Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ivkis

kako depresija utice na ljubavni zivot-iskustva!

Recommended Posts

Prate me ceste promene raspolozenja. Ujutru mi je jako tesko. Ponekad mi dodje da joj 5x za min kazem da je volim a nekad sam skroz indiferentan. Panika me hvata jer mislim da je do veze a ja sam izgleda zapao u blagu depresiju!neke stvari koje su me ranije sada me ne cine srecnim. Nemam zelju nikoga da vidjam osim nje ali mi tesko padaju te promene raspoloz koje mi se dese kada sam sa njom

Jos treba reci da me ne zanimaju druge devojke,nemam zelju da izlazim...ona je za mene jedina,ali me brine ono gore...treba reci da je sve pocelo da mi se desava kad sam prekinuo neke ustaljene obaveze usled nedostatka novca. Plata kasni,para se nema,tako da je i to razlog mozda. Ali i ranije sam bio bez para ali doduse nisam bio u vezi...jel se desilo nekom nesto slicno?

Nemam financijskih problema, ali to je jedan od osnovnih razloga za depresiju uz: posao, obitelj i zdravlje.

Probaj se otrgnuti tome, okreni se nekim hobijima, sportu, bilo cemu. Ne odbacuj voljenu osobu od sebe, nego joj se povjeri, pricaj joj o sebi, biti ce ti lakse a i ucvrstit ce vam vezu.

ne mogu ti dati konkretan savjet, jer vec dugo nisam bio zaljubljen, niti volio nekog, nit je itko volio mene... tako da - ne znam!

ali da ti treba lova i da budes situiran - to sigurno DA :D

Hvala vam na podrsci! Ali meni malo vise treba rec nekoga ko je voleo ili voli a u isto vreme je bio depresivan.da li to moze da utice na ljubav?

evo me :D volim, voljena sam, povremeno depresivna sa cestim promenama raspolozenja i mogu ti reci, iz licnog iskustva, da svaka moja ili njegova promena utice na vezu...u mom slucaju je produbljuje. npr. ako sam ja sva izbedacena, a on se na sve moguce i nemoguce nacine trudi da me digne ili mi pozli,pa me nosi na rukama ili..... dovoljno mi govori o tome da mu je i te kako stalo, da nije sa mnom samo kad sam dobro.

s druge strane kad je on izbedacen zato sto kasni plata (pa istripuje da mu to utice i na potenciju) nadjem nacina da mu pokazem da parama ne moze da kupi ono sto vec ima :(;):blink:

kad je prisutan anksiozno-depresivni poreme?aj koji stvara zbunjenost, nesigurnost, strah, i sl. ?ovjek više nije siguran u mnoge stvari, jer mu je percepcija malo izmijenjena.

ja, kad sam izbedirana i tjeskobna, neke naizgled banalne stvari ?ine mi se teško podnošljivima, smetaju me i sl.

upravo u odnosu, u partnerstvu dolaze do izražaja mnoge naše osobine, naše tamne strane, možda i one za koje nismo ni znali da ih posjedujemo. u odnosu upoznajemo velik dio sebe, pa nam možda to upoznavanje nas samih ne odgovara uvijek, ne svi?a nam se itd. :D

evo me opet.....jako sam lose. Sad smo se videli i jos sam pod utiskom....tako sam bio indiferentan sve vreme da sam se jako uplasio za sebe. Kao da mi se vise ne svidja... gledam je,cas mi je lepa cas mi se ne svidja....jako cudan jedan osecaj...kad smo se nasli bilo mi je ok sve....drago mi je bilo da je poljubim(cesto osecam potrebu da je poljubim i to ne radim mehanicki) ali je onda odjednom krenulo to moje preispitavanje emocija i mala panika ako tako mogu reci....isto ovo mi se desilo pre mesec dana i tada je trajalo 7dana i kad je proslo sve je bilo po starom....bio sam opet lud za njom,zeleo je ali su mi se vratile i zelje za nekim drugim stvarima koje sam izgubio kad sam zapao u tu losu fazu(nazovi depresiju)!!bilo mi je skroz ok 2nedelje,vidjao se sa prijateljima koje do tad nisam zeleo da vidjam(ne znam ni sam zasto,nisu mi prijali) i onda se evo opet vratilo pre oko nedelju dana sve...Stim sto mi se sad cini da je jache malo....cesce placem, vise se preispitujem....panicim da cu da je ostavim,a ja to duboko u sebi ne zelim....

preispitujem sebe da mi nije mozda do veze?da mi nije dosadila? i onda shvatim da mi ona ne smeta uopste,ne gledam je kao obavezu,nije mi problem da se vidjam niti da vodimo duge razgovore sanjom preko telefona....kad treba da me zove ne pomislim jao opet ona.....ne gledam druge devojke sa krajnjom namerom,isto tako i odbijam druge devojke.nemam zelju za izlascima......ne vidim nijednu pored sebe sem nje!!!provedem cesto i po 12h sa njom a da ne pogledam na sat...cesto sanjam da me ona ostavlja, i tad se budim jako uplasen i kad shvatim da je to bio samo san bude mi jako drago!!!na trenutak pomislim da se ljubav gasi,ali kako se gasi ako mi se ne desava nijedan klasicni simptom toga!!!

ne prija mi niko!!nemam zelju da se vidjam sa prijateljima bez kojih nisam mogao(vidjam se ponekad ali na silu),nemam para,kasni plata,jako sam lose zbog toga!!isao sam u teretanu redovno de pre mesec i po ,bio opsednut svojim izgledom ali sam morao da prestanem jer nisam imao para da je placam!!malo posle toga mi se jvalja ova faza...(i sad me bas briga kako izgledam,ne idem u teretanu).!!!samo se tesim da sam upao u depresiju i da nije do nje nista!!!a u testu ovde koji sam uradio imam blagu depresiju!!!

Sve je to zbog depresije. To tvoje ponašanje i osje?aji prema njoj. Moj savjet ti je da odeš kod psihologa i ispri?aš mu sve. Ne moraš odmah krenuti s lijekovima ako nije potrebno ali razgovorom možda otkriješ razlog svega.

Odi što prije, nemoj dozvoliti da ti propadne lijepa veza zbog depresije. Meni se to ve? desilo. Sada ne osje?am ništa prema njemu a niti prema i?emu. Jednostavno sam prazna i to je najgore od svega.

I ne boj se, nije to toliko strašno jer sve ?e se ustabiliti. To ti je taj po?etak :----:

Madsen, kako to da nisi volio i nisi bio voljen :hm:

Iz iskustva...nije depresija ali anksioznost na mene nije utjelcala sto se tice ehem, fizickih stvari.

Ali ne neke druge nacine utice...npr kad sam bio sa bivsom, svi su davali komplimente ali ih nisam mogao spojiti sa sobom, nacinom na koji sebe vidim.

Mislim da sto se tice anksioznosti, depresije, samopouzdanje to sto se najvise unisti...i to vodi svim problemima.

Ah, imati novac i biti situiran ne znaci puno sto se tice depresije.

Pa nekako lose, od kada uzimam Seroxat (iako moram priznati da to nije bilo u pocetku, mozda nakon nekih 2 godine uzimanja) uopce nemam potrebu za sexom, niti volje niti zelje - a draga se buni :D Cak smo dosli do razgovora kako ja nju ne volim samo to ne zelim reci pa...

Razmisljao sam o promjeni AD ako ga vec moram uzimati

iviks, kazes da se to vec desavalo i da si imao takve faze... da liu ozes da se setis sta te tada vratilo, trglo, diglo..... pokusaj....mozda upali i ovaj put.

o tako te razumem kad pricas o tome da nemas zelju da je poljubis (a ranije si to cinio cesto), da sad postaje mehanicki.... been there, done that :D:( nemoj da prisiljavas sebe na bilo kakvu neznost ili fiziku akciju koja ti ne prija. meni to nije odgovaralo, cak sam osecala i gadjenje dok nije proslo....

juce mi je psihic rekao da sam verovatno pao u depresiju zbog veze,tj da je ona mozda prouzrokovala depresiju...

eto to mi je novina...sto se tice volje...malko mi se vraca ali je rano o tome govoriti jer sam tek 1mesec na AD....ali mene brine i dalje to sto mi se desava sa devojkom....kako me je veza dovela do depresije??

jeste nisam nikad bio u ozbiljnoj vezi sa devojkom sa kojom se vidjam svaki dan.....bio sam odlepio za njom dok nije samo preko noci pocelo sve!!!

u pocetku su to bile ceste promene raspolozenja kada sam sa njom......pa sam mislio kako me ne privlaci....ali kad sam lepse raspolozen vidim kako mi je ona najlepsa i kako je mnogo mnogo volim!!imao sam strahove kad je trebalo da je vidim....da mi se ne ponovi bezvoljno stanje opet...sanjao sam kako me ostavlja....kako je varam......ali ja pritom ne gledam druge devojke!!!

e sad posle 1mesec na AD se desava sledece:

pomalo mi se vraca neka zivotna snaga i lepo raspolozenje(ali pomalo)....desilo mi se da sam jednu noc bio "kao pre" na rodjendanu druga!!bio sam sa svojom devojkom i bilo mi je savrseno.....e sad me brine jer je pocelo da mi se javlja jedan drugi oblik.....retkee su mi promene raspolozenja sa njom ali mi se desava da gledam devojke na ulici kao da sam u pubertetu.....i lepe i ruzne i odmah mi ne bu dobro...jer ja to ne zelim....ne zelim da varam devojku.....ali imam osecaj krivice zasto ih gledam......skroz je normalno gledati druge devojke ali ja imam osecaj velike krivice sad u ovom stanju posle toga!!!imam strah da cu se smoriti ako se vidjamo svaki dan.....a realno pa sta iako se smorim zivot je to...za sve imam osecaj krivice neki....

razmisljam da mi nije stalo do nje uopste i da hocu kraj ja bih trazio dalje....neku novu....ali ja to ne zelim....ne zelim da se zblizim sa nekom drugom......

ja samo zelim da mi bude kao i ranije kad sam bio srecan i bez ovih problema.....a isto tako zelim da i ona ostane kraj mene samo se plasim da sve ovo ne krene nekim drugim tokom......

jako sam tuzan

samo da se zahvalim ciganki koja me podrzava i pokusava da objasni celu tu situaciju....ali ja zelim i misljenje drugih.....bar ce mi biti lakse!!!

hvala!!

Kad ti to vec psihijatar tako kaze jel ti rekao sto bi po njegovom misljenju bilo rijesenje tvog problema i u kom te tocno smislu djevojka dovela u depresiju? Evo ja mogu reci da je moj muz odgovoran za dio moje depresije jer nas je uvalio u prilicne financijske probleme a da je sutio predugo pa je od malog problema ispao totalni cirkus. Plus to sto on ne zna i ne zeli rijesavati probleme nego "ceka" da se sami rijese.

Hocu reci, nije stvar u tome samo nekoga "okriviti" nego znati i sto tocno te kod te osobe povuklo na dolje i kako to sljedeci put sprijeciti.

najboje bi tebi bilo da ti prekines s njom da se ne opterecujes dzabe

Kad ti to vec psihijatar tako kaze jel ti rekao sto bi po njegovom misljenju bilo rijesenje tvog problema i u kom te tocno smislu djevojka dovela u depresiju? Evo ja mogu reci da je moj muz odgovoran za dio moje depresije jer nas je uvalio u prilicne financijske probleme a da je sutio predugo pa je od malog problema ispao totalni cirkus. Plus to sto on ne zna i ne zeli rijesavati probleme nego "ceka" da se sami rijese.

Hocu reci, nije stvar u tome samo nekoga "okriviti" nego znati i sto tocno te kod te osobe povuklo na dolje i kako to sljedeci put sprijeciti.

tek treba da krenemo sa terapijom od avgusta,kada dodje sa odmora. To je ona procenila na osnovu onoga sto sam napisao gore....licno ne postoji nijedan realan i pipljiv razlo po kom bi pao u depresiju zbog nje...ali ono sto mi se desava ukazuje na to.

ja mislim da ti nisi pao u depresiju zbog nje (mogla je biti bilo koja) vec imas straha od davanja. Tj. bojis se vezati za nekoga, a opet i zelis draga ti je i sl, i tako u krug.

najboje bi tebi bilo da ti prekines s njom da se ne opterecujes dzabe

bicu kratak i jasan ne zelim da prekinem,i uradicu sve da se vratim u stanje u kom sam bio pre depresije

I meni se cini da nije ona kao osoba u pitanju, naravno to iz ovo malo sto smo o tome mogli procitati. Mozda bi na svaku curu tako reagirao tj. ti imas problem koji projiciras na onog s kim si u vezi, mogla je to biti neka deseta djevojka.

Drz se do pocetka terapije, iako me jako cudi da psihijatar takve izjave daje prije nego sto je barem nekoliko puta s tobom razgovarala. Obicno se ne daju tako olako misljenja o razlogu za depresiju.

I meni se cini da nije ona kao osoba u pitanju, naravno to iz ovo malo sto smo o tome mogli procitati. Mozda bi na svaku curu tako reagirao tj. ti imas problem koji projiciras na onog s kim si u vezi, mogla je to biti neka deseta djevojka.

Drz se do pocetka terapije, iako me jako cudi da psihijatar takve izjave daje prije nego sto je barem nekoliko puta s tobom razgovarala. Obicno se ne daju tako olako misljenja o razlogu za depresiju.

pa jako kratko je pricala sa mnom po 20min svaki put.....rekla mi je da ne moze da se krene sa prishoterapijom dok se depresija malo ne primiri.....ali evo sad se primirila i steceni su uslovi,samo sto ona ide na odmor i to ce biti izvodljivo tek od avgusta....a ko da ceka dotle?? :unsure:

ona je procenila to na osnovu moje price...nije rekla da je to 100% uzrok ali navela je kao potencijalni posta sva neraspolozenja koja mi se dogadjaju imaju veze sa mojim osecanjima prema devojci.....

i ja mislim da se ona nasla samo tu i da je to mogla biti bilo koja jer se sve desilo preko noci.....bio sam ludo zaljubljen i mislio po ceo dan na nju......i onda kad sam se probudio jedno jutro krece sve ono praceno depresijom......

uzasno se osecam.......samo bih da se vratim na staro!!!

rekla mi je da ne moze da se krene sa prishoterapijom dok se depresija malo ne primiri.....

Cudna neka psihologinja -_- ceka da ti bude bolje pa da stupi u akciju :hm:

Cudna neka psihologinja -_- ceka da ti bude bolje pa da stupi u akciju :hm:

nemam puno izbora.....sve psihoterapije van drzavne ustanove se placaju minimum 30e po seansi.....ovde mi je besplatno......ali ni sam ne znam kako cu izdrzati do avgusta i pocetka terapije :)

3dana poslednja mi je bilo dobro....podsetio sam se kakav sam bio nekada......i onda juce od umora krece neraspolozenje koje je kulminiralo sinoc....desilo se nesto o cemu ne mogu da pricam ovde ali sto me jako pogodilo i vratilo na ono stanje u kom sam bio pre 3dana....jako sam emotivno to prihvatio.....tj u trenucima kad mi je bolje dovoljno je da se desi i najmanja nepravda pa da mi se vrati neraspolozenje koje traje danima posle opet :clapping:(

kako vi izlazite na kraj sa tim?

Ne preostaje ti ništa drugo nego da se izdižeš iz pepela opet. I samoj mi je tako. Neko vrijeme osje?am se dobro, onda se nešto desi što me totalno izbaci i opet se na?em na dnu. Potrebni su dani i dani da se vratim u neku "normalu", što na žalost ne traje dugo. Stvar je u tome da treba nau?iti da nas stvari koje nam se doga?aju ne izbacuju toliko iz normale da ne možemo funkcionirati. Ja još nisam, ali trudim se.