Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

draGANE, SUPER SI NAS TI TO IZVIJESTIO...SAMO JE MENI DOK SAM ?ITALA OVAJ TVOJ POST SRCE ODMAH ZATREPERILO, A I ZRAKA MI MANJKA..

ne daj se... znas vec sta da radis..polako disi, opusti se, misli na neke opustajuce stvari, uglavnom sistem koji ti odgovara da se smiris i prebrodis nervozu...uz tebe smo!

samo vidis, meni dok sam citala ovaj Draganov post nije bilo nista cudno..ja sam manijak za sve moguce vrste informacija o tome sta se desava sa nasim tijelom prilikom pn, tako da mi je ovak poljednji post bio samo koristan i nije izazvao nikakve probleme i nervozu.

ali nekad se znalo desiti da me neka druga vrsta textova, oni koje me opterecuju i koji su napisani na drugi nacin, bas unervoze, i odmah mi se cini da dobijam sve opisane simptome... eh, svi smo isti...nas mozak se bas igra sa nama... :rolleyes:

E ljudi imam novi lijek protiv pani?nih napadaja. Otkad ga koristim nisam imao nijedan. Na biljnoj je bazi. Zanima vas?

Pa reci koji je, da probamo? Samo se nemoj sprdat s nama, molim te.

Zapalila se skola preko puta moje zgrade i vec satima pokusavaju da ugase pozar, malo sam posmatrala sa terase i onda BUM :devil: PN!!!!!

Nisam ga imala dva meseca, zasto breeeee? dddrrr5

draGANE, SUPER SI NAS TI TO IZVIJESTIO...SAMO JE MENI DOK SAM ?ITALA OVAJ TVOJ POST SRCE ODMAH ZATREPERILO, A I ZRAKA MI MANJKA..

zato ja to i ne citam :rolleyes:

neki dan mi jedan prijatelj prica kako bi napravio kafi? i malo ga odigao od zemlje tako da bi se polako okretao dok pijes kaficu

meni se odma po?elo vrtoglavati cim sam to zamislila :crap:

Wow što ste mi bili vrijedni :D

Dragane baš sam se slatko nasmijala duploj dozi zavidim ti, bar mi imamo razlog da se legalno drogiramo :batine: A to za uputstva u kutijama za lijekove :diduli: prvo dobro prou?iti, naro?ito nus pojave, pa onda nedjeljama osluškivati sebe na najmanju simptom opet uputstvo u ruke i tražit jel baš to opisano tu i t d addadadaa

E ovako ljudi, ja sam naru?ila par knjiga koje su vezane isklju?ivo za pani?ne napade ali meni je shrink to zabranio, razlog je sljede?i: zna?i znam ono osnovno o pn., znam da ne mogu umrijet, da ne mogu past u nesvijest, znam kako bih trebala da dišem, fora sa papirnom kesom, AD pod jezik i to je dosta! Sve viška informacije mogu da budu kontraefekat, doca tvrdi da poslije detaljnog is?itavanja knjiga, medicinskih priru?nika i ostalog mogu da pomognem nekom drugom ali u 99% ne i sebi. Postoji navodno još x simptoma koje ja recimo nemam i poslije ?itanja postoji velika vjerovatno?a da ?e se i pojaviti. I sve što mi je ?ovjek rekao je istina. Prilikom pn. nikad mi se nije desilo da mi utrne lijeva ruka (simptomi za infarkt) ali poslije ?itanja texta o tome to mi se desilo. Ne znam za vas ali ja sam odustala.

Ovo što je Dragan napisao sam više manje i znala. :aha:

Dragane joj pa tebi je baš bilo ludo u po?etku. Ljudi zavim vam :dance: ja sam samo jednom završila na hitnoj i odmah su provalili šta mi je :ludilo: i ?ini mi se da nije bilo tako dramati?no, kad bi trajao pn. ja sam bila mirna, samo bih zvala nekog da mi nije dobro i to je sve :rolleyes:

Amines koji lijek?!

Nadam se da nisu neke kapi koje sam ja uzela, malo alkohola, mente, valerijane...bolje je da lijepo kupim piva i da se lije?im svaki dan :batine:

Loptice drži se :friends: probaj onu foru s kesom, ili AD pod jezik :D

E ovako: 6 dan na pijaci 30 stepeni pakleno, gužva, ljudi ko mrava i bilo mi je super! :jeei:

ali ovih dana nevjerovatne koli?ine negativne energije oko mene i moj fajterski stav koji je uveliko posljedica AD, u normalnim okolnostima bih se zaplakala i pobjegla u sobu da se samosažaljevam ali sad a-a i što je najbolje ni jednom mi nije pozlilo :pop: ju?e sam ostala ku?i da odmaram i sadim cvije?e, možda sam pogriješila što sam presko?ila 1 dan, vidje?u danas kako stoje stvari :rolleyes:

odlazak kod frizera mi je najbolji test, držite mi fige :bup:

Cao Amelia,

ja sam se u pocetku bas, bas zestoko namucio sa mojim PN, dok posle dugo vremena nisu shvatili sta je. O uputstvima za lekove izgleda svi imamo ista iskustva, popijemo lek kosle detaljnog proucavanja uputstva, a zatim cekamo nuspojave koje se najcesce nikada ne jave. A sto vise simptoma za razne bolesti znamo to ih vise pronalazimo na sebi. Meni je moj doca objasnio, da kada bi astronauta koji vazi za najzdravije bice na planeti detaljno ispitali verovatno bi mu nesto nasli.

E sada jos malo smeha, kaze meni moj doca danas posto sam joj nevidjeno zapomagao kako 3 god nisam okusio kap alkohola da smem da pijem pivo,dva ali da ne preterujem. Odem ja u kafic, uzmem pivo ali me strah da ga proban, ne znam mozda mi se nesto dogodi. Tako sam pola sata gledao ono pivo a ni kap da probam, platio sam i otisao. Pozovem ja docu i pitam mogu li doci kod nje sa pivom za nas dvoje jer me je strah da probam da ga pijem, a nekada sam pio i po 10. Posto je doca prihvatila, popio sam pivo kod nje u orbinaciji, posedeo jos nekih pola sata (da mi slucajno nesto nebude) i stigao kuci. Wow prvo pivo posle tri godine, e to je vec napredak.

Kako se lepo osecam.

Dragan rules!

Nemam panicni, ali sam ipak procitala tvoje postove, kao i svi ovdje, morala sam se nasmijati iako tebi sigurno nije bilo smijesno tada. Sto se tice alkohola, i ja sam pocela nedavno, ali pola case piva ili vina, ne vise. Nista mi nije bilo, ali ne usudim se uzeti vise, ja sam 5 mjeseci na AD-u.

Zivio!

Ja umalo da zaboravim da pitam, da li se nekome od vas desavalo da kada dozivi dezavu efekat momentalno dobije PN?

O?u i ja pivo!!! :----:

Dragane i ja sam se smucala po bolnici i podvrgla se raznim ispitivanjima, od kardiologa i nošenje holtera koji prati rad srca 24h (zbog aritmije) preko vadjenja krvi i testa na koksaki virus, preko svih mogu?ih ispitivanja štitne žlijezde, hormona i sl. i meni u to vrijeme i nije bio u redu hormon stresa (prolaktin) i doktori su to pripisali baš tome ali ja svo vrijeme nijesam znala o ?emu se radi i sad dok ?itam tvoje dogodobštine kod mene definitivno nije bilo tako dramati?no. Pogoršalo se prije par mjeseci i došlo do toga da nijesam smjela iza?i van a ni ostati sama u ku?i. Sad sam ve? nešto više od mjesec dana na AD i izlazim van ali nikad sama, uvijek je neko samnom, od tada sam samo par puta se ulašila pn. i pojavili su se neki simptomi ali od pn. ništa. A déjà vu efekat još kako vreba, naprimjer ima prodavnica u kojoj sam doživjela pn. i sad nema šanse da ?u u?i u nju jer sam 100% sigurna da bi me istog trenutka drmnuo pn. isto važi i za neke konkretne situacije u kojim sam nekad osjetila strah sad ih maximalno izbjegavam opet iz straha da se pn. ne ponovi...ako si ti mislio uopšte na ovo :diduli:

Idem sad kod frizera držite mi fige jer mi je tamo baš grozno, naro?ito što moram da sjedim u stolici dok drnda fen i dosadna frizerka ne prestaje da pri?a i smaraaaa :ludilo: :bup:

Dezavu...........ne dozivim bas klasicni panicni, ali se jako uznemirim, srce 100 na sat, znojenje i strasna uznemirenost.Sto se tice piva i ja bi pivoooooo, ali se bojim, kad izadjem sa drustvom obicno narucujem stok, votku ili viski sa coca-colom ili djusom i onda uzmem na primer gutljaj votke, pa pljunam u djus....

I tako furam cele veceri, svi oko mene kamen pijani, a ja cool.....

Puno ljudi sa kojima se druzim pojma nemaju za ad, a znaju da cesto vikendom cugnem, pa sam malo stvorila masku.....Sta da radim......To je to.....

A zasto pitas za dezavu?

Loptice, to kako "malo" odskacemo od drustva sa kojim smo, zvuci mi poznato. I meni je bilo tesko da prihvatim cinjenicu da svi oko mene piju a ja se nalivam kiselom vodom, naravno retko ko je znao za AD, masku sam stavio kada sam posle jedne vremenske pauze poceo ponovo da izlazim po klubovima, a moja maska je bila PRESTAO SAM DA PIJEM, NE PRIJA MI.

Dezavu ili kako ga zovu vec vidjeno nesto je sto mi je ranije stvaralo velike probleme i dan danas kada ga osetim osecam se nelagodno. Na primer kada sedim negde i pred ocima pocinje da mi se odmotava film dogadjaja koji ce tu uslediti kao da sam to vec preziveo. Ranije me je u takvim situacijama hvatao PN sada samo nelagodno osecanje, zato me je zanimalo da li i drugi osecaju isto.

Amelija me je podsetila na dve stolice koje su mi bile neresiv problem. Prva je frizerska (srecom od nje vise namam strah) a druga zubarska, jos ako se doda anestezija od koje sav utrnem pa neprirodan polozaj u kome sedim i plus onaj zvuk busilice....strasno. Na zubarskoj sam iskusio neke neprijatne PN i to mi je stvorilo strah od nje. Svaki naredni put proveden na zubarskoj stolici bio je potencijalni PN, jos uvek se toga postepeno oslobadjam.

Dok pisem postove redovno se prisecam nekih ranijih epizoda PN. kao sto sam ranije napisao kod mene je bila ta nesreca da PN kao takav nije dijagnostikovan vec sam oko godinu dana lutao od doktora do doktora i umirao vise puta na dan. Gledano sa ove vremenske distance sada se nekim epizodana bas slatko smejem ali onda nisu bile ni malo smesne. Kada bi osetio npr. trnjenje ruke i drhtavicu (kod mene je to najcesce bio nacin ispoljavanja PN) redovno sam se hvatao za srce na sred ulice i od prvog prolaznika trazio da me vodi u hitnu. na tom putu ljudi su svasta samnom prezivljavali. posto nisam znao da se radi o PN pokusavao sam da vodim normalan zivot ali sa ubedjenjem da mi nesto i uvek nesto fali. Desavalo se da me PN zadsi u prepunoj diskoteci, tada sam ostavljao jaknu, pice, drustvo i kao lud trcao prema vratima, i naravno mobilnim zvao hitnu pomoc. Nema nista gore od nelecenog PN, iz tog razloga moje lecenje je trajalo i traje duze nego kod drugih. I dalje sam misljenja da samo oni koji su proziveli ili prozivljvaju PN mogu medjusobno da se razumeju.

Kako je proslo kod frizera?

Devojke ljubim Vas

Idem sad kod frizera držite mi fige jer mi je tamo baš grozno, naro?ito što moram da sjedim u stolici dok drnda fen i dosadna frizerka ne prestaje da pri?a i smaraaaa :ludilo: :bup:

Mislim da smo otkrili novi poreme?aj koji ?e psihijatri morati dodati u onu svoju klasifikaciju: frizerofobija. Vidim da nas ovdje ima podosta koji patimo od toga.

E jbg. narode ne mogu da vjerujem šta mi se desilo odmah pošto sam napisala post na forumu, valjda sam cijeli dan razmišljala o jebenoj frizerskoj stolici i nelagodnosti koje sam doživjela u istoj i ladno me drmnuo možda najžeš?i pn. u životu :ludilo: tresla sam se kao prut cirka 1 h prije odlaska i AD pod jezik + lexi? i ništa mi nije pomoglo :bup: i nijesam pani?arila, ?ak niko nije ni primijetio, u tim trenutcima sam mrzjela samu sebe, prezirala se iz dna duše, vodila sa sobom najdebilniji monolog tipa "pi?ko jedna sjebana zar da te pn. tako trese umjesto orgazam i sl :clapping: i ladno sam još dok sam sva drhtala izašla iz ku?e sama, iz golog inata i stigla do frizerke koja je u medjuvremenu zatvorila salon ali ni to me nije skenjalo nego sam otišla u onu ozloglašenu prodavnicu za koju sam u predhodnom postu tvrdila da ne?u u?i ni mrtva jer znam 100% da ?e me klepit pn. i šetala sam se uzduž i poprijeko po ogromnoj prodavnici, gurala se sa masom ljudi a od pn. ni traga ni glasa, ostala sam jako dugo, kad bolje razmislim mislim da su me zamolili da izadjem jer zatvaraju radnju :D i tako kupila sam neko cvije?e i prošetala i sad stigla doma sa raš?upanom frzurom koja kad malo bolje razmislim i nije tako loša :veca: ali ipak sjutra me ?eka seansa kod frizera i opet ?u da preživim a pn ?u da :pljas: pa dje je mene našao? on nije normalan majke mi :wipe:

2:0 za mene :----: ^_^

Uraaa :----:

Da bar ja mogu biti tako jaka, bre!!!

Super si to danas odradila, a za frizuru se ne sekiraj, ako ti je za utehu, ja moju nisam oprala cak 6 dana, odvratno, ali sta da radim, najvise se bojim kupatila. :jeei:

I jos me pitaju, jel si se juce fenirala, a ja ih gledam belo, bar mi je bog dao ok kosu :clapping:

A ko kaže da ne možeš?! Ti ili kretenski pn.?! :deda:

Ma loptice ovo jeste zajebano stanje ali ako sama sebi ne pomogneš ne?e ti pomo?i niko, ni ljekari ni lijekovi ni prijatelji, u ovome si sama i samo od tebe zavisi ho?eš li se izlije?iti ili ne. Pn. dolazi i odlazi ali mi ostajemo jbg. ja sam ko mazohista ali to mi kao što vidiš pomaže :----:

Ja sam strah trampila za bijes, bila sam ljuta na sebe a kad se to desi e onda idem ako treba i u pakao da bih se kaznila a tada pn. nestane :jeei: :sisata: :vrckanje:

Pokušaj, šta je najgore što može da ti se desi?! pn. :clapping: a koliko si ih preživjela do sad :friends:

PS. sad imam lijepe loknice od kojih ina?e dobijam nervni slom i stalno ispravljam kosu ali sam se skroz promijenila u zadnje vrijeme pa mi ovaj imidž raš?upane lujke baš prija :veca:

Devojke samo opusteno,

Pn je veliko sranje i ako se sami ne izborimo sanjime niko nece, AD i ostali lekici su tu samo kao podrska ali sustina je u nama. Treba mu terati inat, znam da nije prijatno kada nas strefi ali ziveti se mora i to bez PN. Zato glavu gore i samo napred. Ako mozes da izdrzis u ozloglasenoj radnji punoj ljudi ma mozes i u frizerskoj stolici gde si sama a i ako krene PN vrata su blizu a voda za zapljusnuti lice i malo se povratiti na dohvat ruke. Jedino ostaje da se prebrodi razmisljanje tipa OSRAMOTICU SE KOD FRIZERKE KOJA JEDVA CEKA DA TRACARI. Ako je tako ma ko jebe glupu frizerku, tu je da radi svoj posao a ne da te posmatra.

KISS

Ma ja bih i ve?eras podnijela to ko od šale ali sam zakasnila :diduli:

sjutra ?u ja to nadoknaditi + ?u se kazniti i šišanjem to je cirka pola sata duže :clapping:

a možda da ponesem pivo?! :jeei: ali ne zbog mene neg da napijem frizerku možda ?e manje da gnjavi sa pri?om i onako pripita mi sjebe frizuru addadadaa

PS.a to ho?u li se osramotiti mi je najmanji problem, da prdnem u sred salona možda bi me bio blam ali da me derne pn. uvijek mogu da je okrivim da me po?upala ili me zapalila fenom, ma smislia bih nešto ve? :D

hahha, slatko sam se ismijala nekim postovima, bas se i meni svasta desvalo..ali frizerofobija ne odlazi..mislim stvarno..jos sad vrucine, ne smijem ni pomisliti na feniranje kod frizera..mislim da me ipak vise strah tog osjecaja da cu se tamo osramotiti zbog pn nego samog napada..ali prevazici cu ja to...kad sam mogla sve ostalo, pa nece mi valjda kosa biti problem..mislim veci nego sto sad jeste! :veca:

pusa svima... :friends:

p.s. jeste li sigurni za alkohol..da pokusam i ja malo popiti nekad? :clapping:

joj ljudi imam i ja jedan veliki problem. naime imam zakazano za popravak zubi u ponedjeljak a strah me. Pitala sam doktora moze li to on popravti bez anestezije a covjek me pogledao kao da sam luda. kaze nije nikad to radio pa nezna bili on smio boji se da me ne uvrjedi. joj neznam sta da radim :clapping:

bojim se anestezije

Anestezija je BLAGODET,opusti se i "uzivaj",nece nista boleti....

Ja sam u trudnoci radla"mostove" i koristila anesteziju,nema cega da se plasis,veruj mi!!!

Skuliraj anesteziju.

Bice ti mnogo lakse, nemas se cega plasiti.

Zasto da se mucis?

Ma ja bih i ve?eras podnijela to ko od šale ali sam zakasnila :diduli:

sjutra ?u ja to nadoknaditi + ?u se kazniti i šišanjem to je cirka pola sata duže :clapping:

a možda da ponesem pivo?! :jeei: ali ne zbog mene neg da napijem frizerku možda ?e manje da gnjavi sa pri?om i onako pripita mi sjebe frizuru addadadaa

PS.a to ho?u li se osramotiti mi je najmanji problem, da prdnem u sred salona možda bi me bio blam ali da me derne pn. uvijek mogu da je okrivim da me po?upala ili me zapalila fenom, ma smislia bih nešto ve? :D

ameli, ti si jaka i možeš...ali potpuno te razumijem..ono ?ekanje...onda poslije ona farba na glavi, stvara osje?aj da ?e ti pozliti, a ti ?eš se srušiti pred svima i da stvar bude gore- bit ?e i friz upropašten, tako sam ja razmišljala, a to je užasno i ujedno smiješno, samo nama u tim situacijama i nije smiješno..izdržat ?eš ti to danas...javi kako je bilo...kisss :brlj: