Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
malamala

Venlafaxine (VELAFAX, VELAHABIN, EFEXOR, EFECTIN ER, ALVENTA)

Recommended Posts

Zdravo

Molim vas da li je neko pio ove ad i kakva ste imali iskustava sa njima. Ja uprvo pretrazujem po netu i pronalazim dosta negativnih misljenja, posebno kod prestanka uzimanja jer izgleda izazivaju ovisnost. Meni su tek propisane, doza 37,5 mg (zbog depresije i socijanle anksioznosti), a vec par mjeseci pijem remeron (mirtazapine) i depakine chrono (mood stabilizer)....

pozdrav

dijagnosticiran mi je anksiozno depresivan poreme?aj. psihijatar mi je prepisao Velafax, prvi tjedan 1,0,0 37.5 mg dnevno, zatim drugi tjedan 37.5 mg dnevno 1,0,1, a onda 75 mg jednom dnevno. koliko treba da prodjeluju ili da se barem osjeti prvi u?inak??? još sam u prvom tjednu.

Cao Pamana,

Generalno treba negde oko 6 nedelja da se oseti poboljsanje.

U pocetku najcesce nastupe neke nuspojave (mucnina, nesanica ili pojacana zelja za spavanjem, pojacana anksioznost i sl.) koje se ili smanje ili prodju posle par nedelja.

Kako se ti osecas? Verovatno je jos rano da bi mogla bilo sta da kazes...

Meni se prvo bila popravila mogucnost koncentracije, to je bilo nesto sto sam prvo primetila, mogla sam da procitam tekst duzi od par redova, pre uzimanja leka nije bilo sanse za tako nesto.

Ja sam, po preporuci lekara, bila sebi napravila jednu tabelu tako da sam mogla da pratim kako napredujem. Na donju osu sam stavila datume,a na vertikalnu raspolozenje i anksioznost od -5 do + 5, i onda sam obelezavala svakoga dana kako se osecam, pa sam posle nekoliko nedelja videla kako mi ta krivulja ide na gore, od prvih nekoliko dana sve oko -3, -4, a posle sam presisala u +3, +4.

Nadam se da ces uskoro biti bolje, ako treba nesto, samo pitaj, ovde ima puno ljudi koji su prosli tu fazu u kojoj si ti sada.

Po svemu ovom što sam pro?itala na ovom forumu, prosje?no treba negdje od tri do ?etiri tjedna pa do dva mjeseca.

To jako varira od ?ovjeka do ?ovjeka, pa i od lijeka do lijeka.

Ja sam pila Seroxat, i prva jako slaba poboljšanja sam osjetila ve? nakon desetak dana. Tako?er mi se prvo vratila koncentracija. Ja?e poboljšanje, kada sam naprosto živnula i kada su mi se smanji?i strahovi bilo je nakon tri i pol tjedna.

panama

mozesh li malo napisati o velafexu?nus pojave ako ih ima...

naime treba sam ga poceti uzimati ali sam se pribojavao upravo nus/a a sad kada vidim kako je sa seroxatom mislim da bi mogao sve zivo strpati u sebe...pozdrafffff

Dobila sam danas recept za njih i to 150 mg -_- bilo kakva iskustva? Hvala.

Ja uzimam Effexor od 75 mg dva puta dnevno. Prvi dan sam osje?ala mu?ninu i pobojala sam se da ?u dugo imati probleme s nuspojavama, ali sam se brzo naviknula na lijek.Trenutno mi jako dobro djeluje, podiže raspoloženje i energiju, poti?e pozitivne misli. Jedino što me ponekad ulovi razdražljivost.

koliko dugo trosis treba jos vremena da se naviknes

ja pijem ses mjeseci 150mg na dan.

Ne svi?a mi se to što mi antidepresivi poja?avaju anksioznost,a anksiolitici me uspavljuju i usporavaju. Sve skupa kad se zbroji i oduzme djelovanje je 0

ja pijem 150mg dnevno evo 6 nedelja imam blagu nesanicu i skrgutanje zubima ali bas neko poboljsanje ne vidim , jeste bolje nego bez ali mozda treba veca doza

Posle seroxata koji ne odgovara vise mom profilu?(tako kaze moja psihijatrica) treba da pocnem sa ovim.

Samo se ovde zove Zanfexa inace isto spada u venlafaxine.

Ima li neko iskustva?

Sudeci po ovim opsima trebao bi da me digne.

Nema niko!

Evo vec skoro mesec dana...ma sranje!

Jedva hodam...nista ne deluje.

Nema niko!

Evo vec skoro mesec dana...ma sranje!

Jedva hodam...nista ne deluje.

Možda mu treba više vremena da prodjeluje.

Ne znam sta treba ili ne, ali meni se vratili svi simptomi...

Ja ne mogu vise ovako :tuzna:

Ne znam sta treba ili ne, ali meni se vratili svi simptomi...

Ja ne mogu vise ovako :tuzna:

I ja sam kao i ti sa seroxata prešao na velafax. to je bilo u 2. mjesecu ove godine.

pio sam ga 6 tjedana, međutim ja ama baš nikakavu promjenu nisam uočio,

ni pozitivnu ni negativnu. seroxat mi je dosad jedini djelovao i izgleda da ću se vratiti

na njega ali ovaj puta ću pokušati sa 40 mg...

meni je bilo užasno prva 2 tjedna na velafaxu, ali tek sam kasnije shvatio

da je to bila posljedica ukidanja seroxata.

kažu da velafax najbrže djeluje od svih antodepresiva.

već nakon 2 tjedna bi trebao početi djelovati,

pa ako ti ne pomaže možda da se vratiš na seroxat

Psijijatrica kaze da sacekamo bar jos dve nedelje...to bi bilo sest...pa ako ne deluje, vracam se ja na seroxat...

Nego ako nista bar da iskoristim dok sam na ovom da se lepo "iznaorgamisem" jer kada se vratim na seroxat mogu samo da sanjam o tome.

Ovaj me lijek digao iz mrtvih, zbilja mi je bio odličan!

Trebalo je dva mjeseca, ali kad je prodjelovao, stvarno je pomogao. Pila sam 150mg dnevno i pazila da ga uvijek pijem u isto vrijeme. Sad sam na Prozacu, strah me da mi se depresija opet ne vrati, ako P ne pomogne za bulimiju, vraćam se Velafaxu :)

Ja sam uzimao effexor xr i za kratko vreme sam postao zavistan. Posto sam imao problem sa picem, nakon "otkrica" da dok sam na efexoru ne mogu da se overim alkoholom, nisam mogao da kontrolisem ni pice koje sam onda konzumirao u ogromnim kolicinama. Ako se secate price o Mel Gibsonu i njegovom incidentu sa policijom, on je tada mesao effeksor i alkohol. Skidanje je jako tesko, sporedni efekti su halucinacije, kosmari, insomnia, suicidne misli, sta sve ne. Ja ti iskreno ne bih preporucio da pocinjes sa tim lekom.

Ja sam uzimao effexor xr i za kratko vreme sam postao zavistan. Posto sam imao problem sa picem, nakon "otkrica" da dok sam na efexoru ne mogu da se overim alkoholom, nisam mogao da kontrolisem ni pice koje sam onda konzumirao u ogromnim kolicinama. Ako se secate price o Mel Gibsonu i njegovom incidentu sa policijom, on je tada mesao effeksor i alkohol. Skidanje je jako tesko, sporedni efekti su halucinacije, kosmari, insomnia, suicidne misli, sta sve ne. Ja ti iskreno ne bih preporucio da pocinjes sa tim lekom.

Pa već sam počela i završila :)

Meni je bio izvrstan, a nikakvih smetnji skidanja nisam imala. Apsloutno nikakvih. Ni sa Zoloftom, ni Seroxatom, i sada s Effexorom.

Mislim da nije los, ja sam ga uzimao taj lek oko godinu dana. Dobro sam prosao. dok sam ga skinuo imao sam sa4-5 dana problema i to ne ko zna sta. Covek no moze ostati ovisan u njega. Ili barem ja nisam ostao. Daje ti dobro raspolozenje ali te umara malo. treba uzimati pre podne a ne posle podne.

Umara? Mene nije. Pila sam ujutro i navečer. Sve mislim hoću li se ipak vratiti na Velafax, malo sam skeptična prema Prozacu, treba mi teža artiljerija ;)

Umara? Mene nije. Pila sam ujutro i navečer. Sve mislim hoću li se ipak vratiti na Velafax, malo sam skeptična prema Prozacu, treba mi teža artiljerija ;)

Tješim se što ima i dobrih iskustava s Velafaksom -

Do sada sam pila seroxat i bio je dosta dobar, ali nakon 2 godine su mi htjeli promjeniti i dati nešto jače.

Dva dana pijem Velafax i samo mi se leži, ne bih ustajala iz kreveta cijeli dan. BUUUU.... :zz_banghead:

Mislim da mi on stvara tjeskobu pa moram uzimati anksioloitik -dobar mi je Helex.

Molim vas ako netko još ima iskustva neka se javi. za lijek po sastavu venlafaksin...vidim da ima raznih tvorničkih naziva.

Zdravo

Molim vas da li je neko pio ove ad i kakva ste imali iskustava sa njima. Ja uprvo pretrazujem po netu i pronalazim dosta negativnih misljenja, posebno kod prestanka uzimanja jer izgleda izazivaju ovisnost. Meni su tek propisane, doza 37,5 mg (zbog depresije i socijanle anksioznosti), a vec par mjeseci pijem remeron (mirtazapine) i depakine chrono (mood stabilizer)....

Na samom početku da raščistimo, NITI JEDAN AD NE IZAZIVA OVISNOST - to je naučno dokazano!

Ja ga pijem već mjesec dana i osjećam se odlično. Polako mi se vraća energija i volja, dosta sam raspoloženija i druželjubivija... Naravno nije tableta magični štapić da odnese sve probleme. Problemi ostaju tu, ali bar dobiješ volju i snagu da ih rješavaš...

I ja sam na početku čitala mišljenja po internetu i mogu ti reći da sam se toliko isprepadala da sam ih se tek nakon mjesec dana odlučila piti. Ali vjeruj, od svih navedenih nuspojava, desile su mi se možda 1-2... A to su nesanica i sušenje usana. Naravno tu je i smanjen libido, što svaki AD ima za posljedicu

Pijem Venlafaxin oko 6 meseci i jako sam zadovoljna. Daje mi veće raspoloženje i pozitivne misli, imam više strpljenja sa drugima.

Pre toga sam pila Fluxetin, jako dobar prva 3 meseca, posle se efekat gubi a kile rastu.

Probala sam i sa Wellbutrinom, dobar je ali ne daje toliko pozitivan nastup i radost prilikom interakcije sa ljudima.

Doktor je predočio da će biti neke vrste zavisnosti ali da će me on postepeno spustiti sa toga.

Mislim da se može biti opušten kad je Venlafaxin u pitanju.