Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Hvala ljudi :flower:

Drzite fige da mi pomogne.

Hoće, on ima i antidepresivno dejstvo i nije opasan lek. Samo paziš na onaj osip.

Mene su više puta odbili za ovaj lek, iako sam rekla da imam i promene raspoloženja i agresiju i anksioznost, jok, samo Rivotril mi dali.

Da, to mi je rekla dr. da ako dobijem osim ili temp. da prestanem. Za sada je sve ok.

A sto su te odbijali Aruena?

Jedan doktor mi je rekao da on usporava rad mozga, a ja treba da budem aktivna i da radim (kao da sa njim ne bih mogla), druga je smatrala da je bolji Serokvel, a treća ga je pominjala kao opciju, ali mi ipak dade Rivotril, pa da vidimo na kontroli. A svaka kontrola 3 000 dinara, a ja stvarno ne mogu da idem svaki Äas dok oni menjaju i ubadaju. Pijem 2 mg Rivotrila pa ćemo videti.

Kakvo, bre, usporavanje rada mozga?! :blink: Vidi mene!

WHAT.THE.FUCKING.FUCK.

Meni dr. obicno kaze sta moze da bude prateci efekta nekog leka ali mi ne rece za usporavanje rad mozga..

Nadam se da ce meni malo pomoci i oko nervoze. Nisam stalno nervozna (hvala Bogu) ali naidje mi period kad me

svaka sitnica izbaci iz takta i to ne bas malo :/ (a nisam u pms-u)

Bukvalno mi je tim reÄima rekao, da se prebaci iz treće u drugu brzinu.

Verovatno nije hteo da mi da taj lek pa rekao nešto da me odvrati.

Uvek je bio za to da mi da što manje lekova pa ovaj nije hteo da mi prepiše.

Ili je procenio da meni za dijagnozu depresije to nije odgovarajuće.

Ako je to zaista tako, onda je mene unormalio. :blink: No, i dalje mi je teško da u to poverujem.

Mislim da je Seroquel/Actawell ove godine u trendu kod doktora, kao što je prošle bio Bipodis/Trefero. Ali bukvalno. :wacko:

Taj doktor je imao joÅ¡ par promaÅ¡aja kod lekova, nije znao da se Maprotilin može kombinovati sa SSRI, recimo, tako da ja ne bih to Å¡to je rekao uzimala za ozbiljno, posebno Å¡to mislim da je samo tražiio naÄin da me odbije za lek.

I moja dr. gleda da mi da sto manje lekova ali s druge strane kad sam u krizi gleda da mi da nesto sto ce mi pomoci

a opet da ne nakljuka, ako me razumes.

Ako je vec imao par promasaja onda je moguce da je i ovo za Lamictal jedan od njih.

Ne znam da li Lamictal od 25 mg moze nesto da pomogne ili se rezultati vide tek kad je veca doza?

Ne znam da li Lamictal od 25 mg moze nesto da pomogne ili se rezultati vide tek kad je veca doza?

Zavisi od celog koktela. Budi strpljiva, tebi titranje ide brže nego što je išlo meni. Moje trajalo pola godine.

Ne daj se!

Hvala Hyperdrive :)

Opet sam malo vise u krizi pa se nadam kad dodje vreme za jacu dozu da ce biti od pomoci..

To pretpostavljam. Nadam se da bar ima anti anksiozno i/ili antidepresivno :)

Hvala ti :flower:

Ovo prvo sigurno, ja sam najveći deo odraslih godina bila kao ti*. Neko mi neÅ¡to kaže i moje reakcije su kao da me secka, deo po deo. Sad umem Äak i da odćutim. ÄŒak.

Za drugo ne znam, jer sam na Flunisanu već godinu dana, ali imam utisak da nije baš za to. Sad, znam ljude kojima je jedina dijagnoza depresija i uzimaju samo Lamictal.

* znam da si gotovo sigurno starija od mene (meni je 35 i po), da ne ispadne da sad izigravam neku babu koja popuje detetu, otkud znam

To pretpostavljam. Nadam se da bar ima anti anksiozno i/ili antidepresivno :)

Hvala ti :flower:

moraÅ¡ znati da ti Lamictal neće puno pomoći kod anksioznosti. Äak je može i povećati, Å¡to se upravo meni dogodilo.

znam da si prije pila Lyricu i da ti je odgovarala. zato ti i kažem da ne oÄekujeÅ¡ previÅ¡e od Lamictala.

iako spadaju u istu skupinu lijekova lamictal i lyrica 2 su razliÄita svijeta.

Hvala Zeus, ne znam onda gde ce mi pomoci..Dr. mi ga je dala kao stabilizator da mi proredi krize..

On se daje nekada uz antidepresiv jer je jedini stabilizator koji ima i antidepresivna svojstva, koliko znam.

Manje depresije, manje krize, za anksioznost ne znam.

Stabilizatori su dobri i za smanjenje nervoze i agresije.

Izgleda da je svakome delovao drugaÄije. Mogli bismo da se onda složimo da je jedina dobra ideja Äekati?

Ja imam Äudna iskustva sa Lamotriginom...

Dosta mi je bio nekako aktivirajuć, izazivao nesanice, glavobolje...

Nije baÅ¡ najbolje regulisao post traumatske konvulzije GM tipa, u monoterapiji, jer sam Äak na 600 mg / d Å¡to je van svake pameti doza, doživeo 2 puta GM.

ZnaÄi antikonvulzivni efekat koji ispoljava kada je u pitanju upotreba sa prokonvulzivnim lekovima je nikakav.

Ono Å¡to moram naglasiti jeste da mi psihiÄki nije bio neÅ¡to od pomoći zaista.

Davat mi je kao psihostabilizator, ali jok...

Bez Eftila SA Lamotriginom, ništa.

Ja bih danas, da nema njega, verovatno razbila neÅ¡to, vriÅ¡tala kao ono metaforiÄko konjÄe, ako ne i udarala glavom o zid. Ovako samo sedim i pitam se da li je moja majka skrenula, te nemam apetit i pojela sam samo Äorbu i neki Å¡tapić sa zaÄinima par sati ranije.

Dakle, kao psihostabilizator radi posao oho-ho. Kakva sam bila kad su me oboje napadali, imam sreće što nisam završila u bolnici još kao dete.

Tata mi je taj lijek dobio za epi napade.Prvo je koristio Tegretol. Trenutno je u bolnici i od tog lijeka jedva govori (kad govori). Rijetko odgovara na pitanja. Samo gleda i nema odgovora. Stanje mu je sve gore...a doktori ko doktori ...niÅ¡ta. Doktor mu otiÅ¡ao na bolovanje a vode ga neki klinci koji su tek zavrÅ¡ili Å¡kolu :( Valjda neke nuspojave. Definitivno odgovara ovoj nuspojavi: Somnolencija je najblaži oblik kvantitativnog poremećaja svijesti, kada je bolesnik pospan, nezainteresiran za dogaÄ‘aje u okolini. Slabiji podražaji ne izazivaju reakciju kod bolesnika, lako zapada u san nakon prestanka jaÄih podražaja i može se bez teÅ¡koća ponovo probuditi. Pažnja je oslabljena, sporo reagira na pitanja, odgovara teÅ¡ko, usporeno, sa zakaÅ¡njenjem, oÄni kapci su zatvoreni, lice opuÅ¡teno, pospano... ÄŒesto se kaže da je bradipsihiÄan zbog usporenosti pokreta, govora i rasuÄ‘ivanja.

Tata mi je taj lijek dobio za epi napade.Prvo je koristio Tegretol. Trenutno je u bolnici i od tog lijeka jedva govori (kad govori). Rijetko odgovara na pitanja. Samo gleda i nema odgovora. Stanje mu je sve gore...a doktori ko doktori ...niÅ¡ta. Doktor mu otiÅ¡ao na bolovanje a vode ga neki klinci koji su tek zavrÅ¡ili Å¡kolu :( Valjda neke nuspojave. Definitivno odgovara ovoj nuspojavi: Somnolencija je najblaži oblik kvantitativnog poremećaja svijesti, kada je bolesnik pospan, nezainteresiran za dogaÄ‘aje u okolini. Slabiji podražaji ne izazivaju reakciju kod bolesnika, lako zapada u san nakon prestanka jaÄih podražaja i može se bez teÅ¡koća ponovo probuditi. Pažnja je oslabljena, sporo reagira na pitanja, odgovara teÅ¡ko, usporeno, sa zakaÅ¡njenjem, oÄni kapci su zatvoreni, lice opuÅ¡teno, pospano... ÄŒesto se kaže da je bradipsihiÄan zbog usporenosti pokreta, govora i rasuÄ‘ivanja.

Pa jel ima status epilepticus?

Bradifrenia je Äesta kod velikih doza antipsihotika, a Tegretol CR sam isto pio, užasan je lek...

Pa jel ima status epilepticus?

Bradifrenia je Äesta kod velikih doza antipsihotika, a Tegretol CR sam isto pio, užasan je lek...

Imao je prvih dana po 9 napada na dan. To je dobio od udarca u glavu. Sada sam primjetio da stalno desnom rukom dira i "trlja" posteljinu . Mislim da je i to neki od znakova. Ali to je radio i kod tegretola.

Antipsihotike ne pije ...osim ako Lamictal nije i neka vrsta antipsihotika. Pao je i depresiju jer je već dugo u bolnici i zbog svega toga što se dogodilo....ja govorim doktorima da mu daju AD ...ali neće.Kaže: ne smiju ga sedirati. Pa AD ne sedira. Tj ovisno koji. Neće mu sigurno da ono....Calixtu. Cymbalta je sasvim ok i još je za neuropatske bolove koje on ima. Kažem ja to isto sestri....a ona meni: "pa znate vi dosta o lijekovima " :lol: :lol: Pa izgleda više od nekih doktora tamo :rolleyes: