Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

meni je dr. dala da mi stabilizuje stanje (paniku, anksioznost, depresivnost..)

pa se nadam da ce pomoci. (+ ovih dana sam nevidjeno nervozna, nadam se da sve radnje radi ;D)

Hvala bobo jos jednom.

E sad vidim ovo...Moja drugarica je pila lamictal i mogu ti reci da je super lek...Mislim super lek, kako zvuci...Ali iskreno za to za sta je tebi prepisan po mom misljenju i njenom primeru garant ce ti pomoci :) Samo nemoj da se bojis da pocnes... :) tako sam i ja s jednim lekom, a ispostavilo se da je ok...I Bobo ti je dao info i sve :)

Srecno :)

Hvala Vodafone. :)

Pocela sam u nedelju, nadam se da ce biti rezultata

samo da pitam - da li Lamictal goji ili pojacava apetit?

Piše da ne bi trebala utjecati na apetit (is supposed to be a "weight neutral" drug), no može se rjeđe pojaviti i smanjenje apetita i povećanje težine.

Hvala bobo :)

nadam se da ja necu biti ovo poslednje :rolleyes:

Hvala bobo :)

nadam se da ja necu biti ovo poslednje

Pijem ga duze vreme.Ne utice na kilazu.Meni je dat za uvece da me spusti.nije jak lek,jer su maksimalne doze i do 300mg.Samo napred!

Hvala janica :)

Nisam razumela - kako da te spusti?

ljudi, jeste ima neke nus pojave od L?

mene sve nesto svrbucka pomalo, ne znam da nije od leka..

atina,

> svrbucka

To je nuspojava, neki uzimaju losion, sprej ili tablete za to, no ako je svrab JAK i ako imaÅ¡ IZRAŽENI osip (ne par toÄkica) ili nateÄene usne i lice, to bi bili znakovi alergije!

ALi tamo u prospektu ne pise nista za svrab.. :unsure: samo za osip.

Bobo, jesti ti imao svrab?

Mislim da ne bi trebala tako brzo odustati. Probaj još neko vrijeme da vidiš hoće li lijek djelovati, a onda, ako ima poboljšanja, se izvažu dobre i loše strane...

To je moje nestruÄno miÅ¡ljenje, nakon googlanja i Äitanja nekoliko postova o tome.

Slazem se, da..

Nego, opet, ne znam ako povecam dozu kao sto bi trebalo da li ce se i svrab povecati

a sem toga, mozda je prosto prolazna nus pojava..ne znam..

plus nekad i svrabic moze da izazove nervozu..

Prvo nemoj se bojati bipolarnog jer taj poremecaj nije svojstven samo sizofreniji,vec svim ponavljanim depresijama u toku godine vise od jednog puta.Nemora biti euforija,vec blag porast raspolozenja,Do skoro je bilo da samo sizofrenija moze imati bipolarni,ali po novim parametrima taj poremecaj tj. naziv je dobio sirok spektar.

Dalje, pijem flunisan kao AD takav je naziv za prozak u Beogradu i lamictal uvece.Lekovi odlicno deluju i konsultovala sam se tako da ti mogu reci da gotovo nema nuspojava.Izuzetno je dobar kod depresije koja povlaci za sobom i anksiozno stanje.Samim tim upadas u razne opsesije,panike,koje su odraz intenzivnih emocija i spoljnih reakcija.Lamictal deluje tako sto ujednacava tj. stabilizuje emocionalne reakcije po principu da mozes mnoge stvari sebi objasniti i ne reagovati ishitreno.Nemoj da te buni sto je epileptik.To ti je isto kao sto brufen skida temperaturu ali je i odlican kod uklanjanja reumatskih bolova.Inace lamictal,po mom novom saznanju deluje na kontraceptivne pilule,a ne direktno na hormonalni status.Bez brige slobodno ga uzimaj i nemoj se opterecivati i stalno imati samoanalizu,jer to moze biti kontraproduktivno!

da li Lamictal pomaze i kod opsesija,ruminacija, nervoze?

atina,

> da li Lamictal pomaze i kod opsesija,ruminacija, nervoze?

Pomaže kod nervoze. Opsesije, ruminacije - moguće je da Lamictal negativno djeluje na to (spominje se na više foruma), iako se kod nekih i poboljšalo stanje.

Vidim da ih dosta prestane zbog raznoraznih nuspojava, pa se nakon pauze vrati Lamictalu zbog dobrog djelovanja na osnovnu bolest (na raspoloženje, depresiju..). I tako pet-šest puta. Ili smanje dozu.

Za OCD se ne koristi sam Lamictal, već se kombinira s neÄim (npr. clomipramine, tricyclic antidepressant). Ako je sam, može pogorÅ¡ati OCD, prema nekim studijama.

> Pijem 25 mg, treba da povecam

Nadam se da ćeš uspješno povećati dozu, kako bi osjetila pozitivno djelovanje lijeka... :)

ja nikad nisam bila nervoznija, ne znam sta je:(

Guest

Ne bih da ureknem, ali Lamictal je od svih pregršt lekova koje sam do sad koristio, najbolji!

Kad ga popijem uveÄe, budem potpuno opuÅ¡ten, normalan nekako, a ne uspavljuje me.

Od danas ga pijem i ujutru i uveÄe po 25 mg, idem na 100 mg postepeno i savrÅ¡en je.

Samo se molim da ne dobijem osip ili neka teška neželjena dejstva.

Pozdrav svima. Imam 23 god, a joÅ¡ 2004. god. mi je dijagnostikovana epilespija i do sada, hvala Bogu, nisam imao mnogo napada - samo Äetiri. Zadnji pre 4 godine.

Inace, pratim forum duže vreme, ima dosta korisnih informacija pa rekoh da se ukljuÄim i ja i da postavim jedno pitanje.

Naime, pre 4 meseca mi je ukinut Eftil zbog pojaÄanog opadanja kose, pa sam poÄeo da pijem Lamictal (50mg ujutru i uvece) i za sad nemam nikakvih nuspojava, ali me brine jedna stvar. BaÅ¡ negde malo nakon uvodjenja terapije, poÄela je da mi raste jagodiÄna kost na levoj strani lica i dosta je izboÄenija je nego ranije. Medjutim, na desnoj strani lica je ostala ista, ne raste uopÅ¡te :unsure: . Pa me sad interesuje da li je neko imao sliÄnog problema i da li je uopste moguce da usred ovog leka dodje do nekog naknadnog rasta kostiju?

Pitao bi ja ovo doktora, medjutim narednu kontrolu imam tek za 3 meseca. A vec sam ga jednom pitao zbog Äega mi je na levoj strani Äela takodje kost malo izboÄenija nego na desnoj, ali mi je rekao da to nema veze sa Eftlom, koji sam tada pio. Najpre je pomislio je da mozda imam neki tumor, daleko bilo, ali sam bio na magnetnoj rezonanci i utvrdjeno je nema nikakve naznake toga.

Hvala unapred.

Centurion, ne Äekaj kontrolu kod psihijatra. Idi kod lekara opÅ¡te prakse, pa neka te Å¡alje dalje. Mislim ovako kao laik, i kao neko ko pije Lamictal, da to nema veze sa ovim lekom. Ne videh ni u nuspojavama ovo Å¡ta se tebi deÅ¡ava.

Pod hitno kod dr.opšte prakse, pa dalje gde treba.Važno je što je magnetna rezonanca pokazala da nije tumor, to je ovako najvažnije.

Hvala na odgovoru Džudi.

U ponedeljak ću videti o Äemu se taÄno radi. Nije ovo neÅ¡to vidljivo na prvi pogled, u tom smislu nije niÅ¡ta straÅ¡no, ali na dodir se vrlo lako može primetiti ta asimetrija, baÅ¡ kao i dužim zagledanjem.

InaÄe, pomiÅ¡ljao sam da nije u pitanju neka "normalna" promena na kostima koje su valjda tipiÄne za epilepsiju. Ne znam da li neko od vas zna neÅ¡to detaljnije o tome. Naime, ja sam Äitao studiju o Dostojevskom koju je pisao neuropsihijatar prof. Stanojević, u kojoj se detaljnije osvrće i kliniÄku sliku same bolesti, pa kaže sledeće: "Pored napada, kod epileptiÄara se razvija i uobliÄava telesno i duÅ¡evno karakteristiÄna epilepriÄarska liÄnost, s posebnom epileptiÄarskom konstitucijom i karakterom. MeÄ‘u telesnim osobenostima se naroÄito istiÄu grube crte lice (jaÄe jagodice, vilice itd.), a meÄ‘u psihiÄkim ekvivalentima nagla promena suprotnih osećanja i raspoloženja, raspaljivanja i suviÅ¡ne retorike, egocentrizam, vagabondaža, Äeste iluzije i halucinacije itd."

Malo sam istraživao po internetu pa sam video da promene na kostima mogu biti i posledica neke metastaze, što opet može imati za uzrok neku drugu bolest itd. Sve u svemu, otići ću na detaljnu kontrolu da ne lupam glavu više.

Pozdrav svima!

dobila sam danoptin od 25mg za uvecer zbog naglih promjena raspolozenja (inace imam "obicnu" depresiju), od jucer pijem 50mg uvecer pa cemo vidjeti, cinilo mi se da mi je bolje, danas sam opet na starom, al dobro, treba vremena valjda da pocne djelovati kako treba.

Å to se tiÄe mog sluÄaja, interesantan ishod :) . Neurolog mi je rekao da Lamictal nema sa tim veze, a da on i ne primećuje neku veću asimetriju koja bi bila zabrinjavajuća. Lekar opÅ¡te prakse takoÄ‘e kaže da je sve u redu, ali me je poslao kod stomatologa da mi pregleda vilicu za svaki sluÄaj, i tamo su mi takoÄ‘e rekli da ne vide nikakve promene na licu, jedino mi je leva strana malo naduvenija, ali to je usled toga Å¡to mi raste zub (osmica), koji je ranije vaÄ‘en, pa mi on pravi malo problema.

Dalje su me poslali kod maksilofacijalnog hirurga i on je u nalazu konstatovao da nema nikakvih patoloških promena.

Svi kažu, to je samo subjektivni osećaj i ništa više. Sad još ispade i da sam malo lud i hipohondar. Izgleda da moj sledeći korak treba da bude poseta psihijatru :glasses: .

Centurion,

Svi smo mi pomalo ludi i pomalo hipohondari. Važno je da nije od Lamictala i da nema patoloških promena. Sve ostalo može lako da se sredi.