Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

joed

Rivotril

Recommended Posts

Zanima me ako tko pije rivotril,kako djeluje,ima li nuspojava i slicno.

Na mene deluje tako shto mi za 15 min ukloni svu napetost, nervozu iz tela, ne uspavljuje me i nema nus pojava.

takodje ali posle izvesnog vremena recimo 3 4 meseca gubi dejstvo i izaziva zavisnost znaci treba se menjati ili praviti pauza

takodje ali posle izvesnog vremena recimo 3 4 meseca gubi dejstvo i izaziva zavisnost znaci treba se menjati ili praviti pauza

ja ga morao kupiti u sloveniji jer kod nas ga nema, tek sam uzeo ga dvaput i istina opusta malo.

Laicki govereci, Rivotril je normalizator, prvenstveno, a onda tek eplileptik...sta on radi...? Radi to da vas normlizira, odnosno da vam smanjuje oscilacije raspolozenja...od onog kad ste u bedu do onog kad ste euforicni...on NE SMIRUJE...to je cisti ufur...ali ako vam se svidja, ok. Njegovo dejstvo se ne percipira na svjesnoj razini ali globalno da. Ima nuspojava ali su one slabe....lako se skida sa njega ako ne utripate da vam je neophodan.

Laicki govereci, Rivotril je normalizator, prvenstveno, a onda tek eplileptik...sta on radi...? Radi to da vas normlizira, odnosno da vam smanjuje oscilacije raspolozenja...od onog kad ste u bedu do onog kad ste euforicni...on NE SMIRUJE...to je cisti ufur...ali ako vam se svidja, ok. Njegovo dejstvo se ne percipira na svjesnoj razini ali globalno da. Ima nuspojava ali su one slabe....lako se skida sa njega ako ne utripate da vam je neophodan.

Ja sam vec tjedan dana na tableti rivotrila i moram priznati da mi se svidja, osjecam se nekako normalnije, jedini problem je sto ga moram kupovati u sloveniji, tu kod nas ga nema.

Gdje je to "kod vas"?

Ja sam iz medjimurja, mada navodno ga vise ne uvoze pa ga uopce nema u hrvatskoj, neznam kako ga ostali nabavljaju.Meni je slovenija blizu pa onda odem preko granice i kupim,Pisali su ljudi da im se spavalo po njemu, ja takvo iskustvo nemam, osim da se nekako normalnije osjecam. Istina da ga ne osjetim kao xanax ali mislim da pomaze.

meni je danas prvi dan na rivotril uzo sam prvu tabletu od 2mg i meni se spava od njega ... mozda dok navikne organizam! rivotril uzimzm protiv panike i gushenje ... mada opet mi nije jasna terapija poshto rivotrol spda na antipileptik ...

koiko puta po 2 mg dnevno? uzimas li jos sta pored njega. Rivotril ako se oristi duze od 3 meseca spada u grupu veikih zavisnika od njega tako da se nakon tri meseca treba prekinuti ili zameniti sa drugim slicnim lekom

koiko puta po 2 mg dnevno? uzimas li jos sta pored njega. Rivotril ako se oristi duze od 3 meseca spada u grupu veikih zavisnika od njega tako da se nakon tri meseca treba prekinuti ili zameniti sa drugim slicnim lekom

Kako nabavljate rivotril, dal u nasim ljekarnama ili kao ja idete u sloveniju?

sorry moja greška samo znam da to može biti opasno..nisam mislila ništa loše..eto izbrisala sam cijeli tekst u slu?aju da se ne bi netko uspani?ario

Šta može biti opasno?

Ono što je AH napisala je skroz ta?no sve.

uostalom, http://en.wikipedia.org/wiki/Rivotril

e sad, Rivotril je 'highly potent' drug... u smislu navlakuša.... zbog eufori?nog efekta u po?etku, pa do totalnog ukljanjanja anksioznosti.... jedino što mu treba malo više vremena da kickinguje u plazmu (ne rastvara se u vodi). ?uo sam da je ok popiti sa mlekom ili grapefruit juicom zbog brže apsorpcije, mada nisam nikad probao.

btw neka je nestašica u BG-u, ali pored moje zgrade je imalo... i to i Galenika i Roche..... i bez recepta ?ak dobio.

joj uplasih se dddrrr5 ja rivotril pijem pored sulpirida i flunirina (koje sam nedavno pocela) vec godinu ipo.....i niko mi nje rekao da prestanem?!

joj uplasih se dddrrr5 ja rivotril pijem pored sulpirida i flunirina (koje sam nedavno pocela) vec godinu ipo.....i niko mi nje rekao da prestanem?!

Nemoj se bojati. Ja uzimam Rivotril (pored Lamictala i Aurorixa) preko godinu dana , ali samo po potrebi tj.kada sam napeta, jako nervozna, nemirna ili kad ne mogu zaspati. Ponekad je to svaki dan, a ponekad 2 x tjedno po 1/2-1 tbl od 0,5 mg. To su stvarno male doze i do sada nisam imala potrebu za pove?anjem doze da bi mi djelovao. To zna?i da ne izaziva ovisnost. Toga se nemoj plašiti. To su pri?e za one koji ?itaju papiri?e farmaceutskih tvrtki i koji nisu nikad uzimali lijekove. Sve ovisi o tvom organizmu i psihi?kom stanju. Kad si bolje ne?eš ga uzeti, kad nisi uzet ?eš ga. I to je to.

Pozdrav, Mila

da li je mogu?e da rivotril izgubi dejstvo nakon godinu i po? ja ga uopšte ne ose?am, ništa mi nije bolje od njega. ja pijem 4mg dnevno. sadašnji psihijatar je rekao da je to mnogo ali mi je ostavio istu dozu. ose?am ga da deluje samo kada popijem 4mg odjednom...onda mi je bolje. ali to radim kada sam jako uplašena...bojim se jer su velike doze u pitanju.

da li je mogu?e da rivotril izgubi dejstvo nakon godinu i po? ja ga uopšte ne ose?am, ništa mi nije bolje od njega. ja pijem 4mg dnevno. sadašnji psihijatar je rekao da je to mnogo ali mi je ostavio istu dozu. ose?am ga da deluje samo kada popijem 4mg odjednom...onda mi je bolje. ali to radim kada sam jako uplašena...bojim se jer su velike doze u pitanju.

Nazalost, ali to je cesta pojava, narocito ako si na 4mg, to je zaista velika doza. Nakon nekog vremena dolazi do tolerancije i vise ti ta doza nije dovoljna. Sto manja doza tim je i manja mogucnost razvijanja tolerancije. Sad mozes ili povecati dozu (sto bas nije preporucljivo ako si vec razvila toleranciju) ili promeniti vrstu anksiolitika. Ja bih savetovala ovo drugo, ali svakako je o svemu jos najbolje da pricas s psihijatrom.

i obavezno kada se odlucis na skidanje sa rivotria moras uz pomoc psihijatra ja sam to radio ali sa 2 mg dnevno nije prijatno ali uspelo je pozdrav

Ja pijem rivotril roche-ov vec sest meseci.Jeste mi bolje,ali samo dok dejstvo traje,s obzirom na moje lako posezanje za lekovima,radije ne bih povecavao dozu.Pijem 0,5 mg po tri puta dnevno,nekad i dva.Gledam da sto vise smanjujem.

Ja pijem 2x1/2 od 2mg,10 dana.Dok deluje ok mi je,mada ne znam ni sta treba da osetim,ponekad me uhvati jak umor pa momentalno zaspim,a nekad je kul,opusti me,ali opet ponavljam,nekad budem rasejana.Imam ideju da pitam psihijatra da mi ukine bilo kakve terapije,ne zelim da se jednog dana probudim i shvatim da sam ovisna.Nekad mi bolje izgledaju napadi panike i anksioznost od lekova.Sutra idem kod

Ja nemam ni najmanju zelju,al srecom nemam ni decka,mada i da imam do sada bi me ostavio hehe...Opet sam se pogubila u postovanju,idem po dozu pa da spavam. Laku noc narode!

Hej ljudi dala mi dr novu dozu rivotrila 3x 1mg.....ja nikad nisam pila tu kolicinu nikad nisam popila ni 1mg odjednom.Recite mi da li uspavljuje ,kako se osecate kad popijete 1 mg odjednom?

• Create New...