da nije primio vakcinu. Mislim da nikada nećemo saznati istinu o tome kako nas i zašto muče i ubijaju. Svi imaju različite teorije, ali nijedna mi se ne čini potpunom. Ono što mnogi koji su preležali kažu  jeste da su imali osećaj kao da su otrovani. 

@paradis Bas mi je žao. Da li je kolega bio na respiratoru?  

12 hours ago, paradis said:

75. godište, trči tri puta nedeljno, zdrav

Možda nije imao dobar imunitet, znam sa jednog drugog foruma da su mladi, sportisti koji su imali koronu bili u težem stanju. 

Mislim da niko od nas ne zna kakav imunitet ima, ne znam da li je neko uopšte ranije razmišljao o imunitetu..dok nije došla pandemija koronavirusa.

7 hours ago, Cicina gazdarica said:

@paradis Bas mi je žao. Da li je kolega bio na respiratoru?  

Možda nije imao dobar imunitet, znam sa jednog drugog foruma da su mladi, sportisti koji su imali koronu bili u težem stanju. 

Mislim da niko od nas ne zna kakav imunitet ima, ne znam da li je neko uopšte ranije razmišljao o imunitetu..dok nije došla pandemija koronavirusa.

Nije bio na respiratoru. Samo je na  kiseoniku stalno bio  Još je malaksao. Jedva se penje uz stepenice 

On 9/23/2021 at 1:24 PM, paradis said:

Mislim da nikada nećemo saznati istinu o tome kako nas i zašto muče i ubijaju. Svi imaju različite teorije, ali nijedna mi se ne čini potpunom. Ono što mnogi koji su preležali kažu  jeste da su imali osećaj kao da su otrovani. 

https://nultatacka.rs/velika-vest-pfizer-priznaje-izrael-je-bio-veliki-eksperiment-za-mrna-gensku-terapiju/

3 hours ago, Cicina gazdarica said:

Ne moze da se udje na taj sajt nultatacka. Mislim da je nestao sa neta, sto je, po meni, dobro. 

Zato sto su to teorije zavera za ljude koji vole zonu sumraka.Ej drzava Izrael koja se bori i opstaje decenijama na tom prostoru okruzena milijardama onih koje zele da je uniste bi pristala da je istrebe vakcinama

Drzava kao drzava mozda i ne bi,ali beskrupulozni pojedinci koji se nalaze na pozicijama rukovodecih u toj drzavi...Za njih je vec veliko pitanje da li bi ili ne bi.