Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Prvo sam mislila da me je neki pauk ujeo na tri mesta, a sada mi se čini da to nisu ujedi nego osip od lamiktala jer se javilo iznenada danas na poslu na još tri mesta... Crveni krugovi koji svrbe, ispupčeni. Videćemo.

2 hours ago, paradis said:

Prvo sam mislila da me je neki pauk ujeo na tri mesta, a sada mi se čini da to nisu ujedi nego osip od lamiktala jer se javilo iznenada danas na poslu na još tri mesta... Crveni krugovi koji svrbe, ispupčeni. Videćemo.

Meni se to desilo na dlanovima, prvo desne pa leve ruke.
Kao mali plikovi, kružići, ispupčeni ali nisu boleli...
Širili su se i pored Gentamicin masti, što čega, jedino ih je malo suzbio Pantenol krem Galenikin.
Da me ubiješ ne znam od kog leka mi je to bilo, i da li je jatrogeno uopšte...
Otiđi na opštu praksu da pogledaju.

2 hours ago, Apoptosis said:

Meni se to desilo na dlanovima, prvo desne pa leve ruke.
Kao mali plikovi, kružići, ispupčeni ali nisu boleli...
Širili su se i pored Gentamicin masti, što čega, jedino ih je malo suzbio Pantenol krem Galenikin.
Da me ubiješ ne znam od kog leka mi je to bilo, i da li je jatrogeno uopšte...
Otiđi na opštu praksu da pogledaju.

Bila, nemaju pojma šta je. Ja kažem da je možda reakcija na lamiktal, nikad čuli za lek. Hteli da mi daju injekciju protiv alergije (nju sam jednom primila kad sam osvanula sva u ospama pošto sam očajna zbog menstrualnih bolova bez velikog vremenskog razmaka popila rapten k i nimulid). Odustali od injekcije jer smo primetili da se stare ospe smanjuju. Ostalo je da pokušam da dobijem na telefon svog psihijatra, pošto je on u drugom gradu. Ovde sam se muvala po podne i po hitnoj i po opštoj praksi (majka mi je zdravstveni radnik, pa mogu da se šetam gde hoću) i niko pojma nema. Moj doca psihijatar bi odmah znao. 

Ako je osip ozbiljan, HITNO kod boljeg lekara!

Ja to nisam imala, niti bilo kakvu drugu reakciju. Sada se sa 200 spuštam na 150, a od decembra ću sa 150 na 100 i ne primećujem ništa sem pospanosti. Sad, ona bi mogla da ima i veze sa vremenom.

Nisu čuli za Lamictal?
Jesi ti sigurno bila u medicinskoj ustanovi?
Ponesi kutiju leka SA UPUTSTVOM.

Zvala sam telefonom svog psihijstra, rekao je da prestanem sa uzimanjem lamiktala. Baš mi je krivo jer super deluje. Ovi lekari opšte prakse veze nemaju.

Lamictal 200 mg / dan, Eftil R. 200 mg / dan.

A pio sam jedno vreme 600 mg Lamictala i 400 mg Eftila.

Ne ponovilo se.

Posted (edited)

Lamictal mi smiri maniju ali tek uveče, i uspori mozak, ekstra na mene deluje. Pijem trenutno 125mg dnevno. 

Edited by Primal Pain

Probala sam sa spuštanjem doze još jednom jer sam u oktobru bila pod stresom zbog mame i nisam imala pojma da li mi tih 50mg više ili manje nešto znači.

Ovog puta sam presekla sa 200 na 100, jer me a) mrzi da delim tabletu koja nema žljeb; b) i ovako i onako je bilo dogovor da od decembarske kontrole koju sam propustila zbog promašenog datuma pređem na 100. I pošto se nadam da ću ovog meseca imati tu kontrolu, to ću joj i reći. I nemam pojma koji su joj dalji planovi - da li ću biti na 50 ujutru i 50 uveče ili treba dalje da se skidam s leka.

Nemam nikakve tegobe ovaj put. Malčice sam letargična, ali mozak je brz i to mi je bitno. :D