Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Maprotilin (MAPROTILIN, LADIOMIL)

Recommended Posts

nisam odustao nego skroz zaboravio lol podseti me

pa pokušavao sam da promenim ap ali dr ne da

prvo sam hteo 600mg kvetiapina a onda kad to nije dala i 10mg olanzapina da pokušam ponovo

međutim ni to ne da

kariprazin košta 14k proverio sam ali nije ni na jednoj listi

tražiću vraćanje tianeptina u terapiju

Amantadin poboljšava autobiografsku memoriju kod osoba sa ADD-om, mada ne znam koliko je koristan u shizofreniji.

Uglavnom se koristi za ekstrapiramidalne simptome, tj. Parkinsonizam, pogotovo ako je uzrok jatrogen (npr. antipsihotici).
Kvetijapin je interesantan, mada koliko sam ja shvatio ljudi moraju biti na monstruoznim dozama da bi delovao. Možda je više koristan za nesanicu i depresiju, šta znam...
Divim ti se kako možeš izdržati negativne simptome shizofrenije, meni je anhedonije i avolicije puna kapa a samo imam depresiju.

mogu iz razlogaa što sam izdržavano lice plus sam ubo terapiju tako da ima vidljivog pomaka kroz godine

naročito kod avolicije i motivacije koja je skoro potpuno nestala zahvaljujući strpljivosti i lirici najviše

ostala mi anhedonija i kognitivni simptomi

za dve do tri godine će i oni biti rešeni nekim koktelom

znaš koji savet je meni najviše pomogo da počnem makar higijenu da održavam

ako treba nešto da uradiš jebeno ustani i to i uraadi

bez razmišljanja kao robot automatski

onaj deo akcije gde se ti razmišljaš i planiraš akciju treba potpuno da izbaciš

moram nešto i kao iz topa krećem da raadim to

On 9/1/2019 at 2:59 PM, baronesa desinhronesa said:

znaš koji savet je meni najviše pomogo da počnem makar higijenu da održavam

ako treba nešto da uradiš jebeno ustani i to i uraadi

bez razmišljanja kao robot automatski

onaj deo akcije gde se ti razmišljaš i planiraš akciju treba potpuno da izbaciš

moram nešto i kao iz topa krećem da raadim to

Hvala na savetu, zapravo je koristan. Funkcionišem nekako.
Mislim, šteta da mi se život sveo da sebe prisiljavam na sve, al' ajde.

Evo i ja da se javim sa mojim iskustvom.

Mene je maprotlin tek poceo lepo da radi posle vise od 3 meseca. Mislim i da je razlog to sto sam izbacio lorazepam. Tj sad popijem samo jednu tabletu za spavanje. Nekad sam pio od 3 do 6-7 dnevno tab od 2,5 mg. Planiram da skroz izbacim lorazepam, postepeno.

Mene map. ne uspavljuje, pa moram nesto za spavanje. Na map. imam jako zivopisne snove, toliko zive da se nekad upitam da li sam nesto sanjao ili se desilo stvarno. Obicno sanjam neku naucnu fantastiku, sto mi i ne smeta posto volim takve filmove. Mada nekad mi je san jako napet pa se probudim. Nisu kosmari, samo jakooo zivi i stvarni. Pa kad se recimo nadjem u svemirskom brodu koji gori, moram se probuditi  hahaha.

Sad na maprotilinu imam neko blago samopouzdanje, smiren sam, nisam u nekim "hepy manijama" kao na anafranilu.Ozbiljniji sam, ali i saljiv.  Pedantniji sam u poslu, bolje se isplaniram. E to sto sam lenj i ne volim da radim, to mi je u karakteru  :P . Ali uspevam kvalitetno da odradim posao. Nekako sam ostroumniji. Ide mi u talasima. Nekad se osecam bas prijatno, a nekad osetim tu prijatnost u pozadini. Mozda bi mi dobro dosao jos neki lek koji utice na neke druge receptore da bih bio potpun. Ali ok je i ovako  ;)

Sto se tice druzenja. I dalje me smaraju ljudi, ali nekako mogu da ih podnesem a da se ne iznerviram. Pre su me svi nervirali i bili mi kreteni. Tako da sam i daje smor lik. Posao, trening, sa ljudima se vidjam preko posla. To su ljudi koje dugo znam pa imamo neku drugarsku komunikaciju. Iz detinstva mi je ostao jedan drug sa kojim se vidjam jednom, 2 puta mesecno. Sa ostalima sam se posvadjao ili smo zahladneli i proredili vidjanje  :D . Sto je najgore, to mi ne smeta. Zato sam i potrazio pomoc posto uzivam u samoci. Mogu danima da blejim kuci posle posla, i da mi niko ne zafali.  Ali kao sto rekoh, map me je malo naterao da se vidjam sa ljudima i budem zanimljiv a da nisam pijan. Pre sam se morao napiti da bih podneo da se vidim sa nekim. Sad ne pijem i ok mi je. Mozda za izlazak 3 piva na celo vece. Sto je veliki pomak obzirom da sam pio preko 10 piva na izlascima, i radnim danima po 3 da bih ublazio stres  :P. Jos kad bih cigarete ostavio to bi bilo sjajno, posto mnogo pusim.

Nadam se da ce map. nastaviti sa ovim prijatnim radom  :)

Evo da dam moj zakljucak o ovom leku. Pio sam ga oko 5 meseci, pri kraju 250 mg 2+1+2. Kao sto sam napisao u predhodnom postu. Tek posle 3 meseca sam osetio samopouzdanje, rasterecenost, ma bas ono sto mi treba. I napokon sam bio srecan. To je potrajalo par dana, mozda nedelju dana najvise. Posle toga stalo, cak sam bio i depresivan. U toku svih 5 meseci koriscenja sam imao jako zive snove, od kojih sam se budio nocu od uzbudjenja. Toliko zive i stvarne snove, da sam nekad razmisljao da li sam nesto stvarno doziveo ili sam sanjao. Pa mi je malo pravio problem sa tim rasudjivanjem. Na kraju zbog depresije i uznemirenosti sam prestao da ga pijem i presao na drugi AD. Eto, na meni i nije bas legao.