Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

Pocela sam da placem tek tako odjednom.

Bez ikakvog razloga.

Vreme i mesto ne bira.

Ljudi se cude kako to kada sam pre sekund bila u odlicnom raspolozenju.

Skoro sam bila u bolnici, nema dana da nisam primala inekcije bas zbog tog plakanja.

f33.3 f31 f29 i f60.3

taita jedna ujutru jedna popodne od 30mg

eftil 3x dnevno

onzapin 20mg uvece

rivotril 3xdnevno

haldol tableda jedna od 2 mg

i jednom mesecno haldol depo 50mg....

Ne znam vise sta cu sa sobom... Nimalo mi nije pomogla bolnica... razmatra se dnevna bolnica...

A gde ti je u svemu tome neki antidepresiv,brate?:huh2:

I drugo,nije da se nešto razumem u antipsihotike ali...Zar to ipak nije malo prevelika dnevna doza Olanzapina (just my opinion)?

P.S. Neka me neko ispravi ako grešim...

Taita je valjda antidepresivi.

Ne znam šta bih ti rekao jedino mislim da ne bi bilo loše da ideš u dnevnu bolnicu, jer kad si u tako lošem stanju moguće da uopšte ne bi izlazila iz kuće, a bilo kakva druga dodatna obaveza, kontrola, savet, komunikacija su bolji od samo tog prvog.

Pa ni ne uzkazun uz kuce, nemam skim.,..

1 hour ago, Ferum said:

Taita je valjda antidepresiv.

Ah da,jeste...Evo sad proverih,to je drugi naziv za Duloksetin.

A za izlaske vani: Da li uopšte osećaš potrebu za tim trenutno? Možda ne bi bilo loše da tu priliku za odlaske u dnevnu bolnicu posmatraš kao neki povod koji bi mogao da te izvuče iz kuće,kao neki motiv?...

(zadovoljenje potrebe za socijalnim kontaktom,mogućnost da se tamo dobije neki koristan savet po pitanju psihofizičkog zdravlja,činjenica da ćeš se tamo-manje ili više-susresti sa,u neku ruku,sebi sličnima)...Sve to može da bude niz sitnih motiva koji,kumulativno zbrojeni,mogu u tvojoj glavi da učine opciju odlazaka u dnevnu bolnicu nečim što je vredno truda (ma koliko ti u ovom,sadašnjem trenutku sve to možda delovalo kao jedan veliki bedak i beskorisna gnjavaža).

Pa oni te rokaju antipsihoticima kao da imas zescu psihozu.I mene su rokali depo-om ali u prvo vreme 4mg oralni i jednom mesecno 50mg Rispolept ali dobro nisam imao takve napade sem sumanutih ideja.Jbg oni kad vide da ne mogu da te nasteluju oni samo povecavaju doze i ubacuju nove lekove dok te ne obore.Jel imas neke napade sem tog plakanja?Cudno mi je da su te samo zbog toga naraokali sa toliko AP-a.Mene je 4mg i depo prvo vreme toliko obarao da nisam mogao da napravim ni 100 metara setnje a da se ne zamorim.

3 hours ago, daksi990 said:

Pa oni te rokaju antipsihoticima kao da imas zescu psihozu.I mene su rokali depo-om ali u prvo vreme 4mg oralni i jednom mesecno 50mg Rispolept ali dobro nisam imao takve napade sem sumanutih ideja.Jbg oni kad vide da ne mogu da te nasteluju oni samo povecavaju doze i ubacuju nove lekove dok te ne obore.Jel imas neke napade sem tog plakanja?Cudno mi je da su te samo zbog toga naraokali sa toliko AP-a.Mene je 4mg i depo prvo vreme toliko obarao da nisam mogao da napravim ni 100 metara setnje a da se ne zamorim.

Napisala sam psihoza i psihoticna povratna depresija 

Ma dobro video sam sifre f33.3 f31 f29 i f60.3 nego ti si napisala da si samo pcela da places odjednom.Sad ako imas i jos neke napade pored toga onda je da kazem u redu sto te rokaju sa toliko AP-a.Izgleda da na nekog ne deluju Antipsihotici mada tvoja doza bi i konja oborila.Mislim da Apoptosis ima slican problem pa mu stalno menjaju lekove.Ne znam dali su u bolnici pokusavali sa nekim drugim Ap-om sem ova 2 na kojima si sada?I mene je doktor u bolnici na pocetku lecio Haldolom to im je neki sablon kasnije promenio na Rispolept i nije mi menjao.Ali kada sam mu skoro rekao da sam mnogo bezvoljan i da mi nije do zivota promenio mi je na Bipodis.Ispada da glumim doktora ali mozda bi trebalo da ti promene lekove ako ovi ne deluju?

Meni je to taita bila užas. Mada, to je individualno. Pitaj da ti promene AD.

3 hours ago, paradis said:

Meni je to taita bila užas. Mada, to je individualno. Pitaj da ti promene AD.

Mojoj kumi isto, a jedno vreme je i moja majka imala prepisano, nije joj smetala ali ni procenta pomagala, kao bombonice da je uzimala.

Trazicu promenu i psihostabilizatora u lamiktal i antidepresiva u wellbutrin