Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Maprotilin (MAPROTILIN, LADIOMIL)

Recommended Posts

Ok, hvala na odgovoru!

Onda je u pitanju to shto sam pila samo jedan AD, pa mi je zato prepisao da pijem ujutru i poslijepodne... I ja sam takodje odushevljena djelovanjem Maprotilina, on me je digao iz mrtvih, kad mi nije bilo ni do chega... i vrlo brzo je djelovao... sad ga ne pijem, ali kako stvari stoje vjerovatno cu ga pocheti ponovo piti... ja nisam imala nikakve nus pojave (osim pospanosti), i shto sam se udebljala, a to sam pokushavala cijelog zivota i nisam uspijevala... tako da sam prezadovoljna :D

Drago mi je shto ga i ti dobro podnosish i shto ti je mnogo pomogao! :aha:

Dobih terapiju Karbapin 200mg 1/2+1/2+1/2,Maprotilin 25 mg 0+0+1.

Ali ja pijem Karbapin 200mg 1+1+1,Maprotilin 25mg 1+1+1.

Osecam se bolje,bolji mi je apetit,a nisam pospan. :rolleyes:

Maprotilin sam pio ranije pre 3 godine i dosta brzo me je izbavio iz depresije.

mislim da ima najmanje nuspojava od svih ADa koji su mi bili prepisivani ikada.

Kada sam pio tablete maprotilina od 50mg,imao sam mirisne halucinacije.

A kada bih tu dozu izdelio i pio iz vise puta,nije bilo tog problema.

:wacko:

I meni je dobar, samo sto ga ja koristim u kombinaciji sa cipralexom pa vise ne znam je li mi dobro od jednog ili drugog ili od oba zajedno...Ne uspava me kao sto uspava vecinu, ali me ta kombinacije extra izvadila iz govana....cipralex smanjuje apetit, a maprotilin ga podize...ja sam jako mrsav tako da mi je mapro. pomogao da dobijem nekih 4 kile na pocetku..kasnije slabo, a treba mi barem jos 10 kila na ovu visinu.

@spooki..maprotilin je dobar, samo polako, eto vec imas iskustva, a imaj i strpljenja.....nadam se da ce ti do kraja popraviti sve poteskoce

?itam ovaj topi? i uglavnom svi imate pozitivna iskustva sa ladiomilom.

Ja ga koristim nešto više od mjesec dana. Me?utim, prvih dana mi je baš pomogao, smanjili su se mnogi simptomi, ali zadnjih nekoliko dana ne osje?am se baš najbolje. Malaksala sam, nemam volje, vrtoglavice, sbvi prijašnji simptomi.

je li netko imao sli?na iskustva? Vjerojatno je neka prolazna faza. pijem zna?i ladiomil 25x1)poslijepodne) i xanak 0,25x2 (ujutro i nave?er)

Lijep pozdrav!

Guest

Od sutra startujem sa Maprotilinom. Prvih 10 dana 25mg pred spavanje a nadalje 50mg pred spavanje.

Iskreno, malo me je strah od potencijalnih nuspojava, ali verujem doktorici.

Vidim da ovde ima dosta pozitivnih iskustava.

Meni je prepisan Maprotilin prvenstveno zbog toga Å¡to uspavljuje, pa da ne koristim benzodiazepine u te svrhe.

Moja doktorica zove Maprotilin "prethodnikom Wellbutrina" jer kaže da i Maprotilin i Wellbutrin utiÄu na noradrenalin i dopamin, s' tim Å¡to Maprotilin deluje i na histamin pa uspavljuje...

To me baÅ¡ raduje, uvek sam hteo probati neÅ¡to Å¡to je sliÄno Wellbutrinu...

Javljam svoje utiske...

Guest

Prvi utisak, pola tablete Maprotilina me je strašno uspavalo, spavao sam punih 10 sati...

Mada dobro, juÄe sam popio i 4 Bensedina...

Nemam sušenje usta, ili neke druge neprijatnosti... Za sada...

Jedino mi se malo spava danas, podseća na Remeron ovaj lek.

Javiću opet utiske nakon par dana...

Isti je to lek, Remeronu su dodali antagoniste serotonina, Maprotilin inhibise samo norepinefrin...

I daleko manje goji. Samo papaj lagano. :)

Guest

Imaster, u pravu si, sliÄna je farmakologija, a i pripada tetraciklicima kao i Mianserin (Tolvon) i Mirtazapin (Remeron).

Nadam se samo da neću besniti od ovog leka kao od Remerona. :D

Ja pijem samo zoloft 50mg ujutro.i po potrebi lexi nekad od 1,5 mg a nekad i od 3mg,zavisi kako se osjecam.i takva mi je terapija vec 2 mjeseca.ne mogu reci da mi nije bolje,samo kad se sjetim kakva sam bila.uh...zgrozim se,ali fali mi tu neki filing...nesto nedostaje.mozda treba jos vremena da zoloft dobro prodjjeluje,sta vi mislite.citala sam neciji post da treba cak i 6 mjeseci da se osjecas ok.ma picu ga vjecno samo da se vratim u prvobitno stanje,to mi je cilj i da se zaposlim,ubi me kuca.hajde ko pije zoloft da mi javi kako fercera,pozz

Guest

Maprotilin, evo već će nedelju dana... Uspavljivanje je prestalo na 25mg, sinoć nesanica, depresija mi se generalno pogoršala i uplovio sam u novu vrstu patnje - apatiju...

Ne znam joÅ¡ uvek Å¡ta da mislim o Maprotilinu, polažem veliku nadu u ovaj lek jer je tako poseban i specifiÄan farmakoloÅ¡ki...

Videću kako će biti kad poÄnem sa celom tabletom. Pisaću utiske.

Maprotilin, evo već će nedelju dana... Uspavljivanje je prestalo na 25mg, sinoć nesanica, depresija mi se generalno pogoršala i uplovio sam u novu vrstu patnje - apatiju...

Ne znam joÅ¡ uvek Å¡ta da mislim o Maprotilinu, polažem veliku nadu u ovaj lek jer je tako poseban i specifiÄan farmakoloÅ¡ki...

Videću kako će biti kad poÄnem sa celom tabletom. Pisaću utiske.

ovo ti je normalna reakcija spocetka terapije.Isto mi je bilo sa tolvonom.kada mi je povecana doza,to se regulisalo.Nedostatak ovih ad'a jeste sto svremenom ne deluju udarno na san,vec polako opustaju i uspavljuju tek sat do dva po uzimanju.

Guest

ovo ti je normalna reakcija spocetka terapije.Isto mi je bilo sa tolvonom.kada mi je povecana doza,to se regulisalo.Nedostatak ovih ad'a jeste sto svremenom ne deluju udarno na san,vec polako opustaju i uspavljuju tek sat do dva po uzimanju.

Nadam se da je normalna reakcija... Ovaj lek iako je iz iste klase kao Tolvon i Remeron, ima potpuno drugaÄije dejstvo i nuspojave... Ali nadam se da ta generalna pravila važe za sve njih... Sinoć sam se baÅ¡ iznervirao jer sam dobrih 4 sata bio u nekom polu snu, a nikako zapravo da zaspim, kao kad sam pio Lamictal... o.O

Opusti se malo decace, nemoj misliti o lekovima i glupostima i kako koji radi... Sve je to "zanimljvo", a ustvari je jedno veliko zamaranje mozga sta i kako...

Ne moze covek nekda spavati makar popio bokal tableta, normalno je to ponekad.

Guest

U pravu si Imaster, toliko sam antidepresiva ispio, sa "razliÄitim mehanizmima" i nijedan se nije neÅ¡to posebno pokazao osim Seroxata, koji je ipak SSRI, varijacija na temu Serotonina... Nema smisla da se smaram, gutam tablete, ako pomognu pijem, ako ne pomognu ni nakon par meseci bacam i to je to.

Opusti se malo decace, nemoj misliti o lekovima i glupostima i kako koji radi... Sve je to "zanimljvo", a ustvari je jedno veliko zamaranje mozga sta i kako...

Ne moze covek nekda spavati makar popio bokal tableta, normalno je to ponekad.

Slazem se!

Guest

Lek je obiÄno :toilet: kad je u pitanju nesanica!

Doktorica je rekla da ću spavati od Maprotilina bez ikakvih problema i da zaboravim na nesanicu.

Sinoć sam uzeo celu tabletu Maprotilina i nisam mogao zaspati 2 sata dok nisam popio Rivotril.

RazoÄaran sam.

Ma ti bre zamisljas to kao - popicu tabletu, jupi - zaspacu.

Primarno dejstvo Maprotilina je antidepresivno, zatim sedativno. Za spavanje sluze hipnotici.

Ako nastavis da dodajes Rivotril, Bensedin i ostale *zepame, neces se ti skoro naspavati. Pij taj lek kako lekar zapoveda i opusti se.

Guest

Pa tako je doktorica rekla. I tako je bilo prvih 5 dana.

Rekla je da ću od njega dobro spavati kao od Remerona.

Međutim pogrešila je.

U poslednje vreme ako ne popijem Rivotril nema spavanja uopšte.

PoÄela sam pre par dana da pijem taj maprotilin... pola tablete uveÄe... nije me uspavalo... posle sam uzela dva sanvala i odvalila deset sati spavanja... sme li se meÅ¡ati antidepresiv sa hipnotikom?

InaÄe, ne osećam joÅ¡ nikakva dejstva, samo mi se suÅ¡e usta, nalivam se vodom i sokovima po ceo dan... al tek sam poÄela, videćemo...

Paaaaaaa nije da ne ide, ali cemu Sanval ako je uveden Maprotilin?

Samo pravis pometnju, a ako se skidas sa Sanvala i pocinjes sa Maprotilinom, obustavi Sanval i lagano... Ne znam koliko pijes mg Maprotilina, pokusaj u dogovoru sa lekarom celu tabletu.

Suvoca usta je normalna nekih 7 do 10 dana, posle bi trebalo biti ok.

Ne pijem stalno sanval, samo sam ga jednom uzela jer sam bila neispavana, a htela sam da se odmorim. Maprotilin me ne uspavljuje, al izgleda deluje antidepresivno, jer osećam se bolje od kad ga uzimam. I dalje mi suÅ¡i usta i gladna sam stalno, ne znam da li od njega ili autosugestija zbog proÄitanog na ovom forumu :rolleyes:

Otvara apetit, da... Cuvaj se slatkisa i secera, inace ide kilaza brzo nagore... Sa maprotilinom i slicnim lekovima je jako bitno odrzavati higijenu usta i drzati ih, da tako kazem vlaznima... Znaci uvek neke zvake (Orbit) uz sebe, inace u suprotnom usna duplja postaje raj za karijes i ostale zubne probleme.

Bez da plasim ikoga, ovo je za Vase dobro :)