Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

ej mene jutros u autu poce hvatati PN

i joj reko sta cu sad

tegoba u stomaku,srce pocinje da lupa i znate sta pro?em na semaforu kroz crveno i ništa pro?e me sve :brlj:

al nemojte i vi ovo pokusavat addadadaa

:D

Dajte, stvarno trba otvorit novi topic smjesna strana. Pa kao i dragan stavljati slike i sli?no. BTW. ja sam ovde nova i nemam pravo glasa, ;)

:D imas, pisi sta hoces, i ja sam nova na forumu, ali pisem ko luda, haha! i ova Draganova recenica me podsjeti na to da uvijek na recenicu :"jesi ti luda?" odgovorim bas to- "jesam, imam i dokaz!" lol

:----:

Dragane, legendo!

Evo suze mi cure od smijeha, izvini...

Ne znam kako cu psihologu na razgovor danas, stalno mi je pred ocima ona tvoja fotka u stavu

"gotov sam"...

Poceo sam polako da se "otvaram" i da vas sve nasmejevam svojim tragi-komicnim ispadima, drago mi je sto u tome i uspevam, pokusavam da smesnom stranom PN odagnam strah od njih.

Nego zaboravio sam da vas obavestim da sam u jeku najzescih PN kada sam mislio da sam stvarno na umoru jednom prilikom posetio i pogrebo preduzece da vidim koliko ce moje najmilije da kosta ukoliko mi se nesto desi. Usput sam pitao i popa dok me je "lecio" koja je "tarifa" za opelo. :pop: addadadaa addadadaa addadadaa

@astimisa ti svakako imas pravo glasa i mozes i ti otvoriti topic

joj @dragane legenda si ja sam samo jednom to uradila

i dan danas me stid kad vidim tog doktora

a opet kad me uhvati PN odmah prokontam ma gdje ces sjedi tu gdje jesi ne sramoti se

jednom sam pobjegla sa anestezijom u zubu

zena mi dala injekciju i zamolila me da sacekam napolju da pocne djelovat da ona nesto zavrsi

meni drugo nista nije ni trebalo :veca:

Kod mene je situacija bila specificna, dogadjaji koje opisujem desavali su se pre nego sto mi je dijagnostikoban PN. Sve sto se desavalo bilo je uzrokovano PN ali ja u to vreme nisam znao sta je PN. Ja sam sve tegobe pripisivao organskim uzrocima. Kada mi je PN dijagnostikovan kao takav nisam vise isao u hitnu, vremenom sam naucio da se kontrolisem. Sada se mogu pohvaliti da vec duze vreme nemam ni "p" od panicnog napada ali po onome sto pisem mozete zakljiciti u kakvom sam se stanju nalazio.

Držim ovaj topic otvorenim ve? 10 minuta, ?itam šta sam pisala, vaše komentare... i ne znam šta bih još dodala :D što bi bilo pomak u odnosu na ju?e ili prekju?e, ali zato mogu usporedjivati danas sa nekim od onih dana prije skoro 2 mjeseca i re?i MENI JE FCK BOLJE!!! :jeei:

Još uvijek ima onih dana kad me svaka sitnica izbaci iz kolosjeka, kad popizditis i dodje mi da cijeli svijet pošaljem u pm. ali kontam da su to sasvim normalne reakcije, da ih je uvijek bilo i da ?e ih uvijek biti. Ranije bih znala da se povu?em negdje i u tišini iz nekog ugla posmatram sva ta sranja a sad nekim ?udom ili bolje re?eno uz AD. zaista stanem i kažem sve što imam za re?i bez bojazni kako ?e to neko shvatiti ili šta ?e misliti o meni. Neka misli ko šta ho?e to je njegov problem a ne moj, ono što je meni bitno je da ja prevazidjem svaku situaciju stoje?i i da guram naprijed znaju?i da me neki od tih problema ne?e saplesti negdje u hodu, eliminacija je korak unaprijed, pre?utkivanje- unazad! :lizalica:

Ju?e sam bila u bolnici, u ?ekaonici sa još 50ak ljudi, bilo je vru?e i bu?no i bila je prava atmosfera da me klepi pn. ali ipak nije :jeei: Brkata medicinska sestra se iživljavala na pacijentima, vikala ko luda i mahala nekim papirima, prije par mijeseci bih je samo pogledala, sjela i ?ekala da se kravetina smiluje i držala fige da moj uput greškom ne ubaci medju one poslednje a ju?e sam joj rekla da obrije brkove, uzme nešto za smirenje kako svoju menopauzu ne bi lije?ila vrište?i na bolesne ljude, zgrabila svoj uput i ušla preko reda :lizalica: ;) na njeno pitanje "jesi li ti normalna" odgovorila sam najiskrenije što sam mogla "Nijesam! jel imaš neki problem sa tim?!" i završila to što sam trebala umjesto za par sati za par minuta :dance:

Shvatila sam da za sve u životu moraš da se izboriš SAM! Da nitko drugi to ne?e u?initi umjesto mene. Da sve što nam se dešava nije kriv nitko drugi do mi sami. Da greške potražimo kod sebe a ne tra?imo svoj život traže?i ih kod drugih. Nekad sam krivila sebe što imam prijatelja koliko i prstiju na jednoj ruci a možda i manje, sad znam da to nije moj propust, tako treba da bude. Netko ima više sre?e, netko manje, netko voli da samoobmanjuje sebe i misli da ga cijeli svijet voli zato što umije dobro da se ulaguje, smješka na svaki debilizam, da tapka po ramenu svaku budalu koju sretne u životu da se ne bi slu?ajno zamjerio nekom...ZAŠTO??? :hm: Pa život je sam po sebi jedno veliko govno, tako kratko traje da se može desiti da se jednog dana osvrnemo oko sebe i shvatimo da smo ga protra?ili na pogrešne ljude, bore?i se za tudje ideale, da smo na tom kratkom putu negdje izgubili sebe. Ne želim da mi se to desi i ne?u dopustiti da mi se to desi i to je moj jedini grijeh i spremna sam dopustiti da me zbog toga etiketiraju, da me gledaju ispod oka, da komentarišu iza mojih ledja, ma dopusti?u sve samo ne?u dopustiti da se jednog jutra pogledam u ogledalu i zapitam sebe, ko si ti? gdje si krenula? šta želiš? o ?emu sanjaš? nego ?u se lijepo nasmijati i znati da sam na pravom putu ma koliko on bilo sulud i pogrešan ostatku svijeta i zna?u da živim najbolje što umijem i znam, AMEN! :lizalica: :D

Eto tako, iskucah se ja ko da ne?u :D ali to su bile moje misli danas, a danas je opet novi dan, bolji od onog ju?e i predhodi onom sjutra koje ?e biti još bolje :plesimo:

Pusa svima :srcka:

... Jednom....kod zubarice....ona sve pripremila za plombiranje...mene uhvatila panika,a ne mogu govoriti od tufera....odgurnula nju...popadalo joj sve iz ruku....skocila sa stolice... sve povadila iz usta....."Oprostite...panika...." i bris vani.....Poslije me bilo sram.....mos mislit....Tada sam jos bila mladja...

Jednom sam jos u srednjoj skoli....dole u Dubrovniku...isto odgurnula zubaricu dok mi je brusila zub....Ta je, doslovno, popi*dila...(a kako i ne bi kad sam je mogla povrijediti ukljucenom busilicom) ...Rekla je da sam luda i divlja...Sto je bilo istina....jer... nista me nije boljelo....a nisam joj mogla objasniti svoj cudan osjecaj. Radije sam sutala... ;)

jednom sam pobjegla sa anestezijom u zubu

zena mi dala injekciju i zamolila me da sacekam napolju da pocne djelovat da ona nesto zavrsi

meni drugo nista nije ni trebalo :veca:

P.S.Nesto sam krivo stisnula ,za promjenu addadadaa

Inace...@Dragane....price su ti zakon...nasmijah se do suza...a tek fotke :D

@astimisa....ma sto je tebi...zasto ne bi imala pravo...aj molim te pisi i samo pisi....vec mi je do

sadilo uvijek iste avatare gledati..... :aha:

addadadaa

Pošto sam po?ela lje?enje danas je trebalo i?i na posao. ( Borim se) jest mi malo bolje ali do posla mi je 20 km. Ljudi moji triba sijest u auto, odvest djecu u u školu, a meni muka :brlj:

Palim auto, izlatim na cestu i eto panike (ovaj put zamagljennje vida i lupkanje srca u hip hop ritmu) Sjetim se foruma i vaših smješnih pri?a i naredim djeci da svi vi?emo :D " Hi men- sive lubanje silom! (sje?ate se tog crti?a), Pa je bilo malo dozivanja Sport Billija itd...

Otvoreni prozori, djeca zbunjena, ljudi na semaforima me bljedo gledaju, a ja krepajen od smija :jeei:

Brate ja do?oh do posla pa vi govorite što ho?ete :----:

?ak sam u jednom trenutku zamišljala i teleportaciju u zvjezdanim stazama.

Bravo ja!!!! :jeei:

Cmok svima

ej mene jutros u autu poce hvatati PN

i joj reko sta cu sad

tegoba u stomaku,srce pocinje da lupa i znate sta pro?em na semaforu kroz crveno i ništa pro?e me sve :brlj:

al nemojte i vi ovo pokusavat addadadaa

ma nikad nisi siguran, ni kad ?e da te zasko?i..u busu, u redu koji ?ekaš...sad baš razmišljam: šta ako se srušim, a sama doma s djetetom pa kažem sama sebi: pa šta i da se srušiš, ne?eš umrijeti, tuko jedna( tako ja sebe ?astim), u biti sve je ovo prolazno, znam, al kad je to tako nepredvidljivo i grozno... :crap:

uu najgore mi je kad sam sama sa sobom

to je najgore društvo

najgori mogu?i neprijatelj sama sebi

pa eto vozim se normalno i kazem sebi a joj kako cu ja to :D

a ovako kad ima neko samnom uvijek mi skrene pažnju ne?im i.....

Joj meni, isto mi se ?ini ne loša ideja pro?i kroz crveno :pop:

Primjetila sam da me uvijek iz panike izvu?e kad se jako prepadnem.

:ludilo: Ima li ko koju foru za prepadanje? :lizalica:

Hahahha, odlicni ste!!!

Ovaj topik je legendaran, stavicu ga medju Pinned... :jeei:

Dajte, ljudi, koliko nas ima panicara, haj'mo svako svoju smijesnu pricu. :ludilo:

Napad panike iz svijetlog ugla :D

ps. Nadam se da se Amelia ne ljuti zbog ovakve evolucije njenog topika ;)

Pusa svim mojim kreativnim paniccarima. :kiss:

Hahahha, odlicni ste!!!

Ovaj topik je legendaran, stavicu ga medju Pinned... :jeei:

Dajte, ljudi, koliko nas ima panicara, haj'mo svako svoju smijesnu pricu. :ludilo:

Napad panike iz svijetlog ugla ;)

ps. Nadam se da se Amelia ne ljuti zbog ovakve evolucije njenog topika :D

Pusa svim mojim kreativnim paniccarima. :kiss:

:hm: Možda bi bilo dobtro da modelator premjesti postove u novi smijesni topic. :D

BTW. ?im uhvatim nekog da me slika u autu u napadaju panike stavljam na net

Cmok svima

Ma ne ljutim se Una :friends:

Ju?e me zamalo klepio pn. u sred bolnice :crap: koji sam ja baxuz :diduli: naletim na neke žene koje vrište, pla?u, ?upaju se za kose ( ko zna šta im se desilo jadnicama :blink: ) i tako se potresem da je to strašno, sko?i mi puls, po?ela da se preznojavam i tako uletim u prvu sobu na koju naidjem, srecom sestrinska soba a ne operaciona sala ;) a tamo mirise kafa a meni se pije :bup: sjednem nekako na neki krevet i kažem da mi je loše i da vjerovatno imam napad panike, one me gledaju ono blijedo, otprilike znaju šta je to i donose mi vodu a meni se pije ona kafa namrtvo, poslije par minuta koliko mi je trebalo da se skroz smirim ladno sam pitala mogu li popiti ne?iju kafu koja se hladila na stolu i zapalit cigaretu jer ?e mi od toga biti bolje :D ne znam jesu li mi povjerovale ali su do kraja bile jako ljubazne :D posjedjeh ja tu bogomi neko vrijeme i zaboravih zbog ?ega sam došla :D no ipak na kraju završih sve uz pomo? dobrih medicinskih sestara :( vazda ih hvala :( :----:

addadadaa addadadaa addadadaa

Znaci, to moze samo kod nas!!! addadadaa

Da sjednes sa sestrama, maznes neciju kafu, zapalis i pobijedis panicni napad.. :brlj:

Genijalno, Amelia!!! :srcka: .

Amelija ti sa svojim biserima mozes samnom ruku pod ruku.

Nesto sam primetio cudno kod mene, valjda zbog uticaja lekova u slucajevima kada preskocim obrok, najcesce rucak, pocinjem da dozivljavam neki cudan osecaj koji potice iz stomaka. Nije rec o osecaju gladi vec o necem specificnom sto kasnije pocinje da se siri citavim telom. Najblize taj osecaj mogu uporediti sa nekim unutrasnjim vibracijama, primetio sam jos da bilo koja nepravilnost u funkcionisanju organizma podstice ovaj osecaj. veoma mi je cudan pa zelim znati da li ko jos ima ovakve tegobe.

Ljubim vas sve

.

Ma ne ljutim se Una :friends:

Ju?e me zamalo klepio pn. u sred bolnice :crap: koji sam ja baxuz :diduli: naletim na neke žene koje vrište, pla?u, ?upaju se za kose ( ko zna šta im se desilo jadnicama :blink: ) i tako se potresem da je to strašno, sko?i mi puls, po?ela da se preznojavam i tako uletim u prvu sobu na koju naidjem, srecom sestrinska soba a ne operaciona sala :D a tamo mirise kafa a meni se pije :bup: sjednem nekako na neki krevet i kažem da mi je loše i da vjerovatno imam napad panike, one me gledaju ono blijedo, otprilike znaju šta je to i donose mi vodu a meni se pije ona kafa namrtvo, poslije par minuta koliko mi je trebalo da se skroz smirim ladno sam pitala mogu li popiti ne?iju kafu koja se hladila na stolu i zapalit cigaretu jer ?e mi od toga biti bolje :( ne znam jesu li mi povjerovale ali su do kraja bile jako ljubazne ;) posjedjeh ja tu bogomi neko vrijeme i zaboravih zbog ?ega sam došla :( no ipak na kraju završih sve uz pomo? dobrih medicinskih sestara :blink: vazda ih hvala :blink: :----:

addadadaa addadadaa

ovo je genijalno

ja definitivno nemam nikakav poremecaj i nije mi nista al jesam luda definitivno

javlja mi danas prijateljica da su u jednu radnju stigle nove natika?e :D

i ko ce to do?ekat zgrabim malog ,u auto i :veca:

malo me strah u autu,muti mi se al kad vidje izlog pro?e sve

pola sata isprobavala

u jednoj ruci dijete u drugoj cipele

i naravno kupim , a od panike ništa :D

treba me dobro nalupat :diduli:

a da me netko zvao da idem negdje dddrrr5 ma ne dolazi u obzir

rekla bi kako ne mogu s djecom,kako je obla?no,kako mi se ne da.... moram pravit ru?ak bla bla bla :

Amelija ti sa svojim biserima mozes samnom ruku pod ruku.

Nesto sam primetio cudno kod mene, valjda zbog uticaja lekova u slucajevima kada preskocim obrok, najcesce rucak, pocinjem da dozivljavam neki cudan osecaj koji potice iz stomaka. Nije rec o osecaju gladi vec o necem specificnom sto kasnije pocinje da se siri citavim telom. Najblize taj osecaj mogu uporediti sa nekim unutrasnjim vibracijama, primetio sam jos da bilo koja nepravilnost u funkcionisanju organizma podstice ovaj osecaj. veoma mi je cudan pa zelim znati da li ko jos ima ovakve tegobe.

Ljubim vas sve

.

Mogu ti samo reci da se ja osjecam nekako nelagodno, mozda malo mucno ako mi se dogodi da preskocim nesto isplanirano. Npr. ako sam si ujutro zacrtala da idem u setnju, a preskocim je, osjecam se nekako glupo, ne mogu to ni sama opisati, kao da mi je krivo, ali osjecam i olaksanje u istom momentu.

Mislim da je to sve nasa sklonost pretjeranom analiziranju i najmanjeg simptoma i osjecaja.

Sinoc sam sanjala da su ogromne zmije izgrizle moju tetu, strasan san.

E pa ljudi stvarno mi se nešto okrenulo ovih dana :pop:

Ju?e sam imala sve simptome pani?nog ali ništa od njega, prošlo me za par minuta ona nelagoda ali nešto kontam ili AD odradjuju svoje ili je to moj 3p da mi se u bolnici ništa loše ne može dogoditi :----:

A sestre su bile upoznate sa np. zato što im jedna koleginica pati od istog i koliko sam shvatila ona je to baš dramati?no proživljavala tako da su se one jadnice baš prepale kad sam ja pomenula da možda imam napad panike, da sam im tražila bilo što bez rije?i bi dale a di ne?e jednu kafu :D

znate da me zajebavaju danas cijeli dan, ovo su po?eli pri?ati ko vic a mene blam :icon_blushing:

Danas podjem da kupim neko sjeme za cvije?e i bilo je vru?e kad sam izašla i poslije par minuta provala oblaka, takva kišurina da je to strašno, u startu me uhvatila panika jer ne podnosim te nagle promjene vremena da dolijem ulje na vatru zaputim se: destinacija ona ozlogašena radnja u kojoj nijesam trebala kupiti ništa nego samo u?i (to ja malo testiram sebe, jbg. izgleda sam mazohista) i ono nekako udjem i snimim vrata, jbg. u?inješe mi se predaleko a gužva unutra užasna, treba se probiti do vrata sad, onaj tip što nadgleda ho?e li ko šta da drpi gleda u mene unezvijerenu ( garant mu je prošlo kroz glavu da sam ukrala nešto pa sad gledam kako da što prije pobjegnem) i šta ?u jadna zaprtim neke saksije koje su mi bile pri ruci, i još jedne, nekako mi idu u kompletu sa ovima i na kasu a tamo reddddd -_- i kontam jbt. ne lupa mi srce, ne znoje mi se dlanovi, ne tresem se ko prut, ma nema pn. samo ta jebena nelagoda i prisje?anje da mi se na tom mjestu desio pn. najgori u životu, i dok sam ?ekala red zgrabim ja tu još par stvar?ica da ne stojim tu za džaba (a to je ona fora da radim bilo šta da ne bih mislila na np. u ovom slu?aju sam samo mogla puniti korpu svim i sva?im) i kad je došlo vrijeme da platim skontam da sam utantala pola plate :ludilo: e za malo me stefio pani?ni :D poslije sam se smijala samoj sebi, šta sve ?ovjek uradi u strahu kako bi zavarao sebe i ne mislio na pani?ni napad ^_^

Šalu na stranu, baš su lijepe saksije (ovo se ja tješim, nemoj da je ko što rekao :( )

pusa svima :kiss:

Dragane kod mene je nešto kao kod ciganke, zna?i ako ne odradim to što sam planirala tog dana javi se ona gadna tjeskoba koja je obi?no uslijedjivala prije samog np. nikako da provalim zašto to tako, ja sam jako samokriti?na i tjeram sebe i ono što mogu i ono što ne mogu, do sad mi to uspijeva kao što vidiš :dance:

Nermina evo da te utješim i kod mene je isti slu?aj. Sino? sam ušla u parfimeriju koja je bila krcata ljudima i nakupovala kozmetike, neke šminke, parfeme i ostale gluposti i prošetala uzduž i poprijeko i ostala više od pola sata i ništa ali kad sam trebala pre?i 5 metara i u?i u prodavnicu odma frka i odustala sam. Što je najgore ljudi koji su bili samnom misle da se zajebavam sa njima, tj. da koristim svoju dijagnozu pn. :lizalica: ali jbg. u parfimeriji sam kupovala nešto za sebe a iz prodavnice nijesam trebala ništa :D;)

addadadaa Stvarno svi imamo sli?ne simptome.

I ja prošli tjedan u panici (a mislila sam da je nizak tlak jer još nije bilo dijagnoze) ušla u prodavaonicu i kupila tri para cipela misle? da ?e me osvježiti! :una: Kad ono samo se pogoršao napad. :hm:

Imam i ja tako neki osje?aj u želucu ko i dragan.

Sve imammmmmmmmmmm! :zz_banghead:

u prosli petak bas malo prije ove kise kada je bilo jako toplo sa djevojkom iz shopinga na putu ka doma odlucismo si maznuti po kavicu na ljepoj terasici u hladu i dok je konobar usluzivao lagano po vratu podje da klizi taj odvratni osjecaj hladnog znoja pa sve jace i jace padanje tlaka dok nije doslo do pomracenja...tu sam vidio i rekao,,uf jebote ovaj ce te slopatati a ti se zajebavash s njim umjesto da se sklonish te terase u slucaju najgorega,,no odlucih se ostati glumatati i igrati junaka kako vlada dok djevojka ne rece,,pa covjeci jel ti dobro pozelenio si sav,,ja govorim da mi se nesvijest...pa daj idemo u hitnu veli ona, ma koji qrac dok stignemo do nje vec sam odvalio papke a kolega ako zeli da me slomata neka to i ucini,,zamislite dok vodite rat sa tom bestijom unutar sebe i hladno gledate sve ostale okolo mislim se koje mi pizdarije imamo a kako vladamo njima to je ljudi moji UMIJETNOST...

Astimisa ma ko ga Hebe pare su da bi se trošile ;) bitno je da me nije klepio pani?ni e onda bih se živa pojela a i saksije su super jesu keve mi Nevenke :D a cipele joj... pa ja sam prije mjesec dok me dobro drmala ankcioznost i pn. skoro svaki dan pazarila 3 para jer nijesam mogla da odlu?im a žurilo mi se jebi ga kod nas pani?ara je valjda najbitnije u sred frke što prije pobje?i preko vrata pa ono bolje da ne izletimo praznih ruku jel da :D

Del mar jbg. to je naša sudbina valjda :D osim svih životnih problema sa kojim se suo?avamo ostaje nam svakodnevna borba sa samim sobom koja je ponekad gora i teža od bilo koje :lup:

još uvijek se pitam zašto baš ja? ali nazirem odgovor i ponekad sam ponosna na sebe, ustvari sve ?eš?e u poslednje vrijeme :plesimo:

:D ko god spomene bilo koji simptom pn, ja ga imam! addadadaa sad mi je smijesno, ali stvarno imam sve moguce a izgleda i nemoguce simptome..a i ja se pitam, zasto bas ja? kako se drugi ljudi izbore i sa mnogo vecim problemima bez napada? a onda skontam da skoro svi mi koji imamao ovakve napade, u pravu je moja draga psihi?ka, jesmo jako inteligentni..tj. mozak nam radi 300 na sat, uvijek sve analiziramo , i ljude i situacije.. a ljudi koji imaju uže poglede na svijet, ne razmisljaju o tome, njima su jedino i bitne cipele, sminka , dobra auta, njihov svijet ne ide dalje od toga, bar u mojoj sredini...i nemaju problema, pustili mozak na odmor i dobro im. mozda malo trivijalizujem stvari sad, ali cesto je to istina..nadam se da shvatate sta je zbunjeni pisac htio da kaze! addadadaa