Jump to content
Depresija forum
Wuzi203

Nema veze sa psihikim bolestima, ali me brine.

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

moram da se pohvalim da me depresija i anksioznost dosta prolaze, depresija je jos prisutna, ali ovaj drugi demon polako cezne. Imam okej terapju, ali mislm da nije bas do terapije, vec kako sam i vise puta negde spomenuo, kako sam stariji tako se brise anksioznost i depra.

E sad, da se bacimo na stvar. Imam jedan prbolem. Ne znam o cemu je rec.. konzumiram lekove u prekomernoj dozi, konzumiram jednu supstancu, nije bitno koju ali cu reci samo da potice iz biljke maka, znaci moze da bude i sama biljka a moze da bude i derivat (sintetika).. jbg, nije bitno ;) .. sad, ne znam da li je u tome stvar, ali kad se probudim, mene toliko peku butine i neki delovi stopala uvek razlicito, da me bas bas malo i iritira. Prodje brzo, ali tipa probudim se i tako me peku butine da je to ono.. nije normalno. Nije kao da me koza pece, vec iznutra me pece. Nadam se da ce proci, ako je neko imao islicno iskustvo neka napise komentar.

A jbg jel potice iz cvetova ili stabla?Ako je Cbd to je valjda lekovito nisam koristio. Ali ako koristis cvetove moj ti je topli savet da se okanes toga jer mene je pukla psihoza od toga a depresija mozda samo prividno nestane a posle ti je jos gore.To sto te pece ko zna mozda je neka reakcija jer pijes i lekove.

O kom maku se radi? Morfin se kao i drugi alkaloidi dobija ekstrakcijom (zasecanjem caura) iz papaver somniferuma, odnosno plavog maka. Inace, Ima preko 20 alkaloida, a samo su neki upotreblivi, uglavnom su antitusici i depresori CNS, zavisi, neki su oba.  Nemaju svi depresorno dejstvo na CNS. Mislim da je polusinteza predvidjenja za izdvajanje vecine njih. Ako se radi o obicnom maku, on nema ta svojstva, mada konzumacija semenki  pokazuje pozitivne rezultate na morfin sate nakon uzimanja. Ako i ne zelis da podelis, moras dobro znati o kojoj se supstanci radi, da bi znao kakve efekte na organizam proizvodi. Ako si primetio da te peku butine, mozda je razvoj odredjene reakcije zbog upotrebe te supstance, moze biti interakcija sa lekovima koje koristis. Sta god radio, dobro izuci sve, nemoj puno da se zezas, posebno ako je supstanca jakog dejstva. Ovo sve govorim iz najbolje namere.

39 minutes ago, daksi990 said:

A jbg jel potice iz cvetova ili stabla?Ako je Cbd to je valjda lekovito nisam koristio. Ali ako koristis cvetove moj ti je topli savet da se okanes toga jer mene je pukla psihoza od toga a depresija mozda samo prividno nestane a posle ti je jos gore.To sto te pece ko zna mozda je neka reakcija jer pijes i lekove.

Al sam ja prso umesto mak procitao majka...

Ja se ne bih igrala time. Sve to deluje na CNS, a ti si pod lekovima. Možeš da upropastiš boljitak od lekova.

17 hours ago, Dreamcatcher said:

Koliko dugo koristis tu supstancu?

Dragi prijatelju, otprilike celo leto.Radi se o caju od maka, eto otkricu.

10 hours ago, daksi990 said:

Ne seri da te je pukla psihoza od caja od maka? ili morfina tableta? i to sam koristio. Bas mi je zao, jel se oporavljas?www

9 hours ago, Brana said:

O kom maku se radi? Morfin se kao i drugi alkaloidi dobija ekstrakcijom (zasecanjem caura) iz papaver somniferuma, odnosno plavog maka. Inace, Ima preko 20 alkaloida, a samo su neki upotreblivi, uglavnom su antitusici i depresori CNS, zavisi, neki su oba.  Nemaju svi depresorno dejstvo na CNS. Mislim da je polusinteza predvidjenja za izdvajanje vecine njih. Ako se radi o obicnom maku, on nema ta svojstva, mada konzumacija semenki  pokazuje pozitivne rezultate na morfin sate nakon uzimanja. Ako i ne zelis da podelis, moras dobro znati o kojoj se supstanci radi, da bi znao kakve efekte na organizam proizvodi. Ako si primetio da te peku butine, mozda je razvoj odredjene reakcije zbog upotrebe te supstance, moze biti interakcija sa lekovima koje koristis. Sta god radio, dobro izuci sve, nemoj puno da se zezas, posebno ako je supstanca jakog dejstva. Ovo sve govorim iz najbolje namere.

Ne znam, cini mi se da je plavi mak, i uglavnom su velike caure. Pa valjda ce proci, ne znam sta da kazem. Ako bude nastavilo da se desava oticici cu kod doktora.

9 hours ago, daksi990 said:

Al sam ja prso umesto mak procitao majka...

Svi smo mi ovde pomalo prsli prijatelju! :)

Hvala svima na odgovorima, bas mi prija kada vidim da neko zeli pomoci.. ljudskost na prvom mestu.

Zasto si poceo da pijes taj caj? Da li si hteo da vidis kako deluje na tebe ili...

Probaj da ne pijes taj caj. Mislim da ce tada nestati pecenje butina..svakako steti i fizickom i psihickom zdravlju.

Posted (edited)
8 hours ago, Cicina gazdarica said:

Zasto si poceo da pijes taj caj? Da li si hteo da vidis kako deluje na tebe ili...

Probaj da ne pijes taj caj. Mislim da ce tada nestati pecenje butina..svakako steti i fizickom i psihickom zdravlju.

Nestace zalihe, ahahhaha. :D 

Pa sve to proistice iz moje depre, sve zelim da koristim samo da bih se osecao finije i bolje. Doduse depra je mahol prosla, ostala je ta neka praznjikavost koja nekad zna biti i praznina koja mi smeta, ali ne toliko cesto.

Edited by Wuzi203

A sta mislis kako je meni?Ja nisam depresivan ali sam zato emotivno postao toliko hladan kao da nemam dusu.Ne znam cime se bavis mnogo puta sam napisao da fizicki po mogućnosti naporan rad skrece misli i bude ti takodje bolje.Pokusaj da nadjes nesto sto te interesuje samo nemoj mi te price "ne mogu,mrzi me"Ja znam da je tesko ali ako se samo zabodes u kucu tu je onda jos gora situacija.Sto se tice tog caja ne znam kako deluje ali mislim da imas zdravije cajeve za opustanje ako te to zanima.To sa makom mu izgleda dodje kao drogiranje?Zasto onda pijes lekove?Mislim kako hoces ali ta eksperimentisanja mogu biti jako opasna.

Posted (edited)
On 8/20/2021 at 3:56 PM, daksi990 said:

A sta mislis kako je meni?Ja nisam depresivan ali sam zato emotivno postao toliko hladan kao da nemam dusu.Ne znam cime se bavis mnogo puta sam napisao da fizicki po mogućnosti naporan rad skrece misli i bude ti takodje bolje.Pokusaj da nadjes nesto sto te interesuje samo nemoj mi te price "ne mogu,mrzi me"Ja znam da je tesko ali ako se samo zabodes u kucu tu je onda jos gora situacija.Sto se tice tog caja ne znam kako deluje ali mislim da imas zdravije cajeve za opustanje ako te to zanima.To sa makom mu izgleda dodje kao drogiranje?Zasto onda pijes lekove?Mislim kako hoces ali ta eksperimentisanja mogu biti jako opasna.

Tesko drogiranje burazeru.. doduse nije tesko u smislu da se uradis pa da ne znas de bijes, fino te radi, ponekad zabadas ali mogao bi lagano popiti caj i otici u kafic, klub, bilo gde.. problem je sto kad prestanes imas krize, doduse kod mene je temperatura par sati i prodje.

Edited by Wuzi203

Ne valja ti posao.

Caj od maka koriste heroinski zavisnici kada im je nedostupan heroin.

3 hours ago, offspring said:

Ne valja ti posao.

Caj od maka koriste heroinski zavisnici kada im je nedostupan heroin.

Znam druze, ja radim sve sto ne valja.. valjda sam tako, svesno samodestruktivan. Ubijam to nesto u sebi.

Dobro je sto znas, bez ironije. Vidim da si mlad. Sad treba da popravljas to sto te muci da ne bi placao ceh u zrelim godinama.

Ja nisam nasao osobu koja bi me popravila dok sam bio u tvojim godinama, nadam se da ces ti naci.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...