Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

ja takodje pijem Zoloft pa me interesuje kad je tebi poceo da deluje i koliko cesto imas panicne napade. Da li se njihov intenzitet smanjio? Ja se jako znojim odnosno znoje mi se noge i ruke a i glava me bolucka nije to nista ne podnosljivo ali ipak mi smeta da li su ti poznati ti simptomi..do svega ovoga dolazi i pri poremecenom radu stitnjace tako da ne mogu da razgranicim od cega je....

NE ZNAM KOLIKO DUGO PIJEŠ ZOLOFT...JA SAM VE? 4 MJESECA NA NJEMU...USPONI I PADOVI, U ZADNJE VRIJEME PUNO BOLJE, nisam se znojila toliko,ali boljela me glava, sje?am se i kosti, sve me boljelo...nisam ni imala pani?ne, samo ponekad strah, anksioznost, otkako ga pijem nisam baš imala onaj pravi, užasni napadaj...i to je dobro..jesi provjerila štitnja?u? ja sam najprije napravila to...i bilo je sve ok., naravno.. :D

NE ZNAM KOLIKO DUGO PIJEŠ ZOLOFT...JA SAM VE? 4 MJESECA NA NJEMU...USPONI I PADOVI, U ZADNJE VRIJEME PUNO BOLJE, nisam se znojila toliko,ali boljela me glava, sje?am se i kosti, sve me boljelo...nisam ni imala pani?ne, samo ponekad strah, anksioznost, otkako ga pijem nisam baš imala onaj pravi, užasni napadaj...i to je dobro..jesi provjerila štitnja?u? ja sam najprije napravila to...i bilo je sve ok., naravno.. :D

imam hipotireozu i ne mogu da mi pogode pravu dozu leka.Moguce da je od toga. Pijem zoloft oko 2meseca i pre dve nedelje sam pocela super da se osecam , da sama izlazim napolje, onako bas sam bila normalna.Medjutim nekoliko dana unazad ne mogu da spavam i boli me glava a povremeno osetim zbrku u glavi koja me naravno plasi. Jako mi se suse usta . Hvala ti sto si mi odgovorila i drago mi je sto se bolje osecas :(

sunny, nema problema..a to s glavoboljom i sušenjem usta mi je jako dobro poznato...to ti je od zolofta...vjerojatno..meni su se dugo sušila usta, tek nedavno mi je prestalo...držim ti fige, bit ?eš ti bolje :D

Evo ovako se radi taj lijek:

Sastojci su ekstrakt divljeg kestena, trpuca, odoljena, ružmarina, divlje ruže, kadulje, metvice i masla?ka.

Divlji kesten i odoljen imaju u sebi sastojke koji pove?avaju koli?inu gama-amino-masla?ne kiseline (inhibitorska supstanca) i na taj na?in djeluju prirodno sediraju?e. Divlja ruža ima sastojak koji selektivno inhibira ponovnu pohranu serotonina u neuronima, i na taj na?in djeluje kao antidepresiv. Tome je još pridodan ekstrakt ružmarina, kadulje i metvice i to vrlo jak ekstrakt koji djeluje kao aromaterapija i ima sedacijski u?inak. Trputac je ljekovita biljka i dodana je kao dodatna opskrba potrebnim mikronutrijentima potrebnih za rad živ?anog sustava (kao što je magnezij).

Taj sirup se zatim lagano utrlja u podru?je sljepoo?nica oko pola sata prije spavanja.

Meni su od toga prestali pani?ni napadaji, tako da više nemam uop?e tih problema.

Tko ti je skupio sve te biljke i napravio sirup?Mozes li to naruciti u Biljnoj apoteci?Uopce... kako ide sa tim biljnim lijecenjem.Mislim, procedura.Kome mozes vjerovati da ti nece neki otrov uvaliti....nenamjerno...(Jedan moj poznanik je davnih dana nabavio vrecu punu raznih trava(dali mu neki seljaci i rekli da su sve ljekovite....dao oglas u novine da je NARODNI TRAVAR....i onda time lijecio sve bolesti....a svakom bi poslao isti paketic...Lova mu stizala i iz Njemacke...Kad sam cula ...nisam mogla doci k sebi....dobro...nije nikome naskodio.....navodno su mu stizala i pisma zahavale....)Ovo vam je ziva istina...ima tome i 10-tak godina,a oglas je bio u Areni....Doduse ...kratko je to trajalo....ali ipak?!

Nemam pojma ,a prilicno vjerujem u vjesticiji i vracevski nacin djelovanja na organizam.

Dakle razni cudotvorni napici....sirupi....oblozi...ali bez dijelova zivih i nezivih zivotinja i krvi.....(dobro...onda to nije to....ali... :bljak: )

SAMO BILJKE,MOLIM!!!!!!!!!!!!!!!

Sto to znaci baned....?Mislim kao clan foruma.Jel su te to nekako kaznili zbog bezobrazluka na forumu?

Ti stvarno znas biti odvratan...Koji je razlog...? :D Ne znam pricu od prije...ali ovo sto povremeno vidim..

ne vjerujem sto ti dodje .... :hm:

Drage moje Una i Amelia ...Dok sam citala vasu prepisku o Podgorici.....sjetila sam se svog rodnog Dubrovnika....korza na Stradunu....te malogradjanstine...i svega sto ide uz to....Dubrovnik nije daleko od tamo i ima slicnosti u mentalitetu....Jako su zadrti prema svemu sto "iskace"od uobicajenog....postoje stroga ,a nevidljiva pravila koja, ne daj boze,na bilo koji nacin...iznevjeriti....Poseban je pogled na zene....

uglavnom ...slicni su Sicilijancima....(sto se i povijesno i socioloski moze opravdati)Geografska izoliranost od ostatka Svijeta uzdize njihovu tradiciju do mitskih visina....Jeste mozda gledale...iako ste mlade ....Film ...

Banovic Strahinja....(Igraju Franco Nero,Dragan Nikolic,Sanja Vejnovic....mislim da je rezirao V.Mimica)...Ako niste....nema veze....samo asocijacije....A to sto je sad Dubrovnik otvoren turisticki....svjetska metropola...Pa bio je on to oduvijek,ali to nije nimalo utjecalo na domicilno stanovnistvo i njihove obicaje....NE....uza sve spoznaje i skolovonja...granice u glavama ostale su zauvijek omedjene...kao sto je i sam Grad omedjen onim prekrasnim zidinama.Mozete misliti kad sam u pubertetu skuzila da me sve to smeta i da sam mozda malo drugacija i osjetljivija.....a bio je samo jedan doktor ZA TE STVARI u cijelom gradu.Nisam smjela ni promislit otici ni na informativni razgovor.....jer sam i sama znala za svakoga ko bi otisao kod njega...ISTI CAS JE BIO PROGLASEN LUDIM ILI LUDOM....jos se ni doma ne bi vratio.

Zato AMELIA DRAGA :D

Drage moje Una i Amelia ...Dok sam citala vasu prepisku o Podgorici.....sjetila sam se svog rodnog Dubrovnika....korza na Stradunu....te malogradjanstine...i svega sto ide uz to....Dubrovnik nije daleko od tamo i ima slicnosti u mentalitetu....Jako su zadrti prema svemu sto "iskace"od uobicajenog....postoje stroga ,a nevidljiva pravila koja, ne daj boze,na bilo koji nacin...iznevjeriti....Poseban je pogled na zene....

uglavnom ...slicni su Sicilijancima....(sto se i povijesno i socioloski moze opravdati)Geografska izoliranost od ostatka Svijeta uzdize njihovu tradiciju do mitskih visina....Jeste mozda gledale...iako ste mlade ....Film ...

Banovic Strahinja....(Igraju Franco Nero,Dragan Nikolic,Sanja Vejnovic....mislim da je rezirao V.Mimica)...Ako niste....nema veze....samo asocijacije....A to sto je sad Dubrovnik otvoren turisticki....svjetska metropola...Pa bio je on to oduvijek,ali to nije nimalo utjecalo na domicilno stanovnistvo i njihove obicaje....NE....uza sve spoznaje i skolovonja...granice u glavama ostale su zauvijek omedjene...kao sto je i sam Grad omedjen onim prekrasnim zidinama.Mozete misliti kad sam u pubertetu skuzila da me sve to smeta i da sam mozda malo drugacija i osjetljivija.....a bio je samo jedan doktor ZA TE STVARI u cijelom gradu.Nisam smjela ni promislit otici ni na informativni razgovor.....jer sam i sama znala za svakoga ko bi otisao kod njega...ISTI CAS JE BIO PROGLASEN LUDIM ILI LUDOM....jos se ni doma ne bi vratio.

Zato AMELIA DRAGA :D

Ja sam svako ljeto u Dubrovniku jer mi je tata ro?en u Dubrova?kom primorju (selo Majkovi), brat mi tamo živi, a sestra se udala u Konavle. I preporodim se svaki put kad do?em u Grad koliko mi je lijep i drag. Ali da mi netko ponudi da se preselim tamo, ne bih pristala upravo iz ovih razloga koje si napisala. Mala sredina, u kojoj svak svakoga pozna i svak svakoga olajava. A u mom bi primjeru materijala za olajavanje vjerojatno bilo napretek.

Cao svima,

Nije me bilo neko vreme, prvomajski praznici i dobro raspolozenje. Danas se sve pogorsalo, nije bilo plasicnog PN ali moja boljka zvana meteoropatija proradila je svom snagom, vrat i glava su mi bili potpuno ukoceni, bio sam na ivici da dozivim ponovni PN (mozda ga i jesam doziveo ali u drugom obliku). Sa svakom promenom vremena moj meteoropatizam proradi, zaista je neizdrzivo.

U onim srecnim danima oko prvog maja dozvolio sam sebi luksuz da se ponovo pocastim pivom iako i dalje pijem lekove, nista se nije desilo samo me je pivo malkice osamutilo i nisam skidao osmeh sa lica. Pre dve nedelje nakon dve godine popio sam prvo a ovo je bilo drugo i trece. Cak sam savladao i strah od ubrzanog lupanja srca prouzrokovanog povecanom fizickom aktivnosti, sve je bilo u najboljem redu do danas.

@Ane

Sto se Zolofta tice ja ga pijem skoro dve godine, u pocetku je bila primetna suvoca usta, kasnije je to vremenom nestalo, a sto se kilograma tice kod mene je obrnuto ja sam nakon Zolofta poceo da se gojim, tako da jedva uspevam odrzati izgled tela.

Bilo bi mi drago ako neko moze da me posavetuje vezano za meteoropatiju, ima li jos ko ovakvih problema?

aaaaa.... boli me glava vec nekoliko dana jel smem ja uz zoloft da pijem npr. kafetin.. nisam pitala doktoricu pa ako neko zna nek mi sto pre odgovori ili cu da odlepim :ludilo:

aaaaa.... boli me glava vec nekoliko dana jel smem ja uz zoloft da pijem npr. kafetin.. nisam pitala doktoricu pa ako neko zna nek mi sto pre odgovori ili cu da odlepim :ludilo:

ma naravno da smijes i cafetin i voltaren,brufen,antibiotike al ne sve

al za bolove smijes sve

ja sam pila uz seroxat i sad uz oxetin

Nermina, slobodno mozes piti tablete protiv bolova, ja dosada nisam nasao ni jednu kontraindikaciju nekog leka sa Zoloftom a pijem ga vec 2 godine.

Cao svima,

Nije me bilo neko vreme, prvomajski praznici i dobro raspolozenje. Danas se sve pogorsalo, nije bilo plasicnog PN ali moja boljka zvana meteoropatija proradila je svom snagom, vrat i glava su mi bili potpuno ukoceni, bio sam na ivici da dozivim ponovni PN (mozda ga i jesam doziveo ali u drugom obliku). Sa svakom promenom vremena moj meteoropatizam proradi, zaista je neizdrzivo.

Bilo bi mi drago ako neko moze da me posavetuje vezano za meteoropatiju, ima li jos ko ovakvih problema?

I ja imam ceste bolove u vratu i ramenima, bas me uhvatilo prosli tjedan, jedva sam iz kreveta ustala. Meteoropatija, sto je to? Je li to pretjerana osjtljivost na vrijeme? Nisam imala pojma da je to povezano, ja sam stalno mislila da su ovi moji problemi neka prehlada ili los polozaj pri spavanju.

Meni je lijecnik preporucio magnezij i kalcij karbonat u malim dozama za te tzv. aches and pains, radim neke vjezbe za kicmu, kao da mi je malo lakse.

E ljudi sad sam ušla u ku?u od onog dana kad sam izašla u onu famoznu šetnju ;) da skratim pri?u, dobro sam, šetnja se pretvorila u jedan produženi vikend u sred sedmice i bilo je šetnji i svaka je prošla OK. bila i na kontrolu kod shrinka i davala mu ?ašu vode sa še?erom jer ga ispizdio neki ludi pacijent :blink: tak da opet nije imao vremena za mene osim što je primijetio da dobro izgledam :icon_blushing: sve u svemu narode divni ste :( a ja sam tako umorna :bup: pišem sjutra :srcka:

Tek sad vidim da sam master :D admini ispravite u LUJKA :D tako se osje?am trenutno :----:

Chagall draga ja sam odvano prestala da se brinem zbog etiketiranja, meni je samo jako žao što zbog takve malogradjanske sredine i zaostale i primitivne svijesti ljudi mnogi teški bolesnici se nikad ne obrate lje?niku dok se ne desi neko sranje. Koliko puta ste svi pro?itali u novinama " poklao cijelu porodicu pa sebe i sl" i tek kad se desi neko sranje onda skontaju da je taj neko imao problema, tužno i žalosno. Ja poznajem toliko ljudi kojima treba pomo? a znam 100% da je nikad ne?e potražiti, isto tako znam dosta ljudi koji su bolesni a pri tom drugima uspostavljaju dijagnoze. :crap:

Pisa?u kasnije, žurim sad, opet idem na pijacu da uhvatim onu gužvu i da se ?eli?im malo a i da prošetam nove sandalice ili one mene, svejedno :wub: :----: i da se vratim svom slikanju, obe?ala sam shrinku sliku za ordinaciju, i moram priznati da ?e biti skroz luda i otka?ena :rolleyes::D

Pusa svima i držite mi se :cmok:

Chagall, :cloud9:

ne vidjeh ovaj tvoj post ranije. Ma, znas sve..znas kako te pogledi ljudi zdrobe...zarobe te podignutim obrvama, neizgovorenim optuzbama, cudjenjima radi cudjenja..

Nista gore od covjeka koji nije izasao iz sebe.

Nista gore od onoga koji nikad nije pogledao u oblake i shvatio da je svaki razlicit, i svaki poseban, i svaki prelijep...No, oni su na gubitku...

Amelia, macce...

Cuj, ljubi mi voljeni i omrazeni grad, pozdravi one babe sto prodaju jaja na pijaci :rolleyes: Sjecam se kako su jednom na Maloj pijaci prodavali DPS jaja... addadadaa :wub: Koji ostrasceni ludaci... :lup:

Nema ih ludjih i boljih "u svijet"...od Crnogoraca...s padezima, a cesce bez njih :D

Pisi nam kad stignes... :kiss:

Chagall, :cloud9:

Nista gore od covjeka koji nije izasao iz sebe.

Nista gore od onoga koji nikad nije pogledao u oblake i shvatio da je svaki razlicit, i svaki poseban, i svaki prelijep...No, oni su na gubitku..

Upravo to i upravo to je ,sada vidim, i jedan od razloga sto se ne mogu odlijepiti od ovog foruma.

Cini mi se(a to ti ,po dalmoski ,hoce reci :Smatram ili cak,uvjerena sam)

da ovdje ljudi,bez obzira na zucne rasprave,ipak nemaju granice u glavama i da su spremni jednu te istu stvar sagledati sa vise aspekata...

Mislim i nadam se... :aha:

Amelia, macce...

Cuj, ljubi mi voljeni i omrazeni grad, pozdravi one babe sto prodaju jaja na pijaci :D Sjecam se kako su jednom na Maloj pijaci prodavali DPS jaja... addadadaa :blink: Koji ostrasceni ludaci... :lup:

Nema ih ludjih i boljih "u svijet"...od Crnogoraca...s padezima, a cesce bez njih :blink:

Pisi nam kad stignes... :kiss:

Joj pile ja sam ti danas prešpartala uzduž i poprijeko našeg malog grada i noge mi nažuljale jebene sandale a dupe neke tange (jebem ga i ko ih izmisli :oioi: ) ošacovala po nekog zgodnog metrosexualca (jebi ga ne diže mi se na njih :devil: ) i nakupovala masu ne?ega što mi ne treba, ono ko fol udjem u butik u koji se ne može disati kolikva je gužva da vidim mogu li pa me nešto blam da izadjem praznih ruku, znaš kako je :D

I ono riba u gradu jebote ko u akvarijumu, sve stilizovane i uniformisanje i fucking dignutog nosa ko da ih je sve Hitler pravio :brlj: :D maloprije sam ušla u ku?u i sve me boli majke mi ne bih se mogla ni sextati sad :sisata: samo sam za bacit :bup: ali idem da odgledam filmi? pa da lalam, pišem sjutra o fenomenu svjetskih srazmjera fck. crnogorcima (viša rasa :jeei: ko ne vjeruje "govno mu pod nos" :D:D ^_^ :wub::rolleyes: pusa :cmok:

Pa jesam :----: mada ja sam uvijek dobro raspoložena osim kad me drmne pn. i kad skontam da su ljudi govna a to se ?eš?e dešavalo predhodnih par mjeseci, godina... :diduli: ne znam ni sama, no nebitno, važno je da se opet osje?am kao nekad... :lizalica: e tako, sad možete da upoznate i onu staru mene, malo zajebanu ali uvijek dobro raspoloženu :jeei: :rolleyes: kako si ti? ostali forumaši? sorry što sam vas malkice zapostavila :whistling: od sjutra se vra?am forumu, ritual uz jutanju kavicu :wub:

odoh sad da :bup: fim obe?ava :bup:

Ja cim vidim da neko koristi puno smajlija, znam da cemo se dobro slagati :rolleyes:

To mora biti osoba, koja otvoreno pokazuje svoje emocije, koja gestikulira dok prica, koja je zanimljiva...ja to tako nekako procjenjujem :una: Amelia je jedna od onih koja koristi smajlije, i ja je obozavam citati, jer je prica kompletna...skoro kao da je vdiim dok govori :aha:

Una dobra procjena :blink: kao da vidim sebe dok govorim i mašem rukama (ponekad i nogama :oioi: ) dok govorim :----:

E ovako, ju?e nijesam bila van i ve? me malo savjest grize zato što svaki put kad presko?im po jedan dan treba mi bar pola sata da se aklimatizujem i tih pola sata sam tako prestrašena da je to strašno (e tada ne mašem rukama nego se držim za ne?iju ruku :D ) tako ?e biti i jutros pretpostavljam ali nema veze guram dalje, šta ?u moram :wub:

Ustvari kontam da postoji jedan jako simptomati?an problem, onaj stah se javlja uvijek u prvih par minuta kad se nadjem na nekom nepoznatom mjestu sa nepoznatim ljudima, nekako sam sva na oprezu, snimam obi?no gdje su vrata u slu?aju da mi pozli da mogu što prije pobje?i, kad podsvjesno skontam da nema opasnosi valjda se opustim i onda mogu cijeli dan :hm: isto tako strah je prisutam ako nemam razlog zbog koga izlazim, najlakše mi bude ako onako sanjiva izletim van bez mnogo razmišljanja, planiranja :rolleyes: što zna?i da sam svjesna još jednog problema koji bih uskoro mogla i riješiti :dance:

Sve u svemu, daleko je ovo od dobrog zato što ma koliko vama zvu?alo dok ovo ?itate da je sve u najboljem redu ja znam da nije, možda zato što previše tražim od sebe, ne znam ali ?ini mi se da stojim u mjestu ve? neko vrijeme, jest mi bolje ali ja još uvijek samostalno ne mogu obaviti mnogo stvari, ne smijem iza?i sama pa se osje?am kao invalid i teret drugima :D

I još nešto, ne znam djeluju li AD tj. da li bih trebala da osjetim neko epohalno poboljšanje ali par stvari sam primijetila, osim što nemam simptome tipa potištenosti, tjeskobe, straha kad sam sama ku?i (imam ih kad sam vani) ne povla?im se više u sebe, ne samosažalijevam se, nemam živaca za narod (za licemjere, one koji me smaraju i sl.) i ne mogu da prestanem da radim, svaki dan se po ne?ega dohvatim ili po ku?i ili cvje?a i radim kod ne padnem s noga, po?ela sam i da vježabam svaku no?... ma ne znam, zašto ne mogu da kažem da sam zadovoljna? :hm: :diduli:

Sad idem u skitnju, valjda bude sve OK. ma šta valjda, MORA! :blink: :----:

Nasla sam neke zabiljeske, koje se odnose na period moje uzasne agorafobije u Podgorici...

Divim se ljudima koji "rade" sa ljudskom psihom. Za mene je to zesca hrabrost...Mozda bih to cak i – drskosscu nazvala.. Dane provodim pisuci dnevnik. Zivim na njegovim stranicama, izlazim, plesem, druzim se, placem, flertujem. Sve tu mogu i sve mi je dostupno. Vozim se cak i autobusom. Lijepo udjem, zakoracim na stepenicu gdje vozac sjedi, trazim kartu, ponistim je, sjedam na prvo slobodno mjesto. I ne drhtim...Kako je dobro!!! Skoro k'o sex.

Znam. Magija je u mom dnevniku, i ja zivim papirni zivot, koji se svakog momenta moze pocijepati....Magija ludja od mog ludila. Ako je to moguce.

S vremena na vrijeme, ipak, puknem si dva samara i sklopim svoj carobni svijet. Sa zebnjom. K'o ruke u molitvi. Suocim se sa sobom – 'tu smo', kazem, a znam da me nema.

Spremam se za izlazak. Ne svecani, nego pijacni. Idem da isprobam barometar moje tolerancije prema ljudima i situacijama, od kojih posebno isticem – hodanje, trcanje, pa kupovinu paprika, pozdravljanje komsije i na kraju, odlazak u prodavnicu preko puta ulaza - po kiselu i – da vratim dug, koji sam napravila kupujuci na veresiju. :rolleyes:

Noge drhte. Ruke ne kontrolisem. Srce tuce kao nakon maratona, koji nikad nisam istrcala. Muti mi se pred ocima, u grlu knedla veca od one mamine sa sljivom. Ispod nogu mi se izvlaci pod. Kao da neko vuce tepih, bezobrazno, dobro se zezajuci. Prodavacica i ja, face to face. Bitka...

„Nesto si mi blijeda“ – kaze.

„Ne, ne, dobro sam“ – cujem svoj glas, k'o tudji. Bole me prsti od grcevitog drzanja za pult.

Cekam da izbroji novac. K'o osudjenik sa glavom pod sjekirom. Odbrojavam sekunde, pa minute...Ma vjecnost sam u toj prodavnici.

Pruza mi mrsavi sitnis na znojave dlanove.

„Hvala“ – mumljam i krecem u juris na topli dom.

Pretrcavam ulicu koja je siroka tacno pet metara :wub: i grabim kvaku kao spas.

Dobro je, tu sam...

Kroz prozor sve djeluje tako lako ostvarivo. Mirno. Cim zakoracim van sigurnosne zone, strah me postrojava, k'o arogantni desetar gustera. Kroz prozor ni prodavacica ne izgleda strasno.

Dokle?

uzasno je bilo... :D

Nikada se ne ponovilo. I nikome. Sto bi rekao Kemal Monteno :blink:

Eh...Una....kao da opisuješ mene.....

Ne ponovilo se...i ja kažem!

Eh...Una....kao da opisuješ mene.....

Ne ponovilo se...i ja kažem!

i mene :cry:

tako slikovito kao sam ja bila tamo

mene rastužilo, i podsjetilo na dane kad sam osje?ala isti užas, ne želim opet tamo, ali šta ako se ponovi, taj strah, taj užas, ta no?na mora...i sad mi nije jasno kako to i zašto toliko paralizira i zašto to ne možemo jednostavno blokirati i re?i: ne, to nije ništa i puf! nestane. tek sad, nakon 4 mjeseca AD-a, tek sad sam...ok..ne želim više tamo, definitivno..