Jump to content
Depresija Forum
Nerko

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET, TAITA)

Recommended Posts

mislim da je terapijska doza 60mg a ispitivali su i 120mg

30mg meni nije ništa delovalo a pio sam oko mesec dana

Ako ja imam ovakve nuspojave na 30mg, zamisli na duplo.... Nije ovo za mene.... Evo opet zaspala sinoc i probudila se u tri, od tad lelujam po kuci. I sad sam umorna, a imam vazan posao danas. Popila sam poslednju tabletu. Kad bude pristojno vreme, zovem dr da mu kazem.

Ako ja imam ovakve nuspojave na 30mg, zamisli na duplo.... Nije ovo za mene.... Evo opet zaspala sinoc i probudila se u tri, od tad lelujam po kuci. I sad sam umorna, a imam vazan posao danas. Popila sam poslednju tabletu. Kad bude pristojno vreme, zovem dr da mu kazem.

Vrati se na seroxat, zašto menjati ako radi?

Sada je ovaj lek stigao u Srbiju i psihijatri navalili da ga prepisuju, i meni ga je doktorka predložila, ja odbila, baš zbog tog problema sa nesanicom.

zovem doktora danas i kazem mu da ne spavam, da sam strasno agresivna od Taite (Hemofarmov duloksetim), kaze, da hoce tako da deluje. Predloio mi je da do kraja nedelje probam da pijem svaki drugi dan i uvece nipam, (je rsanval ne deluje) koji cu nabaviti na privatan recept. Ako ne bude bolje, da se vratim. Danas sam ok. Iako se probudila u pola noci,jos ne osecam umor. Nisam jos odlucila da li da probam ovako. Videcu. Danas sam nesto bolje. Ako bude spavanja uz nipam... ok. Moj dr stvarno nema ugovore sa apotekama i proizvodjacima lekova. Zivi mnogo skromno, znam ga i privatno. Zena mu kaze da je budala sto to ne radi. Ali takav je. Car je. Svakog bre saslusa, svaciju zivotnu pricu zna... Ali to nuje tema. Izvinjavam se. Javljam kako se odvijaju stvari.

Vrati se na seroxat, zašto menjati ako radi?

Sada je ovaj lek stigao u Srbiju i psihijatri navalili da ga prepisuju, i meni ga je doktorka predložila, ja odbila, baš zbog tog problema sa nesanicom.

Bila sam totalno bezvoljna. Ni sudove ne perem, plasticne case korstim. Uzas. Zato je hteo dr da proba sa ovim, jer je kod mnogih pacijenata poboljsao volju. ALi naravno, ako nema spavanja, nista od toga.

Pila sam seroksat godinama. Posto sam ekstremno bezvoljna poslednjih meseci, prebacio me dr na Taitu (duloxetin). Kaže novi u Srbiji, od pre nekoliko meseci, bar sa tim nazivom Taita. Proizvodi Hemofarm. Vise ljudi je kod mog doce imalo pozitivne reakcije. Meni nesto bilo lose pri prelasku, mada ne bi trebalo jer mi je dr rekao da je isto serotoninski... A mozda i nije od prelaska jer sam se i nekoliko dana pre osecala lose. Ono sto smatram dobrom nuspojavom, smanjio mi se apetit. Nisam spavala nekoliko noci i bila mi je muka, da li je to isto od njega? Sad kad sam se naspavala, ok sam. Neka valjda navika u meni da je seroksat moj bog. :D

Nemoguce da ne postoji bas nikakva reakcija sa prelaska sa paroksetina na duloksetin. valjda se mozak navikava na novu hemiju. Ne znam. Meni je moj dr zivot spasao pa mu slepo verujem. Ima li neko iskustva sa ovakvim prelaskom?

Ja sam preÅ¡ao sa Seroxata na duloxetin. Meni opet Seroxat nije odgovarao. Udebljao sam se kao nikad u životu. Krenuo sam sa 30 mg i već je bilo poboljÅ¡anja nakon 2 tjedna. A krenulo je mrÅ¡avljenje. Od seroxata sam bio sav pun vode i nateÄen. Istina je da duloxetin smanjuje apetit ali ne baÅ¡ u tolikoj mjeri. Pri prelasku ....niÅ¡ta loÅ¡e....tj općenito nikakvih nuspojava osim onoga Å¡to doktori nazivaju "senzacije"= "udari struje kroz glavu" . Jel imaÅ¡ mogućnost da probaÅ¡ možda original Cymbaltu ?

Ja sam preÅ¡ao sa Seroxata na duloxetin. Meni opet Seroxat nije odgovarao. Udebljao sam se kao nikad u životu. Krenuo sam sa 30 mg i već je bilo poboljÅ¡anja nakon 2 tjedna. A krenulo je mrÅ¡avljenje. Od seroxata sam bio sav pun vode i nateÄen. Istina je da duloxetin smanjuje apetit ali ne baÅ¡ u tolikoj mjeri. Pri prelasku ....niÅ¡ta loÅ¡e....tj općenito nikakvih nuspojava osim onoga Å¡to doktori nazivaju "senzacije"= "udari struje kroz glavu" . Jel imaÅ¡ mogućnost da probaÅ¡ možda original Cymbaltu ?

Pa treba mi nov izveštaj. A ne mogu sad do Kg i sve... A i ok mi je danas.Iako sam spavala nekoliko sati, evo i dalje popodne super funkcionišem, spremam se nešto da radim za posao. Nisam imala strujne udara sada, ali jesam kad sam se skidala sa seroksata. Dakle i ti na duloksetinu. Spavaš li? A za epetit je stvarno supet lek. I ja se udebljala, ako ne smršam, svakako se neću gojiti dalje. :)

Spavanje je ok. Možda malo dok se navikneš. Nadam se da duloxetin piješ ujutro jer je to AD koji "diže" :) Ja sam bio sretan kad su mi otkrili ovaj lijek jer do sada skoro ništa nije pomagalo. Krenuo sam sa 30 ali poslije mi je povećana doza. Od Seroxata sam imao i visok tlak. eto cymbalta me spasila.....:) Ako imaš još pitanja....slobodno se javi ....

Vidim da ti je psihijatar napisao naveÄer. Nije mi jasno. ObiÄno se pije ujutro- jel kako kažem....duloxetin "diže". Evo ja sam juÄer popio svoju dozu predveÄer jel sam zaboravio uzeti ujutro pa jedva zaspao uz tablete za spavanje. Neću govoriti kako da pijeÅ¡ ...al ja bi probao barem jedan-dva dana uzimati ujutro....pa da onda vidiÅ¡ kakvo će biti spavanje. Pitaj psihijatra. To nije AD koji uspavljuje. Drži se :)

Ma ujutru pijem, ko zna sta sam napisala.... High sam ovih dana od njega. :D Nipam uvece, za spavanje. Bolje mi je poslednja dva dana. Sinoc zaspala bez tablete za spavanje i spavala citavih sest sati.Probudila se odmorna. Tek uz Nipam bice jos bolje.. :) Uz seroksat sam spavala po 12 sati i dalje bila umorna. Bice ovo izgleda dobro. :) Hvala, silver :) Sto ti je posle povecana doza? Mene sad dize nenormalno dok od 30 pijem....

Sto ti je posle povecana doza? Mene sad dize nenormalno dok od 30 pijem....

ma neki stresovi....pa je povećana doza. :D a i organizam se navikne ....kao i na sve lijekove :D

pa da. i ja sam povecavala seroksat kad su bili stresovi. Nego sad mi je nov ovaj duloksetin, pa cini mi se kad bih ga povecala, ne bih mogla da sedim na jednom mestu dva minuta. Ali navici cu se i na njega. :)

pa da. i ja sam povecavala seroksat kad su bili stresovi. Nego sad mi je nov ovaj duloksetin, pa cini mi se kad bih ga povecala, ne bih mogla da sedim na jednom mestu dva minuta. Ali navici cu se i na njega. :)

haha. razumijem :lol:

Dobar je dobar.

Već mesec i po dana ga pijem.

Sad sam na dozi 60 mg 2 ujutru, znaÄi 120 mg, maksimalna doza, i odliÄan je.

Svaki put ureknem jebo me Tito!

Dobio sam gastritis zbog ovog "leka".

Žgaravica, bolovi, muÄnina, povraćanje...

Na hitnoj su sanirali ispiranjem želudca.

Doktor je rekao da od sutra prekinem sa Taitom a prebacim se na Zoloft.

By the way, uštediću 2600 dinara, što je 22€.

Gastritis ? jel original cymbalta u kapsulama ili duloxetin tablete ?

Gastritis ? jel original cymbalta u kapsulama ili duloxetin tablete ?

Taita, gastrorezitentne kapsule, duloxetin kao aktivna supstanca.

InaÄe mi ne prijaju kapsule. Valjda se prebrzo raspadnu pa odere želudac.

Jel nestanu muÄnine, lupanje srca, gubitak apetita, umor i vrtoglavice, pijem duloxetin 60 mg tjedan dana i ima pozitivnih pomaka, ali me ove nuspojave ubijaju.

Jel nestanu muÄnine, lupanje srca, gubitak apetita, umor i vrtoglavice, pijem duloxetin 60 mg tjedan dana i ima pozitivnih pomaka, ali me ove nuspojave ubijaju.

Od nuspojava imao sam samo lagane vrtoglavice i gubitak apetita. Ali prošlo je :)

Nakon koliko vremena je prošlo?

Brzo. Mada i sada imam slab apetit al me naveÄer uhvati glad...a to nije dobro Å¡to se tiÄe debljanja :D

Pa,možda da joj jednostavno otvoreno ispriÄaÅ¡ istinu,sve onako kako jeste?...

Mislim,zeznuo si se i šta sad...Dešava se,jbg.

Ja i dalje tvrdim da lamotrigin nema nikakvih nuspojava...ali, sad, ne možemo da poredimo razliÄite organizme.

Ja sam postala ko biljka od Taita-e. Libido 0, mogu da spavam 24h vezano, u pocetku nisam mogla da jedem nista, sam klopam redovno i vise nego inace. Pijem pored toga Lyriku. Na max sam dozama na oba leka. Evo vec 6meseci tako, postepeno povecavane doze, terapeut me vadio iz teske depre, uspeo, ali ja covek nisam. Sad se razmiljam ozb ovih dana da krenem sama da smanjujem doze jer ovako da zivim ne mogu, jos jedna depra u zivotu i odo u djavola.

Pije li ko pored duloxetina i Lyriku u kombinacijii tako mislim? Taita je duloksetin. Inace sam totalno neupucena sto se lekova tice...

Dijagnoza mi granicni + bipolar I, vise gledam sta me od poremecaja gadja i kako da se nosim sa tim i kopam po proslosti da se stabilizujem sa nekim stvarima, sad sam krenula lekove da ceprkam. Znam da je ovde doziranje najvaznije. U startu su mene ovi lekovi jako dobro radili, al evo prodje 6meseci i sad kad zelim da zivim kao covek, ja ne mogu. Sve me mrzi ili imam volje nemoguce mnogo, stalno sam si tuzna nesto pa spavam tako citave dane....

Tako ljudi, pozdrav!