Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

Ima li uzbekistanska (oduvek su mi se sviđali njihovi gradovi i kultoora,pa rekoh-ako bi već moralo da se bira koju ćemo,ja bih tu)?:huh2:

38 minutes ago, blackadder said:

Ima li uzbekistanska (oduvek su mi se sviđali njihovi gradovi i kultoora,pa rekoh-ako bi već moralo da se bira koju ćemo,ja bih tu)?:huh2:

Nije smiješno.Dva milijuna ljudi je u svijetu umrlo od korone 

pa dobro, svako u svoja četiri zida ima pravo da kreira sopstevenu stvarnost 

Posted (edited)
2 hours ago, joed said:

Nije smiješno.Dva milijuna ljudi je u svijetu umrlo od korone 

SZO je dala preporuku da se ne rade obdukcije, ima par primera gde su u Nemackoj radili, nigde i nikada za ovig godinu dana nije dokazano da je neko umro od korone virusa, jeste umro sa .... ali od, nema dokaza, cak su drzave dobijale i pare, i dan danas, sto vise napisete da je neko umro od kovida dobijete pare... imate onaj slucaj decka iz Amerike, bio je pozitivan koronom, imao udes motorom,poginuo i ovi ga zaveli da je umro od korone, ovo nisu nikakve teorije zavere, ja godinu dana slusam strucne ljude po jutjubu, a ne samo RTS ovoliko umrlo,onoliko,danas imamo 3hiljade obolelih i ostale budalastine, i takodje taj nas krizni diletantski stab... sve trecerazredni likovi

evo mozete ovaj video poslusati, opet preporuka jaka.. svakom

Edited by David

8 hours ago, David said:

SZO je dala preporuku da se ne rade obdukcije, ima par primera gde su u Nemackoj radili, nigde i nikada za ovig godinu dana nije dokazano da je neko umro od korone virusa, jeste umro sa .... ali od, nema dokaza, cak su drzave dobijale i pare, i dan danas, sto vise napisete da je neko umro od kovida dobijete pare... imate onaj slucaj decka iz Amerike, bio je pozitivan koronom, imao udes motorom,poginuo i ovi ga zaveli da je umro od korone, ovo nisu nikakve teorije zavere, ja godinu dana slusam strucne ljude po jutjubu, a ne samo RTS ovoliko umrlo,onoliko,danas imamo 3hiljade obolelih i ostale budalastine, i takodje taj nas krizni diletantski stab... sve trecerazredni likovi

evo mozete ovaj video poslusati, opet preporuka jaka.. svakom

Ma znam i ja to,ali puno starijih ljudi bi poživjelo još koju godinu da nisu dobili virus.

znam joed, ali sta ces... zivot je surov :/

On 2/28/2021 at 12:44 PM, paradis said:

Nije mi jasno ovo pominjanje smrti od raka i ostalog. Toga je uvek bilo i biće. Ovo je sad trenutno najmasovnija boljka.

evo nadjoh malo vremena, pa da pojasnim

od raka, mozdanih udara, koronarnih oboljenja - redovno (pa i sada) umire daleko vise ljudi nego od korone

cak i pod pretpostavkom da su ove cifre zrtava korone istinite, sto je pod upitnikom - taj postotak je zanemariv u odnosu na ove ostale bolesti, da ne spominjem da je premalen da se oko njega pravi ovoliki cirkus

po cemu bi dakle korona sad bila najmasovnija boljka? jer se o njoj najvise govori i pise? s kojim ciljem? zna se da drzavni mediji sire informacije koje odgovaraju drzavnom vrhu odnosno vrhovima (globalizacija) - s ciljem da se utice na javno mijenje (barem na vecinu ljudi koji su povodljiviji i skloniji utjecajima "autoriteta")

da - uvijek je bilo i bice - i raka i ostalog - pa i raznoraznih virusa sa kojima je covjek oduvijek zivio i umirao (a da se to uglavnom nije ni znalo, kakav je tacno virus u pitanju - nije se znalo ni u ovo doba modernije medicine, a kamoli nekad)

vezano uz ostale komentare/misljenja

tesko se razumijemo mi kod kojih prevladava "mozda" i "relativno"  sa onima kod kojih prevladavaju  "definitivno", "sigurno", "potpuno" i slicno

za mene licno WHO ima kredibilitet i humane namjere otprilike kao i NATO (tu ni kod mene eto nema "mozda")

ne poricem postojanje jebenog virusa, niti ga omalovazavam - nosim masku svuda (ovdje je obavezna i na otvorenom) - osim kad idem u zelenilo ili na plazu (gdje kao i uvijek trazim mjesta sa sto manje ljudi, nema veze s koronom :curica:)

zahvaljujem Bogu sto je moja profesionalna situacija trenutno takva da je ne moram nositi satima kao ljudi sto rade - to mora da je strava i uzas, ali kad nema druge, trpi se

cijepiti se trenutno ne zelim  - pogotovo zato sto je ovdje jedina "vazeca" vakcina (a zasto?!) ona koja prodire u genetski materijal i moze ga poremetiti na tko zna kakav nacin - sto se nece moci utvrditi najvjerojatnije nikada, a kamoli nakon nekoliko dana/mjeseci

to je moja trenutna odluka - koja ce se mozda vremenom promijeniti - pogotovo ako bude prevagnulo nesto sto ce mi biti vaznije od tog (po meni) riizika (uslijed prisile i krsenja ljudskih prava koja se vrsi)

situacija nije jednostavna - i mislim da nitko ne moze sa stopostotnom sigurnoscu znati da li je za njega licno veca opasnost dobiti koronu ili vakcinu 

nije mi jasno zasto ljudima koji se eto zele cijepiti, slijepo vjeruju drzavnim medijima, kriznim stabovima itd - sto njima toliko smeta ako netko ne dijeli to misljenje?

mene nije briga hoce li netko trcati na cijepljenje (moja rodjena kcerka je jedna od tih koji se zele cijepiti i sto da ne, ja postujem njen izbor, a ona postuje moj), hoce li pratiti danonocno statistike o zarazenim, oboljelim, umrlim... zasto onda tako razdrazujemo njih mi koji eto mislimo drugacije? da ne kazem samo "mislimo" ;)

ako postoje dvije stvari vezane uz koronu koje ne bih svrstala u "mozda", to su ove:

1 - da je situacija ne znam kako losa i strasna i opasna (a nije, ali eto recimo da jeste i da umire neki ogroman procenat ljudi) - sirenje panike je nedopustivo

to jako dobro znamo mi koji JESMO prezivjeli lose, strasne i opasne situacije - panika je zadnje sto si covjek moze dozvoliti ako se hoce iz njih izvuci

ja razumijem da to mozda ne mogu razumijeti ljudi koji to nisu prosli - ali bi to morali znati lijecnici i politicari koji ovako (lose) upravljaju nasim sudbinama

2 - ne "spasava" se zivot unistavanjem zivota

strasan je ovaj ekonomski kolaps koji su napravili i cisto sumnjam da je to slucajno i neplanski izvedeno - hej, otkad su svjetskim mocnicima ljudski zivoti vazniji od para?         tko u to vjeruje - pa blago njemu, ali eto, ja nakon svega sto sam prosla nisam medju tim sretnicima

kad covjek mora birati hoce li ici raditi i riskirati da dobije koronu (i od nje mozda umre) ili ce se zabarikadirati u stan/kucu (ako je uopste ima) i cekati da umre od gladi (ili       ne daj Boze ostane i bez Interneta) on, a mozda i njegova djeca/familija koja od njega ovise  - valjda je ocito sta ce izabrati

(dobro, mozda nije toliko ocito onima koji su navikli da o njima vode brigu mama i tata, bracni drug, brat, sestra, drzava)

...

drzavne medije (a uglavnom ni druge) ne pratim (nisam ni prije korone) jer su pune negativnosti, senzacionalizma, neukusa, licemjerja itd

jedino sam ponekad poslusala (sad mi je i to dosadilo jer se vrti jedno te isto) - te emisije srpskih i hrvatskih ljekara, naucnika itd koji ne djele politicki korektno misljenje - i      odmah su zbog toga nazvani "teoreticarima zavjere" (?!)

ne slazem se ja ni sa kime u potpunosti - ali eto, navesti cu samo jedan primjer koji spominju ti "teoreticari zavjere"

eksperiment stanley milgrama od prije skoro 60 godina, o kojem i ptice na grani pjevaju (barem na mojem i slicnim fakultetima)

evo - jos jedna stvar kod koje nema "mozda" sto se mene tice, jer ZNAM SIGURNO da ne bih poslusno stiskala dugme jer mi tako neki autoritet sugerira da je ispravno,  dok      s druge strane neka meni nevidljiva osoba vristi od bola i preklinje da stanem 

a vecina ih je stiskala

i taj primjer je, nazalost, vrlo vjerojatno srz svega :crazy:

Modifikuje genetski materijal?!! :shok:

OMG-OMG-OMG-OMG-OMG-OMG...

Sad kad malo bolje razmislim-možda je i primim (ali ne zbog "straha" od Corone koliko zbog činjenice što bi mi u tom slučaju deca imala kakvu-takvu šansu da ne povuku na mene,LMAO).

Bolje neka budu i GMO-deca nego da su sa mojim genetskim materijalom ovakvim kakav jeste,buahhahahha:lol:

Ima vise obolelih od raka, srčanih bolesti, ali te bolesti nisu zarazne. Trenutno u mom gradu petoro ljudi se bori sa rakom (moja majka ih obilazila do pre mesec dana jer je bila patronažna sestra). Sa koronom se bori mnogo više. I možda je manja smrtnost, ali ja ne bih volela da preležim koronu. U decembru je umrlo jedanaestoro naših građana od korone. Ostalih meseci po nekoliko.  

Ne mogu više na ovu temu. Toliko od mene.

uzaludan je bilo kakav pokusaj argumentiranog i racionalnog debatiranja s ljudima koji ne zele/ne mogu cak ni procitati pazljivije post prije nego sto ga idu komentirati

grijesim sto uopste i citam ovakav topic, kad vec ne pratim vijesti  :rolleyes:

bas me briga

na kraju krajeva - ove mjere me ionako ne pogadjaju u tolikoj mjeri kao mnoge druge 

a kako god da bude, uvijek cu nekako naci nacin da zivim po svojim, a ne tudjim normama i pravilima :curica:

Pocinje ova korona i vanredna stanja ozbiljno da remete psihu coveka. Bas ozbiljno. Em strah od zaraze, em ovo menjanje radnog vremena svega, karantin. Procitah negde post kako nismo ni znali da nam je pre godinu dana bila poslednja normalna nedelja u zivotu. Secate li se normalnog zivota? Bez maski i ovih sranja? Bas uzas, bas jezivo.

Samo cujes kako je neko umro. Samo o tome slusamo. Smrt je na cosku.

Ja ionako nigde ne izlazim, tako da i nekadašnji policijski čas nije poremetio moj život.

Posted (edited)

Ja sam je prelezao krajem novembra,simptomi koje sam ja imao su jako slicni gripi samo bez visokih temperatura(max do 37.7)koja je danima varirala,pio sam i antibiotike zbog moguce sekundarne infekcije..Sad je evo mart mnogi koje znam su prelezali,neki su bili i na kisiku,blaze-jace upale pluca,tezi slucajvi dobijaju kortikosteroide i neki lijek protiv artritisa koji je poprilicno skup.Onima koji nestane culo okusa i mirisa u pravilu uglavnom prolaze sa najlaksim simptomima.Sve u svemu ne bih volio opet prolaziti to,ovaj virus nije zajebancija,nikad ne znas kako ce te 'opaliti'

Edited by Go-Ahead

Na čekanju sam da se roknem Phizerom.. Pikac je rekao da ga kineska nije ni takla.

Jebeš evoluciju bez genetskog inženjeringa.

Ezoterijska društva iz Azije, Ruske i Kineske vojske su napali zapadni potrošački i bankarski pljačkaški sistem,  milijardere. Ima Korona i dobre strane. Zato su najpogodjenije najrazvijenije zapadne ekonomije, USA, EU i Britanija. Najavio je to ko je znao još 2019.

20 hours ago, lightning said:

Na čekanju sam da se roknem Phizerom.. Pikac je rekao da ga kineska nije ni takla.

Hahaa

On 3/9/2021 at 9:30 PM, Go-Ahead said:

Ja sam je prelezao krajem novembra,simptomi koje sam ja imao su jako slicni gripi samo bez visokih temperatura(max do 37.7)koja je danima varirala,pio sam i antibiotike zbog moguce sekundarne infekcije..Sad je evo mart mnogi koje znam su prelezali,neki su bili i na kisiku,blaze-jace upale pluca,tezi slucajvi dobijaju kortikosteroide i neki lijek protiv artritisa koji je poprilicno skup.Onima koji nestane culo okusa i mirisa u pravilu uglavnom prolaze sa najlaksim simptomima.Sve u svemu ne bih volio opet prolaziti to,ovaj virus nije zajebancija,nikad ne znas kako ce te 'opaliti'

Hajde sve nekako,ali na koju foru im je uspelo da ubace artritis u celu priču :mellow2:

19 hours ago, kicavac said:

Ezoterijska društva iz Azije, Ruske i Kineske vojske su napali zapadni potrošački i bankarski pljačkaški sistem,  milijardere. Ima Korona i dobre strane. Zato su najpogodjenije najrazvijenije zapadne ekonomije, USA, EU i Britanija. Najavio je to ko je znao još 2019.

Znaci da pomru bogati nema veze sro cemo i mi ...samo nek pomru

22 hours ago, lightning said:

Desi...Ko je Pikac

27 minutes ago, blackadder said:

Hajde sve nekako,ali na koju foru im je uspelo da ubace artritis u celu priču :mellow2:

Nema veze to s artritisom vec zato sto lek za artritis ppvecava nivo kiseonika u krvi sto se dobro pokazalo kod lecenja od posledica korone.Vecina koja prelezi koronu ima povecan ddimer tj vecu mogucnost za pojavu trombocita u krvi.

Sto se tice vakcina savet Evrope je doneo rezoluciju 2961 po kojoj ne sme niko biti diskriminisan ako ne zeli vakcinu.

U Srbiji vidim drugu pricu ..promovisanje vakcina politicki i neke volontere koji idu od kuce do kuce da prijavljuju stare ljude online.Juri se 20% do kraja god da bi politicari rekli najbolji smo..bar po necemu.

52 minutes ago, Dreamcatcher said:

Znaci da pomru bogati nema veze sro cemo i mi ...samo nek pomru

Ne u smislu da ubiju milijardere, nego da im oduzmu moć. 

2 hours ago, kicavac said:

Ne u smislu da ubiju milijardere, nego da im oduzmu moć. 

Kontradiktorna prica jer rade obrnuto ..zatvaraju male preduzetnike a veliki rade..

1 hour ago, Dreamcatcher said:

Kontradiktorna prica jer rade obrnuto ..zatvaraju male preduzetnike a veliki rade..

Ima članak Veliki reset, tu može da se vidi nešto o tome, kako će biti dalje. 

6 hours ago, Dreamcatcher said:

Desi...Ko je Pikac

Pika-ču?:huh2: