Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Ja bih samo savetovala ljudima da lek nikako ne piju bez psihoterapije... Jedna osoba koju sam poznavala ga pije, u kombinaciji sa jos nekim lekom, i kune se u taj lek, da mu je ta kombinacija izlecila okp i svasta jos nesto.. ali njegovo ponasanje je postalo uzasno.. Neki sa foruma su imali priliku da ga "upoznaju"...

Nekad Lamictalu treba dati šansu da pokaže svoje delovanje. Ali, ako ne odgovara, mora da se menja, uz dogovor sa psihijatrom.

Svi smo razliÄiti i razliÄito deluju lekovi na nas. I zavisi koliko dugo se pije.

Meni je Lamictal sasvim ok, dva puta dnevno pijem, ne znam kada će ga i da li će ga psih ukidati..jer nije samo stabilizator raspoloženja. I više mi odgovara od Eftila.

Nadam se da sam pomogla, koliko mogu.

Lamictal sam pio 4 meseca u dozi od 100 + 0 + 150 mg na dan.

Nije me stabilizovao, tj odjednom je prestao delovati a ne znam zašto.

Sad mi je prepisan Eftil i Äekam da me on stabilizuje.

Tuuga zbog Lamictala jer nisam imao nijedno neželjeno dejstvo, mada jeste bio preskup 1200+ RSD po kutiji od 100mg a meni su meseÄno trebale 3 kutije... Nehumano.

A sto ga kupujes kad ide na recept ali samo uz dijagnozu bipolara, ja sam ga tako uzimala iako nemam bipolar samo kazem psihijatrici da se daje uz tu dijagnozu I ona mi napise pa posle kod lekara opste prakse da ti nspise recept, jedino ako ne zelis da ti u kartonu pise ta dijagnoza pa da kupujes

Pila sam I eftil ali meni je lamiktal bio br.1

Evo prijavljujem se u klub.

PoÄevÅ¡i od danas pijem 25mg i treba da povećavam svake nedelje postepeno do 150.

ProÄitala sam dosta pozitivnih stvari za ovaj lek a i dr mi ga je nahvalila... Pa, mogu samo da se nadam da će biti tako i kod mene.

Super lek I jedini koji je meni odgovarao samo nemoj na sunce dugo, to ce dr.da ti objasni

Evo sad sam na pola doze, 75mg (poÄela sam sa 50 umesto 25, jer nisam imala nikakve nuspojave posle prvih 25, to je bilo u dogovoru sa dr).

Primetila sam da su mi se dosta smanjili problemi sa nesanicom, ne znam da li ima veze sa lekom. TakoÄ‘e na neke krizne situacije nisam reagovala loÅ¡e kao inaÄe, ali to pre mislim da je do nekog liÄnog napretka, a ne leka...

on je dobar da se ne zapada u depru i ok je sto nema neke nuspojave ,ja sam pila stotku ali sad ga ne pijem neko vreme ,lako se i skida sa njega

neko je izbrisao one carke ali nema veze,empire smakla sam sama dozu od 25mg jer je bila mala i nisam htela da rizikujem na onom lekarskom testitranju jer nemam pojma na sta sve testiraju inace sam triper po prirodi i onda mi je bilo lakse tako nego da sve vreme mislim kako ce da me obore na neki sastojak lamiktala

Evo ja sam već neko vreme na 150mg.

Definitivno mi je ovaj lek pomogao, primetno sam bolje i stabilnije, prolazim neke krizne događaje mnogo bezbolnije nego što sam prošla neke bezazlenije događaje. Takođe su primetili i prijatelji promenu.

nemoj da propustas ,ja kad sam smanjivala nije mi bas bilo kako treba e sad ne znam dali jo to vise bilo psihicki zato sto sam mislila na to,ako je nisi popila ujutro popij je u toku dana

Sta ce se desiti ako propustim dozu od 100mg ujutro? Ima li neko iskustva?

Pio sam 250 mg Lamictala par meseci. Mislim da sam i sam par puta zaboravio popiti tu tbl ali mi nije ništa bilo.

E a druga stvar je da NE SMEÅ  naglo prestati piti antiepileptike, jer u tom sluÄaju možeÅ¡ dobiti epi napade pa i pravu epilepsiju. Daleko bilo.

Nemam nameru da prestajem :) nego sam zaboravila da kupim dovoljno i tacno sutra ujutro necu imati, pa sam mislila da li da odem tek posle ispita, al bolje pre, za svaki slucaj...

Lamiktal me je uspesno sacuvao od hipomanija otkako ga pijem. I osim toga, potpuno mi je ublazio onu granicarsku preosetljivost, nije mi se desavalo da popizdim nacisto, da se jako uznemirim oko stvari koje to realno ne zasluzuju, da mi raspolozenje osciluje u ogromnim amplitudama. Bas me je stabilizovao, kako i treba.

No, vec neko vreme primecujem da mi se vraca ta vrsta simptoma. Razbesnim se, rastuzim se, planem oko stvari oko kojih znam da ne bih pre nekog vremena. Sve deluje toliko dramaticno. Uspevam da zadrzim to u sebi, tj. ne pravim sranja, mislim da nije niko ni svestan ovoga, ali ja itekako jesam.

Zanima me da li je moguce da sam prosto postala rezistentna na dosadasnju dozu od 150mg...

?

Ima nekih drugih stvari koje mozda uticu na moju nestabilnost, ali su bile manje vise stalno tu u proteklim mesecima, pa mi se ovo namece kao neki potencijalni uzrok.

Dok ne odem na kontrolu, zanima me da li neko ima ovakvo iskustvo s lamiktalom...

to je lijek koji obicno daju ovdje de sam se ja i vecina dijece lecila to su mi odmah dali kad su me videli a i kad sam lose kazu da uzmem jedan dva ... mene to samo uspava kao i svaki ostali ap....mislim da su oni glupost rivotril i zoloft su dobre stvari a imam iskustva sa lekovima...

Lamotrigin nije ap. Koliko znam, ovaj lek treba da se pije kontinuirano pa ne vredi uzeti tu i tamo jednu tabletu... takodje, za doze vece od 25mg treba postepeno povecavati sve do potrebne doze, u koracima od po 25mg nedeljno, tako da mislim da si nesto pobrkao. A i Zoloft je iz druge klase totalno i nema smisla ni porediti Lamictal i Zoloft, ni ne lece iste probleme.

Pijem Lamictal već dugo, i od nedavno mi je smanjena doza, i pijem 1+0+2 od 25mg.

Lamotrigin nije ap. Koliko znam, ovaj lek treba da se pije kontinuirano pa ne vredi uzeti tu i tamo jednu tabletu... takodje, za doze vece od 25mg treba postepeno povecavati sve do potrebne doze, u koracima od po 25mg nedeljno, tako da mislim da si nesto pobrkao. A i Zoloft je iz druge klase totalno i nema smisla ni porediti Lamictal i Zoloft, ni ne lece iste probleme.

ne ni nemislim da je slican zoloftu samo sam naveo one koje meni odgovaraju nevezano za ovaj lijek, a sto se tice tog leka cini mi se da sam pobrkao jer sam ih puno pio samo momenat da proverim na google............aha shvacam ja sam pobrkao sa largaktilom, u svkom slucaju onda, ovisi nekome odgova nekome ne nemoze se gledat tako indvidualno je :)

Zanima me je li netko pio ovaj lijek kako bi izaÅ¡ao iz depresije? Naime, jako loÅ¡e reagiram na tipiÄne antidepresive (Äitaj: postanem maniÄan) pa mi je doktorica prepisala ovaj antiepileptik jer navodno ima dobar antidepresivan uÄinak. Kakva su vaÅ¡a iskustva, ako ih imate? Tnx. :glasses:

Ja imam bipolarnu depresiju ali sa mnogo izrazenijim depresivnim tendencijama i cini mi se da pomaze i oko toga. Pijem doduse i antidepresiv (tetraciklicni, remeron) ali mi se cini da mi je "srednja vrednost" psihickog stanja bolja otkako je tu lamiktal. A inace sam citala po netu da se nekad daje, bas tako, za lecenje depresije. Nadam se da ti je ikako pomogao ovaj odgovor. Koju dozu pijes?

Trenutna doza mi je 25 mg ujutro i naveÄer, ali pretpostavljam da će mi ju doktorica povećavati s vremenom. Pijem ga sada nekih dva tjedna i zasada ne vidim neke pomake, vjerojatno je prekratak period, a i doza je jako mala. Mene zapravo ne muÄi toliko depresija koliko hipersomnija, jednostavno previÅ¡e spavam i ujutro mi se je teÅ¡ko ustati iz kreveta pa je doktorica zakljuÄila da je to isto znak promjene raspoloženja - u sniženu fazu.