Jump to content
Depresija Forum
Nerko

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET, TAITA)

Recommended Posts

Ja pijem cymbaltu preko godinu dana. Å to se tiÄe debljanja, ne deblja kao drugi ad, jer vidim da se ljudi baÅ¡ jako znaju udebljati, ja sam se poÄela debljati zadnjih nekoliko mjeseci, u kratkom vremenu sam dobila 5 kg, mislim da je to od lijeka, ne vidim Å¡ta drugo, jedem kao i prije, pa me strah da ću se nastaviti debljati. Å to se tiÄe nuspojava u poÄetku su bile dosta jake, muÄnina, nesanica, nisam mogla jesti uopće, a onda su se izmjenjivale, svakih par mjeseci neÅ¡to. Sad me pere pospanost stalno, pa si kontam otići kod psihićke da to rijeÅ¡im. PsihiÄki mi je dosta bolje, sad koliko je do ad, a koliko do mene same znat ću kad ga prestanem piti.

Pozdrav svima. Trenutno se obraÄam samo ljudima u HR....

Zanima me koje antidepresive uzimate i kolika je cijena (nakon poskupljena ljekova).

JuÄer sam ostao u Å¡oku kad su mi u ljekarni rekli da za dvije kutije Cymbalte moram dati 73kn.

Jednostavno sam rekao da nemam toliko i okrenuo se. (bez obzira na dopunsko osiguranje).

Postoji li neka zamjena jeftinija u HR ??

http://en.wikipedia.org/wiki/Duloxetine

Kakvo je stanje sa vašim AD?

Cymbalta je ....kako je moj psih. rekao : "moderniji" i bolji nasljednik Prozac-a.

Dvije kutije su bile 26 kn (doplata) a sada .....73kn...

Katastrofa.

Nemam pojma zašto je moj topic završio tu....

Zanimalo me samo da li su i ostali AD poskupjeli jel oÄito viÅ¡e neću biti na ovom Ad-u zbog cijene na žalost ...

hmmm....pa,evo prozac nije vjerojatno poskupio,ali nije ni ovo baš niska cijena-55 kn.... isto se dobivaju dvije kutije,to je za mjesec dana...

nemogu ništa drugo reći osim da je to žalosno.... ne samo da moram bacit 300 kn na sat da me netko sluša i uopće prepiše lijek,sad će još i lijekovi biti samo za bogate.... :/

ovaj puta nisam bacio 300 kn na sat...nego otišao "HZZ psih." ...užas od ljudi. Napisala mi je da mi je da tražim drugi AD zbog financijske situacije...što i je istina. + htjela mi uvaliti Cipralex ili Seroxat...koji vidi da sam koristio i da mi nije pomagao. Totalno mi nije jasno. Morao sam biti sam svoj psihić pa tražiti jel mogu dobiti Zoloft. + još gora stvar: uz zadnji AD sam koristio Rivotril a ona mi uvaljuje Normabel i ubjeđuje me da je to ISTO. Ovo ima samo kod nas.... :unsure:

nisam pila ali ako je namjeravaš prestati uzimati to ide kao i kod svakog drugog antidepresiva postepeno smanjivanje

Prvi put Äujem za taj AD... Stalno prave neÅ¡to novo i novo, ova Lyrica Å¡to ja pijem je isto nova i mislim da bi trebalo da se daje u lakim anksioznim stanjima jer meni ono nije dovoljno, diskutovaću s doktorkom, samo mi malo pomaže.

A sa kruškom se slažem, skida se s tog leka isto kao i sa svakog AD-a. Ali uz lekara, nikako na svoju ruku.

Ako želiÅ¡ da se skineÅ¡ s tog leka, mogao bi da obrazložiÅ¡ lekaru zbog Äega bi to želeo, i onda da lekar presudi Å¡ta i kako, a ako ti ne da da se skineÅ¡ s leka, ti ga slobodno pitaj zaÅ¡to jer kao pacijent zaslužujeÅ¡ to objaÅ¡njenje.

ja sam uzimala cymbaltu ali kratko jer sam imala nuspojave u vidu mucnine i svakodnevnog povracanja pa sam u dogovoru s dr prestala

ako je duze uzimas, treba je postepeno smanjivati, najbolje da se konzultiras sa svojim lijecnikom oko tempa smanjivanja

Koristim je oko 2 tjedna. Ujutro 10 mg Escitaloprama naveÄer 30 mg Cymbalte. Stalno me glava boli. ViÅ¡e ne znam da li je od Cymbalte ili promjene vremena. Sve si razmiÅ¡ljam da je nastavim piti da se viÅ¡e opustim jer me anksioznost ubija. To viÅ¡e nije normalno.

mozda ti je od promjene vremena, ustraj jos malo il se posavjetuj s doktorom

kratko je pijes da bi se vidjelo da li ti djeluje ili ne

sretno :)

2 mmeseca sam ga koristila. Mislila sam da ću umret od glavobolja. Dr. me odmah skinula sa njih. A navodno su jako dobro :(

Završila na hitnoj, MR mozga i silne pretrage, a ono krivac Cymbalta

ZnaÄi cymbalta i duxet su isti lijekovi???? Mislim ponovo mi je prepisala a već sam pila cymbaltu od 60 mg i nije pomagala.... Mislim ti doktori

Prije sam pila 60 mg cymbalte i nije mi islo na dobro ali sada pijem 120 mg i imam strasne nuspojave kao sto vidite po drugim temama ali funkcionisem. Nekako ali funkcionisem. A bila sam gotova.

ÄŒudno kako malo ljudi koristi ovaj AD a odliÄan je :)/>

Nesto vjerujem u ovaj duxet 120 mg ujutru. Postala sam ljubazna i aktivna. A to sto umirem unutra valjda treba vremena....

Prestala sam razmisljati o tim lijekovima. Pozobam ih i kao masina. Pero sudje. Peri ves. Idi na posao. Radi. Osmjehuj se. Djecu cuvaj. Pa ja sam jebeni prokleti robot.

Nažalost svi SSRI/SNRI antidepresivi otupljuju emocije.

znaÄi osim Å¡to potiskuju negativne,takoÄ‘er ubijaju i pozitivne emocije. zbog toga Äesto izazivaju anhedoniju i nemogućnost uživanja u stvarima koje su nas prije veselile.

to je vjerovatno glavni razlog zašto se osjećaš kao robot.ili još bolje hodajući zombi.

znaÄi osim Å¡to potiskuju negativne,takoÄ‘er ubijaju i pozitivne emocije. zbog toga Äesto izazivaju anhedoniju i nemogućnost uživanja u stvarima koje su nas prije veselile.

to je vjerovatno glavni razlog zašto se osjećaš kao robot.ili još bolje hodajući zombi.

Na mene Cipralex nije tako delovao, dizao me je.

A i Å¡ta umesto njih?

Ostaju tricikliÄni, koji nisu za svakog, niti svako može da ih podnese.

TetracikliÄni, tipa Remeron, ne raÄunam jer su slabi, kao i Tritico.

Prestala sam razmisljati o tim lijekovima. Pozobam ih i kao masina. Pero sudje. Peri ves. Idi na posao. Radi. Osmjehuj se. Djecu cuvaj. Pa ja sam jebeni prokleti robot.

Ćuti,bolje je i kao robot,nego da te "pere" depresija sve u 16... :unsure: Ja kad bi mi se ponudilo da odaberem hoću li da provedem mesec dana u depresiji ili Äitav ostatak života kao robot-ne znam Å¡ta bih odabrala od to dvoje,ali velika je verovatnoća da bi odluka prevagnula na ovu drugu stranu...

Ćuti,bolje je i kao robot,nego da te "pere" depresija sve u 16... :unsure:/> Ja kad bi mi se ponudilo da odaberem hoću li da provedem mesec dana u depresiji ili Äitav ostatak života kao robot-ne znam Å¡ta bih odabrala od to dvoje,ali velika je verovatnoća da bi odluka prevagnula na ovu drugu stranu...

Mene "pere" kako ti kazes depresija samo sto je kod mene i emocionalna otupljenost

Nemir

Anksioznost

Na granici sa psihozom

BPD

Citav niz sranja. Znas?

Na mene Cipralex nije tako delovao, dizao me je.

A i Å¡ta umesto njih?

Ostaju tricikliÄni, koji nisu za svakog, niti svako može da ih podnese.

TetracikliÄni, tipa Remeron, ne raÄunam jer su slabi, kao i Tritico.

ima kod nas i onih koji ne otupljuju emocije tipa Wellbutrin, Tianeptin, Anafranil.

selegilin je takoÄ‘er dobar antidepresiv, prvenstveno namijenjen lijeÄenju parkinsona.

Meni je bio jako dobar, iako u odnosu na Nardil preslab.

samo kažem da ne ne mora znaÄiti da su noviji antidepresivi nužno i bolji.

moje iskustvo, kao i iskustva 90% drugih upravo govore suprotno. to Å¡to farmaceutske kompanije promoviraju nove AD-ove kao superiornije, a psihijatri ih dijele Å¡akom i kapom stvar je privatnog inteteresa i osobne zarade.