Jump to content
Depresija Forum
Nerko

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET, TAITA)

Recommended Posts

duxeta tj cymbalta <3 nemojte mi ju dirati hahah :D

Jeli se netko "usrećio" sa ovim ad-om ? Ja poÄeo prekjuÄer, imam nuspojavu gubitak apetita (ne osjećam glad uooće) malo me to plaÅ¡i a i srce radi brže na trenutke. PoÄeo sam sa 60mg.

Da ja sam poletna na duxetu! Gubitak apetita je normalno kao i nesanica i tahikardija! Uzmi ujutru 2.5 mg Sobycora i uzivaj!i treba ea pocnes sa 60 mg. Duxet je PREDIVAN AD

Ali ja nikako nemam apetit, jel se to sredi vremenom ?

Sredi! Jeste da ces definitivno jesti manje ali ces biti žedan... I samo ćeš piti vodu! Ko kreten! Ali bolje i to nego sto drugi goje pa se usvinjis!

Ja prestao, bio mi prejak. Mada sam možda poÄeo sa velikom dozom (60mg). ÄŒudno sam se osjećao, kao da sam "high". Nije mi se niÅ¡ta jelo. Sad sam opet na Brintellixu.

eo i mene na ovom leku kaže dr da se tek pojavio u srbiji?!

i nema ga nigde ušao u sto apoteka svi mi kažu nestašica

naÄ‘em u državnoj imaju Äak 11 kutija ali mora iskljuÄivo recept ne može na izveÅ¡taj

na a1 listi je i košta 600 dinara sa receptom (800 bez recepta)

U Srbiji su lekovi smešno jeftiniji. Kutija duloxetina od 60 mg sa 28 blastera je 20 evra u RS.

Kutija abizola 28 blastera 10 evra, 30 tbl calixte od 30mg 15 evra... Nijedannijena recept već se kupuje u apoteci sa punom cenom plus PDV 21%.

Vi iz Srbije ste po tom pitanju pokriveniji.

U Srbiji su lekovi smešno jeftiniji. Kutija duloxetina od 60 mg sa 28 blastera je 20 evra u RS.

Kutija abizola 28 blastera 10 evra, 30 tbl calixte od 30mg 15 evra... Nijedannijena recept već se kupuje u apoteci sa punom cenom plus PDV 21%.

To jeste, jedina prednost Srbije u odnosu na svet. :)

Lekovi su uglavnom kao kutija cigareta, 2-3 evra, Bensedin je manje od 1 evra.

Ima nekih skupljih, ali su ti ređi, Remeron oko 10 evra, Flormidal isto itd.

Ja kutiju Abizola u BiH plaćam 22,5 eura.

:o najviše sam dala za lijek oko 13 eura, jedino ako pređem na wellbutrin tad će biti više. Kod nas gotovo ništa nema na recept, nikakvih popusta :dry:

popio sam 30+60mg

iz dosade Äiste da vidim Å¡ta će mi biti i sad imam knedlu u grlu :rolleyes:

ima li kakvih promjena :o

:o najviše sam dala za lijek oko 13 eura, jedino ako pređem na wellbutrin tad će biti više. Kod nas gotovo ništa nema na recept, nikakvih popusta :dry:

Kod nas su užasno skupi lijekovi. Samo lyricu ovdje plaćam 37,5 eura za kutiju od 75 mg. StraÅ¡no. Otići ću ja jednom u RS da kupim abizol i lyricu. Oni su mi najskuplji. Padne mi mrak na oÄi kad ih trebam kupiti.

ja lyricu plaćam oko 80 kuna mjeseÄno.

da nemam dopunsko zdravstveno osiguranje plaćao bih 250 kuna svaki mjesec.

Eto mene u Srbiju :D Em lakše dobiti recept, a lijekovi i cigarete jeftini. :)

aj probam i 120mg odjednom neko je rekao da je ok ta doza

30mg je naravno ko da uzimam jako skupe bombonice

ii?

imaš li šta za prijavit :D

Pakovanje od 28 tableta je 22 KM a od 56 tableta 58 KM.

ma ništa... :dry:

mislim da trebaš biti malo duže od jednog dana na toj dozi da bi osjetio neke promjene.

barem 2 tjedna

Ja sam osjetio odmah, ali od 60 mg. Osjećaj je bio kao da sam malo "high" na nekom stimulansu+apetit 0

Nista ti se nejede. Od duloxetina. Ali AP pokopava. Duloxetin osjetis. Moras. Ako si bas specijalac onda si daj vremena bar jedno pakovanje od 28 tableta 14 dana. Slobodno uzmi 120 ujutru sa controlocom na prazan stomak. I mora dici.Mora!

Pila sam seroksat godinama. Posto sam ekstremno bezvoljna poslednjih meseci, prebacio me dr na Taitu (duloxetin). Kaže novi u Srbiji, od pre nekoliko meseci, bar sa tim nazivom Taita. Proizvodi Hemofarm. Vise ljudi je kod mog doce imalo pozitivne reakcije. Meni nesto bilo lose pri prelasku, mada ne bi trebalo jer mi je dr rekao da je isto serotoninski... A mozda i nije od prelaska jer sam se i nekoliko dana pre osecala lose. Ono sto smatram dobrom nuspojavom, smanjio mi se apetit. Nisam spavala nekoliko noci i bila mi je muka, da li je to isto od njega? Sad kad sam se naspavala, ok sam. Neka valjda navika u meni da je seroksat moj bog. :D

Nemoguce da ne postoji bas nikakva reakcija sa prelaska sa paroksetina na duloksetin. valjda se mozak navikava na novu hemiju. Ne znam. Meni je moj dr zivot spasao pa mu slepo verujem. Ima li neko iskustva sa ovakvim prelaskom?

Opet ja. Poludeh sa duloksetinom. Te mi je dobro,temi je lose. Prosla me mucnina i vratiose apetit. Ali osecam se totalno radno nesposobno. Tesko mi je da citam, pisem, kucam, a imam dosta posla. Mutno u glavi. Lorazepam ne pomaze, pre je pomagao. Plus ne spavam. Plus imala sam par agresivnih verbalnih ispada u prodavnicama. Jel to duloksetin? Pijem deset dana od 30mg. Treba li mi jace? Sanjam seroksat... :( Nek se javi neko, molim vas. Sutra treba da se cujem sa doktorom....