Jump to content
Depresija Forum
danica

Lamotrigin (LAMICTAL)

Recommended Posts

Ispravila bih svoj post sa prethodne strane. Od ovog leka se ne dobija zatvor.

Lamictal meni najviše odgovora od svih drugih antiepileptika, od Eftila mi je opadala kosa, ostalo da ni ne spominjem. Na Lamictalu se osećam kao da ga uopšte i ne pijem, a rešava problem epilepsije uveliko.

jesam li mnogo pogrešio što sam samoinicijativno podigao dozu lamotrigina na 200mg?

prepisano mi je 2x50 i dizaće se još

meÄ‘utim ja poÄeo pre odlaska na posao da pijem odjednom 100mg

i bi dobro :D

tako da sad eksperimentišem sa još većom dozom i pijem 2x100

za sada sam super mnogo bolje nego inaÄe

praktiÄnije razmiÅ¡ljam mogu da multitaskujem i tako viÅ¡e se krećem i sve

rad sa ljudima mi je mnogo lakši opušteniji sam i prirodniji

Ne znam koliko je pametno samoinicijativno dizati dozu pre konsultacije sa doktorom. Ja sam primetila da sam "srećnija" na viÅ¡oj dozi, ali isto tako i trapavija i zaboravnija. Pijem samo 50mg uveÄe i to reÅ¡ava moj problem. Od drugih antiepileptika je definitivno bolji, ali kao psihostabilizator - treba biti oprezan.

Meni ga je lekarka dizala veoma, veoma sporo. No, i ja sam imala sreće. U septembru mi je prepisala 1 1/2 od 50 ujutru i dve uveÄe, mene mrzelo da ujutru seckam...pa sam u sredu preÅ¡la na jednu od 100 ujutru i jednu od 100 uveÄe. Tek posle sam shvatila da je to moglo da bude opasno.

No, neće ga više dizati, hvala bogu.

nije to bilo nimalo pametno od mene ali NIMALO

jbg kad sam video da mi godi hteo sam još bolje rezultate sad i odmah

posebno ovaj lek NE SME naglo da se podiže niti prekida niti išta naglo

imao sam lude sreće...

A otkud sad pa to,ÄÄ? Zbog Äega si iznenada promenio stav?

Inspirisana tvojim pozitivnim iskustvom sa podizanjem doze (o kojem si pisao pre par meseci,kada si bio zapoÄeo sa probnim radom na onom poslu),i meni je tada bilo palo na pamet da samoinicijativno sebi podignem dnevnu dozu Eftila sa 750 mg na 1g...Na kraju to ipak nisam uradila,ali mogu ti reći da je bilo "za dlaku."

I zbog Äega sada kažeÅ¡ da je to povećanje doze bila velika greÅ¡ka i da si "imao ludu sreću?" Å ta je to Å¡to je moglo da ti se dogodi?...I kolika ti je uopÅ¡te doza koju trenutno pijeÅ¡,jesi li se na kraju vratio na onih poÄetnih 2x50 mg?

Ja sam odmah uzeo dozu 400 mg, a dr sam rekao da imam shemu za postepeno uvođenje.

Pa Å¡ta mi Bog da.

Ovaj antiepileptik + Rivotril su mi jedini delovali pozitivno na epilepsiju.

Ranije sam ga ocrnjivao, ali nisam kombinovao sa Rivotrilom.

Sad je kao bajka.

Ja naglo prekinula snjim. I sad pijem samo velahibin i malo rivotrila.

I naravno uskoÄila u maniju. Videćemo Å¡ta će biti sa epilepsijom. Nisam imala napade do sada. InaÄe pila sam trista mg.

Ja ga roknuh od 200 na 250 na svoju ruku...ne bi trebalo da ima nekih nuspojava cini mi se s obzirom da mi je ok lek.

možda doze veće od 200mg predstavljaju problem za nas koji nemamo epilepsiju hmmm

Moja doktorka je nešto tako nagovestila, tj. rekla je da je 200 maksimum i da ne sme više od toga.

e i meni je to palo na pamet..ali nikako da stabilizujem mood swingove,ovako cu,pa sta bude

Bolje nemoj, potraži informacije o tome!

I ne može on potpuno da smanji emocionalne reakcije. Nismo roboti.

po ko zna koji put lek je imao samo privremeno pozitivno dejstvo...

nešto mi je pozitivno radio u mozgu ali je prestao

a možda i nije nego je to bilo od tribulusa ili od ko zna Äega

sad osećam negativne pojave ali ne znam da li da ih pripišem ovom leku

imam osećaj da me otupljuje kao da ne mogu da mislim i trom sam

dr je rekla da će možda da me umrtvljuje ali ne znam jel mislila fiziÄki ili psihiÄki

ako ne uspem da zakažem kod psihića uskoro samoinicijativno ću se skinuti sa leka ne vredi

Obavezno polako skidaj dozu. Da ne bi doÅ¡lo do epileptiÄnih napada

Meni je apotekarka rekla da ne-epileptiÄari ne mogu da dobiju te napade, ali ja joj ne verujem.

I ja ne znam radi li on iÅ¡ta. Treba mi malo besa u životu, izgleda da me spreÄava da pobesnim. JA VOLIM BES.

Ja pijem Lamictal po Å¡emi 2+0+2 od 25 mg, znaÄi ukupno 100 mg.

Pošto imam cerebralnu paralizu, dr ga je prepisala zbog eventualnih epi napada, mada ja nemam epilepsiju. Rekla mi je da se kod osoba sa CP nikada ne zna kada su epi napadi u pitanju.

TakoÄ‘e mi je prepisan i kao stabilizator raspoloženja. Posle te moje dr, bila sam pacijent kod lekara koji je sada u penziji. Malo smo priÄali o Lamictalu i rekao je da on ne namerava da ga ukine, a sadaÅ¡nja psih je rekla kada sam poslednji put bila kod nje da svi lekovi mogu da se menjaju, ali Lamictal će mi ostati.

Nemam i nisam imala nikakve nuspojave. Dugo ga već pijem i ok mi je.

E, sada, Å¡to se tiÄe povećanja ili smanjenja doze lekova, ta moja ex psihijatar mi je na poÄetku leÄenja a davno je to bilo rekla da NIJEDAN lek ne sme samoinicijativno da se smanjuje ili povećava..nevažno da li su to lekovi za psih.poremećaje ili su antibiotici ili neka treća vrsta lekova.

Ja se toga pridržavam..jedino ne smem da pijem onaj Onzapin..zaista imam paniÄan strah od njega.

Posle jedanaest meseci, ja bih rekla da je ovo najbolji lek ikad izmišljen. :)

Pre svega, NIKAKVE nuspojave. Održavam ravnotežu na bajsu i na najtežim i najopasnijim stazama, nijednom nisam pala. Sa probavom i izluÄevinama je sve kako treba. Na kilažu ne deluje ni 'vako, ni 'nako, a u kombinaciji sa Gluforminom i Flunisanom to manje-viÅ¡e znaÄi da se masne naslage tope pre nego Å¡to se i stvore. Koža kako treba, ciklusi kako treba, bukvalno niÅ¡ta se nije promenilo. Neke stvari nikad neće biti sreÄ‘ene, kao ta pojaÄana emotivnost oko menstruacije, jer je to vezano za policistiÄne jajnike, ali nemam problema.

Onda...na najvećoj dozi za nas ne-epileptiÄare, bar kod mene, eliminiÅ¡e potrebu za redovnim uzimanjem anksiolitika. A to je dobro.

I najbolje od svega - ne menja liÄnost, ne menja duÅ¡u, samo smanjuje bolne reakcije i pretvara ih u komiÄne. I dalje sam ja.

Ma, god bless Lamictal! <3

Posle jedanaest meseci, ja bih rekla da je ovo najbolji lek ikad izmišljen. :)

Pre svega, NIKAKVE nuspojave. Održavam ravnotežu na bajsu i na najtežim i najopasnijim stazama, nijednom nisam pala. Sa probavom i izluÄevinama je sve kako treba. Na kilažu ne deluje ni 'vako, ni 'nako, a u kombinaciji sa Gluforminom i Flunisanom to manje-viÅ¡e znaÄi da se masne naslage tope pre nego Å¡to se i stvore. Koža kako treba, ciklusi kako treba, bukvalno niÅ¡ta se nije promenilo. Neke stvari nikad neće biti sreÄ‘ene, kao ta pojaÄana emotivnost oko menstruacije, jer je to vezano za policistiÄne jajnike, ali nemam problema.

Onda...na najvećoj dozi za nas ne-epileptiÄare, bar kod mene, eliminiÅ¡e potrebu za redovnim uzimanjem anksiolitika. A to je dobro.

I najbolje od svega - ne menja liÄnost, ne menja duÅ¡u, samo smanjuje bolne reakcije i pretvara ih u komiÄne. I dalje sam ja.

Ma, god bless Lamictal! <3

Rekoh ja da je to veoma dobar lek. ;)

A veruj mi, isprobala sam gomilu antiepileptika.

Definitivno najbolji psihostabilizator i antiepileptik!

Dobio sam ga za epilepsiju i psihijatrijski.

U oba sluÄaja je vrhunski, bez ijednog neželjenog dejstva.

InaÄe pijem maksimalnu dozu - 400 mg.

Kako djeluje ovaj lijek na anxioznost i napade panike ? Budući da mi se lyrica i još neki lijekovi nisu pokazali ok ...baš me zanima ? :unsure:

Kod mene relativno dobro, prekosutra će biti godinu dana kako ga uzimam, a malo kasnije pola godine od kako ga uzimam sa fluoksetinom. Osećam zebnju, povremeno brigu, ali skroz se eliminisala potreba za anksioliticima. Sad, ja sam na 200 mg dnevno, dijagnoze su F 60.3 (definitivno) i F 33 (diskutabilno...).

Kod mene relativno dobro, prekosutra će biti godinu dana kako ga uzimam, a malo kasnije pola godine od kako ga uzimam sa fluoksetinom. Osećam zebnju, povremeno brigu, ali skroz se eliminisala potreba za anksioliticima. Sad, ja sam na 200 mg dnevno, dijagnoze su F 60.3 (definitivno) i F 33 (diskutabilno...).

Psihić mi je objašnjavao da baš i nema pojma kako bi ga izdao meni budući da ja imam samo F41.1 ...eh da. imam i još neku dijagnozu cephalea (glavobolje) pa mislim da bi mi prije mogao izdati Katenu ...budući da je ona za neuropatsku bol kao i Lyrica.

Ne bih ni ja mogla da ga dobijam besplatno, da mi i dalje ne stoji F31.7 kao uslužna dijagnoza. ÄŒim se budem finansijski stabilizovala, plaćaću ga sama, i neka stoji prava dijagnoza. I ovako i onako niko u ovoj zemlji ne veruje u poremećaje liÄnosti niti zna Å¡ifre, a Å¡ifre za bipolarni, kao i psihotiÄne poremećaje, znaju napamet.

Danas je godinu dana kako sam na ovom leku. Nemam nijednu jedinu zamerku.

Hvala za info. Javim kako će proći kod psihijatra :happy:

Ulepšaće ti život. Garantujem. :wub:

Ponavljam...ako nisi u onih par ljudi koji mogu da dobiju taj fatalni osip, ne osećaÅ¡ ga, a zaustavi te pre nego Å¡to napraviÅ¡ golemo sranje. A i dalje možeÅ¡ da plaÄeÅ¡, da se smejeÅ¡, da se naljutiÅ¡. Ako imate izlive besa, nagle promene raspoloženja, napade plaÄa ni od kud - reÅ¡ava problem.

Neko iz bih da mi napise cijenu ovog lijeka. Procitao sam Äitavu temu i vidim sve pohvale za ovaj lijek. Molim vas piÅ¡ite idi li na recept u bejha tj pokriva li zdravstveno osiguranje, a ako ne ide koja mu je cijena. Nije valjda kao i lyrica oÄito je sliÄan lijek jer vidim i ovde je 75mg i 25mg kao i lyrica.