Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

Moj kolega ' 81. godište je u kovid bolnici. Na kiseoniku i toliko je malaksao da nije mogao da priča kad ga je direktorka zvala. Inače je jak kao konj i zdrav, seosko dete. Ako počnem da radim, plašim se pune učionice, iako sam se vakcinisani.

Uđe mi jedan vakcinisan maloprije.Kaže došao upravo sa vakcinacije. Meni anksioznost skoči na 90%.

Ja se plašim ići doktoru. A stalno neko goni da se ide. Te sistematski te testiranja te vakcinacija. Daj pustite me da živim.

Sem problema sa OKP-om nemam nikakvih zdravstvenih problema. Tačno ovi zlotvori ne mogu gledati zdravog čovjeka. Samo bi da te bodu, snimaju na rendgenima i zabijaju sonde.

GORI MI JE OVAJ STRAH I OKP IZAZVAN STRAHOM NEGO ŠTO JE KORONA BILA. 

On 8/13/2021 at 9:36 PM, Mia said:

Čitam intervju virusologa dr Šeklera i priča o proupsnicama, ima li neko pojma kako to izgleda? Navodno u nekim državama EU ih ima

Jednostavno. Dobiješ QR KOD.  Možeš ga imati na mobilnom ili na običnom papiru kojeg ti isprinta tvoj doktor ili npr kod nas u HR čak i apoteka ih izdaje jer je sve povezano.  Poslije su opet počeli kao sa nekim koncertima i na ulazu ti skeniraju KOD. Možeš ga dobiti ako ti vakcinisan, obavio test ili prebolio cov19 ( onda vrijedi 6 mj ) . Sada su počeli za neke poslove tražiti ..vidjet ćemo kako će to ispasti jer većina odbija takav oblik podjele građana. 

@silver  Ovde planiraju te propusnice za noćne klubove, kafiće..Ali, mislim da su zakasnili sa tim. Bar ovde u Srbiji. Na visokom smo mestu u Evropi i celom svetu kada su novozaraženi i umrli u pitanju.

Mislim da ćemo, pored onih dalekih i siromašnih zemalja, biti jedna zemlja na svetu koja neće moći da proglasi kraj epidemije, bar do proleća- leta 2023. Jedino da se neko čudo desi, pa da se sve završi ranije. 

6 hours ago, Cicina gazdarica said:

Dream, sve sto pocne, mora da se zavrsi :) 

Evo jednog linka

https://rs.n1info.com/svet/direktor-moderne-saopstio-kada-ocekuje-kraj-pandemije/

Mnoi su tako govorili pa bi jos pre god dana bila gotova pandemija..Ovaj dr vezuje kraj pandemije za vakcine koje ne rade posao bas kod svakog a covid ce i dalje biti prisutan bez obzira na stopu vakcinisanih .Mladja populacija tesko da ce biti vakcinisana u zeljenom broju

Kod mene je priča sa covidom završena. Okinuli su mi teški oblik OKP-a . Ali više me neće plašiti. Samo da se iščupam od ovog pranja ruku.

20 hours ago, Dreamcatcher said:

Mnogi su tako govorili pa bi jos pre god dana bila gotova pandemija

Dr Tatjana Adzic Vukicevic, direktorka bolnice u Batajnici nedavno je dala izjavu da pandemije u proseku traju 3-5 godina. Pandemija je pocela 2019.godine. I nadam se da nece trajati bas 5 godina uprkos nizoj stopi vakcinisanih u grupi 18-30 godina. 

Tanju znam privatno 17-18 godina jer je zivela u mojoj staroj zgradi i znam da je izvrstan lekar i pravi specijalista- pulmolog. Verujem da je od pocetka pandemije kod nas, dosta citala o toj grupi koronavirusa i ne samo to, vec i naucne radove epidemiologa, virusologa..

Pandemija će završiti kada politika to odluči. Virus teško da će potpuno nestati. 

Virus nece ni nestati. Ali nece biti ovakav kakav je sada. Vremenom ce postati obicna respiratorna infekcija i verovatno cemo primati vakcine jednom godisnje ili jednom u tri godine...naucnici rade uporedo i na lekovima i na vakcinama.

Jedino dobro, ako moze tako da se nazove, je sto je ubrzan rad na vakcini za rak. Ne mogu da nadjem sve linkove, ali stvarno sam dosta citala o svemu, a na drugom forumu gde sam aktivna, tema o koroni ima skoro 2 hiljade strana ( pisemo od pocetka pandemije u Evropi )...i tu nalazim puno linkova i na engleskom. 

Postoji mnogo studija, naucnih studija o samom virusu, o svim vakcinama, o vakcinama koje se prave ( za sve tipove virusa )...   

8 minutes ago, Cicina gazdarica said:

Virus nece ni nestati. Ali nece biti ovakav kakav je sada. Vremenom ce postati obicna respiratorna infekcija i verovatno cemo primati vakcine jednom godisnje ili jednom u tri godine...naucnici rade uporedo i na lekovima i na vakcinama.

Jedino dobro, ako moze tako da se nazove, je sto je ubrzan rad na vakcini za rak. Ne mogu da nadjem sve linkove, ali stvarno sam dosta citala o svemu, a na drugom forumu gde sam aktivna, tema o koroni ima skoro 2 hiljade strana ( pisemo od pocetka pandemije u Evropi )...i tu nalazim puno linkova i na engleskom. 

Postoji mnogo studija, naucnih studija o samom virusu, o svim vakcinama, o vakcinama koje se prave ( za sve tipove virusa )...   

Neki tvrde da je covid više vaskularna nego respiratorna bolest. 

@Boo  Kovid je sistemska bolest. Napada sve organe. 

Naucnici  tvrde da ce vremenom postati respiratorna bolest. Mozes na netu da potrazis tekstove o tome, ima ih dosta..naravno, ako te zanima. 

Umrla mi komšinica od korone, 86 god. mlada osoba, sve se veoma brzo odigralo, svi su u neverici. Sa ostalima iz te kuće skoro da nemam kontakt, sad tek shvatam koliko mi je ona bila draga, sećam  se samo viđenje nje je bilo dovoljno za popravljanje raspoloženja bar na kratko. Osoba puna života se iznenada ugasila.

Ferum, zao mi je :(  Mozda nije bila vakcinisana, mozda je imala neku ozbiljnu hronicnu bolest? 

Umiru mladi i oni srednje generacije..Juce na Tviteru jedan moj poznanik je objavio da je u roku od nedelju dana umrlo njegova dva poznanika ( 41 god i 43 )...

Strasno..

A sa druge strane, pojedini lekari i medicinske sestre prilicno nonsalantno se ponasaju prema kovidu. 

Sestra je pre 2 nedelje primila drugu dozu Fajzera i kada je pitala da li dolazi za 5 meseci za buster, receno joj je "Kako hocete! "

Medicinska sestra iz druge ambulante, na moju konstataciju da ne mogu da dolazim tamo jer se plasim guzve u prevozu kaze mi "Ne dobija se korona tek tako"...ok, verovatno je u pravu...

Do te ambulante treba mi najvise 20 minuta...ne putujem do tamo 2 sata..ali.. 

Hvala vam. Cicina, ne znam, ja verujem da nije bila vakcinisana, verovatno bih nekad čuo da ima nekj bolest, niti ne delovalo da ima nešto tako baš suprotno.

Cicina možda da kupiš i staviš n95 masku, u prevozu, ili neku sličnu, koja dobro leže uz konture lica i ima dobru filtraciju, poneseš asepsol za ruke, kad se vratiš istuširaš se, meni tako deluje prilično sigurno.

Ja sam se baš naspavao. Moji čiste pećku. Bila ekipa hitne pomoći, da ne moram u dom zdravlja...

Osećam se sjajno, za sve...

Tata jeste prošle godine od 22. - novembra 18. januar.. Izmenjali su mnogo vrsta antibiotika, jer je bilo jako teško stanje... Obostrana uplata pluća.