Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Evo i ovde isto sranje. Žena pita o Lamictalu i svi se prave mutavi.

Sad sam ljuta ko Pospani onih dana.

Mora da sam van-serijski depresivac kad jedina pijem Lamictal.

Pa to je ono Å¡to me muÄi. Otkud sad bipolarni, pobogu?

Bojim se jer koliko znam to je neizlijeÄivo. Uz to, ja nemam maniÄne faze i to sve...

Druga stvar koja mi pada na pamet, je da želi da mi ukljuÄi možda MAO i zato Äeka mjesec dana.

Haubo, hvala na javljanju. Vjerovala ili ne, mnogo mi znaÄi Å¡to si se javila na moj post. :srculenca:

Evo i ja sam tražila po netu o Lamictalu i pronaÅ¡la da se Lamictal daje u sluÄajevima maniÄne depresije ali i kod drugih depresivnih stanja kada uzimanje nekih AD nije imalo uÄinka, ili ako niste odgovarali na druge stabilizatore raspoloženja.(Ovo je bio kod mene sluÄaj. Nije mi Rivotril niÅ¡ta pomogao a ni AD Citalon koji sam uzimala zadnja 4 mjeseca)

ZnaÄi, to Å¡to mi ga je dr propisala, ne znaÄi da imam BPD. (to me je uplaÅ¡ilo).

On jeste pokazao odliÄne rezultate u lijeÄenju maniÄne depresije ali ne samo u tim sluÄajevima.

Sad sam mirnija. :----:

Moguće ali isto tako i ne mora znaÄit. A zaÅ¡to ju ne pitaÅ¡? Valjda zato jer je na godiÅ¡njem. Ne može ona bilo Å¡ta skrivat od tebe. Ti to moraÅ¡ znati.

Ja pijem Lamictal u dozi od 200mg na dan.LijeÄnica mi ga je propisala zbog toga Å¡to on ima iznimno dobro djelovanje na osobe sa BPD-om i stalnim ciklomatiÄnim promjenama raspoloženja.

InaÄe,on je antiepileptik ali se koristi i u lijeÄenju bipolarnog poremećaja.Isto tako ima znaÄajno antidepresivno djelovanje.

U literaturi piÅ¡e da je potrebno najmanje 3-4 tjedna da se primjeti djelovanje lamotrigina (Lamictala).Netko može poÄetno djelovanje osjetiti već nakon tjedan dana,dok nekima treba mjesec dana ili viÅ¡e da osjeti djelovanje lijeka.

Cao! I meni je psih. prepisao Lamictal. Pocela sam da ga pijem pre 3 dana i prvih mesec dana cu ga piti sa Ad. Posle treba da pocnem da smanjujem Ad i da ostavim samo Lamictal. Jel ima neko iskustvo na duze staze? Jel pomaze? Kakvi su nezeljeni efekti? Hvala unapred i KISS :D

Evo, samo da kažem kako pijem Lamictal u dozama 50-0-100 viÅ¡e od 3 mjeseca i da nisam imala apsolutno nikakve nuspojave za razliku od Zolofta kad sam mislila da sam na jaaaako loÅ¡im drogama ( a nikada se nisam drogirala ). Lamictal sam dobila kao stabilizator raspoloženja ( epilepsiju hvala Bogu nemam ) jer sam bila u jednom trenutku down a već idući euforiÄna... No, ja ne primjećujem neku osobitu promjenu, napredak. Ok, nisam viÅ¡e totalni crnjak al nisam ni neÅ¡to stabilna. Iz tog razloga sam dobila i Zoloft a iskustvo s tim AD sam opisala pod njegovu temu na forumu.

Pozdrav i nadam se da je sve u redu i da će tvoje iskustvo biti barem jednako pozitivno kao i moje, ako ne još bolje

Koliko sam ja shvatila, kao stabilizator raspoloženja se prepisuje osobama sa bipolarnim, i to doze od 100 pa nagore. Ja sam ga pila, pa prestala jer nisam videla nikakvog uÄinka. Pila sam od 50 mg. Sada sam promenila psihijatra, i pijem ga ponovo jer mi je objasnio da je jaaako dobar i da praktiÄno nema ili ima jako retko neželjenih efekata od kojih je najÄešći osip na koži. Trenutno sam u fazi navikavanja, a pijem ga sa abilify-em i efexorom. U poslednje vreme mi je bilo dosta loÅ¡e i imala sam nekoliko jako depresivnih faza, a manijakalne su bile mnogo izraženije i burnije nego Å¡to su to obiÄno. Lamiktal u mom sluÄaju treba da mi pomogne da ne upadnem u joÅ¡ jednu depr.fazu, dok ne uradim analize i ne poÄnem sa litijumom. rolleyes.gif

Uz dogovor sa psihijatrom,prestala sam s uzimanjem seroxata i edronaxa(naglo,bez smanjivanja doze) i ostala samo na lamictalu,25mg ujutro i 50 navecer.Poprilicno lose sve to podnosim,imam mucnine,povracam,nagli pokreti dovode do vrtoglavice,pomalo nestvaran osjecaj,tesko se skoncetriram,pospana sam stalno...

Ima li netko slicnog iskustva sto se tice ostajanja samo na lamictalu i kako ste to podnijeli (treba izdrzat,jel?:))Ne znam jel sve to posljedica skidanja s ad ili lamictala...hvala ljudi..

evo proslo je vec par dana...cini mi se da su simptomi slabiji,manje i razmisljam o njima,ignoriram ih,jasnije mi je u glavi.Znaci treba malo stisnit zube i izdrzat.Pa prodje,nadam se.Ne nadam se,nego znam:).Eto,pozitivan stav.Pozdrav

Kao sto sam ranije pisala ja sam posle nekoliko godina resila da batalim AD i uopste preterivanje s lekovima. Vec neko vreme sam samo na jednom moditenu od 1 i na 1/4 rivotrila. Danas mi psihijatrica savetuje da predjem na lamictal i to na najmanju dozu - jednan uvece. Za pocetak da se privikavam nedelju dana sa pola. A da rivotril smanjujem i da na kraju ostane samo po potrebi.

Pila sam L. pre jedno pola godine, isto u tako nekoj minimalnoj dozi, ali prekratko, mozda, mesec dva i to u kombinaciji sa Cipraleksom. No, tad mi je bilo jako lose i cinilo se da nista ne pomaze.

Imam samo jedno pitanje. Kako L. utice na tezinu? Gojenje? Mrsavljenje??

imam bipolarni poremecaj, dosad sam pio zoloft i zyprexu,medjutim zoloft mi je prestao djelovati, pa mi je psihic pripisao fevarin umjesto toga i LAMICTAL.

ima netko tko je pio ili pije lamictal a boluje od manicne depresije da mu je pomogao ili mozda ne?

hvala :srculenca:

Ja ga pijem zajedno sa efeksorom, litijumom i abilify-em tako da ne znam koji od njih mi pomaze, ali kazu da je odlican kao stabilizator raspoloženja. Trenutno ga pijem ali i dalje imam depresivne faze.

Da li neko ko pije ovaj lek ima problem sa nezeljenim efektom opadanja kose? I posle kog vremena to postaje vidljivo? Takodje i drugi preporuceni lek, Efril, izaziva opadanje kose, ali ne znam koliko je ova pojava ucestala ?