Jump to content
Depresija Forum
malamala

Venlafaxine (VELAFAX, VELAHABIN, EFEXOR, EFECTIN ER, ALVENTA)

Recommended Posts

sad si me zabrinuo oko kvalitete generickih lijekova.Organili su puno skuplji i do njih se teze dolazi ali eto vidis u tvom slucaju to je bilo rjesenje

sad si me zabrinuo oko kvalitete generickih lijekova.Organili su puno skuplji i do njih se teze dolazi ali eto vidis u tvom slucaju to je bilo rjesenje

Vjeruj mi da to nije ni umisljaj ni placebo efekat niti bio sta slicno. Effexor ER je bio mnogo ucinkovitiji od Velafaxa. Sad, moguce je da su mozda ti dodatni ljekovi koje sam uzimao sa Velafaxom uticali na tu uvcinkovitost...

sta si jos koristio od lijekova?

Ako mislis na period kad sam uzimao Effexor ER, uzimao sam samo njega. A Velafax sam uzimao prije nekih 6 godina, ne pamtim sta sam uzimao s njim. Ovjerio sam se sa njim i posle toga bio hospitalizovan, pa su mi ga ukinuli.

Ako mislis na period kad sam uzimao Effexor ER, uzimao sam samo njega. A Velafax sam uzimao prije nekih 6 godina, ne pamtim sta sam uzimao s njim. Ovjerio sam se sa njim i posle toga bio hospitalizovan, pa su mi ga ukinuli.

Bilo je i nekih studija koje su potvrdile da je originalni Prozak efikasnije od generiÄkog.

Verovatno važi i za Efexor.

Bilo je i nekih studija koje su potvrdile da je originalni Prozak efikasnije od generiÄkog.

Verovatno važi i za Efexor.

Ja sam pio original Prozak i nije mi pomagao.

Pozdrav,

interesuje me da li je neko od vas uzimao pola leka od 37, 5 mg jer mu se cinilo da prejako deluje na njega? Lek deluje prejako iskreno, kao da ti prostruji kroz citav organizam.

Jeste teska masinerija ovaj ad ja sam bila na 3 tablete plus jedan ad uz njega sad sam na jednoj...od 75mg...nikad mi dr nije pisao od 37.5 to je minimalna doza...sa njom sam pre par godina pocinjala tada sam imala nus pojave jake posle mi je dr povecao...po meni budi srecan sto si na toj dozi lakse ces ga ostaviti...ne znam da li imas znojenje od njega onaj grozan osecaj kao da si bolestan...ja ako ne popijem lek imam migrenu bukvalno me glava boli na zvuk..svetlo...

Ja sam zensko inace :lol: . Nemam takve simptome ali primecujem da je lek veoma jak i da podstice anksioznost. Mogu musliti taj od 75...

Izvini nisam videla dobro....da li ti je dr prepisao neki sedativ uz njega jer mora dok ne proradi

Posle par nedelja, mogu reci da je ovaj lek pravi pogodak sto se mene tice. Manje je covek depresivan, ne utice skoro ni na sta, kada se malo naviknes, pohvale za sada.

Brano koja doza i koji proizvodjac, i da li si pila jos neki pre AD, poz

Zdravo, Actavis je proizvodjac ili distributer a doza koja je sad je 75 mg, a jesam i ranije probala nekoliko ali mi retko koji odgovarao.