Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Maprotilin (MAPROTILIN, LADIOMIL)

Recommended Posts

Koji se ne smije mijesati sa SSRI???... ako mislis na maprotilin onda si u krivu (ili tvoja doktorica)...ja pijem maprotilin i cipralex(SSRI) i cak je preporucljivo da se daju u kombinaciji........

Jesi li se nekad zapitao da mozda tvoje nus pojave nastaju zbog neadekvatnog uzimanja lijekova...koliko mogu vidjeti po tvojim postovima ti cesto doziras i "predoziras" na svoju ruku...Nisu tablete igracke, pogotove ne ove,....Mozda bi stvarno trebao poceti slusati upute ljekara

....strpi se par sedmica ili mjesec, mjesec i po, pa ce djelovati i ona naizgled mala doza....ne mozes ocekivati cuda nakon par dana........

Zamisli koliko ti se organizam zbuni kad jedan dan maznes 100g ladiomila a sutra opet 25.....

Nemoj se igrati doktora

Meni moja doktorica i nezna sta je cipralex , a kamoli da li se smije mijesati mapriotilen NRI i ssri kao zoloft. Cak sam ja i bio na kombinaciji zoloft ujutro 150 i maproltilin 50mg navece. To mi ona nije rekla da uzimam ali ja sam uzimao i bilo mi je dobro. Kako da joj vjerujem kad je egoisticna i samo govori kako je ona specijalizirala skole nekakve, a govori da se ne smije zoloft i maprotilin mijesati vamo. Pokuso sam po njenom, i onda sam bukvalno vrata glavom razbio od zivaca :zz_banghead: ,i sad moram mijenjati vrata u sobi. Izbacio sam nozinan na svoju ruku, ali necu uvesti zoloft dok ne popticam sa njom u ponedjeljak. Ona konta da mi da seroxat , a mrtva hladna mi ukide zoloft od kojeg sam se poceo bolje osjecati. I rece maprotilin ,nozinan i xanax. Ma nidje veze..

Sta bi ti uradio na mom mjestu. Vjerovo toj doktorici, ili vjerovo onome sto procitas na internetu...

ako ta dr ne za da se NRi i SSR mozte kombinovati... uuu brate...mijenjaj doktora pod hitnoooooo

ali ipak nemoj na svoju ruku uzimati tablete

ako ta dr ne za da se NRi i SSR mozte kombinovati... uuu brate...mijenjaj doktora pod hitnoooooo

ali ipak nemoj na svoju ruku uzimati tablete

@MrtavHladan

Koje doze pijes ladiomila i cipralexa..?

Ja pijem navece 50 mg ladiomaila , i malo pretejeram sa xxanaxima i fluzepamom. Otom potom.

Ali sam postao agresivan. Lako se iuznerviram, Danas sam polomio aparat od 200 ezra za snimanje, zato sto mi brat koji je isao sa mnom na termin za kosarku nije htio posuditi dvije km za pivu. I nakon toga ga opet vdim i gadjam ga torbom sportskom sto sam nosio sa jedno 10 metara. Da me je policija vidjela sta radim hm,,,.

Uglavnom agresivan, tuzan, nostalgican, pretjerano osjecajan . Bijes i tuga istovremeno..

@MrtavHladan

Koje doze pijes ladiomila i cipralexa..?

Ja sam tek poceo sa terapijom prije 14 dana pa pijem 25 mg ladiomila uvece i 5 mg cipralexa ujutro.....dr. mi je rekao da ce polako da mi uvodi AD-ove da ne bi doslo do nezeljenih efekata.....za 2 dana mi je kotrola pa ce mi povecati.. e sad koliko ce mi povecati, ne znam......

to sto se s tobom desava skroz mi je cudno....koja je uopste tvoja dijagnoza........

ne znam sta da ti kazem sto vec nisam ali znam da treba vremena da tablete djeluju (to vise znaju i ptice na grani)...

moje dijagnoze; granicni poremecaj licnosti f60.3 ,, pa uzimanje narkotickih sredstava i sihoza od istih nesta f19, pa anksiozno-fobicni poremecaj i kako kazu sekundarna depreisja.

Meni je najveci problem sa anksiozno fobivnim poremecajem ono sto me razvaljuje, ali sada me lijece od granicnog poremecaja. Danas pricam dokrorici da je ok piti te lijekove tako, i da pricam na netu asa ljudima koji koriste slicne terapije. Nasta je rekla da jednostavno oni ne rade po tim novim propisima i procedurama. Zastarili20 godina..

Ja naszavio zoloft ujutrom i ladiomil 50 navece . Al sam usra sa xanaxom 6 mg odnosno 12 tableta od 0,5. Sli sto mi je cudno, izgleda da mi ne djeluju ni xanax ni fluzepam 30 mg. I kad ih ne uzimam isto mi, Da nisam GABA uglavi poremetio...

Meni je cipra od svih lijekova najace djelovala da ti iskreno kazem. Poceo sam bio i sa 10mg na dan ,ali doktorka opet neka lijeva kaze treba na 20 mg i ja prest.o (finansijski razlozi)

Jesil agresivan, lomis li stvari prema kiuci i to, jesil razdrazljiv, Ja sam dosad razvalio vrata, aparat canon , i mobitel nokia. Sta cu , neka agresiva me hvata od ladiomila ja mislim.

jaoooo majkooooooo... evo danas mi je na kontroli (a zajebo se, mislio sutra kontrola)povecan ladiomil na 50 mg i cip na 10mg.. i boga pitaj kolko ce ga jos povecavat i hotje li uopste, neam pojma...dobio sam jos i nozinan i usro sam se od straha kad sam dobio recept....moja stara je pila to sranje davno i nije mogla da ustane sa stolice kolko je to umrtvi...strah me i da pocnem to piti....jos to je i antipsihotik a ja depresivac ccc..al et dr kaze da je u malim dozama dobar za spavanje.....

Eh da, da ti odgovorim na pitanje....nisam agresivan, cak sta vise mislim da sam pomalo submisivan..... i mislim da ti to nije od ladiomila...mene on malo uspava i smiri....

Ako si cipralex prestao uzimati zbog finansija, a dobro ti djelovao, daj nadji neki nacin da nabavis iz hrvatske, tamo je dosta jeftin....valjda imas nekoga u hr a ako nemas nikoga pa brate mozes naci nekoga sa foruma...kod nas je skroz skup i jos moram na cvilu ici nema nigdje drugo...

Ja prestao piti nozinan, 25mg tablete po pola svaki dan tri puta. Ovo mi je danas drugi dan da pijem kombinaciju zoloft 100mg i 50mg maprotilin. Primijetio sam kako sam prestao piti nozinan da ne spavam ko prije. Tolko o nozinanu. Prvi dan sam zaspao prije dvanaest navece kad sam tek poceo piti nozinan sa maprotilinom.

NEznam mozda opet pocnem piti nozinan, jos testiram kako je bez njega i kombinacija z i maprotilin.

Da, i navece popijem jos 1,5 mg xanaxa i 30 mg fluzepama i ne zaspim, a kad pijem nozinan bez zolofta samo :maprotitlin,nozinan,xanax i fluzepam izgleda da bolje spavam.

pisi sta ti se desava sa dr.. jesi li nasao nekog novog

Meni nozinan izgleda ne djeluje. dr mi je rekao da popijem pola od 25 mg. kad sam popio, nista, bas nista.... sutra sam popio cijeli i opet nista, a prekosutra 2 od 25 mg i tek mi je tada poceo djelovati.. Malo su mi oci bile zakrvavile i malo mi se spavalo ...to je to... necu vise da ga pijem ako ne djeluje

pisi sta ti se desava sa dr.. jesi li nasao nekog novog

Meni nozinan izgleda ne djeluje. dr mi je rekao da popijem pola od 25 mg. kad sam popio, nista, bas nista.... sutra sam popio cijeli i opet nista, a prekosutra 2 od 25 mg i tek mi je tada poceo djelovati.. Malo su mi oci bile zakrvavile i malo mi se spavalo ...to je to... necu vise da ga pijem ako ne djeluje

Ja sam pio jedan i po na dan u tri doze po pola. Neznam sad da li mi je djelovao. Nasao sam novog doktora ali ne pijem terapije kako ona kaze, neg po svom.Ev sad probavam sa zoloftom i maprotilinom i iskljucio sam nozinan. Tek za koji dan ti mogu reci sta konkretno ima li kakvih promjena..

JA ne pijem vise ovaj maprotilen. NEznam kako, ali me je transformisao u neku drugu osobu. Punu strahova i hirova. Osjecaja da propustam nesta. Da zurim negdje, da radim tri stvari odjednom. Pio sam max dozu 150 mg.

Jel do lijeka ili sam ja odlijepio? Danas nisam popio maprotilin, vec zoloft. I kad pogledam unazad ovih 5-6 dana, izgleda mi ko da sam bio neko drugi. Donio sam dosta odluka sta da radim sljedecih dana. Kad sam bio ta osoba na maprotilinu. A sada sam opet onaj stari.. Malo lijen a i boli me briga za neke stvari.

JA ne pijem vise ovaj maprotilen. NEznam kako, ali me je transformisao u neku drugu osobu. Punu strahova i hirova. Osjecaja da propustam nesta. Da zurim negdje, da radim tri stvari odjednom. Pio sam max dozu 150 mg.

Jel do lijeka ili sam ja odlijepio? Danas nisam popio maprotilin, vec zoloft. I kad pogledam unazad ovih 5-6 dana, izgleda mi ko da sam bio neko drugi. Donio sam dosta odluka sta da radim sljedecih dana. Kad sam bio ta osoba na maprotilinu. A sada sam opet onaj stari.. Malo lijen a i boli me briga za neke stvari.

:lolcina: pa maprotilin bi i trebao tako da djeluje....da ti dize motivaciju i voljsno nagoske funckije. barem tako pise u uputstvu.....ti bi trebao da razmislis da li do tih promjena ustavri dolazi zbog tvojih hirovitih mjenjan lijeka i nepostivanja uputstava..... shvati da treba imati neki kontinuitet i da treba cekati neko vrijem te pretrpiti razne nuspojave da bi na kraju izaslo na dobro

dobih danas maprotilin, 75 mg, pola posle rucka i jedna posle vecere. i b vitamin. rekao je da ce me to uspavati. i kontam da je hteo i da mi ojaca apetit, ali to sto ja trenutno ne jedem nije nista strasno, jer i onako imam par kila viska i bas mi se i ne goji :necu!: . ali, sta god, samo da pomogne.

elem, da li je na nekoga maprotilin stvarno delovao motivisuce i malo ga izbacio iz ravnodusnosti, a ne samo umrtvio?

elem, da li je na nekoga maprotilin stvarno delovao motivisuce i malo ga izbacio iz ravnodusnosti, a ne samo umrtvio?

Na mene, kad sam ga pila prije desetak godina. Zbilja me relativno brzo izbavio iz teške depresije i vratio u život.

Na mene, kad sam ga pila prije desetak godina. Zbilja me relativno brzo izbavio iz teške depresije i vratio u život.

ja pijem vec mjesec, 50 mg ali pijem i SSRI, ne osjecam neko poboljsanje... Toljka sve ti je to individalno i pitanje je vremena

dobih danas maprotilin, 75 mg, pola posle rucka i jedna posle vecere. i b vitamin. rekao je da ce me to uspavati. i kontam da je hteo i da mi ojaca apetit, ali to sto ja trenutno ne jedem nije nista strasno, jer i onako imam par kila viska i bas mi se i ne goji :necu!: . ali, sta god, samo da pomogne.

Moja toljka.. sta je meni maprotilin ucinio to ni sam neznam. Uglavnom malo sam experimentisao sa njim i jedno 15 dana pio full dozu 150 mg odjednom pred spavanje, ili u dva puta 100 pa 50.

Uglavnom, nesto isto ko da me je nogom u guzicu opalilo i reklo da radim, da zaostajem, da sam zakasnio.

Neznam kako bih se izrazio, nije me motivisalo vec natjeralo da radim nesta.. primoralo..

Ali sve u nekoj zurbi, panici frka, daj tamo ,daj vamo ludilo. A nigdje smjesta, pocnem nesta zavrsim nesta trece, radim i paranoisem kako sam lijen.. Uglavnom, u nekim dozama 100mg/dan osobama koje imaju posao i zele malo vise motivacije bih preporucio ovaj lijek, a nezaposlenim i studentima koji moraju zavrsiti studije u nekim zadanim rokovima ili slicno.. niposto.

zeznuh se. lek je od 25 mg, a ja pijem 1 i po tabletu dnevno, tako da je to upola manje od 75 koliko gore napisah.

filin, moguce je da je imao takav efekat zbog velikih kolicina, s obzirom da vec na 200 mg moze izazvati epi napad.a i ako je imao takvo dejstvo za manje od 15 dana, moze biti da je zbog interakcije sa drugim lekovima, pogotovo, ako si pravio kombinacije na svoju ruku.

btw, citala sam tvoje ranije postove na ovoj temi i vidim da ti je tesko i sve, ali pusti doktora da bude doktor, ne moze sve odmah da se resi, daj vremena i sebi i leku i strucnjaku koji sigurno zeli da ti pomogne.

mrtavhladan, citah da ad treba vremena da deluje, zato sam strpljiva po tom pitanju. nego nisam upoznata sa ovim lekom (tacnije, ni sa cim ja tu nisam upoznata :una: ), nego me je bas vrsta...kvalitet...blah...dejstva zanimao.

da li sedacija deluje nezavisno od drugih efekata, jer mi se sada nenormalno kunta, pa razmisljam da li je lek ili sam konacno dovoljno neispavana?

zeznuh se. lek je od 25 mg, a ja pijem 1 i po tabletu dnevno, tako da je to upola manje od 75 koliko gore napisah.

filin, moguce je da je imao takav efekat zbog velikih kolicina, s obzirom da vec na 200 mg moze izazvati epi napad.a i ako je imao takvo dejstvo za manje od 15 dana, moze biti da je zbog interakcije sa drugim lekovima, pogotovo, ako si pravio kombinacije na svoju ruku.

btw, citala sam tvoje ranije postove na ovoj temi i vidim da ti je tesko i sve, ali pusti doktora da bude doktor, ne moze sve odmah da se resi, daj vremena i sebi i leku i strucnjaku koji sigurno zeli da ti pomogne.

mrtavhladan, citah da ad treba vremena da deluje, zato sam strpljiva po tom pitanju. nego nisam upoznata sa ovim lekom (tacnije, ni sa cim ja tu nisam upoznata :una: ), nego me je bas vrsta...kvalitet...blah...dejstva zanimao.

da li sedacija deluje nezavisno od drugih efekata, jer mi se sada nenormalno kunta, pa razmisljam da li je lek ili sam konacno dovoljno neispavana?

on djeluje dosta brzo, vec nakon 3-4 dana se osjeti dejstvo, a terapijski u ucinci nakon 2-3 sedmice...meni se na pocetku terapije jako spavalo i osjecao sam se full sediran od 25 mg sto je i bila moja pocetna doza, ali to je proslo brzo...ne brini, sto se tice nuspojava, bas su rijetke, barem ja nisam imao nikakve...eh da, apetit mi se poboljsao i udebljao sam se 2 kg, ali meni to prija jer sam dosta mrsav..

preksinoc sam zaspala....sinoc sam se KOMIRALA.... pospana sam, ne mogu da ucim...kmeeeek

neka te obraduje to da je takvo stanje veoma kratko, za 3.4 dana neces ni znati da ga pijes...

eevo jos jedna radost... ja sam nakon mjesec dana terapije poceo da redam samo 9 i 10 na faxu, super se mozes skoncentrisat....vidjeces, nevjerovatno je

auuu,, vec tri dana samo spavam i pitam se sta mi je, koji mi je ku*ac....

kad sam uzeo veceras da popijem maprotilin vidim da nesto nije uredu.. kad imam sta vidjeti...

Zadnji put sam kupio kutiju maprotilina od 50mg, a prije sam uzimao od 25mg i pio 2 uvece(propisana doza)....

ponesen navikom ja sam nastavio da pijem po dvije uvece ali ovaj put su bile 50mg...znaci vec 2-3 dana pijem 100mg ...sad znam zasto spavam po cijeli dan

zna li neko moze li se jos nesto desiti, ima li to nekih negativnih poslljedica

kad sam uzeo veceras da popijem maprotilin vidim da nesto nije uredu.. kad imam sta vidjeti...

Zadnji put sam kupio kutiju maprotilina od 50mg, a prije sam uzimao od 25mg i pio 2 uvece(propisana doza)....

ponesen navikom ja sam nastavio da pijem po dvije uvece ali ovaj put su bile 50mg...znaci vec 2-3 dana pijem 100mg ...sad znam zasto spavam po cijeli dan

apsolutno nikakvih!!!!!!!!

pio sam taj lek neko vreme i mogu samo pozitivna iskustva da prenesem .... to je lek koji sluzi za strahove od kosmara i zavidim ti sto ga imas. ;)

Ne vjerujem da cesh imati neke negativne posljedice, vec bi se javile dok si pio tu dozu... jedino ta pospanost..

Mogu zamisliti kako si se osjecao u zadnja 2-3 dana... meni se vec od pola tablete od 25 mg spava... -_-

I jedno pitanje, da li ga pijesh samo naveche ili i u toku dana? Poshto je meni doktor prepisao ujutru, a vidim ti pijesh naveche... Ili nije bitno u koje se doba pije? -_-

Ne vjerujem da cesh imati neke negativne posljedice, vec bi se javile dok si pio tu dozu... jedino ta pospanost..

Mogu zamisliti kako si se osjecao u zadnja 2-3 dana... meni se vec od pola tablete od 25 mg spava... -_-

I jedno pitanje, da li ga pijesh samo naveche ili i u toku dana? Poshto je meni doktor prepisao ujutru, a vidim ti pijesh naveche... Ili nije bitno u koje se doba pije? -_-

Meni se spavalo samo u pocetku terapije tj. prvih 5-10 dana, kasnije uz njega i uz tabletu za spavanje nisam bio pospan....sad kad pijem 50 miligrama (vec mjesec i po) ne osjecam nikakve promjene, ne spava mi se, a sto se tice raspolozenja to je za 10.. ma vrhunac...ovo je extra lijek..

eh sad odgovor na pitanje

ovako: ja imam za terapiju cipralex 10mg ujutro (on je SSRI) i maprotilin 50 mg samo uvece(on je NRI) popijem i tabletu za spavanje(nitrazepam tj, trazem) uz maprotilin...ne znam kako se oni daju, ali ima dosta ljudi koji su na mono terapiji maprotilinom, odnosno piju samo taj AD pa ga onda uzimaju u dnevnim dozama....

Meni je dr prepisao ta dva i rekao da je maprotilin starij Ad koji se dobro pokazao u interakciji sa novim AD-ovima a pootovo sa cipralexom....I rekao je cipralex ti djeluje na jedan sistem( SSRI) a maprotilin na drugi (NRI) i tako ce djelovati zajedno na sve simptome....

Zakljucak je da je potrefio....meni je perfektno zadnjih mjesec i nesto dana, od kako djeluju u punom zmahu....

Ne pamtim kad sam se ovako osjecao, jednostavno covjek je potrefio iz prve sta mi treba....nije ni cudo kad svi ostali psihijatri sa iz bih a i sire uce iz njegovih autorskih knjiga...covjek je strucnjak nad strucnjacima

Meni se spavalo samo u pocetku terapije tj. prvih 5-10 dana, kasnije uz njega i uz tabletu za spavanje nisam bio pospan....sad kad pijem 50 miligrama (vec mjesec i po) ne osjecam nikakve promjene, ne spava mi se, a sto se tice raspolozenja to je za 10.. ma vrhunac...ovo je extra lijek..

eh sad odgovor na pitanje

ovako: ja imam za terapiju cipralex 10mg ujutro (on je SSRI) i maprotilin 50 mg samo uvece(on je NRI) popijem i tabletu za spavanje(nitrazepam tj, trazem) uz maprotilin...ne znam kako se oni daju, ali ima dosta ljudi koji su na mono terapiji maprotilinom, odnosno piju samo taj AD pa ga onda uzimaju u dnevnim dozama....

Meni je dr prepisao ta dva i rekao da je maprotilin starij Ad koji se dobro pokazao u interakciji sa novim AD-ovima a pootovo sa cipralexom....I rekao je cipralex ti djeluje na jedan sistem( SSRI) a maprotilin na drugi (NRI) i tako ce djelovati zajedno na sve simptome....

Zakljucak je da je potrefio....meni je perfektno zadnjih mjesec i nesto dana, od kako djeluju u punom zmahu....

Ne pamtim kad sam se ovako osjecao, jednostavno covjek je potrefio iz prve sta mi treba....nije ni cudo kad svi ostali psihijatri sa iz bih a i sire uce iz njegovih autorskih knjiga...covjek je strucnjak nad strucnjacima

dragi MrtavLadan

i meni je bilo taako super, kombinovao mi je dr (pöre 10tak godina) triciklicni i tetraciklicni AD, nije mi davao SSRI tada, i ksanaks, i bilo mi super, spavala sam WOW...

Maprotilin je za mene caroban jer spavas bre kao beba... znaci, imam manjka noradrenalina, nema tu sta drugo da se dokazuje...

ali, desilo mi se ovo:

oticala sam tj vezivala vodu kao luda. morala sam da kupim patike vece za dva broja, veruj mi, jer su mi stopala bila kao kod slona,ugojila sam se naglo puno, veoma brzo sam nabacila siulnu neku kilazu, imala sam gusenja ali ne anksiozna nego skoro astmaticna, i jako tesko sam se kretala, dal zbog te vode...

ma nije vredelo nista, ni neslana ishrana ni unos tecnosti, jednostavno kod mene su nezeljena dejstva bila jaca od zeljenih...

samo se pripazi ako ti krene nesto neubocno, da odes kod lekara i pitas dal nije side effect, za svaki slucaj.

mislim, NE DAJ BOZE da se to desi tebi, ali eto, to je moje iskustvo.

moja je ljubav s maprotilinom trajala karatko al je bila divna... steta... da je potrajala duze, joj al bih se naspavala, majko mila...

sa srecom!

Ja, sad za sad, nemam nikakvih side effects osim sto mi se otvorio apetit i dobio sam 3 kile...namjeravam da dobijem jos koju kilu jer sam jako mrsav, tako da mi to ne smeta.....

A joj ruzzo, sto ti je zivot...nadju ti lijek, dobro ti djeluje a onda, bas kao da nesto kaze "evo, sad ti je dobro al to je samo da malo vidis kako je osjecati se fino" i onda vise negativnih nego pozitivnih nus-ova.........

Hej, a mozda da sada predlozis svom Dr. da pokusate ponovo, ko zna, mozda sada nece tako djelovati, mozda se neki "dio" u organizmu popravio sam od sebe