Jump to content
Depresija forum
Wuzi203

Kazu da vreme leci sve, a i istina je.

Recommended Posts

Pozdrav,

Neki me se verovatno secaju ovde, bio sam trazio pomoc, zapomagao sam.. ali kao i svi ostali ne mozes dobiti pomoc ovde. Jedino komentari podrske, koje mi se cini da nisam ni imao, mozda par.

eto, imam 24 godine, sada punim za 2 dana i fantasticno se osecam. Nema vise one anksioznosti od pre, opsesivne anksiozne misli, depersonalizacija te depresija kao uzrok na sve ovo. Mogu da kazem da imam dobru terapiju, pijem Eglonil koji mi je previse pomogao.. znaci i dalje sam ja imao anksioznost i anksiozne misli, derpesiju ali nisam imao do te mere da ne mogu da funkcionisem, ni u kuci. Napolju sam obicno imao agorafobiju sa tendencijama socijalne anksioznosti, uzasno je bilo, uzasno ljudi. Ali sam bio borac i nisam odustajao, To mi se desavalo do pre godinu, godinu ipo, dve. Ali sve manje i manje. Sada se osecam kul, imam depru to moram da kazem, nije strasna, samo se osecam praznjikavo, ne skroz prazno nego praznjikavo, ali nije strasno. Nestala je sva ta anksioznost za koju sam verovao da ce ostati. Poceo sam da budem optimista i da verujem da ce proci. Sada je prosla, ogromnim delom. Ne verujem da je to samo dobra terapija (Eglonil 200mg na dan). Sedim kuci, pusim cigaretu, pijem nes i ne razmisljam o losim stvarima, nemam osecaj napetosti i osecaj "da se nesto lose desava". Setam ulicom i totalno nisam fokusiran na ljude, na kola.. kako je lose i odvratno bilo, sada je odlicno. Setao sam ulicom totalno van sebe od prevelike anksioznosti. Sedim u kaficu sa bivsom devojkom i totalno sam opusten, opusten totalno u situacijama u kojima nisam bio. Sada mogu da kazem da sam totalno okej, kao sto gore naisah imam depresiju ali samo osecaj "praznjikavosti" i to je to, nista strasno. Eto, u mom slucaju zaista vreme leci sve, i moj mozak se oporavlja i ja sada onako, u pola 4 ujutro, "praznjikav" mogu da kazem da u mom slucaju vreme leci sve i verujem da ce za godinu, dve mozda ovo sve proci. Znam kako je uzano patiti, sve znam, samo se drzite i trazite razlicite lekove ako vam ovi ne pomazu, uvek moze da se namesti dobra kombinacija i da se manje pati. Pun pozdrav svima i zelim vam svu srecu ovog sveta! 

Bas si me zainteresovao svojim slucajem, posebno ovaj deo "agorafobiju sa tendencijama socijalne anksioznosti". Sta si sve pio od lekova za to do sada, jel si imao neke strategije da prevazidjes panicni strah od izlaska napolje? Isto sam imala, a sad imam ponekad, posebno deo o fokusiranosti na ljude, kola, prokleta agorafobija je najteza za lecenje od svih ostalih. Jesi li imao neku traumu koja je prethodila pojavi poremecaja?

Drago mi je da si bolje. Treba imati vere da će neka terapija ,,poraditi". Bude i posle padova, ali sve u svoje vreme.

Za Branu: Samo je od sebe nestalo. Vremenom sam sve opusteniji i opusteniji bio napolju. Nisam imao adekvatnu terapiju, jer sam psihoaktivne lekove poput benzodiazepina zloupotrebljavao. Rekao bih da je vreme uradilo svoje, jednostavno nema vise onog straha kada mi neko prilazi ili kada ne daj boze grupa ljudi, mladih prilazi, to bi mi izazvalo reakciju gde bih se oduzeo od sebe. Nisam inace plasljiva osoba, samo se radi o jebenom poremecaju. Imao sam traumu, ali ne bih sad o tome, dugacko je. lep pozdrav i brzo izlecenje!

Za Paradis: Hvala lutko. Mislim da se ovde ne radi o terapiji vec o "vremenu" koje me je izlecilo jednostavno. Jeste, bude nekad i padova, ali nisu toliko strasno kao ranije.

Hvala, onda su ti se mozda sklopile same neke kockice u zivotu. Volela bih da se to meni desi i da na sve zaboravim kao na ruzni san. Nisam ni ja puno plasljiva, uvek me je cudilo kako se razvilo u tolikoj meri.

1 hour ago, Brana said:

Hvala, onda su ti se mozda sklopile same neke kockice u zivotu. Volela bih da se to meni desi i da na sve zaboravim kao na ruzni san. Nisam ni ja puno plasljiva, uvek me je cudilo kako se razvilo u tolikoj meri.

Bas tako. Ni ja nisam razumeo, dok mi psiholog nije rekla da je to neuroza. Shvatao sam da je to poremecaj sto ja imam a ne moj karakter, no, doduse kada je rekla neuroza, kockice su mi se sklopile.

44 minutes ago, Dreamcatcher said:

Wuzi mozda ovde u textu pesme ima odgvora

Hahhah, ne razumem, potpuno je kontradiktorno sa onim sto sam napisao. Sta zelis da kazes? :D 

Salim se malo...ugl nije do vremena vec do odraastanja i kroz iskustva..nekome to ide brze nekom sporije a neko nikada ne odraste i ne preraste neke stvari.

Ima vremena, smejacete se svemu ovome kad vam se sve kockice i zivotne okolnosti sloze u zlatnim 70im.
Koja je poenta zrelosti koju mozes samo odneti u grob? ...

On 8/20/2021 at 2:19 PM, Lur said:

Ima vremena, smejacete se svemu ovome kad vam se sve kockice i zivotne okolnosti sloze u zlatnim 70im.
Koja je poenta zrelosti koju mozes samo odneti u grob? ...

Upisi si filozofski ako nisi do sad :D

On 8/20/2021 at 11:33 AM, Dreamcatcher said:

Salim se malo...ugl nije do vremena vec do odraastanja i kroz iskustva..nekome to ide brze nekom sporije a neko nikada ne odraste i ne preraste neke stvari.

Pa da, otprilike ti se promeni licnost, shvatis "ej brate, nije bas tako, sta ja imam da se tu zivciram i stresiram" i picis dalje. Ja sam imao poprilicnu jaku anksioznost, ali mi se vise ne javlja jer sam prevazisao taj strah, ne znam da li su na to uticale psihodelicne (ne psihoaktivne) supstance koje su poznate da mogu da ti promene licnost (molim vas ako neko ima drugo misljenje nek ga zadrzi za sebe), tako da brate moj ne znam ali mi je fino.. ponekad osecam ali ono glavno je proslo..