Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Maprotilin (MAPROTILIN, LADIOMIL)

Recommended Posts

Uh,meni tolvon.Razvali me koliko sedira.Sto je najgore,nastavi i u toku dana iako ga pijem uvece,a i ujutru pijem flunisan od 40mg.Mislim da necu jos dugo biti na njemu.Preci cu na Maprotilin,jer ne sedira!

Ti janice muku mucis sa spavanjem izgleda, posto pijes jedan AD i ujutru, Flunisan.

Popricaj sa doktorom umesto Maprotilina o 15mg Remerona (Mirtazapin). Deluje odlicno i anksioliticki, dobar je za anksioznost.

Koliko smo svi razliciti :) Moram da vidim sta cu. A ide li neko na psihoterapiju od vas? Meni se cini da bez toga zaista tesko dolazi do izlecenja. Eto, meni cim je ukinut Flunisan, opet padam u depresiju. Nemam koncetraciju, ne mogu da ucim, nervozna, a onda padnem u bedak i tako u krug.

Koliko smo svi razliciti :) Moram da vidim sta cu. A ide li neko na psihoterapiju od vas? Meni se cini da bez toga zaista tesko dolazi do izlecenja. Eto, meni cim je ukinut Flunisan, opet padam u depresiju. Nemam koncetraciju, ne mogu da ucim, nervozna, a onda padnem u bedak i tako u krug.

Tacno,svi smo prica za sebe.Eto,tebi je flunisan ok. a kod mene je odradio poso kod opsesija,delimicno mi podigo energiju.Ostalo-nista!

Tek od kako uzimam tolvon,mogu uciti,nisam anksiozna.Ni sama ne znam sta ce biti sa flunisanom,a ni sa tolvonom(jeste dobar,al strasno me sedira)!

Janice, sve sam ti vec napisao.

Smanji dozu Tolvona ako te dosta sedira preko dana - ili jednostavno ga popij ranije uvece, napravi privremeno malo drugaciji raspored. Malo je nezahvalno menjati lek koji pomaze, a sedativno dejstvo tokom dana ce proci, jos malo ;)

Mene ne uspava ništa sem sanvala. Danas mi doktor duplirao dozu maprotilina, možda kad popijem tako ceo, možda će delovati i uspavljujuće

Pijem Maprotilin već mesec dana, 50 mg 3 x 1.

Ovo je jedini lek koji je uspeo da me digne iz depresije koja je bila tako crna da sam pokušao samoubistvo.

Da li još neko pije Maprotilin?

OdluÄio sam otvoriti novi topic jer je stari arhiviran.

InaÄe, Maprotilin spada u tetracikliÄne antidepresive uz Tolvon i Remeron.

Pretpostavlja se da je mehanizam dejstva neselektivna inhibicija ponovnog preuzimanja monoamina (serotonin, kateholamini - noradrenalin, dopamin i adrenalin).

Primarno utiÄe na inhibiciju ponovnog preuzimanja noradrenalina, norepinefrina...

Ima sedativno dejstvo zbog jakog antagonizma H1 histaminskih receptora.

TakoÄ‘e utiÄe na muskarinske receptore kao antagonist, antiholinergiÄno dejstvo, Å¡to može izazvati neka neželjenih dejstava ali ovaj efekat umiruje.

Mene je spasao, nadam se da još neko ima dobrih iskustava sa Maprotilinom.

Ja pijem Maprotilin 25 mg 1 tabletu uvece vec 10 dana. Ali jos ne osecam nikakvo poboljsanje. Malo me plase antidepresivi jer bolujem od bipolarnog pa mi ce cesto desavalo da me AD baci u jos vecu depresiju.

Apollon kada je kod tebe poceo da deluje Maprotilin i kada si osetio puno dejstvo. Jer ja sam vec nestrpljiv. Ako za par dana ne pocne da deluje razmisljam da ga ukinem.

Meni je Maprotilin poÄeo delovati za 10tak dana. Ti pijeÅ¡ baÅ¡ malu dozu, verovatno zato treba joÅ¡ viÅ¡e vremena.

Za bipolarni i strah od antidepresiva, veruj mi da znam kako ti je, moj poremećaj "sadrži" u sebi i bipolarni poremećaj, tj simptome bipolara 1.

Ako si na dobrom psihos stabilizatoru, ne bi te nijedan antidepresiv mogao gurnuti u disforiÄnu maniju ili u klasiÄnu maniju...

Ja eto pijem Lamictal kao stabilizator, a od antidepresiva pijem 100mg Zolofta i 150 mg Maprotilina, i nemam nikakve znakove maniÄnosti ili ludovanja sa raspoloženjem.

Prema tome opusti se i gledaj da li ćeš imati poboljšanja uz Maprotilin.

Pila sam Remeron 3 dana i mislila da cu da umrem!Jako negativno iskustvo...

Takođe!

Na Remeronu sam bio neverovatno agresivan i besan...

Za Maprotilin mi reÄe danas dr neurologinja da mi je on izazvao epi napad.

Ali i dalje se kunem u Maprotilin... Spas.

Ja ga koristim od maja prosle godine,sta znam,imam utisak da me on uspavljuje i da sam od njega danju konstantno pospan.

Inace,pored njega pijem jos i Seroxat,Karbapin,Klonazepam i vitamine B kompleksa.

evo da i ja napiÅ¡em par rijeÄi o ladiomilu...

naime, prije par godina sam ga koristila i priliÄno mi je pomogao.

evo sada ga pijem malo viÅ¡e od mjesec dana i ne osjećam se baÅ¡ najbolje (uz xanax). na poÄetku me je podigao, al zadnjih dana sam koma. mantanje, oÅ¡amućena glava, muÄnine, ....

uzimam dva x25. možda je mala doza. šta vi mislite?

Moguce je da ti je prevelika doza pa se osjecas osamuceno jer Maprotilin ima sedirajuce dejstvo,u svakom slucaju najbolje je da se posavjetujes sa svojim doktorom.

dobila sam ovaj maprotilin kao novi ad, prebacujem se sa zolofta na njega... cisto da se prijavim.

uzas,uzas,uzas...mnogo se plasim da se ne ugojim od ovog go*na ali ozbiljno,ne znam ni sto ga pijem ni sto pijem lekove,kuka mi se a ne mogu ni to,nista ne osecam,povecao mi se apetit i ludim,nervoza,bes,sve sve!ali bar se depresija smanjila od kad uzimam maporotilin. ali dzabe mi to kad cu da budem veca nakaza nego sto sam sad

Planiram da na sledećoj kontroli, opet tražim od psihijatra da mi da Maprotilin od 50 mg 3 x 1, ukupno 150 mg.

Taj antidepresiv je genijalan, i mislim da bi mi mogao pomoći u pogledu negativnih simptoma shizofrenije. Inhibitor je ponovnog preuzimanja norepinefrina, i to najjaÄi, i mnogo mi prija. U mojoj bolesti norepinefrin je implikovan, zato Å¡to mi svaki noradrenergiÄki antidepresiv jako pomogne. PoÅ¡to neurologinja misli da sam imao grand mal epileptiÄni napad kad sam pio Maprotilin pre dve godine, tražiću umesto sadaÅ¡njih 500 mg, 600 mg Lamictala, antiepileptika, koji sam u vreme epi napada od Maprotilina pio u dozi od samo 400 mg.

Gospode pomozi.

Sta tvoj doktor kaze na tvoje kombinacije lijekova? Bilo bi mi malo cudno ako ti svaki put da sta god trazis.

Sta tvoj doktor kaze na tvoje kombinacije lijekova? Bilo bi mi malo cudno ako ti svaki put da sta god trazis.

On mene zove paranoidno shizofreni magistar farmakologije. :D Slaže se, ne svaki put, sa mojim kombinacijama. On koriguje doze obiÄno, i ako ima interakcija izmeÄ‘u lekova.