Jump to content
Depresija Forum
alive

Buproprion (WELLBUTRIN, ZYBAN)

Recommended Posts

4 hours ago, Faultier said:

ne... pušenje sam ostavio pre 10 godina bez problem... 

pa to je odlicno sto si uspio, obicno ovaj ad ljudi vide kao neku zadnju nadu u borbi protiv pusenja (sto po meni uopste nije tako)

a kao ad pogotovo nije neka zadnja nada, uvijek ima drugih opcija

ako ga psihijatri nerado prepisuju, valjda ima neki razlog

naravno, niti znam kakav problem imas, niti sta si sve probao :worried:

Sve sam probao.. Čitao mnogo o ovom leku, i pričao sa ljudima iz USA-a koji su ga koristiti za ADD. Evo sad falsifikujem izvštaj lekara da bi mi u apoteci prodali. Ili ovo ili da se ubijem.

35 minutes ago, Faultier said:

Sve sam probao.. Čitao mnogo o ovom leku, i pričao sa ljudima iz USA-a koji su ga koristiti za ADD. Evo sad falsifikujem izvštaj lekara da bi mi u apoteci prodali. Ili ovo ili da se ubijem.

Nemoj se ubijati... Molim te, nemoj.

Slab je to antidepresiv, naročito za težu depresivnost, ima mnogo boljih opcija pa i kombinacija samo dr treba da odredi, ja npr pijem seroxat/calixtu jer mi samo seroxat nije bio dovoljan

Ima kombinacija raznih 

Venlafaxin/calixta

Anafranil/maprotilin itd. 

Probao sam ja sve to... ne pomaže... Ne vidim što bi problem bio da probam i Wellbutrin, pio bih ga kako se preporučuje... nije mi lako da sve ovo odradim, ali nemam izbora...

Posted (edited)

Od juče sam na 150 mg Wellbutrina. Povećaću na 300 mg ujutru, kada potrošim ovaj od 150 mg. Moram priznati da je odličan antidepresiv, sam po sebi i kao add on Seroxatu. Dok dođem do 400 mg / dan Lamictala, tada ću ići na 300 mg ujutru Wellbutrina XR.

Edited by Apoptosis

Lek se ne prepisuje tako lako zato sto je poznato da se moze zloupotrebiti. Imam iskustva sa tim. I ne preporucujem nikom takvu zloupotrebu. Jer ce ga posle nekog vremena blazenstva i viska samopouzdanja dovesti do samog ludila. 

U americkim zatvorima se prodaje kao zamena za koku ili spid. Ako se koristi po uputstvu, onda ok. Nekom mozda i pomogne. Ali kao sto je rekao Koba "slab je to lek". I obicno se pije uz SSRI.

Ali realno. SSRI, Welbutrin, neki sedativ, mozda i neki hipnotik za spavanje. Mnogo je to gutanja. Ne znas vise ni ko si, ni gde si, ni da li si sanjao ili ti se stvarno desilo...

Skup ali efikasan!!

25 dana ne pušim!!!

2 hours ago, daksi990 said:

Znaci on se ne dobija za dzabe uz recept?:wacko: Koja je cena?

Mora na recept!!!

~ 2600 RSD, a Zyba. Koji je istog sastava ~ 5000 RSD

Pokušao sam da kupim ovo u apoteci i takve neprijatnosti sam doživeo... Kao da hoću ne znam kakvu drogu da kupim. Još nisam naišao na psihijatra koji bi mi ga prepisao (glavu dajem da ga uopšte nisi ni prepisivali nikom - toliko mogu da provalim njihovu reakciju na moje pitanje da mi ga prepišu!)