Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Nisam strucna i nemoj da me shvatis previse ozbiljno, ali moje neko zapazanje je da te manje doze ne pomazu nesto. To je utisak sa foruma, ovog i drugih, i iskustvo jednog prijatlja koji je pio 25.

Ja sam na 125 mozda osetila efekat a sad sam na 150 satro stabilna. Povecavala sam svake nedelje po 25.

Ne kazem da bi povecavao na svoju ruku, samo prenosim jer si pitao, posto sam i sama dosta istrazivala o ovom leku kad sam pocinjala da ga pijem.

Da, i ja imam taj osjećaj, imam kontrolu u Äetvrtak pa oÄekujem da će mi psihijatrica povisiti dozu. Ipak, moram primjetiti da se neÅ¡to lakÅ¡e budim i da mi je malÄice bolje... Valjda će veća doza imati uÄinak da će mi biti joÅ¡ i bolje, puno nade polažem u ovaj lijek jer antidepresive ne smijem piti tako da mi je ovo jedina nada. :unsure:

Ja sam trenutno na 50mg ali idemo dalje,mene je bas digao lek jer ne smem da pijem AD imam jake nuspojave , mogu mi povratiti psihozu,tako da je lamictal extra

pijem ukupno 100 mg. taj lijek me je spasio i spasava stalno. kad imam napadaje bijesa, popijem 200 mg odjednom i dobra sam, prestanem biti agresivna

Jesi li sigurna ti da to nije placebo? Mislim (a možda i grešim) da on ne deluje baš momentalno, treba malo vremena na jednoj dozi da bi se to osetilo, a pogotovo ne istog dana.

pijem ga redovno inace jel. ali dogodilo se par puta da ga ne popijem par dana i onda budu ti ispadi. nije placebo nego stvarno djeluje. samo moram odjednom popiti vecu kolicinu.

inace zna se dogodit da mi netko da neke tablete kaze tako i tako ce ti djelovati, a ja nista ne osjetim. tako da znam da placebo na mene ne djeluje.

i da, tih 100 mg pijem zadnje 3 godine. na istoj dozi sam i odgovara mi. tako da mi vjerojatno zato djeluje momentalno (u roku 15-20 min) kad vise uzmem, jer je tijelo vec naviknuto na tu supstancu. mozda bi mi trebalo sad vec povecati na 150 mg, ali nisam to trazila od doktora, a ovaj mi i nije to prepisao u pocetku pa vjerojatno dok ne prodje neko vrijeme "upoznavanja" se ne zeli petljati. s tim da sam mu rekla zadnji put da mi makne neke lijekove jer ih ionako ne pijem jer mi ne pasu, a prvi put kad sam dosla i maknuo mi je neka 3-4 lijeka, sam je rekao: arvind ti definitivno ostavljam (isto lamotrigin, drugi proizvodjac)

samo me upozorio da ako slucajno ostanem trudna prestanem piti i odmah dodjem da mi regulira terapiju. za slucaj da netko ne zna

Ja dosta kraće pijem (između pola godine i godinu dana, ne znam već), 150mg, par puta sam uzimala 200 ili 250 mg na par dana kad sam se osećala baš nestabilno ali nisam primetila da mi išta pomaže. Doduše, ako propustim dozu :wacko: :wacko: :wacko: užasno je.

InaÄe, za koju dijagnozu pijeÅ¡, pijeÅ¡ joÅ¡ neke lekove?

P.S. Super što ti pomaže, nisam htela da ispadne kao da serem, samo sam iz svog iskustva pisala.

ne brini, i ja bih tako rekla nekome kad znam kako inace djeluje lijek i znam da nije trenutno, a i cesto sam vidjala placebo ucinke na drugima tako da takodjer najcesce na to pomislim. samo je kod mene ovako jer ga dugo uzimam. i da, bitna stvar je da se to dogadja kad preskocim par doza, inace kad redovno pijem nema razlike ako uzmem vise. zato i ti nisi vidjela razliku, morala bi puno duze tu vecu dozu piti da osjetis. ili ko ja, preskociti pa onda duplo/troduplo :D (da se razumijemo, ne preskacem namjerno nego jednostavno zaboravim popiti)

depresija. ali imala sam uzasne ekstremne skokove raspolozenja i ovo me stvarno spasilo. od prve je dr pogodila.

sad pijem samo arvind i suboxone. ovo je opijat, znaci drogiram se legalno :D ali u drugim zemljama je priznat kao antidepresiv, kod nas nije (bar u hr) pa imam i dijagnozu narkomanije iako heroin u zivotu nisam ni vidjela, ni vecinu drugih stvari, a kamoli probala.

inace, pila sam svasta u zadnje 3-4 godine. elicea, velafax, calixta, zoloft, portal, seroxat; xanax, praxiten, normabel; sanval, prazine; risset, sulpirid (taj sulpirid kad sam imala 13, zamisli glupace dat to djetetu); arvind. mislim da je to to. plus za bolove zaldiar (tramadol + paracetamol) i voltaren rapid. dakle 6 razlicitih antidepresiva, nijedan nije djelovao duze od nekoliko tjedana, a na nekima sam cak pokusala suicid. tako da cu radje pit najmanju mogucu dozu opijata ako to znaci da mogu zivjeti.

sad sam vec u offtopic dobrano zasla, ispricavam se :)

Ma, naravno (za opijate) :)

Ja sam probala eliceu, velafax, seroxat (od tih što si navela), xanax, normabel, samo sve pod drugim nazivima jel, i sve mi je pravilo sranje. Jedino calixta - iz mrtvih me podigao taj lek - ali mi je potreban i ovaj lamictal jer me je, pa, previše iz mrtvih podigao :)

A ovo ostalo stvarno skoro identiÄno kao kod mene, par nedelja super, pa neka hipomanija, na kraju crash, sa eliceom (cipralexom) sam toliko pukla da sam se isekla skroz, nisam ni htela da se ubijem, ne znam ni Å¡ta sam htela. :wacko:

Voltaren je lek protiv bolova, ne? Sad sam guglala, kaže diklofenak, to su ti davali kao AD ili?

I po simptomima i po tome Å¡to je lamictal i tebi i meni pomogao posle toliko neuspelih lekova.

protiv bolova je da, ali to sam dobila od neurologa zbog glavobolja, a koje su zapravo na psihickoj bazi tako da ga ne koristim za to, ali je na recept i dobro dodje npr. za menstrualne bolove jer ovi sto mozes kupiti nista ne djeluju, bar meni (iako ga sad vec 2-3 mjeseca nisam ni dizala) :)

meni je elicea bila prvi AD sto sam pila i bila mi je super, jedino dok sam bila na njoj nikako orgazam dozivjet (kasnije sam skuzila da je to uzrok) :D na velafaxu sam bila katastrofa, cak se pokusala ubiti, pila sam onaj XL od 150mg, mislim da sam 2 pilule dnevno. a calixta katastrofa, u 3 dana dobila 5 kg koje sam iducih 6 mjeseci skidala... prvo sam samu eliceu pa velafax pa me kod kuce nakon tog pokusaja suicida na hitnoj psihijatrica vratila na eliceu i dodala calixtu. prestala sam ju piti nakon nekih 2 tjedna jer sam bila zombi od toga. inace zoloft i seroxat su mi isto bili ok neko vrijeme. a portal, znaci prozac koji je najpoznatiji i najkoristeniji AD je meni bio katastrofa. njega sam na svoju ruku prestala piti i znaci par tjedana sam bila bez AD, samo ovaj arvind, normabeli i sanval za spavanje. zato kazem da mi je arvind stvarno potreban.

ali znam ljude kojima je npr na zoloftu bilo lose, na velafaxu super, isto za calixtu i opcenito ispada da je vecini suprotno nego meni :D zato sam i uvjerena da kod mene nema placebo efekta nikad, jer bih inace nakon tudjih prica osjecala valjda ko i oni, a meni drukcije.

ovo je stvarno skroz offtopic. trebamo nastaviti na pm ;)

i ja trebam opet da pocnem da pijem ovaj lek i kao i uvek imam fobiju od lekova i strah me iako sam ga vec pila ,rekla mi doktorka najmanju dozu da uzmem pa cemo da vidimo

Ja ga pijem vec neko vreme 3x1 i dobar je,imam vise energije,nemam naglih promena raspolozenja,nervozu,lakse ustajem ujutru..sad kako kome,mada izlazi mi osip po kozi od njega,jedino to

opcenito u vecim kolicinama je dizalica, ako te to zanima. a kad ga pijem kako treba, ujutro i navecer, bolje spavam, naspavam se i ujutro sam budnija.

meni je neophodan, cak i bez svih drugih lijekova bih izdrzala, bez njega ne. kako ce tebi na tvoju kombinaciju djelovati ne znam, kao ni zasto ti je tocno prepisan, vjerojatno zbog promjena raspolozenja, kao i vecini nas.

Pa rekli su da je od lamictala,ali ispod oka mi je izasao i bojim se da se ne prosiri. Ali ne bih se odricala leka zato sto mi jako pomaze.Videcu vec sa doktorom.

moze ti naci alternativu koja ti nece stvarati takve nuspojave. postoji hrpa stabilizatora raspolozenja, ovaj je najcesci. tebi ocito ne pase potpuno

pijem

alventu 150 mg 1,0,0

rivotril 2mg 1,o,1

seroquell 25 mg 2,0,2

lamict 25mg 1,0,1

belbien 0,0,1

imam mucnine od tog lamicta.. kao u trudnoci

Jel sme casa vina da se popije dok pijem ovaj lek,zna li neko ?