Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

Da li imate dijareju kada ste pod velikom tenzijom? Meni je počela da se javlja pred ispite, ali to samo na dan. Posle studija javljala se po nekoliko dana kada bih bila pod velikim stresom. Sada ova epizoda ne prestaje od 13. jula. Nije virus niti bakterija. Konstantan strah osećam. Imate li vi ovakve probleme i kako ih rešavate? Meni nekad prestane kad popijem 2 lorazepama odjednom.

Ako si radila analize i ako je samo do psihe, ako vec ides negde  i predstavlja ti problem, probaj sa loperamidom. Pazi, samo malu dozu, pola tablete, da te ne zatvori skroz. Meni su se ranije javljali takvi problemi, cesto preko leta i cesto kada su npr. velike vrucine. Ako je crevna flora u redu, probala si sa probiotikom i nekim prirodnim lekovima, ovo bi trebalo da ti pomogne.

Hvala, uzeću loperamid. Pila probiotik nedelju dana... Samo od veće doze lorazepama prestaje... Moram nekako da se uravnotežim, ne mogu konstantno u strahu da živim....

Just now, paradis said:

Hvala, uzeću loperamid. Pila probiotik nedelju dana... Samo od veće doze lorazepama prestaje... Moram nekako da se uravnotežim, ne mogu konstantno u strahu da živim....

Eh, to mnogi od nas zele. Jesi li probala neke vezbe da radis pored lekova koje uzimas u cilju da se opustis? U smislu svojevrsne hipnoterpije i dovodjenja sebe u stanje da ubacujes sebi afirmativne i pozitivnije malo misli?

13 hours ago, Brana said:

Jesi li probala neke vezbe da radis pored lekova koje uzimas u cilju da se opustis? U smislu svojevrsne hipnoterpije i dovodjenja sebe u stanje da ubacujes sebi afirmativne i pozitivnije malo misli?

Radila sam ranije vžbe disanja, ,,uzemljenja" i razne vizuelizacije... Potpuno je jednostavno, a ja nikako da se ponovo nateram na to... 

Ako ti ništa ne pomogne, razmisli da se vratiš na AD

Pa pijem AD. AP sam ukinula jedno vreme uveče. Inače, počela sam kad mi se pojavi strah da radim nešto za školu (iako ne znam ni da li ću imati posao u septembru) i malo mi je bolje. Rad mi je uvek pomagao, ali ne preteran kao tokom one kombinovane nastave. Sad imam zatvor. :unsure: