Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

zanima me pomaže li Lamictal kod BDP-a i depresije. Vidim ima jako dobre ocjene za bipolarni poremećaj, ali ne znam može li pomoći depresiji. i možete li ga usporediti sa seroquelom kao stabilizator raspoloženja? koji je bolji

pijem lamictal 75 mg dnevno i ne osjetim neku razliku, ali pazi seroquel je antipsihotik,. I njega sam pio jedno kratko vrijeme u bolnici, lijek je baš jak, lice nisam osjećao, žlicom nisam mogao pogoditi usta i s nogu se rušio u nesvijest. Sviđa mi se taj ruski rulet s lijekovima :rolleyes:

Ja sam pre npr 2 nedelje samoinicijativno potpuno izbacila lamictal, 150mg. Bilo mi je par dana ok pa sam kapirala da mi ni ne treba. Na kraju sam zavrÅ¡ila potpuno nekoherentna, osećala sam se Äas kao da mi je mozak kaÅ¡a a Äas kao da sve razumem, rekli su mi da sam bila potpuni haos, imala sam vizuelne halucinacije - prvi put u sklopu ikakve psihiÄke bolesti, nisam ni znala da u maniji mogu miÅ¡ići da stradaju nekako, pa mi je jedna noga otkazala i samo sam padala kad bih pokuÅ¡ala da ustanem, posle druga, a sad imam upalu miÅ¡ića obe noge. Slabo sam jela, slabo sam spavala, bila sam jako energiÄna i na momente agresivna a na momente plakala i od sreće i od tuge i svega. PriÄala sam neke potpune gluposti, meni su imale smisla jer mi se Äinilo da razumem stvari na nekom viÅ¡em nivou. A onda nisam uopÅ¡te mogla viÅ¡e da mislim, bila sam svesna da sam jako zatupljena i osećala sam se užasno. Isparanoisala sam svaÅ¡ta u vhuncu, da nije bilo deÄka i drugarice koji su uprkos tome Å¡to sam na njih vikala da su me otrovali i svaÅ¡ta neÅ¡to bili tu i Äuvali me i zvali hitnu, nemam pojma Å¡ta bi bilo, iskreno, vratila sam se skoro odmah na punu dozu lamictala iako bi inaÄe trebalo postepeno i sada se konaÄno oporavljam.

Jezivo. JoÅ¡ sam u poÄetku bila ubeÄ‘ena da mi lek ne treba Äim mi nije niÅ¡ta i zakljuÄila da ni nemam ni bipolarni poremećaj i da nisam nikad imala ni hipomaniju ni niÅ¡ta. Ali vratila me je realnost na mesto :rolleyes:

Ja sam pre npr 2 nedelje samoinicijativno potpuno izbacila lamictal, 150mg. Bilo mi je par dana ok pa sam kapirala da mi ni ne treba. Na kraju sam zavrÅ¡ila potpuno nekoherentna, osećala sam se Äas kao da mi je mozak kaÅ¡a a Äas kao da sve razumem, rekli su mi da sam bila potpuni haos, imala sam vizuelne halucinacije - prvi put u sklopu ikakve psihiÄke bolesti, nisam ni znala da u maniji mogu miÅ¡ići da stradaju nekako, pa mi je jedna noga otkazala i samo sam padala kad bih pokuÅ¡ala da ustanem, posle druga, a sad imam upalu miÅ¡ića obe noge. Slabo sam jela, slabo sam spavala, bila sam jako energiÄna i na momente agresivna a na momente plakala i od sreće i od tuge i svega. PriÄala sam neke potpune gluposti, meni su imale smisla jer mi se Äinilo da razumem stvari na nekom viÅ¡em nivou. A onda nisam uopÅ¡te mogla viÅ¡e da mislim, bila sam svesna da sam jako zatupljena i osećala sam se užasno. Isparanoisala sam svaÅ¡ta u vhuncu, da nije bilo deÄka i drugarice koji su uprkos tome Å¡to sam na njih vikala da su me otrovali i svaÅ¡ta neÅ¡to bili tu i Äuvali me i zvali hitnu, nemam pojma Å¡ta bi bilo, iskreno, vratila sam se skoro odmah na punu dozu lamictala iako bi inaÄe trebalo postepeno i sada se konaÄno oporavljam.

Jezivo. JoÅ¡ sam u poÄetku bila ubeÄ‘ena da mi lek ne treba Äim mi nije niÅ¡ta i zakljuÄila da ni nemam ni bipolarni poremećaj i da nisam nikad imala ni hipomaniju ni niÅ¡ta. Ali vratila me je realnost na mesto :rolleyes:/>

Osim oduzimanja tela poznato minzvuÄi to neÅ¡to..bal ono.. meni nije bilo od lekova nego od mene....

Meni su za litijum(koji je valjd jaÄi) upozoravali da mogu biti katastrofalne posledice ali ja sam jedna od retkih koja je imala sreću. Doživela hipomaniju i ćao zdravo... a obiÄno su mnogo gori sluÄajevi...

empire pazi Å¡ta radiÅ¡. Ipak ti i ostala BPD kompanija spada u veoma osetljive i riziÄne pacijente(da ne dobiju joÅ¡ neÅ¡to)... nemojnse igrati time.. koliko znam imaÅ¡ dobru doktorku, iskorsti to. ;):heart:

Krenuo sam sa Lamictalom prije 3 dana. Uzimam 25 mg ujutro i 25 mg naveÄer. Osjećam neku ljutnju, bijes, pojaÄanu anksioznost, umor. Je li to normalno i kad se mogu osjetiti poboljÅ¡anja? Na kojoj dozi ste se poÄeli osjećati bolje?

Pio sam maksimalnu dozvoljenu dnevnu dozu od 400 mg. Dobio sam na toj dozi epi.

Kad odem na kontrolu, planiram da tražim više od 400 mg dnevno, jer se bojim i mrzim trenutni antiepileptik Tegretol...

Videću...

Doktor mi je putem maila dozvolio da pređem sa Tegretola CR na Lamictal 100 mg 2 + 0 + 2 i da što pre dođem na kontrolu da otkuca to na izveštaj.

Ako Bog da, danas ću od doktora tražiti da mi upiÅ¡e Lamictal 100 mg 2 + 2 + 1, znaÄi ne 400 mg kolika je maksimalna doza, nego 500 mg, jer imam jako divljaÄku epilepsiju.

ZvaniÄno mi je prepisan u dozi od 500 mg. 100 mg iznad maksimalne doze.

Ako Bog da, od 18. januara, znaÄi prekosutra krećem sa 2+2+1, odnosno 500mg Lamictala.

Sad sam na 2+1+1.

PoÅ¡to sam ukinuo Tegretol danas, danas krećem i sa Lamictalom 2+2+1, 500 mg. Jedva Äekam tako veliku dozu da slistim. Nisam mogao Äekati sutra.

O Lamictalu sve pohvale! Pijem od 17. januara 500 mg dnevno. SAVRŠEN je, rešio mi je nesanice, anksioznost, blagu depresivnost i super je!

Planiram da na sledećoj kontroli zatražim od doktora 3 x 2 Lamictala od 100 mg, odnosno 2 + 2 + 2, ukupno 600 mg, zato Å¡to se bojim epi napada u sluÄaju da mi uvede tetracikliÄni antidepresiv, inhibitor ponovnog preuzimanja norepinefrina, koji znaju uzrokovati (i uzrokovali su mi kompleksne miokloniÄne epileptiÄne napade, kada sam bio na 400 mg Lamictala).

Prepisan danas, 100 mg 3 x 2 - 600 mg.

Da ne bih otvarala novu temu - ima li neko zatvor od ovog leka? Tipa, da ide u WC svaka 3-4 dana?

Popila sam celu flaÅ¡u nekakvog Ductolacta, Ductolaxa i nije bilo niÅ¡ta drugaÄije.

Za osip sam Äula da je veoma opasan u nekim sluÄajevima.

aaa ne treba mi zatvor...

inaÄe na svaka tri Äetiri dana nije straÅ¡no pokuÅ¡aj sa laktulozom

meni dr rekla da je najÄešća nuspojava osip a da joj se to joÅ¡ nije desilo sa pacijentom

samo da ne bude tog prokletog osipa

e da odluÄio sam da ne okuuusaaam alkohola dok se ne stabilizujem na ovom leku

taj osip se javi u 0.1 % sluÄajeva. ne treba da brineÅ¡ zbog toga.

ja sam krenuo sa 50 mg kad sam uzimao Lamictal, a nakon tjedan dana već sam bio na 100 mg.

najgore nuspojave bile su razdražljivost, ljutnja i neke agresija.

meni nažalost nije pomogao. Lyrica mi je bila punoo bolja.

Zatvor je grozan, grozan, grozan. ÄŒetiri dana niÅ¡ta, a onda te, pa...pocepa samo tako. Onima koji su skloni hemoroidima preporuÄujem da uzimaju neÅ¡to Å¡to omekÅ¡ava stolicu.

Izvin'te svi zbog odvratnog reÄnika, ali kako drugaÄije da vas upozorim?

I previše spavanja. Ali previše. Ja ovo nikad nisam doživela.

Meni je psihijatar savetovao kaÅ¡astu hranu, Äajeve, neki na B Äaj, sirup Portolak, koji je jako dobar jer se koristi i kao lek kod ljudi koji imaju problem sa jetrom, a odliÄan je laksativ. Izbegavati Äaj od sene, zbog jakih grÄeva.

Doduše zbog drugog leka (Maprotiln), ali isti problem, s tim da je kod mene zatvor trajao i do 7-10 dana.

A da li je bilo problema sa spavanjem? Pokušavam da vidim šta me uspavljuje - ovaj lek ili bipodis/abilify.

suzbija li ovaj lek još nekome apetit?

Meni,ja sam na 200mg ukupno i nemam apetit , plus zoloft.

AA sto se opstipacije tice,isto nema toaleta po 3-4 dana i onda sve ok...ali ne znam tacno da li je od Lamictala.

Meni Lamictal ni najmanje nije pomogao.

Pio sam ga jedno vreme 600 mg/d Å¡to je za 200 mg iznad maksimalne dozvoljene doze, i ipak imao epi napade.

Ni za depresiju i afektivnu stabilnost mi niije pomogao.