Jump to content
Depresija Forum
Nerko

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET, TAITA)

Recommended Posts

Nadam se da ima neko ovdje na forumu ko je koristio ovaj preparat drago bi mi bilo razmijeniti par rijeci sa nekim ko je koristio AD Cymbalta (Duloxetin) Za ovaj AD se smatra da najbrze djeluje. Pozeljno iskustvo sa ovim AD... Prije tri sedmice sam popijo posljednju tabletu naravno da je to sve bilo u dogovoru sa strucnjakom... Vec duze vrijeme sam pokusavao da se rijesim ovog AD bez veci uspjeha naj vise sto sam mogao izdrzati bilo je 4-5 dana ovo je prvim put da je proslo toliko dugo vremena... Koliko je meni poznato ovaj Ad se ne koristi samo u lijecenju depresije/straha u potrebljava se i kod nekih fizickih bolesti...

nikad cula,za taj ad.

kažes da najbrze djeluje,haa?

moram ja pitat svoju doktoricu ,pa da ih fino p?nem bit u ponedjeljak,a u subotu ve? zdrava!!!

Je li netko probao Cymbaltu?

to je relativno novi antidepresiv i spada u SNRI skupinu u kojoj se nalazi i Velafax. u Americi je vrlo popularan.

mnogi koji nisu reagirali pozitivno na velafax prebaÄeni su na cymbaltu i obratno.

mislim da je od Nove godine ovaj antidepresiv dostupan i u Hrvatskoj i da je na listi HZZO-a... kad budem išao na kontrolu pitat ću psihijatricu da mi je propiše. vrijedi probat, budući da velafax na mene uopće ne djeluje

Guest bebica
Je li netko probao Cymbaltu?

to je relativno novi antidepresiv i spada u SNRI skupinu u kojoj se nalazi i Velafax. u Americi je vrlo popularan.

mnogi koji nisu reagirali pozitivno na velafax preba?eni su na cymbaltu i obratno.

mislim da je od Nove godine ovaj antidepresiv dostupan i u Hrvatskoj i da je na listi HZZO-a... kad budem išao na kontrolu pitat ?u psihijatricu da mi je propiše. vrijedi probat, budu?i da velafax na mene uop?e ne djeluje

šta nisi rekao da ?eš pre?i na neki welbutrin,kako li se ve? zove?kako si?

neznam ni ja još na što ?u pre?i. dat ?u još velafaxu šanse...

ina?e ni sam ne znam kako sam. nekako sam. :)

trenutno ne mogu spavati...

Prozacov nasljednik je Cymbalta je kako mi je rekla moja psihijatrica nasljednik Prozaca tj. on je kombinacija antidepresiva i sredstva za ublažavanje bolova. Navodno ima manje nuspojava nego Prozac. Je li ve? na našem tržištu nemam pojima.

Prozacov nasljednik je Cymbalta je kako mi je rekla moja psihijatrica nasljednik Prozaca tj. on je kombinacija antidepresiva i sredstva za ublažavanje bolova. Navodno ima manje nuspojava nego Prozac. Je li ve? na našem tržištu nemam pojima.

razlika je i u tome što je prozac ssri a cymbalta je snri što zna?i da kao i velafax djeluje i na noradrenalin...

Guest bebica
razlika je i u tome što je prozac ssri a cymbalta je snri što zna?i da kao i velafax djeluje i na noradrenalin...

Zeus,kad si ve? toliko informiran,svaka ?ast..,ja ?u uzimati onaj koji tebi bude odgovarao na kraju.al stvarno.dobro,pitat ?u dr-a prije toga.nadam se da si dobro :)

Pozdrav Prijatelju...

Prvi put prije dvije i kusur godina sam otiso kod doktora ovde u Americi i tako objasnio mu neke simptome koje imam i objasnio kako se osjecam da bi on zakljucio da sam depresivan i propiso mi tablete koje se zovu Cymbalta. Koristio sam Cymbaltu oko mjesec dana, medjutim osjeco sam se totalno mrtav, bez volje za bilo sta, jednostavno umoran i pospan non stop. Cim sam poceo uzimat Cymbaltu, poceo sam se naglo debljat, iako sam iso u teretanu. Uglavnom skonto sam da ne uticu dobro na mene i otiso opet kod doktora i on mi je onda propiso Lexapro, koje sam takodje koristio krakto vreme da bi sve te tablete na kraju batalio....

Pozz!!!

Ja pijem Cymbaltu.

Ne pijem ga baš tako dugo tako da ne mogu previše razglabati o djelovanju i nuspojavama no zanima me da li ga još tko pije?... Kakvo vam je djelovanje? Nuspojave?

Cim sam poceo uzimat Cymbaltu, poceo sam se naglo debljat, iako sam iso u teretanu.

Pozz!!!

debljati? a joj :unsure: meni je danas psihi? promijenio cymbaltu umjesto velafaxa i rekao mi da se, za razliku od velafaxa, ne?e pove?avati masa.....hm... :skandal:

hm. ja ovih dana kra?em sa Cymbalatom i piše da su nuspojave:smanjeni apetit i gubitak težine <_<

Volio bi da se javi još ljudi koji su probali ovaj AD.

Pozdrav svima :)

moja prva doza i jutro na Cymbalti.Držite fige... :srculenca:

šesti dan na cymbalti....naravno da još ne mogu govoriti o nikakvom poboljšalju....ali barem mogu re?i da nemam nikakve nuspojave :)

hm...osim da nemam apetita....a to mi na nekim na?in i odgovara nakon onog debljanja sa seroxatom :icon_blushing:

šesti dan na cymbalti....naravno da još ne mogu govoriti o nikakvom poboljšalju....ali barem mogu re?i da nemam nikakve nuspojave :)

hm...osim da nemam apetita....a to mi na nekim na?in i odgovara nakon onog debljanja sa seroxatom :icon_blushing:

a koliko si se udebljao od seroxata?

ja se ispri?avam....ispada da pri?am u ovom topicu sam sa sobom...ali još jednom imam samo rije?i hvale za ovaj lijek. 23 dana ga pijem.poboljšanje se osje?a na veliko.I još jednom bi spomenuo da sam kodna?no naišao na jedan AD od kojeg mršavim. Kad vidim topic o seroxatu...muka mi bude :whistling: Uništio me je :whistling:

Budu?i da cymbalta djeluje i na noradrenalin....totalno me vratio iz mrtvila 4 zida. Kona?no osje?am da "živim" :srculenca:

ja se ispri?avam....ispada da pri?am u ovom topicu sam sa sobom...ali još jednom imam samo rije?i hvale za ovaj lijek. 23 dana ga pijem.poboljšanje se osje?a na veliko.I još jednom bi spomenuo da sam kodna?no naišao na jedan AD od kojeg mršavim. Kad vidim topic o seroxatu...muka mi bude :whistling: Uništio me je :whistling:

Budu?i da cymbalta djeluje i na noradrenalin....totalno me vratio iz mrtvila 4 zida. Kona?no osje?am da "živim" :srculenca:

?iji je to ad? mislim,tko ga proizvodi? thanx :icon_sleeping:

Lilly, S.A., Avendia de la Industria 30, Alcobendas, Madrid, Španjolska :whistling:

hejj, i ja sutra kre?em s Cymbaltom :D

nakon mu?enja s Cipralexom, koji me izludio, uspavljivao i pretvorio u zombija, u suradnji sa Seroquelom, jedva ?ekam. pogotovo nakon što pro?itah tvoje postove, dobila sam neku nadu da postoji lijek koji barem trunkicu djeluje, tako da, hvala ti.

kako si ti sada? po?elo djelovanje? kako spavaš?

držim fige da sve bude odli?no :))

Ja baš tražim snagu da s Velafaxa pre?em na Cymbaltu.

Al sad kad vidim "smanjen apetit", opet nisam nigdje :necu!: .

Jer baš radi lošeg apetita (gotovo nikad nisam gladna, jedem na silu)

i jakog no?nog znojenja (moram se presvla?it po no?i) ga želim maknut.

Sa Aurorixom nisam imala takvih problema...

A šta je to tako loše sa Seroxatom (osim debljanja)?

Jer ako je ostalo ok, odmah sutra idem po njega. :whistling:

Ne pamtim kad sam zadnji put pojela 2 obroka u istom danu...

Gde se na našim prostorima može naći Cymbalta?

ÄŒudno kako malo ljudi koristi ovaj AD a odliÄan je :)

Pozdrav svima, eto javljam se nakon dužeg vremena a bila sam prije Äešće aktivna na forumu..Prepisan mi je novi lijek antidepresiv Cymbalta jersam se od prijaÅ¡njih antipsihotika Zyprexe itd. debljala..ima ko iskustvo s ovim lijekom?..kakvo mu je djelovanje? Nuspojve..proÄitala sam da piÅ¡e da umanjue apetit i da ne deblja..to mi je najbitinije jer imam bulimiju pa me debljanje samo joÅ¡ viÅ¡e baca u depresiju..Usto mi je prepisan i Lexaurin 3x1 od 6mg..dr.veli da je to najveća dopuÅ¡tena doza dnevna ali ja opće od njega niÅ¡ ne osjećam ko da pijem tic-tac.. :( ima ko iskustava? hvala od srca unaprije! pozdrav i držite se! :rolleyes:

eto upravo skuzih da je topic o cymbaltiveć napisan al ja sam ga ponovo otvorila..e pa dragi ljudi..imam jedno pitanje..pa ću copy/paste s onog drugog topica..

Pozdrav svima, eto javljam se nakon dužeg vremena a bila sam prije Äešće aktivna na forumu..Prepisan mi je novi lijek antidepresiv Cymbalta jersam se od prijaÅ¡njih antipsihotika Zyprexe itd. debljala..ima ko iskustvo s ovim lijekom?..kakvo mu je djelovanje? Nuspojve..proÄitala sam da piÅ¡e da umanjue apetit i da ne deblja..to mi je najbitinije jer imam bulimiju pa me debljanje samo joÅ¡ viÅ¡e baca u depresiju..Usto mi je prepisan i Lexaurin 3x1 od 6mg..dr.veli da je to najveća dopuÅ¡tena doza dnevna ali ja opće od njega niÅ¡ ne osjećam ko da pijem tic-tac.. :( ima ko iskustava? hvala od srca unaprije! pozdrav i držite se! :rolleyes: