Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
hypo

Klonazepam (RIVOTRIL, KLONOPIN)

Recommended Posts

I ja sam ga pila samo uveÄe, jer od Bipodisa nije uopÅ¡te moglo da se spava - Å¡to zbog bruksizma, Å¡to zbog akatizija.

Slava i hvala Bogu, uspeo sam za 12 dana u potpunosti da ga ukinem.

Forma aps. sy. je zaobiÄ‘ena, znaÄi ni zrno agresije ili bilo Äega, supstitucija je prelazak na Bensedin 10 mg - 1 + 1 + 2.

I Bensedin ću smanjiti kad osetim da je vreme.

Od tada, molim Boga da nikada ne uzmem nijedan benzodiazepin.

Ima li negde u Bgu ako neko zna apoteka da se pazari Roche-ov Rile bez izveštaja ili recepta?

Nemam vremena da idem do psiha..

Taj od 0.5 mg nije registrovan kod nas, neko je vec pisao ranije da je imala apoteka u Ilije Garasanina u BG, probaj tamo.

Cool, hvala, probaću.

Isto je od 2mg taj Roche. Samo mi se čini da je kvalitetniji od Galenikinog u smislu da ima manje sedirajuće a bolje anxiolitično dejstvo.

mada sumnjam da ce ti to iko prodati bez recepta, uglavnom ove tipa bromazepam, ksalol hoce, a za rivotril nisam bas siguran

ja sam hteo da kupim seroxat i nisam imao izvestaj kod sebe i nisu hteli da mi daju

Ma ja sam ok sa dve apotekarke iz kraja, i rade u apoteci, tu isto u kraju, ali bi me bilo sramota da ih pitam, mada bi mi sigurno prodale kutiju.

Prvo to što me sramota a drugo da ne rasprde posle nekome ovaj troši gadnu hemiju itd itd, Srbija brale.

Uvek sam lekove podizao negde drugde, van radijusa od 10 km :ph34r2:

On 11/17/2019 at 10:51 PM, kicavac said:

Da li se of rivotrila stiče tolerancija i na antikonvulzivno dejstvo?

Stiče se delimično.
Nema konkretnog pravila.

Jel moguče da od rivotrila 1 mg uvečer sam sj...o pluča,dobio sam neku vrstu plitkog disanja odnosno probleme sa plučima,teško udišem zrak,a uvečer mi je najgore?

Pio sam rivotril godinu  i po dana...spominje se nekakva depresija disanja,hipoventilacija od benzosa...

Moguće je,Frozensun,to da-ukoliko si u skorije vreme obustavio/drastično smanjio pijenje Rivotrila-da je taj osećaj gušenja zapravo manifestacija anksioznosti koja se je kod tebe pojavila (odnosno,intenzivirala) nakon prestanka uzimanja ovog leka...Primera radi,ja kada pijem neki "benzos" duže vreme,pa ga onda nekoliko dana više ne pijem-tada i te kako zna da se desi da me u takvim periodima "uhvati" prilično velika anksioznost,koja neretko (kao i kod većine ljudi) zna da se ispolji kroz osećaj otežanog disanja,tj.stezanja u grudima.

Prema tome-eto,to može biti jedno od mogućih objašnjenja...Sa druge strane,meni lično nije poznato da Rivotril može da ima takve posledice od kojih ti strahuješ (tj.barem ja nikada do sada nisam čula za to).

Edited by blackadder

Rivotril to ne izaziva, nego on to pita po 50. put, eto tako.

Dat mu je odgovor ranije.

Sve u svemu,nema potrebe da toliko strepiš što se tiče lekova,Frozensun...Sve što se od tebe traži jeste da ih pravilno i kontrolisano uzimaš,tako da samim tim neće ni biti potrebe da strahuješ oko nekih mogućih dugoročnih posledica.

Ja pijem rivotil, prepisano 1/4 ili ti 0,25 mg ujutru i uvece, i po potrebi tokom dana. Na mene ima kratko dejstvo. Ili ja tripujem

Pijem rivotril kao dnevnu sedaciju. Ali mi je ubrzo porasla tolerancija. I drzi me 2 do 3 sata. Odgovara mi zato sto me ne spusti. Cak ume i da me digne. Jedino ta tolerancija. Sad sam na 0,50 mg x 3 , znaci jedna ipo tableta dnevno. Moracu da spustam. Inace prepisana terapijska doza mi je 0,25 x 3, ali to me ne radi nista.

Jedna i po tbl. dnevno je 3 mg!, a ne 1,5mg. Jedna tbl. ima 2 mg. 

0.50 mg je 1/4 tablete! 

Inace 3 mg Riv je kao 50-60 mg Diazepama(Bensedin). 

Ako ti je propisano 3*0,25 mg, a ti pijes ukupno jednu ipo tbl dnevno, onda pijes 4 puta vecu dozu od propisane! 

Edited by Koba

1 hour ago, Koba said:

Jedna i po tbl. dnevno je 3 mg!, a ne 1,5mg. Jedna tbl. ima 2 mg. 

0.50 mg je 1/4 tablete! 

Inace 3 mg Riv je kao 50-60 mg Diazepama(Bensedin). 

Ako ti je propisano 3*0,25 mg, a ti pijes ukupno jednu ipo tbl dnevno, onda pijes 4 puta vecu dozu od propisane! 

Da, upravu si. 3 mg dnevno. Ali sta da radim kad sa prepisanom dozom ne osecam sedaciju. Nekad ne pijem 3 x dnevno, nego 2 x.

I moracu lagano da smanjujem.

Edited by Golub

Ja pijem 1/4 tbl odnosno 0,5 mg, i to mi je dovoljno uz AD. 

Popricaj sa dr, mozda ti je potreban sedativniji AD tokom dana, kao sto je npr. Seroxat, ili neki drugi. 

Pio sam i ja Eliceu od 20, ali mi je Seroxat mnogo bolji za anksioznost. 

3 mg Riv/dan u tvom slučaju je, nemoj se ljutiti, čini mi se zloupotreba,

Inace ja sam se jednom vec skidao sa 1/4 tablete i nije bilo prijatno. Nemoj da se plasis, ne mora da znaci da ce kod svakog biti, sve je to individualno. 

Mozda bi bolji savet bio da ides uskoro na kontrolu, pa da dr ispricas da si povećavao dozu, da bi ti dr predlozio  sta i kako. 

Edited by Koba

Koba, hvala. 

I to sto pijem toliko jeste zloupotreba. Ali ne osecam ja sedaciju u smislu da me odradi, da sam osamucen. Nego ono, da mi bude koliko toliko ok. E sad, od elcee mi na kratko dodje energija i raspolozenje ali na par sati. Da me tako drzi stalo, ne bi mi trebala sedacija ni u mini dozama.

Kontrola za 10 dana. Pa cu opsirnije sa Dr

Taj Rocheov je slabiji, ono Galenikino čudo ubija moždane ćelije. 

On 12/21/2019 at 12:44 AM, kicavac said:

Da li je neko nasao od 0.5mg negde?

Podeli veliki na četvrtine?!

Mogu da prođem pored te apoteke i da pitam jer mi je blizu, ali ne znam da li ću danas imati vremena.

On 12/13/2019 at 3:15 PM, Koba said:

Inace ja sam se jednom vec skidao sa 1/4 tablete i nije bilo prijatno.

Ista količina i iste muke. Prvo sam išla na osmine, posle par dana sam rešila da se ne petljam time...onda je usledilo par sedmica paraliza sna, ogromne anksioznosti i vratila se akatizija koje sam se rešila kad je Bipodis izašao iz organizma.

Pošto ga nisam odmah bacila, dva meseca kasnije slučajno progutam ceo od 2mg, misleći da je bromče, u polumraku. Spavala sam 22 sata, sa dve piš-pauze. :rolleyes:

On 12/29/2019 at 2:35 AM, kicavac said:

Pije po osminu cesto pa se tesko sece. Gde je ta apoteka?

Ilije Garašanina br. 8.