Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Cicina gazdarica

Neuroloski problemi- vrtoglavica

Recommended Posts

Posted (edited)

Usput, prošlo je sat vremena od mog posta..Počinje da me boli glava. Moram da pitam druga koji radi na jednoj Poliklinici koliko košta pregled neurologa.

Ne bih da čekam i da zakazujem u septembru, vrtoglavica traje od februara, ali je nije bilo samo mesec dana..i vratila se..uz nju mučnina, bol celog lica, zamagljen vid..

Stvarno se plašim,  jer ukoliko treba hospitalizacija +neka operacija..neću..Neću zbog korone iako sam primila obe doze Fajzera.

Btw, uz sve simptome ide i gutanje slova dok kucam, ili spajanja slova, sve ružniji rukopis..

Moraću da otvorim novu temu kako vas više ne bih gnjavila..Izvinjavam se što dosađujem sa ovim problemima.  

- Preneto sa teme KSOD- kako se osećate danas

Edited by Cicina gazdarica

Da nije migrena, @Cicina gazdarica

Ja imam slične simptome. Ali to od kad znam za sebe. Ipak proveri.

4 minutes ago, paradis said:

Da nije migrena, @Cicina gazdarica

Ja imam slične simptome. Ali to od kad znam za sebe. Ipak proveri.

Nije. Već imam dijagnozu G44.3 -  Hronična posttraumatska glavobolja

Imam urođenu cistu na mozgu koju sam redovno, na dve godine pratila. Ali..2018 sam radila magnetnu rezonancu glave, pisalo je svašta u izveštaju, mada su mi moji neurolozi rekli da je sve ok..a samo su preleteli po izveštaju.

2020.- prošle godine trebala sam da radim ponovo MR, ali..desila se korona i pored korone taj aparat nije radio-tamo gde već nekoliko godina radim MR.  

U, mora to da se prati. Hebena korona. Nadam se da ce sve biti ok.

Hvala ti paradis :683193:

Ne znam da li je to "samo" anemija, ili je nešto ozbiljnije.

Moj bratanac koji živi u Australiji je pre par godina operisao tu urođenu cistu. Mislim da je bio 7-10 dana u bolnici ili možda i manje.

Sada je dobro.

Juče, po izlasku iz velikog Maksija, stojim, pored momka koji na tezgi prodaje paradajz i sl., sa punim kolicima i čekam mamu koja je otišla da vrati ona velika kolica.

U trenutku je vidim, ali je vid pomućen.

I kreće vrtoglavica, učinilo mi se da ću pasti pored one tezge. 

Prva vrtoglavica u februaru : Sedim na krevetu, i osećam ljuljanje-kao da je zemljotres i kao da mi je neko okrenuo glavu pozadi...ne znam to baš dobro da objasnim.

Sledeće vrtoglavice je pratila nestabilnost u hodu ( jednom je malo nedostajalo da srušim raf u obližnjoj prodavnici ).

Sada su se pojavile mučnine i zamagljen vid.

Juče je vrtoglavica bila za nijansu, malu nijansu blaža nego ta prva "velika " vrtoglavica u februaru.

Da li ovo cista radi? Da li je moguće da to radi anemija...da li je...

Plašim se. Ne znam šta da radim..help :( 

mislim da s ovakvim simptomima trebas sto prije neurologu

kao sto i sama znas, ali eto - odi pa ces biti mirnijia

Posted (edited)

@Gerda Znam. Prvi moj neurolog je žena u specijalnoj bolnici za cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju. Oni su na kolektivnom godišnjem odmoru do 15.08 !

Lečim se kod nje od 2011, idem samo po potrebi i nekako..ona je po meni više psihijatar nego neurolog. U tu bolnicu dovode bebe i malu decu sa CP i kao da je ne zanimamo mi odrasli koji imamo cerebralnu paralizu. Takav je moj utisak.

Drugi neurolog koji je po meni, zainteresovan za rad, radi na VMA. Tamo ne mogu da zakažem termin pre septembra. 

Preostaje mi samo da ubedim mamu da se stvarno, ali stvarno loše osećam i da moram iz zajedničkog kućnog budžeta da dam 4800 za paket usluga u Euromedicu.

U BelMedicu su skupi..

Poliklinika gde radi moj drug nema neurologa, ali ima psihijatra, čuvenog Diligentskog..

" Ovisno o veličini i lokaciji ciste mogu se javiti neki od sljedećih simptoma:

glavobolja

mučnina i povraćanje

vrtoglavica i poremećaj ravnoteže

poremećaji vida (djelomični ili potpuni gubitak vida, dvoslike i dr.)

poremećaji sluha

bolovi u licu

letargija

epileptički napadaj

Izvor https://www.krenizdravo.hr/zdravlje/ciste-mozga-uzroci-simptomi-lijecenje

Ove simptome imam, a imam urođenu cistu - arahnoidalna cista

I pošto sada otprilike znam šta je...jer od 2018. nisam radila MR...Šta da radim? 

Plašim se, i ne znam kako sve ovo da objasnim mami, po drugi, tj treći put..

vjerojatno vec ima ovakav topic, pa se moze premjestiti

ovo je "recept" koji sam dobila od ljekara interniste, ima dobru reputaciju i ostavio je na mene generalno dobar dojam, djeluje istinski zainteresirano 

ovu vjezbu ja naravno nisam probala pa ne znam da li pomaze:rolleyes:

ali mozda pomogne nekom tko ima malo vise discipline - evo i ja cu pokusati probati sutra 

sutra :ph34r2:

ujutro kad ustanes, sjedi na rub kreveta, sagni se polagano prema naprijed kao da si hoces vezati cipele

vratis se u sjedeci polozaj, zatim se nagnes prema nazad (ne razumijem bas koliko, hm)

opet se vratis u sjedeci polozaj, savines trup i ruke na desnu stranu - vratis se  u sjedeci polozaj, pa zatim isto tako na lijevu stranu

ponovis ovu proceduru 10 puta, svakog jutra

ako u toku izvodjenja vjezbe osjetis mucninu ili pogorsanje vrtoglavice, ostanes malo sjediti i nastavis vjezbu nakon jedne minute ili kad se osjetis bolje

ova vjezba  navodno poboljsava stabilnost, vrtoglavicu i zujanje u usima :)

@Gerda Prebacila sam tvoj post ovde..

Razmisljam o toj vezbi. Ne znam kako bih uspela da odradim ovaj deo 

On 8/25/2021 at 2:05 PM, Gerda said:

opet se vratis u sjedeci polozaj, savines trup i ruke na desnu stranu - vratis se  u sjedeci polozaj, pa zatim isto tako na lijevu stranu

I zbog gojaznosti i zbog cerebralne paralize..plus vrtoglavice se ponekad desavaju ujutru, pri ustajanju iz kreveta.

Hvala ti puno za ideju o vezbi za vrtoglavicu :) 

@Cicina gazdarica e odlicno, cinilo mi se da ima negdje topic o vrtoglavici, ali nisam bila sigurna :)

haha - ovaj dio sto kazes da ne znas kako bi izvela...

ja imam slican problem jer sam poprilicno okruglasta, da se tako izrazim

zatim mi je krevet jako nizak, a madrac los

a najsmjesnije je sto ja imam problem s orijentacijom u prostoru i jako mi je tesko, na primjer, imitirati necije pokrete

taman danas razmisljam... kako cu zamoliti kcerku da mi proba pokazati te poze jer meni ustvari uopste nije jasno kuda bi tu trebao ici trup, a kuda ruke

jutros sam htjela probati, ali sam zaboravila, a kad sam vec ustala nije mi se vracalo nazad jer se u zadnje vrijeme jedva odljepljujem od kreveta

a dobro eto - vjezba je tu, pa ako ima netko savitljiviji i zainteresiran da proba, neka nam javi rezultate ;)

Posted (edited)
11 hours ago, Gerda said:

a dobro eto - vjezba je tu, pa ako ima netko savitljiviji i zainteresiran da proba, neka nam javi rezultat

Ima na YouTube jos vezbi, probala sam i od njih imam jos vecu vrtoglavicu.:lol:

Moj problem vezan za vrtoglavice je jednostavan: Mama uopste ne razmislja o nekim privatnim pregledima, a u drzavnim ustanovama nema termina do kraja septembra, pocetka oktobra.

Plus, ovde se povecava broj obolelih od korone i stvarno ne bih da rizikujem i da dobijem i blazu sliku korone. Mislim na drzavne ustanove, i mnogi neurolozi su vec u kovid bolnicama i kovid sistemu uopste.

Tamo gde sam, dva, tri puta radila MR aparat ne radi mesecima i lista cekanja je ogromna..

Jedino mi preostaje da trazim vezu za neurologa..ali..od bliskih rodjaka i poznanika, svi poznaju po nekog specijalistu, samo ne znaju nijednog neurologa.

I...Jako sam razocarana. I bliskim clanovima porodice i poznanicima i prijateljima cinila sam mnogo i nikada nisam, eto do sada, trazila neku pomoc..

I necu vise, ovo nije tema u kojoj treba da pisem o razocarenjima..znam gde cu pisati..

dopuna teksta

@Cicina gazdarica

e ja sam jutros odradila te vjezbe, ne mogu vjerovati!

valjda me je animiralo to sto sam htjela podijeliti s drugima, pa ajde rekoh, sad bi bilo fer da i sama probam

da se ne lome ne daj Boze ljudi pri ustajanju uslijed moje "velikodusnosti", a ja da ostanem neostecena :shok:

sve sam radila skroz polako, sa 4-5 sekundi pauziranja u svakoj poziciji

ovo unazad - stavila sam ruke pozadi, da se ne prevrnem skroz na ledja - jer ne znam sta bi onda :lol:

a sa strane - ako je ulijevo, lijevom rukom se oslonila skroz na lakat, a desnim dlanom se malo oslonila na krevet  - i obrnuto

pokusacu raditi redovno, eto mozda i pomogne, nemam iskustava s vrtoglavicom :(

1 hour ago, Gerda said:

pokusacu raditi redovno, eto mozda i pomogne, nemam iskustava s vrtoglavicom :(

Izvini, stavicu ovaj smajli :) Ako nemas iskustva, a ni problema sa vrtoglavicom nemoj da radis te vezbe..

Cula sam se sa jednom mojom sestrom..Ona ima ALS...Redovno se lecila na KCS na neurologiji, sve do pocetka korone. Oni ne primaju nikoga, tj ne zakazuju prvi pregled, a ni kontrole..

Posto joj nije bilo dobro, zvala je lekara koji je leci, on joj je rekao da ne radi, preporucio je drugog kolegu, ni on nije mogao da je primi, ali je preko njega uspela da dodje do neke zene neurologa koja ne radi tu, ali pise knjigu o ALS-u pa je zato, na molbu prijatelja primila ( koliko sam razumela u privatnoj ordinaciji ).

Moja sestra ne moze da mi da kontakt te zene, jer ona radi samo sa ljudima koji imaju ALS i muliplesklerozu. Dala mi je samo savet da pokusam da odradim skener i pregled na Urgentnom centru jer tamo nema zakazivanja i oni su non covid ustanova.

A ako bas mora i magnetna, savetovala me je da uradim privatno, i ona radi privatno jer za MR zakazuju sada za maj 2022.godine.

Ostaje mi i da, za svaki slucaj pozovem i ex komsinicu, da cujem da li zna nekoga na Urgentnom.  

Danas vrtoglavica nema, ali...Kupila sam novine "Nova" i listam i dodjem do vesti o onom ucitelju glume koji je sada u zatvoru. Citam tekst prvo u sebi, pa onda mami..

Covek je ozbiljno bolestan. Zapusena mu je vratna arterija i to vise od 65 %...

Prvi i osnovni simptomi koji je naveo njegov advokat- ceste vrtoglavice i glavobolje. 

O tome, o toj vratnoj arteriji uopste nisam razmisljala.  

Nema sanse da zakazem color dopler u nekoj drzavnoj ustanovi jer polako ce sve preci u kovid sistem. Ostaje mi samo Euromedic...