Jump to content
Depresija Forum
hypo

Klonazepam (RIVOTRIL, KLONOPIN)

Recommended Posts

Ne,pio sam 0,5 mg triput dnevno,dovoljno za stvaranje ovisnosti.

Ja sam pila 1/4 dve nedelje, pa nisam postala zavisna.

A kako se skida sa zavisnosti?

Ja ga pijem povremeno...prvo ga nisam pila 1 dan pa 2 ....tako sam dosla da ga ne pijem 10 dana ..

Nastavljam dalje..

Balon,

a koliko si ga pila (i vremenski i mg) pre nego sto si pocela da smanjujes?

Ja sam pila 1/4 dve nedelje, pa nisam postala zavisna.

A kako se skida sa zavisnosti?

Pojma nemam :zz_banghead: Bezbroj puta sam pokusavao..Nesto ni u psihoterapiju ne verujem...Shatro smanjuje se doza,ali ne vredi,kada ako ne popijem danas odredjenu dozu,javljaju mi se simptomi zbog kojih i pijem rivotril.

Hvala na odgovoru.

Po koliko mg?

Po 1 mg...pa onda na cetvrtinu,pa onda po potrebi...

Shatro smanjuje se doza,ali ne vredi,kada ako ne popijem danas odredjenu dozu,javljaju mi se simptomi zbog kojih i pijem rivotril.

Izvini, da ne lutam po drugim temama, reci mi ukratko zbog kojih simptoma ti je prepisan Rivotril? Ja ga uzimam mesec i po dana, ujutru i uvece po 0.5 mg. Doktorka stalno najavljuje ukidanje jutarnje doze, ali pri svakoj kontroli (na 15 dana) i dalje je zadrzava.

Verovatno zato sto ti se stanje nije popravilo.Meni je prepisan zbog nekog zujanja u glavi,naime jak pritisak(kao obruc da imam oko glave i sve me jace steze),sto mi stvara brojne probleme,od vrtoglavice do lebdenja,imam osecaj dok hodam kao da poskakujem,levitiram...Odvratno.A takodje i zbog napada panike.Pomaze mi.

Na jucerasnjoj kontroli, doktorka mi je konacno ukinula jednu dozu Rivotrila, rekavsi da je svejedno hocu li tih 0.5mg uzimati ujutru ili uvece. Posto sam simptome imao preko dana, odlucio sam da nastavim sa jutarnjom dozom (uz 25mg Zolofta). Prvi put posle skoro 3 meseca otisao sam na spavanje bez uzimanja vecernje doze (ranije Ksalola, a potom Rivotrila) i nije bilo nikakvih problema. Nadam se da tome nije razlog jaka glavobolja koja me je mucila 2 dana, pa sam toliko bio iscrpljen, da mi nije bio potreban nikakav lek za uspavljivanje. Videcemo veceras!

Uzimam rivotril dnevno 0.25~0.5mg, već nekoliko mjeseci i nisam se navukao, dapaÄe smanjujem tu malu dozu i Äesto ga zaboravim popit, uglavnom kad sam stvarno rastresen zbog posla. Za vikend rijetko i ne fali mi. Ma rivotril je mila majka naspram xanaxa, kad se sjetim skidanja s xanaxa pa to je žasu, Äista droga, drhtanje, muÄnina... ludilo.gif

Ksalol je zlo!!!Meni je rivotril dosta pomogao,al' za razliku od tebe,meni je stvorio ovisnost.Naglo sam presao sa ksalola na rivotril,napravio mali pomak...I evo,stojim u mestu...Izem ti to sto mi pomaze,kad mi se posle 4-5 sati "zavrti tlo pod nogama"...Pretapanje iz shupljeg u prazno... :misc-rain: Necu da koristim nista od lekova!!!! :zz_hissyfit:

nazalost moram da kazem da jos uvek koristim rivotril 0.5 jednom dnevno.Nekako se osecam sigurnija kad ga popijem.Opusti me.Ma verovatno je to samo los trip u mojoj glavi da mi on nesto znaci ali cisto sumnjam pa cu ja tako da pocnem da se skidam sa njega.Za pocetak 0.25 dnevno pa cemo videti kao funkcionse.

Izem ti to sto mi pomaze,kad mi se posle 4-5 sati "zavrti tlo pod nogama"...Pretapanje iz shupljeg u prazno... :misc-rain: Necu da koristim nista od lekova!!!! :zz_hissyfit:

Ovo bas mogu da potpisem!!!!!LUDILO!!!!!

Vec sam ostavio komentar u temi "Vrtoglavica",nisam znao da pijes rivotril-sad je nepobitno da ti je od rivotrila,jer uvidjam polako da i meni stvara probleme kao i tebi.

mmmmmmm rivotril... njam... prepisali mi 3X1/4 kad sam bio u dnevnoj bolnici. Melem na dusu. I uspavljuje. Tako sam krenuo da ga maksimalno zloupotrebljavam, pio sam po 5-6 odjednom, i spavao sam po ceo dan... pa su mi ga vrlo brzo ukinuli, stavili karbapin umesto njega.

posle pola godine opet krenuo na svoju ruku da pijem, i opet zloupotrebljavao, i jurcao po gradu po apotekama da mi daju, jer nisam imao recept ni izvestaj, pa lagao apotekarke, svasta, samo da ga nabavim, i uz njega i bromazepam...

stvarno melem na dusu... i upravo zato mi je jako tesko bilo da budem disciplinovan i da ga koristim kako treba... veoma lako sam se navukao. i sad zato pijem ovaj bezveze karbapin...

Da li je pametno da trazim rivotril sutra od svog psihijatra???

Pio sam ga ranije ali imm neopisivo opesivne misli i ponasanje uopste mi je takvo da mi je tesko da pricham pa chak i da kucam ove recenice....

proslost mi se neprestano vrti po glavi... -_-

Pa ne znam tacno od cega bolujes,ali imala sam i ja opsesivne misli tipa "sta ako mi padne na pamet nesto da uradim sebi" ili "sta ako poludim pa ne uspem da se iskontrolisem" itd. s tim pitanjem "sta ako", a rivotril te umiri, onako lepo pripremi za spavanje i sto je najvaznije ODMORIS SE KONACNO U SNU!!! Znaci,nema budjenja nocu, nema crnih snova... Ja sam se budila nocu anksiozna i to svako vece u isto vreme i onda po 2 sata ne mogu da zaspim! A rivotril to lepo iskontrolise i super je sto deluje odmah, nema priprema! Odmoris se kao covek! Ali pazi kako ga pijes, nemoj ga zloupotrebljavati! Ja sam pila 1/4 pre spavanja i to je to... Jedino sto je tesko da se razbudis od njega! Ja sam cak primetila kada mi je bilo bolje, da sam pila bukvalno 1/8, znaci 0,25mg! To je mrvica,samo toliko da se naspavam, a opet da mogu rano da ustanem kad imam rano obaveze. Pa ga onda u jednom periodu,tako po 2 nedelje nisam ni uzimala, zaboravila, nije mi trebao i uzimala sam ga po potrebi. Medjutim, ipak me je anksioznost svladala, pa sad pijem AD i 1/4 rivotrila, poslednje 3 nedelje, ali nadam se ne zadugo, barem taj rivotril. U svakom slucaju postuj uputstva svog psihijatra... Pozdrav...

Rivotril...ja bih njega tako rado... posedovala! (parafraza!)

Rivotril...ja bih njega tako rado... posedovala! (parafraza!)

o ruzzo, i ja, jos kako...

NISTA OD RIVOTRILA.....:((

da li si trazio, pa ti nisu dali, ili uopste nije bila opcija? mislim da nema sanse da ti daju ako im sam trazis. pogotovo ako imas problema sa zavisnoscu.

danas mi je prepisano 3x0.5 rivotrila i povecana doza seroquela za duplo. odmah sam popila sve to i ser. uduplo.

jos uvijek sam kao tempirana bomba. tik-tak tik-tak tik-tak tik-tak tik-tak tik-tak.....

A meni smanjena doza na svako drugo vece jer spavam po 11 sati od njega i tad jedva ustanem, jednostavno nikad nisam naspavana, tako da veceras lezem bez njega, videcemo sta ce biti ujutru...

Ljudi, nisam pila rivotril jedno vece i nisam nikako mogla da zaspim, znaci prevrtala sam se celu noc u krevetu! E onda sam sutradan popila 0,5mg, pa sam jedva zaspala oko 3 ujutru. Sledece vece opet nisam pila (doktorica mi je rekla svako drugo vece da pijem jer sam spavala jako dugo zbog njega) i opet sam se prevrtala. Sinoc sam popila i ponovo ista prica... Ne znam sta se desava, znaci kao da sanjam neke gluposti, ali sam svesna da ne spavam! I tako celu noc u nekom polusnu, jako me muci to! A sto je najveci fazon, ustanem ujutru i uopste nisam umorna, niti zevam, kao da sam spavala, a ja 4 noci tako spavam u polu snu i vrtim po glavi neke povrsne glupave snove, onda samo sto se ne posvadjam sa momkom sto mi je nesto rekao, a on nije ni rekao negos sam ja to sanjala i tako... Inace mi je terapija Seroxat 40mg i svako drugo vece 0,5mg rivotrila. Mesec dana sam na terapiji. Inace, primetila sam da slabija pamtim, znaci recimo neko me prekine u sred recenice i ja posle 5 minuta moram dobro da se napregnem da bi se setila sta sam pricala... U cemu je problem? Da li se to desava sa Seroxatom ili sa rivotrilom? Jel neko ima iskustva?

pa shta znam, 0.5 mg Rivotril svako drugo veche je mala doza da bi ti se to deshavalo... Mada oce to od Rivotrila i svih lekova iz te grupe, jer ti oni usporavaju ceo nervni sistem, pa ti i pamcenje i koncentracija oslabe kad prestane delovanje.

To ti je verovatno uveden Rivotril zbog Seroxata da bi lakshe zaspala, kasnije treba da se izbaci ja mislim.