Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Guest Dora

Sve o Cipralexu

Recommended Posts

Dragi svi,

da skratim pri?u, ona ide otprilike ovako-

prvo sam dugo pio seroxat. on je dobro djelovao ali se javila oslabljena zelja za sexom. Doktor mi je savjetovao da predem na Zoloft sto sam i napravio. Sexulana zelja je postala ja?a ali ina?e nisam bio zadovoljan sa djelovanjem Zolofta.

Sad sam dobio novi AD, Cipralex, koji je najselektivniji i stoga bi trebao, tako tvrde, imati najmanje nus pojava i najbolje djelovati.

Kakva su vaša iskustva s Cipralexom?

Lijepi pozdrav svima,

Gog :una:

Poslao sam ti poruku, ajde mi molim te odgovori ???

Evo i mene, po prvi put! Moj kosmar traje vec 10 godina, ali tek nekih dva meseca uzimam Cipralex (trebalo mi je prilicno da shvatim da su i lekovi za ljude!) Anyway, moje iskustvo je, pa... U pocetku je bilo ok, jer sam ga kombinovala sa Ksalolom, za panicne napade. Po savetu psihijatra, nedavno sam prestala piti Ksalol, pa sam opet negde na pocetku, iako koristim ad. Panicni napadi su jos uvek tu, nista redji, samo mozda blazi. Energija se u velikoj meri vratila odnekud, mada jos uvek nema one zivotnosti i sjaja u oku. Hocu li se ikada vise pogledati u ogledalo, a ne izgledati porazeno?

Sto se tice libida, ja nemam problema, ali sam cula od drugih koji su koristili Cip, da su bili 'oni stari' tek nakon 3. meseca.

Evo i mene, po prvi put! Moj kosmar traje vec 10 godina, ali tek nekih dva meseca uzimam Cipralex (trebalo mi je prilicno da shvatim da su i lekovi za ljude!) Anyway, moje iskustvo je, pa... U pocetku je bilo ok, jer sam ga kombinovala sa Ksalolom, za panicne napade. Po savetu psihijatra, nedavno sam prestala piti Ksalol, pa sam opet negde na pocetku, iako koristim ad. Panicni napadi su jos uvek tu, nista redji, samo mozda blazi. Energija se u velikoj meri vratila odnekud, mada jos uvek nema one zivotnosti i sjaja u oku. Hocu li se ikada vise pogledati u ogledalo, a ne izgledati porazeno?

Sto se tice libida, ja nemam problema, ali sam cula od drugih koji su koristili Cip, da su bili 'oni stari' tek nakon 3. meseca.

Samo nastavi da ga piješ. Meni se stanje sa pani?nim drasti?no poboljšalo tek nakon 6 meseci upotrebe Cipa. Potrebno je da ga pijem još sigurno godinu dana.

Cipralex je zakon. Fakat pomaže a ja nisam primjetio nikakve promjene u seksualnoj želji. No vjerujem da na svakoga druk?ije djeluje...

Ne bih sad u "sitna crevca", ali mi se ?ini da se ovde piše o svemu osim o napretku ka kona?nom ozdravljenju.

E pa reših da podelim sa vama neke moje zaklju?ke:

Nakon godinu dana mog uzimanja Cipralexa, 10mg, efekti su:

nema panike

nestala je agorafobija

nema ni teskobe

nema znojenja, ubrzanog disanja i trešenja

Ovaj antidepresiv stvara mi sre?u, nakon 13 godina agonije.

Nisam išao na kontrolu kod Diligenskog (znaju za njega neki od vas), nameravam ovih dana.

Bio sam na sistematskom pregledu, organizovala nam firma:

Pritisak-tlak 120-85

Ekg: bo

Krvna slika: bo

imam 41 godinu, imam porodicu, dvoje divne dece.

Želim vam svima svako dobro i brz oporavak!

Floyd na podforumu si Lijekovi,

Vise o tome sto te zanima ima naravno na podforumu Izlijecenje.

OK imam jedno prosto pitanje!Nov sam na forumu pa se izvinjavam ako ovo nije pravi topic!

Kakve posledice po organizam ili po trenutno stanje moze da ima kombinacija cipralexa i kontakta sa vutrom ili alkoholom?!

Ako neko zna neka napise jer sam prilicno trashed i vec me hvata panika! :blink::)

OK imam jedno prosto pitanje!Nov sam na forumu pa se izvinjavam ako ovo nije pravi topic!

Kakve posledice po organizam ili po trenutno stanje moze da ima kombinacija cipralexa i kontakta sa vutrom ili alkoholom?!

Ako neko zna neka napise jer sam prilicno trashed i vec me hvata panika! :blink::)

Ne odvaljuj se od alkohola, to nikako nije dobro i onako, pa još u kombinaciji sa gandžom... užas.... dddrrr5

Svedi to na par piva nedeljno i ne?e ti ništa biti.

Ja Cipralex pijem tek 10 ak dana.

Zanima me kako pomaze kod blage depresivnosti i kad pocinje dejstvo?

Moja dijagnoza je pan. poremecaj i blaga depres. epizoda.

Ja sam na cipralexu skoro godinu dana, i mogu reci da sam samo zadovoljna sa njim. Cak koliko se secam nisam imala nikakve nuspojave kada sam pocinjala sa njim.

Sto se tice kada pocinje dejstvo, trebalo bio za nekoliko nedelja, opet ne mozemo ocekivati da nam odjednom od bude bolje.

Ja koristim Cipralex desetak dana, po jednu denvno - ali stvar je da mi je sada nekako stanje najgore, vratili su se napadi panike i op?a anksioznost. Nuspojava nema - probava dobra, libido dobar, nema vrtoglavice, nesanice kao kod drugih tableta. Pio sam Zoloft, Prozac i Fevarin prije i nekako mi se ?ini da mi je Fevarin najviše pomagao (makar sam u zadnje vrijeme bio jako depresivan i nije mi pomoglo ni poja?avanje Fevarina na tabletu i pol dnevno - obi?no sam trošio jednu dnevno). prešao sam na Cipralex, ali stanje je bilo grozomorno, nazvao doktora i on je rekao da treba dati vremana Cipralexu, a da radi tjeskobe koju osje?am uzmem ponovno Seroquel... To sam i u?inio i samo mi se apetit pove?ao, a ju?er i danas sam imao srednje intenzivne napade panike. Zato Vas molim da mi kažete - da li mu dati šansu (i Seroquelu i Cipralexu) da po?nu djelovati, da li je ovo nuspojava kao u po?etku lije?enja ili da pre?em na Coaxil, ne znam šta je bolje, da li brzam u traženju boljeg stanja - ali lije?im se dvije i pol godine i mislim da se ovako anksiozno-depresivno nisam osje?ao od po?etka moje bolesti!

Ja koristim Cipralex desetak dana, po jednu denvno - ali stvar je da mi je sada nekako stanje najgore, vratili su se napadi panike i op?a anksioznost. Nuspojava nema - probava dobra, libido dobar, nema vrtoglavice, nesanice kao kod drugih tableta. Pio sam Zoloft, Prozac i Fevarin prije i nekako mi se ?ini da mi je Fevarin najviše pomagao (makar sam u zadnje vrijeme bio jako depresivan i nije mi pomoglo ni poja?avanje Fevarina na tabletu i pol dnevno - obi?no sam trošio jednu dnevno). prešao sam na Cipralex, ali stanje je bilo grozomorno, nazvao doktora i on je rekao da treba dati vremana Cipralexu, a da radi tjeskobe koju osje?am uzmem ponovno Seroquel... To sam i u?inio i samo mi se apetit pove?ao, a ju?er i danas sam imao srednje intenzivne napade panike. Zato Vas molim da mi kažete - da li mu dati šansu (i Seroquelu i Cipralexu) da po?nu djelovati, da li je ovo nuspojava kao u po?etku lije?enja ili da pre?em na Coaxil, ne znam šta je bolje, da li brzam u traženju boljeg stanja - ali lije?im se dvije i pol godine i mislim da se ovako anksiozno-depresivno nisam osje?ao od po?etka moje bolesti!

Zavisi od dijagnoze, ali kod panicnog poremecaja sa ili bez agorafobije, maksimalno dejstvo se postize posle oko 3 meseca. A kod depresije je obicno potrebno oko 2-4 nedelje.

Pa imam anksiozno-depresivni poreme?aj, više anksiozan nego depresivan, sa agorafobijom u paketu! Samo mi molim te reci, da li se tri mjeseca odnosi na potpuno ozdravljenje ili po?etak promjene simptoma?

Pa imam anksiozno-depresivni poreme?aj, više anksiozan nego depresivan, sa agorafobijom u paketu! Samo mi molim te reci, da li se tri mjeseca odnosi na potpuno ozdravljenje ili po?etak promjene simptoma?

Pazi, meni je na po?etku bilo lošije, pa su se simptomi s vremenom smanjivali. Mada isto tako su se i vracali, posle par meseci...

Što se ti?e potpunog ozdravljena, tu lekovi ne mogu u potpunosti pomo?i, jer nama su lekovi samo pomo?no sredstvo da preguramo dan, ono što jeste bitno je da sami sredjujemo svoj život i da sami sebi gledamo kako najbolje da pomognemo, kao npr. psihoterapije... (mada, ja sam samo jednom bila, i više nikada, jedno loše iskustvo).

Ina?e ja cipralex pijem ve? godinu i po dana, i ne mogu re?i da sam potpuno ozdravila, jer ?u slagati, ali poboljšanja ima. Moje dijagnoze su obe, i pani?ni sa agorafobijom, i anksiozno depresivan, od ?ega je samo sada ostala anksioznost, i malo agore.

I da, od lekova nikako ne možemo o?ekivati da se ?udo desi preko no?i.

Puno ti hvala na odgovoru ^_^

Ma ja sam dugo vremena pio drue antidepresive i osje?ao sam se samo tromo i uspavano, spavao sam i po no?i i po danu, bez ikakvih simptoma, ali zatvore u svom svijetu, bez ikakvih pomaka prema resocijalizaciji. Kada me je psihijatar skinuo sa Seroquela javila su se prva pogršanja, pa sam dizao i Fevarin (od koga mi se btw. u po?etku uzimanja stanje naglo promjenilo nabolje) na tabletu i pol, pa prešao na Cipralex - e što ga duže pijem sve mi je nekako lošije - samo ne znam da li je to do blagdana ili je u pitanju loš odgovor na Cipralex ili mi nešto fali.

Mesec dana na Cipralexu i Rivotrilu i za sada nikakve promene. Ali bar ni nusefekata nema. ?ekamo.

ja sam ti na cipralexu i meni je ok malo mi je smusena tikva ali to nije nista novo tak da nekakve nuspojave nemam... navecer uzmem zipraxu cetvrtinu i misan od 1 mg i spavak ko moja beba..

Puno ti hvala na odgovoru ^_^

Cipralex - e što ga duže pijem sve mi je nekako lošije - samo ne znam da li je to do blagdana ili je u pitanju loš odgovor na Cipralex ili mi nešto fali.

Nema na cemu :)

Kao sto sam napisala, meni je u pocetku uzimanja bilo losije, pa je usledio miran period, pa opet jaca epizoda napad... sto je sada, mogu reci iscezlo.

Treba imati malo strpljenja.

Jel imao neko iskustva sa suicidalnim tendencijama kao nuspojavom uzimanja Cipralex-a? :whistling:

PLIZ neka mi netko pomogno ako zna imali li u sastavu Cipralexa dopamina i noradrenalina ili ne?eg od tog dvoje?

Jer diagnoza mi je F41.2 i rekla mi je doktorica da mi treba antiderpresiv koji sadrži noradrenalin i dopamin pa onda ako ga nema u Cipralexu molim vas reci te mi kojem tj. kojima AD ga ima u dovoljnoj koli?ini da ja mogu normalno profunckionirat, jer nakon godina lije?enja shvatili smo i ja i doktorica da su jedino dopamin i noradrenalin boost koji meni treba da po?nem uzim inicijativu za sve što radim (i serotonin naravno :) )

Hvala svima unaprijed na pomo?i.

Blessed be! :srculenca:

Pozdrav svima! Imam jedno pitanjce koje je vezano uz nuspojave cipralexa... Koristim ga ve? tjedan dana i od nuspojava sam osjetio jutarnju nervozu i tjeskobu (koja zna potrajat) :oioi: te umjerenu ošamu?enost i pospanost. E sad, stvar je u toj ošamu?enosti... Putujem svaki dan u Zagreb na fax i primjetio sam da ?im iza?em iz ku?e taj osje?aj ošamu?enosti se pove?a, kao da se ne mogu poprave sinkronizirat sa svojim mislima ve? je sve u nekakvoj izmaglici, tako bih ja to opisao, kao da sam u nekom polupijanom stanju u kojem ne mogu jasno razmišljati, kao da mi je netko mozak stavio u ledenicu i on fino hibernira :rolleyes:. Taj osje?aj se tokom dana donekle popravi ali me zanima da li je netko imao isti ili sli?an slu?aj s ciprijem? :wacko: Unaprijed puno hvala na odgovorima!

Pozdrav svima! Imam jedno pitanjce koje je vezano uz nuspojave cipralexa... Koristim ga ve? tjedan dana i od nuspojava sam osjetio jutarnju nervozu i tjeskobu (koja zna potrajat) :oioi: te umjerenu ošamu?enost i pospanost. E sad, stvar je u toj ošamu?enosti... Putujem svaki dan u Zagreb na fax i primjetio sam da ?im iza?em iz ku?e taj osje?aj ošamu?enosti se pove?a, kao da se ne mogu poprave sinkronizirat sa svojim mislima ve? je sve u nekakvoj izmaglici, tako bih ja to opisao, kao da sam u nekom polupijanom stanju u kojem ne mogu jasno razmišljati, kao da mi je netko mozak stavio u ledenicu i on fino hibernira :rolleyes:. Taj osje?aj se tokom dana donekle popravi ali me zanima da li je netko imao isti ili sli?an slu?aj s ciprijem? :wacko: Unaprijed puno hvala na odgovorima!

Zdravo Dejo,

ja sam o nekom slicnom osecaju pisala u svom topic-u "Mutna, mutna glava", pa ti, ako te ne mrzi procitaj da li se pronalazis u necemu od toga. Zbog tog loseg osecaja mi je smanjena doza, ali jos uvek, nakon par meseci, nema nekog specijalnog ucinka.

Nadam se da ce to kod tebe proci posto si tek poceo da ga koristis.

Srecno!

P.S. Posto nisam zadovoljna dejstvom Cipraleksa zanima me ima li neko ideju koja bi bila adekvatna zamena njemu? Neki drugi SSRI? Takodje me zanima da li je pojacavanje simptoma anksioznosti tokom uzimanja Cipraleksa normalna pojava, posto se meni to desava, a na osnovu onoga sto sam procitala u uputstvu rekla bih da nije. Cak mi je doktorka rekla kako bih sa pocetkom njegovog delovanja trebala da smanjim anksiolitik (Demetrin) a ja samo povecavam jer mi je bas lose.

Molim za komentar ako ko zna sta o gore navedenom!