Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Ferum

Odustajanje u potpunosti

Recommended Posts

Da li vam se dešavalo ili dešava da totalno odustajete? I od bitnih, važnih, neophodnih stvari, od sebe od života?

Dešavalo mi se, možda ranije više, da odustajem od svega toga. Da izgubim u opšte i zadnju trunku nade i vere u takve stvari. Da posle sam sebi kažem da to i nije moja borba, ili nekad na kraju da mislim ništa nije ni bitno kad uskoro neću ni postojati. Posle sve bude teže i upropašćeno jer treba zamajac ponovo pokrenuti, pogotovo kod tog najekstemnijeg oblika.

Da li je to bilo i zbog neshvatanja realnosti i nekakvog kašnjenja za njom, a pri tome i zatvaranju da niko nema nikakav uvid u moja razmišljanja, odluke i još sve možda povezano sa na izgled nespojive dve stvari trpljenje i konformizam verovatno neki jadan i bedan.

Šta može da bude od koristi? Da li biti nekom iskren, članu porodice, prijatelju, stručnom licu? Kako smanjiti štetu, ne biti ili ili kao prekidač, kako smanjiti broj takvih stvari?

Kako imati više vere, snage, manje straha i preplašenosti, kao imati više borbenosti za razliku od misli da dosta mi više stalno neke borbe i svi se nešto bore ko u nekom ratu?

Edited by Ferum

Sto puta, uglavnom u nekim jako mladim gdinama. Mene je to cesto treslo. Godinama je bilo sve manje toga, nekako spakujem svu tu depresiju u kofer i nosim svaki dan sa sobom, gutam. Opet, kada bi presekla sada, stvarno bi presekla i to sa velikim razlogom, promenila zivot iz korena i sigurno otisla u nekom drugom pravcu, neko vreme. Mislim da je vazno da se ima pa i ona negativna konstanta u zivotu, da li je partner ili cak i neki posao, ako ne ubija bas. I teznja ka necemu, makar i sve izgledalo glupo, sto sustinski i jeste ali kao zamislis podnosljiviji zivot nego onaj koji trenutno vodis. Nadam se da nisam konfuzna.

Nije konfuzno, razumem te šta kažeš.

Neka mi uteha što je sad manje toga al ipak nije nešto da bih bio zadovoljan, jedino povremeno javlja se i neka nada da će i dalje ići u tom smeru.

Ne znam. Ja mislim da je pogresno ovo nase lecenje. Sve je spalo na mlade i onda mladi propadnu. 

1 hour ago, Merlo said:

Ne znam. Ja mislim da je pogresno ovo nase lecenje. Sve je spalo na mlade i onda mladi propadnu. 

Ako možeš malo detaljnije i na koji način povezuješ te dve ili tri stvari?

Pa mladi su obespravljeni u ovom nasem svetu. Zive od onoga sto su im stvorili roditelji. I kad dodje do sukoba mladih sa roditeljima psihijatri rade psihoterapiju sa mladima. I onda mladi propadnu.

Odustajem i vraćam se stalno. Borba kroz život. Ova omladina sada ima da se bori još više. Gledam kako su cijene stanova skočile, neće ih moći zaraditi za života.

Ako roditelji nešto ne ostave slaba vajda.

4 hours ago, Merlo said:

Pa mladi su obespravljeni u ovom nasem svetu. Zive od onoga sto su im stvorili roditelji. I kad dodje do sukoba mladih sa roditeljima psihijatri rade psihoterapiju sa mladima. I onda mladi propadnu.

Na par hiljada stanovnika jedan psihijatar tako je po nekoj mojoj proceni, trebale bi da se rade grupne terapije, savetovališta, pogotovo ako je situacija složenija i teža.