Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Ali citala sam mnoge strane forume za ovaj lek, kazu ne pise na uputstvu ali se javlja, cak neki pacijenti su udrruzuju da tuze proizvodjaca zbog ove obmane. Mada opet, nemaju bas svi takvo iskustvo. Za Efril bas pise da je i ovo nezeljeni efekat. Ne pijem jos, ali mi je doktor preporucio za odrzavanje raspolozenja. Plasim se jer imam izuzetno tanku i slabu kosu, a i izgled mi mnogo znaci. Da li postoji neka alternativa, jel neko upucen?

Lamictal se koristi iz hiljadu razloga,meni su ga prvo(klinika)davali kao antiepileptik,a sada ga pijem kao psihostabilizator,daje konstantnost...

Jedno vrijeme sam pio 100mg dnevno,pa prestao skroz,sad pijem 25mg dnevno... i nisam osjetio nikakve znake ovisnosti,makar mu je to dobra strana ne izaziva ovisnost.

U principu je to nov lijek,a to znaÄi da niko niÅ¡ta nezna,treba proći godina...

Zato ja kod doktora uvijek pokušavam da dobijem "stare" lijekove,provjerene...

U ovom Äitavom vrtlogu lijekova ne treba zaboraviti Å¡ta je farmaceutska industrija...

Možda me i izbace sa foruma...Nedaj te se...

Lamictal su mi uveli prije nekih dva mjeseca. Sada sam na dozi od 150 mg dnevno.

Usput pijem i Xanax SR (dnevna doza 4 mg), plus Cipralex ujutro i Calixtu naveÄer, tako da viÅ¡e ne znam Å¡to na Å¡to utjeće.

Znam samo da su isprobali sve Å¡to su se sjetili, u svim mogućim kombinacijama. A nakon viÅ¡e od 6 godina od poÄetka lijeÄenja, u nekoliko mjeseci sam se pokuÅ¡ala ubiti dva puta, tako da baÅ¡ ne mogu reći da mi se raspoloženje "stabiliziralo".

Pocela sam da pijem Lamictal pre 2 nedelje uz Anafranil i Ksalol,medjutim posle tri dana,dobila sam menstruacioni"odliv".Ginekolog je rekao da je sve u redu sa te strane i da mi je Lam...to prouzrokovao..uz pomoc Primolut-a,stalo je krvarenje,ali se bas ne osecam najbolje,valda treba da prodje neko vreme..

Da se prijavim da sam i ja na Lamictalu (+Eglonyl+Praxiten+Tranxilium+Bromazepam) nekoliko dana. Imam takve padove raspolozenja i zivcanjenja na sve strane da ne znam kako me ne izbace iz kuce. Iako sam se trudila, bila aktivna do nekih svojih maximuma, vidim da od toga leba nema (+mi jos samo falilo jedan "clan porodice" da me totalno izbaci iz koloseka) pa sam danas u krevetu. Nakljukala sam se Bromazepam-om i Xanax-om i spavam kao beba.

I imam nameru samo to da radim.

Ovaj Lamictal mi nesto cini, ali to svakako nije poboljsanje raspolozenja.

Vise mi lici na poboljsanje "neuroziteta".

Bljaks.

Osim toga, nemam nikakve nuspojave, hvala Nebesima...

Ja ga pijem. Neko vreme sam imala minimalnu dozu - pola tablete od 25 mg, sada nekoliko meseci 3 puta po jedna od 25 mg. Morala bih da prestanem s njim pa da dodjem do zakljucka sta on radi, tj. zasto mi treba.

Nisam primetila nikakve nuspojave, ali mi je psihicka rekla da mi ga je dala da nema velike padove jer je on bas indukovan vise kod depresivnih stanja, a ne za manijakalna. Pa, valjda me i drzi stabilnom. Nadam se da ce se jos neko javiti.

Ja sam poceo od juce jednu ujutru od 25mg i jednu uvece...videcemo...za sada mi je malo bolje ipak...da kucnem u drvo

Cini mi se da sam citala i cula da je i psihostabilizatorima potrebno neko vreme kao i AD. Merso javi rezultate.

Ja sam ne znam ni sama zasto stalno pocinjala i prestajala da pijem Lamictal, a sada ga uzimam vec nekoliko meseci i upravo zato sto pijem jos nekoliko lekova ne znam da li mi pomaze i kako. Jedino sam sigurna da mi ne odmaze i da nemam neke nuspojave.

Nisam primetio neko poboljsanje od ovo leka, a proslo je vise od mesec dana. Nemam pojma, izgleda da meni vise nijedan lek ne pomaze...

Pa u principu trebao bi da te drzi koliko toliko stabilnim. Da nemas velike poadove ni velike skokove. Mada kad sam ja citala u uputstvu, doze su mnogo, mnogo vece nego tvoje i moje. Ali psihicka kaze da su to doze za epi.

Inace i ja imuna. Ni antipsihotici mi ne pomazu da smirim bujicu misli. Inace sasvim normalnih misli, ali ih je previse, non stop...

Cao! I meni je psih. prepisao Lamictal. Pocela sam da ga pijem pre 3 dana i prvih mesec dana cu ga piti sa Ad. Posle treba da pocnem da smanjujem Ad i da ostavim samo Lamictal. Jel ima neko iskustvo na duze staze? Jel pomaze? Kakvi su nezeljeni efekti? Hvala unapred i KISS :meda:

pijem lamictal godinu dana i nema nikakvih nus pojava osim sto sam primetila da je fotosenzitivan pa ne smem da se izlazem suncu...inace je odlican za BAP i za depresiju - ne dozvoljava da se ode u minus fazu

da li neko zna sme li se piti u toku trudnoce?

Evo,i ja dobio Lamictal...kaze meni psihic da je to stabilizator raspolozenja i dodem u ambulantu i veli mi doktor:"to vam je antileptik"....nije mi mogao izdati recept,vec samo privatni.Moram priznat da sam totalno sokiran ostao.Kada sam procitao da se koristi i u ljeÄenju bipolarnog poremecaja,noge su mi se odsjekle.Dijagnoza mi je inace panicno-depresivni poremecaj s tim da se tjeskobe u meduvremenu drze u granicama.Nakon sto sam doktoru rekao da jos uvijek imam depre unatoc AD-ova,prepisao mi je Lamictal.Pa valjda nemam bipolarni poremecaj?????Euforiju ni ne poznajem,a ona je dio tog poremecaja koliko znam.Manje vise,samo depra

P.S.Mislim da da ljiljane

Nemas bipolarni-poremecaj ako se vodis pod dg. panicno-depresivnog.

Lamictal je prvenstveno antiepileptik.

Svi antiepileptici zbog svog smirujuceg i uravnotezujuceg djelovanja na zivcani sustav u psihijatriji imaju primjenu kao stabilizatori raspolozenja.

Znaci,u neurologiji se Lamictal koristi za epilepsiju (i odredene druge dijagnoze) a u psihijatriji kao stabilizatori,mozemo reci da imaju "dualnu" primjenu.

Lamictal se znaci koristi :

1. kod bipolarnog poremecaja,prvenstveno za sprecavanje depresivnih epizoda,dok se kod manije nije pokazao toliko ucinkovitim.

2.za osobe koje imaju dg. sa slicnim simptomima bipolarnom,tipa poremecaja licnosti,shizoafektivnog.

3.kao dodatak ,odnosno add-on osobama koji imaju depresiju i postojeci ad im nije dovoljno ucinkovit,odnosno on u tom slucaju sluzi

da pojaca djelovanje ad-a i da prevenira povratak ili pogorsanje depresivnih simptoma.

U tvom slucaju to je ovo 3.

Netrebas se bojati,Lamictal je izvrstan lijek,dobro podnosljiv,blagog profila nuspojava.Jedino je vazno da se polako titrira doza jer postoji mogucnost

nastanka osipa te se u tom slucaju mora prekinuti uzimati.

Nadam se da sam ti pomogao,

Pozz

@

Mr.Bean

Evo da ti i ja kazem koju rec.

Prvo nemoj se bojati bipolarnog jer taj poremecaj nije svojstven samo sizofreniji,vec svim ponavljanim depresijama u toku godine vise od jednog puta.Nemora biti euforija,vec blag porast raspolozenja,Do skoro je bilo da samo sizofrenija moze imati bipolarni,ali po novim parametrima taj poremecaj tj. naziv je dobio sirok spektar.

Dalje, pijem flunisan kao AD takav je naziv za prozak u Beogradu i lamictal uvece.Lekovi odlicno deluju i konsultovala sam se tako da ti mogu reci da gotovo nema nuspojava.Izuzetno je dobar kod depresije koja povlaci za sobom i anksiozno stanje.Samim tim upadas u razne opsesije,panike,koje su odraz intenzivnih emocija i spoljnih reakcija.Lamictal deluje tako sto ujednacava tj. stabilizuje emocionalne reakcije po principu da mozes mnoge stvari sebi objasniti i ne reagovati ishitreno.Nemoj da te buni sto je epileptik.To ti je isto kao sto brufen skida temperaturu ali je i odlican kod uklanjanja reumatskih bolova.Inace lamictal,po mom novom saznanju deluje na kontraceptivne pilule,a ne direktno na hormonalni status.Bez brige slobodno ga uzimaj i nemoj se opterecivati i stalno imati samoanalizu,jer to moze biti kontraproduktivno!

imam samo rijeÄi pohvale za lamictal. PoÄeo sam ga uzimati zato Å¡to mi je zoloft prestao djelovati i pretvorio me u biljku. Dosao sam do doze od 150 mg zolofta ali samo gore. Nisam ustajao iz kreveta godinu dana osim do marketa i nazad. Zoloft sam polako poceo izbacivati i uveden mi je lamictal. Odmah sam osjetio poboljsanje po smanjivanju doze zolofta ali i nakon mjesec i po i dalje imam tzv. elektricne senzacije od njega u glavi. Sada samo pijem lamictal 100 mg dnevno i znatno se bolje osjećam. Jeste da i dalje rijetko izlazim iz kuće ali nema onih ubitaÄnih padova raspoloženja kao prije. Mogu reći da sam stabilan. Zadnji puta kada sam bio kod doktora dogovorili smo se da mi poveća dozu lamictala i uvede novi antidepresiv. Eto sve najbolje od mene.

Već neko vreme pijem Lamictal pored Flunisana i Diazepama, 50 mg uveÄe.

Stabilizovao je u velikoj meri raspoloženje, manje sam depresivna. Jedino Å¡ta me Äudi, i Å¡to ne znam da li je zbog Lamictala su živopisni snovi koje redovno imam.

Ja treba da krenem da pijem Lamictal ali se uzasno plasim da me ne uspava i ne umrtvi..

i samo odlazem jer me uzasno strah.

Od straha sam moguce u stanju da utripujem da mi je lose od njega..:( :(

(da napomenem pre nisam imala strah da pijem bilo kakav lek, ali postala sam plasljiva za sve i svasta)

Jel moze neko da mi kaze kad Lamictal pocinje sa delovanjem?

atina,

How long does it take for lamotrigine to 'kick-in?'

While some people notice the antimanic and antidepressant effects early in treatment, others have to take a therapeutic amount of lamotrigine for up to a month before being aware of a significant amount of improvement.

Hvala bobo.

a da li pomaze kod anksioznosti?

atina,

> a da li pomaze kod anksioznosti?

Ne piÅ¡e baÅ¡ anksioznost, već "mania" (biti bijesan) - u svakom sluÄaju smiruje. UtjeÄe i na stabilizaciju raspoloženja. I na ADHD, moći ćeÅ¡ bolje uÄiti i raÄunati ;)

> Hvala bobo.

You're welcome!