Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

https://streamable.com/s4pyd2

Ja se skroz slazem sa ovim covekom, gledajte malo Youtube, nemojte svako vece RTS1, testirano ovoliko, testirano onoliko, preminulo ovoliko, onoliko.

Uopste nije za zajebanciju i nije bez razloga mnogo ljudi se razbolelo bas u velikim gomilama ljudi maska tad stiti. I sto je rekao jedan "ako ste toliko hrabri prosetajte kroz kovid bolnicu posebno u deo sa pacijentima na respiratoru bez maske". 

Medjutim, s druge strane stojim iza toga da se neka masinerija krize iza ovoga svega neka velika muljevina. Nekom ovo odgovara i pravi razlog zasto su napravili i pustili taj virus i zasto jaca uprkos tome sto su se neki vakcinisali cemo saznati (boga pitaj sta je u tim vakcinama)

slazem se sa tobom u potpunost, naravo niko nije negirao virus, on postoji pa postojim, ali mediji su kolektivna debilana, svaki dan zastrasuju narod, sto ti kazes nekom odgovara.. a virus jacine na nivou sezonskog gripa, naravno opasan je za stariju populaciju, isto kao i sezonski grip, ali ne trebaju da prave show od toga, ovoliko obolelo, onoliko, socijalna/fizicka distanca, ljudi padaju mrtvi ulicama ,nemoj da pricas, cuti, spusti glavu, stavi masku... itd, kreteni

Edited by David

Ne verujem ni u 0% celokupne te priče o "virusu",niti sam poverovala ijednog jedinog trenutka otkako je cela ta lakrdija otpočela...

Iako sam i sama nedavno preležala izuzetno težak sezonski grip,nije mi ni palo na pamet da idem do doktora da me tamo testiraju,zamlaćuju i koječime zaj*bavaju.

I na kraju-šta? Izađoh iz svega jaka kao stena,jača nego ikada pre.

(OK,jeste kuća već neko duže vreme u svinjcu,ali srediće se i to ;))

Postoji virus ali nije na nivou sezonskog gripa tj po stopi srmtnosti jeste .Ne gledam tv debilanu gde jedan nosi masku jedan ne ume da nosi masku i govore ti kako je opasan.

Umro mi je drug iz skole ,cela porodica mu je bila zarazena ... ono sto mogu da kazem je da je vrv do genetike ,neko je imun neko ne.

Kao sto onaj rece "Za onoga ko umre smrtnost je 100% " ... ko nije imao iskstvo s ovom ploticom naravno da ce negirati njeno postojanej,

1 hour ago, David said:

slazem se sa tobom u potpunosti, naravno niko nije negirao virus, on postoji pa postoji ali mediji su kolektivna debilana, svaki dan zastrasuju narod, sto ti kazes nekom odgovara...a virus jacine na nivou sezonskog gripa, naravno opasan je za stariju populaciju, isto kao i sezonski grip, ali ne trebaju da prave show od toga, ovoliko obolelo, onoliko, socijalna/fizicka distanca, ljudi padaju mrtvi ulicama, nemoj da pricas, cuti, spusti glavu, stavi masku...itd, kreteni.

"Stavi samar na leđa,to ti je najpouzdaniji vid prevencije" - možda bude "mantra" za neki novi soj izmišljenog virusa koji nas iščekuje jednom u budućnosti.

17 minutes ago, blackadder said:

"Stavi samar na leđa,to ti je najpouzdaniji vid prevencije" - možda bude "mantra" za neki novi soj izmišljenog virusa koji nas iščekuje jednom u budućnosti.

ne znam kako ovo da shvatim , kao kritiku? :)

Kao potencijalno predskazanje budućnosti koja nas na društvenom nivou može zadesiti...

30 minutes ago, Dreamcatcher said:

Postoji virus ali nije na nivou sezonskog gripa tj po stopi srmtnosti jeste .Ne gledam tv debilanu gde jedan nosi masku jedan ne ume da nosi masku i govore ti kako je opasan.

Umro mi je drug iz skole ,cela porodica mu je bila zarazena ... ono sto mogu da kazem je da je vrv do genetike ,neko je imun neko ne.

Kao sto onaj rece "Za onoga ko umre smrtnost je 100% " ... ko nije imao iskstvo s ovom ploticom naravno da ce negirati njeno postojanej,

Pa sad, dobro umro, mogao je i od sezonskog gripa da umre,, verovatno je imao neke boljke a da ni sam nije znao da ih ima + naravno imunitet i genetika, slazem se... ali realno prave cirkus i fantaziju iod virusa

4 minutes ago, blackadder said:

Kao potencijalno predskazanje budućnosti koja nas na društvenom nivou može zadesiti...

To ne vazi za nas koji ne izlazimo iz sobe... nema virusa ,nema drustvenih nivoa

2 minutes ago, David said:

Pa sad, dobro umro, mogao je i od sezonskog gripa da umre,, verovatno je imao neke boljke a da ni sam nije znao da ih ima + naravno imunitet i genetika, slazem se... ali realno prave cirkus i fantaziju iod virusa

Mene tu jedino nervira politika ,,u nekoj drzavi se npr brojevi umrlih uvecavaju dok se kod nas ne zna stavrni broj ili se umanjuje zarad ekonomskog tigra zvaljavog sektasa

pa evo ti, imas ljude na yt gde jos nije cenzurisano, Racic je takodje pricao kako svetska zdravstvena davala svima pare, i svi su uzeli za lockdown i da pricaju po vestima razne gluposti o covidu kako je opasan ... imas primer belorusije gde je szo davala 2 miliona da zatvori, na kraju se cenkao Lukasenko dosao do 900 miliona i onda izasao javno i rekao, jel vidite ovi hohstapleri sta zele, da vas zatvorim kao pacove.. sad karirikam.. ali u tom nekom smislu, znaci virus je politika... valjda smo svi vec shvatili to, ali dobro ko se boji virusa, razumem ga..nek nosi masku na otvorenom itd, ne treba ga osudjivati

Dr Panic govori o zataskivanju broja umrlih u Srbiji npr lekara /

Ovo su vremena gde treba sacuvati pre svega mentalno zzdravlje onda zdravlje ukucana sto mi je najvaznije i zato sam se vakcinisao,za sebe nesto i ne marim ,Onda assets i propery, zadrzati odnose za ljudima ,dobrim ljudima ..Klasican tribulation i moze biti samo gore i gore.

Ali zasto vakcina? tvoje telo je vakcina, zdrava ishranma, mlad si , i nema bojazi... koju si vakcinu primio? ako ne zelis javno da kazes poaslji mi pm

Sve, sve ali kada cujem "nasi heroji", najezim se od muke....  Ne znam da li ljudi imaju kolektivnu amneziju ili je i to plus doktrina i naklapanje ovo bez prestanka ali sad je i heroj onaj ko je primao novac da operise, zakaze operaciju, da leci, a da ne pricam za ostale stvari, bezobrazno ponasanje, cesto tezak nemoral. Mislim,  meni je to prst u oko, bukvalno.

2 minutes ago, David said:

Ali zasto vakcina? tvoje telo je vakcina, zdrava ishranma, mlad si , i nema bojazi... koju si vakcinu primio? ako ne zelis javno da kazes poaslji mi pm

PIsem ovde sta ima veze,,moja odluka ,jedini se vakcinisao u kuci ,ocu i bratu ne dajem jer vec imaju hronicnih boljki ,,drugo napisah da ionako pijemo ovde od pfizera vise vrsta lekova zasto onda nepoverenje,

Drugo u vreme variola vere ljudi su takodje umirali i postojala je vakcina i posle iste si i onda morao da imas papir da si vakcinisan ili prelezao da bi mogao da putujes u zapadnu Evropu.

Tako ce biti i sada ,ne mislim da sam nesto zasticeniji vakcinom ali bi simptomi virusa bili slabiji ..U istocnjacke vakcine nesto ne verujem jer koriste genetski modifikovan virus.

Nista preko noci ,ni odluka a ni jer je to in i fensi ..300 mil je vec dobilo Pfizer .

2 hours ago, David said:

slazem se sa tobom u potpunost, naravo niko nije negirao virus, on postoji pa postojim, ali mediji su kolektivna debilana, svaki dan zastrasuju narod, sto ti kazes nekom odgovara.. a virus jacine na nivou sezonskog gripa, naravno opasan je za stariju populaciju, isto kao i sezonski grip, ali ne trebaju da prave show od toga, ovoliko obolelo, onoliko, socijalna/fizicka distanca, ljudi padaju mrtvi ulicama ,nemoj da pricas, cuti, spusti glavu, stavi masku... itd, kreteni

Ma ovo je sve unistavanje ekonomije zastraasivanje i psihicka manipulacija ljudi to je jasno kao dan :) aj da se pretvaramo u zombije imalo bi smisla a ovo je cist bezobrazluk i krsenje ljudskih prava!

Da, ali ne mozemo da uporedjujemo variolu veru sa covidom, jer smrtnost od variole vere bila 40%tak posto, i u to vreme je bila vrlo vrlo ozbiljna bolest... dok kod covida je smrtnost 0,1% ali opert kazem, da je SZO platia, za medije a lockdown, itd.. sto bi rekla mila aleckovic ovo je crna psihijatrija.. socijalni inzenjering, cisto da vide kako ljudi reaguju na sve ovo, i ja se slazem da je ovo laboratorijski virus, ( moje misljenje) mislim zaista smesno i vredja inteligenciju "covek pojeo sismisa, seo u avion za Milano i iskasljao se tamo na stjuardesu i tako preneo virus u evoropu/// u istoriji svaka pandemija je trajala  2 god, vdecemo ovu, evo vec godinu i par meseci slusamo ovol... bas me interesuje do kraja godine sta ce biti...a sto se tice o kovid pasosima, to je samo prica, ja sam , sam sebi rekao nista ne preduzimam do kraja leta ili do kraja godine... ako bude bio kovid pasos, vakcinisacu se, posto cekam vizu za nemacku

Edited by David

10 minutes ago, David said:

Da, ali ne mozemo da uporedjujemo variolu veru sa covidom, jer smrtnost od variole vere bila 40%tak posto, i u to vreme je bila vrlo vrlo ozbiljna bolest... dok kod covida je smrtnost 0,1% ali opert kazem, da je SZO platia, za medije a lockdown, itd.. sto bi rekla mila aleckovic ovo je crna psihijatrija.. socijalni inzenjering, cisto da vide kako ljudi reaguju na sve ovo, i ja se slazem da je ovo laboratorijski virus, ( moje misljenje) mislim zaista smesno i vredja inteligenciju "covek pojeo sismisa, seo u avion za Milano i iskasljao se tamo na stjuardesu i tako preneo virus u evoropu/// u istoriji svaka pandemija je trajala  2 god, vdecemo ovu, evo vec godinu i par meseci slusamo ovol... bas me interesuje do kraja godine sta ce biti...a sto se tice o kovid pasosima, to je samo prica, ja sam , sam sebi rekao nista ne preduzimam do kraja leta ili do kraja godine... ako bude bio kovid pasos, vakcinisacu se, posto cekam vizu za nemacku

Sve je iz laboratorije ,,drugo i sam znas za obecanu zemlju koja opstaje 100 god okruzena neprijateljima,,ne bi sebi oni dozvolili da izumru od jedne bocke ,,znas o kojoj drzavi mislim..Pratio sam i njih sta rade i kako

Mnogo veci problem od vakcina i virusa u Srbiji je zagadjenje .

1 minute ago, Dreamcatcher said:

Sve je iz laboratorije ,,drugo i sam znas za obecanu zemlju koja opstaje 100 god okruzena neprijateljima,,ne bi sebi oni dozvolili da izumru od jedne bocke ,,znas o kojoj drzavi mislim..Pratio sam i njih sta rade i kako

tesko je reci o vakcinama, za vakcinu je potrebno 5 do 10 godina, a oni su je napravili za godinu dana, znaci zbrzeljali su vakcinu, nisu prosle ni par faza... e to me plasi... jedino ako je ovo zaista sve igranka, a sve vise i vise u ukazuje da jeste, onda su verovatno vakcinu napravili pre 5,10 godina, pustili virus i sada izbacili vakcinu... daj boze da je ovo drugo sto ja mislim... jer oni idu na ono klasicno, kao sto je Comski rekao... prvo stvorite problem,  pa ponudi resenje

7 minutes ago, David said:

tesko je reci o vakcinama, za vakcinu je potrebno 5 do 10 godina, a oni su je napravili za godinu dana, znaci zbrzeljali su vakcinu, nisu prosle ni par faza... e to me plasi... jedino ako je ovo zaista sve igranka, a sve vise i vise u ukazuje da jeste, onda su verovatno vakcinu napravili pre 5,10 godina, pustili virus i sada izbacili vakcinu... daj boze da je ovo drugo sto ja mislim... jer oni idu na ono klasicno, kao sto je Comski rekao... prvo stvorite problem,  pa ponudi resenje

To su neke teorije zavera gde mogu da se slozim ...neke se i uklapaju ali necemo o tome na forumu.Za konvencionalne vakcine treba +5 god dok za mrnk proces pola god.

Mada Balkanci vole da pisaju uz vetar i secam se 90tih kada smo zbog obicnog pomracenja Sunca prekrivali prozore i zatvarali se u kuce.

8 minutes ago, Dreamcatcher said:

Mada Balkanci vole da pisaju uz vetar i secam se 90tih kada smo zbog obicnog pomracenja Sunca prekrivali prozore i zatvarali se u kuce.

- lol da, da secam se toga iz price, ja sam 90to godiste... pa se i ne secam toga bio sam mali, ali sam cuo upravo to sto si ti rekao... mi balkanci smo tipicni za sujeverje... okaci beli luk , protiv zla... venac na kucu... stavi potkovicu za srecu , nemoj da ides raskrsnicom postoji mogucnost da je neko bajao... itd... ovo pricam za odrasle ljude, ne za decu... secam se i ja kad sam isao u osnovnu skolu kao klinac, ako ti predje macka put, 3 koraka u nazad, ako vidis ptice, cucni .. itd... za decu je opravdano, ali za odrasle ljude.. to je katastrofa po meni, pa ja i dan danas ima sujeverje u kuci.. ako je svetac, keva nece da pere ves, onda joj ja objasjnavam , reko da li ti znas kako uopste "sveci" ulaze u kalendar, bukvalno glasanjem...ona misli to je od boga dato, i nema trika da je ubdis da slobodno opere ves, nece je Bog kazniti

Edited by David

Ne promovisem ja ovde vax ,svako treba da odluci u svoje ime samo je preterana ta aevrzija i antivax ,,,Opet ovde na forumu mi pijemo teksi ;;otrov; od lekova a bojimo se vakcine,,mozda paranoicni vise.Ovaj rad

image.thumb.png.c92a386845f7c7b7a0f6923fc42f3283.png

Lupus je neko ko ovde strucnije moze da objasni i kaze , ja eto nemam nista protiv nekoga ko ne zeli da se vakcinise jer i sam kazem da branim ocu i bratu zbog nekih nuspojava tamo i mislimm da su vax samo za zdrave ljude bez hronicnih boljki koje nisu mentalne.

Zbog čega odmah pretpostavljaš da je u pitanju strah,Dreamcatcher? Ima nas koji jednostavno osećamo prezir prema čitavoj toj medijski prenapumpanoj gunguli oko tzv."Covida"...

Osećanja prezira i straha nisu isto.

I evo,reći ću glasno:

Ako treba-ponosito ću i da umrem (i to sve od nepostojećeg virusa,LMFAO:rolleyes:) pre nego što ću tu sad da pravim cirkus i lakrdiju od sebe.

To je nešto što ja sebi za života dozvoliti neću,pa neka ide sve i dođavola ako treba.

4 hours ago, blackadder said:

Zbog čega odmah pretpostavljaš da je u pitanju strah,Dreamcatcher? Ima nas koji jednostavno osećamo prezir prema čitavoj toj medijski prenapumpanoj gunguli oko tzv."Covida"...

Osećanja prezira i straha nisu isto.

I evo,reći ću glasno:

Ako treba-ponosito ću i da umrem (i to sve od nepostojećeg virusa,LMFAO:rolleyes:) pre nego što ću tu sad da pravim cirkus i lakrdiju od sebe.

To je nešto što ja sebi za života dozvoliti neću,pa neka ide sve i dođavola ako treba.

NIje strah ne kod svih ,,npr eto kod tebe i nekih jednostavno samoizolacija zbog drugih problema..Koja je verovatnoca da dobijes virus ako ne izlazis iz kuce cesto npr

To vazi i za mene...ali opet muvam se tu i tamo