Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Maprotilin (MAPROTILIN, LADIOMIL)

Recommended Posts

Ovo je straÅ¡no, antiholinergiÄki simptom, to jest, stomaÄni zatvor, ne prestaje.

Å to je najgore, svi tricikliÄni bi izglda isto pravili.

A da pijem laksative, mogu, mada mi stvarno nisu dobri za stomak, niti mislim da je to izvodljivo na duži rok.

Ovo je straÅ¡no, antiholinergiÄki simptom, to jest, stomaÄni zatvor, ne prestaje.

Å to je najgore, svi tricikliÄni bi izgleda isto pravili.

A da pijem laksative, mogu, mada mi stvarno nisu dobri za stomak, niti mislim da je to izvodljivo na duži rok.

:unsure:

Da li ti je doktor makar rekao da bi ta nuspojava nakon nekog vremena trebalo da prođe?...Šta ti je rekao,koliko će ti to trajati?

Najbolji antidepresiv svih vremena koji sam pio!

Doktor mi neće dati više Maprotilin jer bi mi pogoršao shizofreniju, doslovno je tako rekao.

Najbolji antidepresiv svih vremena koji sam pio!

Doktor mi neće dati više Maprotilin jer bi mi pogoršao shizofreniju, doslovno je tako rekao.

:(

Žao mi je što se nekima od vas baš neće sa ovim antidepresivom...

:unsure:

Da li ti je doktor makar rekao da bi ta nuspojava nakon nekog vremena trebalo da prođe?...Šta ti je rekao,koliko će ti to trajati?

Kaže da to može da ostane, što je neprihvatljivo.

Ne mogu da leÄim depresiju, a uniÅ¡tavam stomak.

A sve to za probavu ne podnosim dobro, pogotovo sirup laktulozu, a o seni da ne priÄam.

A i to ne može svaki 2-3 dan, pa mesecima tako. Ne ide.

I na uputstvu za laksative piše da ne sme dugotrajna primena.

Å to je najgore, ovaj simptom bi mi se javio kod svih tricikliÄnih.

Sada ili SSRI ili coaxil.

Za coaxil kaže dr da je slab, mada se meni sviÄ‘a, probala jednom, Äisto da vidim (jedna tableta), nema nuspojava, a proÄitala sam da ne utiÄe na spavanje (jako važno) i na libido (ne toliko važno).

Jesam probala, i prirodno i veÅ¡taÄko... To jednostavno nije reÅ¡enje, pogotovo Å¡to to nije prolazno.

Maprotilin lijek koji me odmara,pijem ga vec 7 dana,od 25 mg dnevno.Vidim da mnogi piju mnogo veće doze a mene 25mg komira...spavam od 10-11 h .Sad za sad mi se sviđa lijek.

Hvaliću ga dok sam živ!

Nikad bolji antidepresiv nisam pio, ali, epileptiÄar sam, pa sam od njega dobio epi napad...

On i Amitriptylin su najbolji, ali najgori epileptiÄarima. :(

Hvaliću ga dok sam živ!

Nikad bolji antidepresiv nisam pio, ali, epileptiÄar sam, pa sam od njega dobio epi napad...

On i Amitriptylin su najbolji, ali najgori epileptiÄarima. :(

Da, i važno je napomenuti da deluju daleko brže od šugavih SSRI lekova.

Amizol nisam pila, samo Maprotilin i stvarno je dobar.

E ovako...

pošto mi se stanje pogoršalo, proljeće hmmmm

dr mi uvela ladiomil

vidim po iskustvima drugih da brzo poÄinje djelovati

Ali, već koristim terapiju:

ujutro rivotril i eglonil

naveÄer calixtu od 15

nešto se msilim je li mix veliki, ali opet dr valjda zna

Å¡ta mislite da probam?

Neko moje iskustvo.

Calixta ili Remeron je nula kao AD.

Rivotril je dodatna terapija i jako je dobar lek, samo pravi zavisnost.

Maprotilin je odliÄan AD, daje se i u bolnicama kod teÅ¡kih depresija.

Ima neke svoje nuspojave, ali sve je individualno.

Kolika ti je doza prepisana?

I jel ti on dat zajedno sa ovom Calixtom?

Meni je calixta pomogla na poÄetku, moram priznati... ali uzimam 15mg

da, prepisan je zajedno sa calixtom

nekad davno sma koristila ladiomil, probala, totalno me slomio, užas

nije prije tako

a zavisnost prave svi anksiolitici, meni su 4 dr. rekli da je rivotril najbolji Å¡to s etiÄe ovisnosti, haj znaj sada

Pozdrav

Ja sam najprije pio Fefarin, preko godinu dana, pomaka nije bilo, pa sam odlucio promjeniti doktora.

Prepisan mi je Ladiomil navecer i helex po potrebi i u prilicno kratko vrijeme me je digao tako da sam zaboravio sto je to helex

Pijem ga godinu dana i sve je bilo ok do prije cca 2 mj.

Epizoda bezvolje,ne drustvenosti, svaka i mala obaveza cini mi problem gdje odmah gutam 0,25 helex

Ladiomil sam pojacao na jedan.navecer, jedan u jutro, evo tjedan dana, ne vidim.pomak, i dalje radim, silim.se izaci van ali obavezno helex prije, inace grcenje misica,jedva cekas da se maknes od ljudi.......sto sad?? Kako opet naci svoj ustaljeni mir i volju, doktorica kaze da je to mala.doza i da se ne ustrucavam.popit helex......dokle cekati da ladiomil pojaca moju volju ili traziti nesto drugo???

Inace svoje probleme vucem vec 20 god. Ali sam uspjevao nekako ispkivati, moditen, sulpirid,ali nikada toliko helexa

dosta dobar lijek koji deblja ali uspjesno skida nervozu i depresiju.obicno se pije navecer kao dotatak nekom drugom antidepresivu najcsce anafranilu

E da i ja napišem update u vezi Maprotilina...

Ne znam kad, ali bilo je davno, uglavnom, pio sam ga 150 mg, po Bog zna koji put u životu...

I izazove mi Grand Mal epi napad i to 4 puta.

Profesorka doktorka Vesna Ivetić mi je na nalazu EEGa boldovala i podcrtala da NIKAD viÅ¡e u životu ne smem piti nikakav tricikliÄni a ni tetracikliÄni antidepresiv, jer su oni, a posebno izdvojila od njih Amitriptilin i Maprotilin izrazito prokonvulzivni!

Kaže da Äak i kod ljudi bez organskih oÅ¡tećenja mozga, i bez idiopatskih epilepsija, incidenca epi aktivnosti ide i do 10%!!!

A nama "specijalnoj populaciji", incidenca za provokaciju GM krize je Äak preko 75% i to u dozi već od 100 mg!!!

Mada zaista sve pohvale.

Nijedan antidepresiv mi nije tako brzo uklonio i depresivnost i anksioznost, ali me jeste i ugojio kao prase, i posle par dana su krenula rana, baš rana jutarnja buđenja (oko 4h ujutru) bez mogućnosti da nastavim san, i tada su se dešavali GM napadi.

ÄŒak sam bio na 600 mg/d Lamotrigina kada se poslednja GM kriza sa Maprotilinom desila, na Å¡ta je Profesorka popi*dela, jer kaže kud je Maprotilin prepisan, tud i antiepileptici kad se prepisuju preko dozvoljenih dnevnih maksimalnih doza dovode do proboja epi napada, posebno kod post traumatskih epileptiÄnih sindroma...

Ovo mi je 3 AD. Pijem ga nekih 2 meseca. Malkice mi je popravio volju, ali nista specijalno. Praznina i dalje.

Eto, imao sam tu srecu da mi zapadne baba za psihijatra, koja me leci lekovima iz 70-ih godina. Za mnoge lekove nije ni cula, a da ne pricam o konbinaciji lekova.

Idem na odmor jos malo, pa ne bi da se sad poremetim sa novom terapijom. Sad sam u nultom stanju, ravna crta. Ali posle odmora menjam DR. I po ovom iskustvu samo mladji dr. Dede, babe neka hvala.

Evo i mene na ovom leku, baš me zanima kako će da deluje.

Nadam se da će malo da me aktivira, ovako sam kao nekakva lešina, nemam volje ni za šta i po ceo dan bih zurio u jednu tačku.

Ne ide, pa ne ide.

2 hours ago, baronesa desinhronesa said:

Zanima me deluje li na "ravnoću" tj.  daje li neki drajv i sposobnost uživanja?

Kako deluje na seksualne funkcije muškaraca?

Pijem ga već četiri nedelje, 25 mg: 1+1+1, baš zbog tih problema. I ja pomislih isto, možda treba samo noradrenalin a ne serotonin. Prevario sam se.
Mene nije pomerio sa mesta, ma ni mrvicu.
Nije da je očekujem mnogo od lekova, zaboga, barem da mogu ujutro ustati iz kreveta i skuvati kafu. Meni u tom smislu nije pomogao, ni malo.
Uzimao sam ga sa prahom mucuna pruriens, ali nema vajde. Nije mi ni modafinil delovao. :blink:
Pitaću psihića da mi doda nisku dozu sulpirida pa mi možda prodeluje. Neki lekovi nisu namenjeni kao monoterapija, pretpostavljam? Pogotovo za avoliciju i anhedoniju, koji su, ako se ne varam, najteži za lečenje. Za takve simptome ne postoji wonder drug.

Nadam se da će tebi da prodeluje.
Hteo sam te pitati, zašto ne promeniš antipsihotik? Za kariprazin kažu da deluje na negativne i kognitivne simptome shizofrenije. Preskup je, a ne znam da li cenu pokriva zdravstveno osiguranje, to mu je jedina mana. Pitaj doktora, nemaš što izgubiti.

Takođe, jesi li odustao od amantadina?

Amantadin poboljšava autobiografsku memoriju kod osoba sa ADD-om, mada ne znam koliko je koristan u shizofreniji.

Uglavnom se koristi za ekstrapiramidalne simptome, tj. Parkinsonizam, pogotovo ako je uzrok jatrogen (npr. antipsihotici).
Kvetijapin je interesantan, mada koliko sam ja shvatio ljudi moraju biti na monstruoznim dozama da bi delovao. Možda je više koristan za nesanicu i depresiju, šta znam...
Divim ti se kako možeš izdržati negativne simptome shizofrenije, meni je anhedonije i avolicije puna kapa a samo imam depresiju.

On 9/1/2019 at 2:59 PM, baronesa desinhronesa said:

znaš koji savet je meni najviše pomogo da počnem makar higijenu da održavam

ako treba nešto da uradiš jebeno ustani i to i uraadi

bez razmišljanja kao robot automatski

onaj deo akcije gde se ti razmišljaš i planiraš akciju treba potpuno da izbaciš

moram nešto i kao iz topa krećem da raadim to

Hvala na savetu, zapravo je koristan. Funkcionišem nekako.
Mislim, šteta da mi se život sveo da sebe prisiljavam na sve, al' ajde.