Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

E to je status epilepticus...

Zato je i reagovao na Lamictal kako jeste.

E to je status epilepticus...

Zato je i reagovao na Lamictal kako jeste.

Jel mi možeÅ¡ objasniti malo ? + kako i zaÅ¡to je tako reagirao ? On je te napade imao prije 2 mj i totalno se oporavio Å¡to se tiÄe priÄe i razgovora kao da niÅ¡ta nije bilo. Zadnji lakÅ¡i je imao prije tjedan dana i onda je doÅ¡ao neurolog i dao mu Lamictal....i sada je ono...zombi. A joÅ¡ prekjuÄer je relativno bio ok. Ali juÄer...užas. Danas idemo u posjete ...vidjet ćemo kakvo je stanje. Preko vikenda ima samo dežurni doktor.On mu sigurno neće mijenjati terapiju. Tek sutra je neÅ¡to moguće.

Stat. Epi. je epizodiÄno ponavljanje epi napada, Å¡to može dovesti do teÅ¡kih oÅ¡tećenja mozga pa i smrti.

Moguće da je komiran od Lamictala, jer on blokira mnoge ekscitatorne receptore i kanale, kao i najekscitatorniji neurotransmiter glutamat.

Meni je dat Lamictal odmah posle povrede mozga, ali nisam uspeo oporaviti mozak od apoptoze (odumiranje ćelija), 35% mozga mi je bez biološke vrednosti i fiziološke funkcije, i imam epi post traumatica.

Meni je Tegretol spreÄio napade, ali je OTROV.

Najbolji je Eftil sa Lamictalom meni bar.

Ispade da je bolji kao psihostabilizator nego antiepileptik. :huh2:

Kao stabilizator je jedini dozvoljen za th održavanja bipolarnog afektivnog poremećaja najtežih stepenova.

Ali da pomaže kod blažih NE bipolarnih afektivnih poremećaja, slabo.

I kao antiepileptik nije svima sjajan, treba mu dosta vremena da se uvede u th, a onda da stabilizuje i desinhronizuje elektro kortikalnu aktivnost.

Po meni nema ravnog Tegretolu, ali i otrovnijeg.

Moj poremećaj nije afektivne prirode (mada imam komorbidni afektivni poremećaj koji nije dovoljno istražen), valjda zato pomaže?

Verovatno.

Naprimer za poremećaje praćene impulsivnošću, agresijom, itd, tu je odliÄan i lek izbora!

Meni je danas 10 ti dan kako pijem Lamictal. Doduse, doza je suvise mala 25 mg da bih mogla nesto vise da kazem

(a treba da dodjem do 100).

Danas popodne mi je par puta lupilo srce, stvarno nista strasno ni jako,

ali se sve pribojavam da mi ne izazove aritmiju kao sto je bio slucaj sa Lyricom.

Inace, bila sam prosle god. zbog toga kod kardiologa, sve je ok sa srcem,

samo se nadam da nisam bas toliki baksuz pa da mi Lamictal nece odgovorati zbog sl. stvari :/

Opet, kad pogledas koliko sve ovo nosi napetosi i stresa nije ni cudo sto ti srce nekad lupi.

Osim Zeusa, jel neko imao problema sa razdrazljivoscu kad je pio Lamictal?

Secam se da su mi i Hyper i Zeus rekli da Lamictal nema sedativno dejstvo a moje dr. me pita jel me smirio :mellow2:

Ne razumem :blink: Mislim da me (bar za sada) nije smirio, cini mi se da sam nervoznija nego ranije.

Dobih neky Zylaexeru, kao neuroleptik..

VidećeÅ¡ na temi za koju ti je Dream rekao. A možeÅ¡ da pogledaÅ¡ i moj dnevnik, postove iz 2017. TeÅ¡ko je to opisati obiÄnim reÄima, pogotovo ne na temi o drugom leku. Evo, i sad me podilaze žmarci, ruke ledene itd...

Od juce pijem 50 mg Lamictala ujutru i 25 mg uvece (za 2 nedelje i to bi trebalo da povecam na 50)

Ja se ne osecam nesto bolje od njega..cak bih rekla uopste nisam bolje..

Flunisan - 40 mg. Znam da je stabilizator i to je sve. Ne osecam (bar ne za sada, ne znam ni koliko vremena treba da

bi prodelovao) poboljsanje..

Meni je poÄeo da pokazuje efekte na maksimalnoj dozi za nas koji nemamo epilepsiju, ali pomenuti Flunisan je istovremeno radio VEOMA sporo, jer je depresija bila najviÅ¡eg stepena, a ja nisam htela nijedan drugi AD.

Meni ovo sto ja trenutno imam vise lici na GAP nego na depresiju, iako mi ona pise samo tu dijagnozu.

Sigurno da je depresija protkana kroz ovo, ali ja stvarno ne osecam ama bas nikakav boljitak od Lamictala.

Cak vidim da pise da je cesta nuspojava razdrazljivost sto je kod mene prisutno, samo ne mogu pouzdano da kazem

da li je od njega ili ne..

Hyper, eto, kod tebe je imao antianksiozno dejstvo, a kod Zeusa potpuno suprotno.

Ne znam ni sama vise sta da mislim..:/

Ovo prvo sigurno, ja sam najveći deo odraslih godina bila kao ti*. Neko mi neÅ¡to kaže i moje reakcije su kao da me secka, deo po deo. Sad umem Äak i da odćutim. ÄŒak.

* znam da si gotovo sigurno starija od mene (meni je 35 i po), da ne ispadne da sad izigravam neku babu koja popuje detetu, otkud znam

Imam vise od tebe, da, ali nikako ne ispada to sto mislis..

moraÅ¡ znati da ti Lamictal neće puno pomoći kod anksioznosti. Äak je može i povećati, Å¡to se upravo meni dogodilo.

Meni ovo sto ja trenutno imam vise lici na GAP nego na depresiju, iako mi ona pise samo tu dijagnozu.

Sigurno da je depresija protkana kroz ovo, ali ja stvarno ne osecam ama bas nikakav boljitak od Lamictala.

Cak vidim da pise da je cesta nuspojava razdrazljivost sto je kod mene prisutno, samo ne mogu pouzdano da kazem

da li je od njega ili ne..

Hyper, eto, kod tebe je imao antianksiozno dejstvo, a kod Zeusa potpuno suprotno.

Ne znam ni sama vise sta da mislim..:/

Imam vise od tebe, da, ali nikako ne ispada to sto mislis..

lamictal ne pomaže kod GAD-a.

to znam iz svog iskustvA, ali takoÄ‘er i dugogodiÅ¡njim Äitanjem iskustava drugih ljudi s raznih stranih foruma.

lamictal može puno pomoći kod anksioznosti ukoliko ti se anksioznost javlja kao posljedica bipolarnog poremećaja ili BPD-a,

budući da je stabilizator i regulira nagle promjena raspoloženja.

da ti bude još malo jasnije navest ću jedan primjer.

dosta ljudi sa ADHD-om ili ADD-om ima problema sa anksioznošću i depresijom.

mnogi njihovi simptomi se preklapaju sa simptomima GAD-a i/ili depresije.

meÄ‘utim, njima benzosi i antidepresivi uopće ne pomažu, Äak naprotiv.

tim osobama najbolje djeluju stimulansi, odnosno dopaminergici.

oni pomažu kod primarnog problema Å¡to je u ovom sluÄaju poremećaj pažnje

sa ili bez hiperaktivnosti. rješavanjem glavnog uzroka ujedno se smanjuje i anksioznost i depresija koji su nastali kao posljedica

ADHD-a.

nije da nešto filozofiram samo želim reći koliko je zapravo važno utvrditi primarni problem

i fokusirati se na pronalazak terapije za lijeÄenje istog.

Hvala Zeus.

Ja bih rekla da je moj primarni problem anksioznost, da l kao GAP (koji mi nije dijagnostifikovan), agorafobija, panicni

poremecaj, depresija.

Bipolarni nemam.

Mislim da se GAP kod nas veoma retko i dijagnostikuje.

Meni nije delovao ni u jednom smeru, mislim da je tako kod većine.

S druge strane, ja ću do kraja života uzimati Gluformin (metmorfin, za regulaciju insulina koji moj pankreas previÅ¡e luÄi, a telo ga odbija), a on mi je slistio 31 kilogram, izgleda da to nije sve. I Flunisan, sa koga bi u nekom trenutku trebalo da se skinem no ne znam kad, ima taj efekat.