Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Recommended Posts

Ovako,

Bila mi je psih propisala Rivotril prvo ali ja nisam ništa osjetila od njega. E sad mi je propisala Lamictal, pa bih vas molila za komentar o ovom lijeku. Nisam mogla ništa puno o njemu na?i tu.

Hvala :D

Lamictal se koristi kao stabilizator raspolozenja i to primarno kod ljudi s biopolarnim poremecajem. Ne uklanja simptome depresije ili manije, ali uz kontinuirano uzimanje sprecava nagle promene raspolozenja. Pocinje se s manjim dozama koje se s vremenom povecavaju dok se ne postigne individualna, optimalna doza. Obicno je potrebno par nedelja da bi se osetio pozitivan efekat. Moguce nuspojave su vrtoglavica, glavobolja, pospanost ili insomnia kao i mucnine. Nuspojave bi trebale nestati nakon nekog vremena kontinuiranog uzimanja.

Hvala Draga,

ali mi ovo više li?i na antidepresiv po nuspojavama. I Rivotril je iz iste skupine ali nema nuspojava. Sad me malo strah po?eti piti i to što kažeš da je za bipolarni poreme?aj a ja to nemam ve? "samo" depresiju. :cmook:

No, poslušat ?u dok, valjda ona zna.

I isto to što kažeš da je potrebno više vremena da djeluje.

Ha, izludi me ova farmako...nešto, hemija :D

Evo nisam uzimala Lamictal kako mi je dr propisala. Bilo me nešto strah. Ali sam ga danas nabavila pa ?u pokušati. Ali sam tamo u uputstvu pro?itala da se koristi kod mani?ne depresije a ja nemam maniju.

Pa bih vas molila, vas koji ga trošite a nemate mani?nu depresiju, kako na vas djeluje. Ali ?im prije, da ga s manjim strahom po?nem uzimati.

Hvala :srculenca:

Ma, ne brini se i ne ?itaj uputstva. Doktor najbolje zna što ti je dao. To što se izme?u ostalog koristi i za mani?nu depresiju ne zna?i odmah da je imaš. I ja imam problem kada dobijem novi lijek nikako da ga po?nem piti. Ništa se ne?e desiti, može ti biti samo bolje.

ja sam pila lamictal, jer mi tegretol nije djelovao...pila sam ga zbog predepilepti?nog stanja i nisam imala nikakve nuspojave...sve ok...dobar lijek...stanje mi se brzo popravilo...

a ne znam zašto ga Ti trebaš uzimati?

Pa zbog stabiliziranja raspoloženja, jer neki antiepileptici djeluju i antianksiozno i kao stabilizatori a i kod depresije. I mene je ?udilo ali eto...

Ina?e, samo da kažem da mi je danas ?etvrti dan s Lamictalom i dobro je. Tj, nemam nuspojava a djelovanje lijeka... ?u znati kasnije.

Budem javila

Evo mene s pitanjem, opet,

Dr mi je na godišnjem odmoru i ne mogu je pitati a treba mi.

Ovako, pijem Lamictal 25mg ujutro ve? 15 dana i znam da negdje u ovo vrijeme bi trebala pre?i na ve?u dozu, jer se on tako uvodi. Ali se ne mogu sjetiti nakon koliko dana, kad mi je dr govorila prije jednog vremena.

Molim vas, vi koji znate da mi javite jer ne znam koga da pitam a uputstvo iz kutije lijeka mi je na slovenskom jeziku

Hvala

U proseku se doza Lamictal-a povecava svake dve nedelje dok se ne dodje do optimalne doze koju odredjuje doktor u zavisnosti od razloga zbog kojeg se Lamictal uzima. Prema tome, posto vec uzimas 25mg zadnjih 15 dana, mozes preci na 50mg (ukoliko je to doza za koju tvoj doktor smatra da je potrebna).

Hvala vam, a pokušat ?u dobiti dr na mobitel

Ne mogu dobiti ovu svoju dr na mobitel.

Zec, evo slovenskog:

Lamictal 25 disperzibilne, žve?ljive tablete-zloženka namenjena uvajanju zdravljenja.

To zloženko, ki vsebuje 42 tablet, lahko uporabljajo bolniki z epilepsijo, ki jemljejo samo Lamictal, ali bolniki z bipolarno motnjo, ki so zdravljeni z Lamictalom in litijem.

-Prva dva tedna jemljite po eno tableto na dan (dnevi 1 do 14)

-Naslednja dva tedna jemljite po dve tableti na dan (dnevi 15 do 28). Zdravnik vam bo povedal, ali naj jemljete dva tableti enkrat na dan ali po eno tableto dvakrat na dan.

Malo razumijem ali ne znam da li da uzmem jedanput po 50mg ili dvaput po 25mg.

Hvala!

Ne mogu dobiti ovu svoju dr na mobitel.

Zec, evo slovenskog:

Lamictal 25 disperzibilne, žve?ljive tablete-zloženka namenjena uvajanju zdravljenja.

To zloženko, ki vsebuje 42 tablet, lahko uporabljajo bolniki z epilepsijo, ki jemljejo samo Lamictal, ali bolniki z bipolarno motnjo, ki so zdravljeni z Lamictalom in litijem.

-Prva dva tedna jemljite po eno tableto na dan (dnevi 1 do 14)

-Naslednja dva tedna jemljite po dve tableti na dan (dnevi 15 do 28). Zdravnik vam bo povedal, ali naj jemljete dva tableti enkrat na dan ali po eno tableto dvakrat na dan.

Malo razumijem ali ne znam da li da uzmem jedanput po 50mg ili dvaput po 25mg.

Hvala!

Piše da ?e lije?nik preporu?iti da li da se uzimaju dvije tableta jednom na dan (valjda zajedno)ili odvojeno jedna po jedna dva puta na dan (valjda misle na onu ujutro-nave?er varijantu).

Uglavnom ispada da je to potpuno svejedno.

Indikacije za ordiniranje Lamictal tbl:

1. epilepsija

2. bipolarni afektivni poremecaj

u slucaju depresije koja nije udruzena s bipoarnim poremecajem...hm... Islo bi se na SSRI ili na Velafax (ovaj potonji je poprilicno dobar) ili nesto iz te palete, a ne medikament poputz Lamictala...

Sretno!

ps. kad se Lamictal uvodi 50mg moze i u jednoj dozi, ne mora u dvije - kao sto i stoji u prethodnom postu

Da li neko zna za sta je ovaj lek tacno premipisan mi je da ga pijem 1 ujutru i 1 uvece od 25mg

• Create New...