Jump to content
Depresija Forum
alive

Buproprion (WELLBUTRIN, ZYBAN)

Recommended Posts

Mislim da ne. Javi kako napreduje terapija, ja sam poceo na svoju ruku da ga pijem. Primecujem da sam manje smoren, imam vise snage, manje mi se spava, konstantno sam gladan, ali opsesije se vratile na velika vrata. Fiksiram neku brigu i nikako da je izbacim iz glave, recimo duznik mi se ne javlja na telefon i samo razmisljam o tome, udavio bih ga. Pre terapije anafranilom te opsesije su me razbijale, na anfranilu nisam imao tih problema, sada cim sam poceo sa welbutrinom opsesije se vracaju bez obzira na anfranil koji jos uvek pijem, doduse u minimalnoj dozi.

Uzimam ga tek 5-ti dan u kombinaciji sa cipralexom. Mislim da je rano za neke veće promjene ali definitivno osjećam poboljÅ¡anje.Koncentracija mi je bolja, imam vise energije definitivno i osjećam se raspoloženje. Sto se tiÄe briga koje su me opsjedale, i one se polako stabiliziraju. Uspio sam regulirati bioritam. ÄŒini mi se da obećava, ali priÄekat cu bar jos 7-10 dana za puni efekat.

Ne spada, ali se nekad koristi i za lecenje ADHD. I to sto si opisao su uobicajeni efekti :) nazalost vremenom se priviknes i nije tako jako, a tada kad preskocis dozu samo ti se spava. Ali ja sam se skinula sa velbutrina i ok sam, a bila sam ok i dok sam ga pila. Volim ovaj lek.

Ja sam ga dodao cipralexu da se malo "dignem" do psihoterapije. Sto se tiÄe tih prolaznih efekata ili nuspojava, volio bih da neki od njih proÄ‘u:) Osjećaj je bio sliÄan onome kao da sam na speedu ili efedrinu prvih par dana, a to baÅ¡ ne bih volio osjećati svaki dan.

Koliku dozu si uzimala? Ja sam na 150 mg. Kada si osjetila poboljÅ¡anja, tj. kada je "proradio"? ÄŒitao sam da se Äesto daje uz SSRI.

150 pa 300 pa 450 pa 300 pa 0 :D

Meni je dodat uz remeron, nije ssri, jer ne smem da pijem ssrieve. Max nedelku dana dejstvo, narocito ako pijes novi lek.

Kako sanjas? :D

Ja sam imala lude, vividne snove...u pocetku. Posle ne. Skroz se priviknes, nema spifa ni efedrina vise :D

@empire Super je Wellbutrin :D Mogao sam oÄistiti cijelu kuću za par sati i priÄao sam bez prestanka prvih nekoliko dana :D

Å to se tiÄe snova to nisam primijetio, samo sam sredio bioritam i nema vise ranih buÄ‘enja :)

@Gianni Toje sve individualno. Neko bolje reagira na prozac i seroxat, neko na neki drugi AD iz iste ili druge grupe. Meni je osobno cipralex najbolji od svih AD iz SSRI grupe (prozac, seroxat, zoloft itd..). Wellbutrin je poznat po tome da nema nuspojavu smanjenog libida i da se od njega ne deblja. Ne znam koji lijek uzimaÅ¡ trenutno, ali bih ti svakako savjetovao da popriÄaÅ¡ sa doktorom da ti promijeni AD ako nisi zadovoljan.

ÄŒuvaj se ako ti je do te mere izraženo to kao hipomaniÄno ponaÅ¡anje. Može izazvati maniju (kao i svaki antidepresiv). Zamoli ukućane da obrate pažnju, ako su upućeni, jer nećeÅ¡ primetiti sam ako postaneÅ¡ suviÅ¡e lud... i možda bude prekasno.

@gianni, meni viÅ¡e odgovara ovaj lek jer ne smem da pijem SSRI antidepresive, jer oni najÄešće izazivaju (hipo)maniju, a ja imam bipolarni poremećaj. I s ovim alternativnijim moram da se pazim, ali SSRIevi su mi napravili sranje, svaki koji sam probala. No, znam par ljudi na prozacu i njima super odgovara lek. Stvarno je individualno, svako iskustvo uzmi s rezervom jer će tebi možda biti drugaÄije.

Nije vise tako izraženo, inaÄe bih ga prestao piti. Prvih nekoliko dana sam se osjećao baÅ¡ kao da sam na speedu, ali Äini mi se da to prolazi bas kao sto si napisala. Ukućani su upućeni i priÄamo o tome. Iskreno vise se brinem zbog drugih nuspojava koje su fiziÄke prirode (zujanje u usima, povremene glavobolje, blago zamucen vid sto mi se javi naveÄer). Nadam se da će i to proći. Možda mi je poÄetna doza trebala biti manja, ali već sam poÄeo i preživio. Vidjet ćemo kako će biti ovaj tjedan jer bi se već trebali pokazivati neki konkretniji rezultati.

Hvala na savjetima. Ja vec 10 godina pijem ili prozac ili seroxat. Sada sam na seroxatu, a lupa me neka poludepra vec 6 mjeseci pa sam mislio mozda mi wellbutrin bude bolji. Vidjet cu sa psihijatricom, mozda pristane na promjenu :).

Meni je isto wellbutrin bio odliÄan. Mislila sam da će da izaziva euforije, doktorica me upozoravala na visoku mogućnost psihoze(privatna ja moju joj nisam ni spomenula XDD) Jbg nisam imala para da se ponovo pojavim. :D

Bio je super al su problemi nastali kada sam prestala da ga pijem.

Meni je u pocetku uzrokovao jaku glavobolju povremeno i takodje anksioznost, ali je interesantno da su mi dok sam njega pio u tim trenutcima pomagali anksiilitici, lorazepam. Dok recimo kada nisam njega koristio i bio samo na ad i kada bih popio anksiolitik samo bih jos vise potonuo. Sada sam prestao da ga pijem u nadi da ce testosteron da ga odmeni, jer sam trenutno izuzetno funkcionalan.

ali leka anhedoniji ne mogu naći

pa zamisli kad ne mogu ni omiljenu seriju pogledati niti se radujem u iÅ¡Äekivanju nove epizode nit iÅ¡ta

o Äitanju knjiga da ne priÄam

Isto i kod mene :unsure:

Ja sam realno jos uvek daleko od toga da osetim neko zadovoljstvo u onome sto radim, bilo cemu, ali u poredjenju sa pre sam nebo i zemlja. Sada sam na poslu ekstra efikasan, radim robotski bez mnogo emocija, nije mi zadovoljstvo niti imam neki cilj ali u svakom slucaju je problem manje, veliki problem manje. Pre sam bio ocajan, ne znam kako je uopste na poslu bilo sta funkcionisalo,nervozan,kao prebijen, dekoncentrisan, zaboravan, smusen, uvek pospan,... Sada nema toga, ne znam sta mi je motivacija i sta me gura ali radim bolesno brzo, organizovano i dobro. Bilo bi dobro da imam beki ventil, nesto sto bih voleo da radim ali trenutno je ravna linija

wow koliko jasnije i bistrije razmišljam od kako sam na wellbutrinu 300mg

jebeni ssri nikad više

pa makar mi ovaj well prestao delovati neću se vraćati na ssri

bolje bez ad ikakvog nego sa ssri

:clapping: