Jump to content
Depresija Forum
Nerko

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET, TAITA)

Recommended Posts

AD bi trebao djelovati obratno, da te dize.

Mozda pocetne nuspojave djeluju tesko, to prezivis kako god mozes prva dva do cetiri tjedna a onda si na konju.

Mozda te nesto drugo cini umornim pa se poklopilo sa AD?

I ja sam po zimi tezak ujutro, ne znam zasto.

Ne sa spavanjem vec sa delovanjem, pitam se da li je ucinkovit isto uzimanjem ujutro kao uzimanjem predvece. Da li neko to radi/je radio? Pola-pola je vec drugacija situacija.

Mene ovaj ad ujutro totalno obara tako da moram uvece, bolje to nego da prestanem da uzimam.

Pa me zanimaju iskustva ako neko ima.

AD se trosi ujutru jer dize. Da li trosis jos nesto uz njega? Obicno daju anksiolitik.On uspavljuje.

Ma pijem svasta. Pio sam 5 dana ujutro, 4 dana predvece, sad sam odlucio do kontrole opet pet dana ujutro da pijem.

Dok nisam pio ad ujutro bio sam ok i pored ostalih lekova koje pijem. Prezivecu do kontrole, smanjicu rad.

Mada mi je ad uvece popravio spavanje. Pitacu doktorku na kontroli u vezi svega toga.

Ne Å¡araj sa antidepresivom.

AD se u dogovoru sa doktorom troši u pravilnim vremenskim intervalima ili nikako.

NamjestiÅ¡ alarm na mobitelu i nosi AD sa sobom da ga uzimaÅ¡ toÄno na vrijeme.

Ako mijenjaÅ¡, Å¡araÅ¡, Å¡ara i djelovanje a treba mu dva do Äetiri tjedna pravilne upotrebe da bi djelovao.

Ne pijem ga dugo, tako da se nadam da ako i ima neke stete ona nije velika. Uglavnom u dog s njom cu, samo sto tesko dolazim do nje sem kontrola pa nemam bas prostora za konsultacije, a nuspojave umeju da budu zestoke, dok ja moram da radim, zato sam i menjao na svoju ruku, jer nisam imao izbora, mogao sam samo prestati da ga pijem. Sad cu preziveti par dana uzimanja ujutro do kontrole pa cemo da vidimo.

Ma jok, simptom ad-a mi je bio mutan vid, pojacan umor i osamucenost, bipodis mi nije radio nista sem eventualno nekad da se probudim tokom noci, ali to je poceo da regulise rivotril tako da je sad okej.

Eto, samo si to potvrdio. ;)

Evo da napisem svoje iskustvo nakon skoro 2 meseca ovog ad-a,mozda nekom pomogne,mada je ionako sve potpuno indvidualno,tako da...U sustini,dosta pozitivno iskustvo,nisam imao neka nezeljene nuspojave osim u pocetku blagih glavobolja,povisene agresivnosti i malo preterane energije,kao i seksualne disfunkcije.Ispeglalo se sve to u medjuvremenu.

Vrline:bolje raspolozenje,nema nervoze,straha,preteranog premisljanja(u sustini dobre strane kao i kod svakog AD-a),povisena energija(veliki plus jer su me ostali ad prilicno umarali),otklanja osecaj tezine i letargije u telu,brze razmisljanje i reakcije,apetit povisen ali manje nego kod ostalih ad-a,seksualni nagon na normali...

Mane:povisena impulsivnost,osecaj cigle i zamagljenosti u glavi,ne regulise san u potpunosti jer perzistira rano budjenje,i cena(preskup u odnosu na ostale ad)

Mad for red,nema na cemu.

Wannabe,isto sam na dozi od 60 mg,i isto mi povecaca motivaciju i nesto malo taj voljni momenat.Motivisan jesam,ali volja je i dalje prilicno ogranicen resurs i postoji neki prilican limit sta mogu postici u jednom svom danu od svojih obaveza.

Meni je cymbalta bila povećana na najveću moguću dozu.120mg. Nisam mogao spavati do 4 . Gadno. Doktor mi je smanjio opet na 90 i uveo brintellix 10 mg Å¡to je jako Äudno tj nisam nikada Äuo za ovakvu dualnu kombinaciju. InaÄe sam anxiozan ...na poÄetku je cybmalta sve rijeÅ¡avala ali vremenom je poÄela slabiti a i moji problemi se poveÄali :D

ja sam sa velahibina prebace na taitu zbog gapa pa me zanima kad prelazimo sa jednog ad na drugi da li odma deluje zbog toga sto se nadogradjuje na prvi ad ili se ceka da proradi bez obzira sto smo pili prvi ad... to me bas zanima

Ne znam za vas ali mene su psihijatri i antidepresivi koje su mi davali naneli vise stete nego koristi jer sa dijagnozom F41.2 leciti se 25god. konstantno pod terapijom 20+ i biti u gorem stanju nego ikad tu nesto ne stima:diablo:

Trenutno sam na Taiti 60mg jedna ujutru,Rivotrilu 3x1/4,Haloperidolu 2mg 3x1/4,Trittico ******u 100mg jednom uvece!

Znaci ako lekovi treba da te smire,poprave raspolozenje,odagnaju teskobu,poboljsaju san... ne znam da li ima vise od 5 pozitivnih osobina koje treba da ostvare pijuci ih ali zato ima 105 nezeljenih dejstava koje ti remete i onako tezak zivot a jos mogu dodatno da ti ga zakomplikuju nekom novom bolescu. I sto je najgore,da bi AD prodelovao treba mu od dve do cetiri nedelje a nezeljena sejstva se ispolje za dva dana, za cetiri vec razmisljas da li da bacis govna i otkines glavu sebi ili doktoru!:diablo: