Jump to content
Depresija Forum
malamala

Venlafaxine (VELAFAX, VELAHABIN, EFEXOR, EFECTIN ER, ALVENTA)

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.Treba mi savet jedan u vezi napomenutog leka iz naslova teme...da li neko ima da je koristio ovaj lek za lecenje blage depresije i anksioznosti???CUo sam da je stvarno jak lek i da se uspesno izlazi iz problema ako se koristi potrebno vreme uz psihoterapiju naravno.Hvala unapred!!

I ja sam imala tj imam blagu depresiju pa sam ga koristila. Ako ti ga je doktor dao onda sigurno zna zašto. Jake su samo nuspojave ali one potpuno nestaju nakon tri sedmice, a nakon toga lijek stvarno djeluje.... Ja sam oduševljena :clapping:

p.s.: nisam išla na psihoterapiju, samo lijek... recimo da mi je spasio život :)

da pogresio sam ...mislo sam da sam postavio na pogresno mesto na forumu pitanje..pozz

znaci efikasan je bas a...a reci mi kolko si ga koristila i koako to da jos uvek imas depresiju?

Koristim ga već 5 mjeseci i nemam više depresiju, ja mislim... sad trebam nekad doktoru pa će mi nadam se početi ukidati lijekove... Al u mojoj procjeni, totalno sam se promijenila na bolje i nema više nikakvih bedaka, loših raspoloženja... totalno sam druga osoba :)

Ovaj AD ima neke svoje boljke poput ovisosti o njemu. Takozvani apstinencijski sindrom o serotoninskim reuptake inhibitorima.

Ako te smetaju nuspojave prozac je za tebe ii zoloft. A ako nema učinka nakon 40 dana Wellbutrin. Dobro je i xanax 1-2mg dnevno dodati prvih 2 mjeseca.

Al inače ovo je jedan od top US ADova

pijem ga 3 dana imam povremeno blagu mucninu i znojenje ruku i to je to ..za sada jos ne osecam pravi rad leka samo kao da sam malo smienijji nego inace.zanima me da li je tokom koriscenje ovog AD smanjena seksualna zelja ili to ne mora da bude...

pijem ga 3 dana imam povremeno blagu mucninu i znojenje ruku i to je to ..za sada jos ne osecam pravi rad leka samo kao da sam malo smienijji nego inace.zanima me da li je tokom koriscenje ovog AD smanjena seksualna zelja ili to ne mora da bude...

Da, smanjen libido je najjača nuspojava... al ne brini proći će nakon 3 sedmice ;)

Pozdrav ljudi.Treba mi savet jedan u vezi napomenutog leka iz naslova teme...da li neko ima da je koristio ovaj lek za lecenje blage depresije i anksioznosti???CUo sam da je stvarno jak lek i da se uspesno izlazi iz problema ako se koristi potrebno vreme uz psihoterapiju naravno.Hvala unapred!!

Prejak je to lijek za blagu depru i anxioznost. Savjet, nemoj da piješ benzodijazepine(Apaurin-Xanax-Lorsilan-Librium-Lexaurin) jer to ti izaziva ovisnost. A kako imaš blažu depu najbolji lijek je koji je anxiolitik te AD. Recimo stari i pouzdani Ladiomil od Plive. To ti preporučam. Ili Coaxil. On također smanjuje anxio.

Jeno pitanje...uz ovaj AD sam dobio i bromazepam zbog napetosti da ga pijem povremeno po potrebi.E sada da li on mozda ponistava desjtvo ovog AD?6 dan pijem AD bilo mi sve ok...pratece nuspojave mucnina..bol u glavi...smirenost ali danas sam bio u nekoj guzvi i bas sam se uznervozio i postao napet...da li da pijem taj bromazepan koji mi je prepisan zbog takvih situacija ili da ga izbegavam?

Pozz..Ja pijem Velahibin..to je isto kao i ovo sto vi koristite..dualni SNRI AD.Mesec i 10 dana od kako ga pijem i osecam se preporodjeno.Pun pizitivne energije,volje,a negativnih misli skoro pa uopste nema..pored blage depresije imam i blagu anksioznost koju mi ovaj lek polako ali sigurno uz pomoc kongitivne bihejvioralne terapije koju sam prelazim senasu p oseansu i uz pomoc ovog leka svodim na minimum.Za sada PREZADOVOLJAN

Pijo sam zoloft i lamal i ocigledno nisu uspeliu da me dignu , poprilicno sam bezvoljan i nikakav , za razliku od pre kad sam sve mogao da postizem ,skolu , faks , odbojku i mnogo toga pored ovo dvokje ....... bio sam pun energije , sada jedva da imam te energije koje ssam imao , dosta sam statican i kao posmnatrac se neki osecam , na neki nacin u svemu onome u cemu sam ucestvovao ,sada nemo gledam i posmatram kako to drugi ljudi rade ...........moze se reci nimalo lkaka pozicija , cak se ni ne osecam da pripadam tome svemu sto sam nekad radio , kao da sam veteran u svemu , kao neki penzioner , za mene pomalo cudno iako sam bio mnogo aktivan u zivotu ...........nadam se da ce mi ovaj lek Alventa doprineti na podizanju celokupne moje energije i volje , zato me interesuje kakav je ovo lek , od kad se koristi , za sta je namenjen i za sta je dobar , ima li nuspojava i kako je delovao na vas

Samo cepaj i ne razmisljaj, za nekih 15 do 20 dana ces osetiti poboljsanje.

Na pocetku mozda osetis malo mucnine i problem sa vidom (zamagljen vid, ne mozes da izostris sliku), ali to prolazi za 5-6 dana. Kada lek prodeluje, zaista daje veliku dozu energije i "vraca" u zivot bolje nego ostali AD-i. Moje iskustvo sa njim je jako dobro, par danan nuspojava, nakon toga zaista dobro i osetno poboljsanje.

Dakle, samo lagano i redovno uzimaj terapiju. Posto je Alventa, kontam da je 75mg, tako da je uzimaj ujutru kad ustanes i samo lagano, to su kapsule sa produzenim dejstvom koje deluju celog dana. Nemoj da te brine povremena pospanost i zevanje, sve ce proci jako brzo.

I najbitnije - nemoj iscekivati da te "prorade" tablete, to dodje samo od sebe kad se najmanje nadas. :) Samo lagano.

Ti si klasiÄni endogeni depresivac. Ali i ostario si malo tako da igra bi trebala malo jenjavati iz glave. Probaj sa Wellbutrinom i Concertom. Ovo drugo Äe te vratiti na stare staze :jeei:

Pijo sam zoloft i lamal i ocigledno nisu uspeliu da me dignu , poprilicno sam bezvoljan i nikakav , za razliku od pre kad sam sve mogao da postizem ,skolu , faks , odbojku i mnogo toga pored ovo dvokje ....... bio sam pun energije , sada jedva da imam te energije koje ssam imao , dosta sam statican i kao posmnatrac se neki osecam , na neki nacin u svemu onome u cemu sam ucestvovao ,sada nemo gledam i posmatram kako to drugi ljudi rade ...........moze se reci nimalo lkaka pozicija , cak se ni ne osecam da pripadam tome svemu sto sam nekad radio , kao da sam veteran u svemu , kao neki penzioner , za mene pomalo cudno iako sam bio mnogo aktivan u zivotu ...........nadam se da ce mi ovaj lek Alventa doprineti na podizanju celokupne moje energije i volje , zato me interesuje kakav je ovo lek , od kad se koristi , za sta je namenjen i za sta je dobar , ima li nuspojava i kako je delovao na vas

Ti si klasiÄni endogeni depresivac. Ali i ostario si malo tako da igra bi trebala malo jenjavati iz glave. Probaj sa Wellbutrinom i Concertom. Ovo drugo Äe te vratiti na stare staze :jeei:

P.S.

Izbjegavaj nazive lijekova! Daj generiÄko ime!

O cemu ti "doktore" pricas, da covek uzima legalni speed, Concertu ? To je tvoja dijagnoza ?

Covek postavi pitanje i kaze sta mu je doktor dao, a ti mu kazes da je klasicni endogeni depresivac i da treba da se radi amfetaminima ?!?

Tebi bre treba oduzeti Internet. :D

Samo cepaj i ne razmisljaj, za nekih 15 do 20 dana ces osetiti poboljsanje.

Na pocetku mozda osetis malo mucnine i problem sa vidom (zamagljen vid, ne mozes da izostris sliku), ali to prolazi za 5-6 dana. Kada lek prodeluje, zaista daje veliku dozu energije i "vraca" u zivot bolje nego ostali AD-i. Moje iskustvo sa njim je jako dobro, par danan nuspojava, nakon toga zaista dobro i osetno poboljsanje.

Dakle, samo lagano i redovno uzimaj terapiju. Posto je Alventa, kontam da je 75mg, tako da je uzimaj ujutru kad ustanes i samo lagano, to su kapsule sa produzenim dejstvom koje deluju celog dana. Nemoj da te brine povremena pospanost i zevanje, sve ce proci jako brzo.

I najbitnije - nemoj iscekivati da te "prorade" tablete, to dodje samo od sebe kad se najmanje nadas. :) Samo lagano.

Slažem se sa Imasterom potpuno. :)

To je super AD, i samo polako i opušteno. :friends:

Skidanje je jako tesko, sporedni efekti su halucinacije, kosmari, insomnia, suicidne misli, sta sve ne. Ja ti iskreno ne bih preporucio da pocinjes sa tim lekom.

Ne bih se složila. Ja sam ga nakon više od 6 mjeseci samo prestala uzimati i nisam imala nikakve nuspojave, aposolutno ništa...

Pozdrav!

Nova sam na forumu, dijagnoza depresija i anksioznost. Psihijatar mi je propisao Velafax, i vec treci dan kako pijem po jednu tabletu ujutro. Medjutim ankisoznost mi se povecala uzasno. Sutra moram na posao, a sama ne znam kako. Da li smijem na svoju ruku popiti uz Velafax i Lexilium?

Hvala...

Pozdrav svima, kao sto vidite nova sam na forumu. Dijagnoza anksiozno depresivni poremecaj. Cetvrti je dan kako pijem Velafax. Jedna tableta ujutro. Stanje se samo pogorsalo. Dok nisam pila mogla sam kako tako otici na posao. Jutros sam zvala direktora, i trazila slobodnu sedmicu. Inace radim u skoli, kao nastavnik. Od kako pijem tablete anksioznost se povecala uzasno, nesmijem maci iz kuce. Plasim se da nesto ne uradim sebi. Uzas. Jutros sam popila Lexilium uz Velafax, i osjecam se jos gore. Ne mogu spavati, jesti, sjediti, apsolutno nista. Dok pisem tresem se. UZas.

Wikipedia kaže: "Therapeutic effects are usually achieved within 3 to 4 weeks". Drugim rjeÄima treba proći 3-4 tjedna da se osjeti uÄinak Velafaxa. Evo ti link:

Venlafaxine

NiÅ¡ta ne ide na silu. Dobro je Å¡to oÄekujeÅ¡ od lijekova poboljÅ¡anje. To je samo za sebe jednako dobro kao i djelovanje i dostupnost terapije. To je u biti pola posta.

hej boja, jesi li bolje? Velafax poÄeo djelovati? Ja sam dva puta pokuÅ¡ala sa seroxatom i odustala. Nuspojave su bile užasne, nisam mogla izdržati, pa sam se vratila na maprotilin kojeg sam pila prije par godina u kombinaciji sa lex.