Jump to content
Depresija Forum
alive

Aripiprazol (ABILIFY, ABIZOL, ARIPIPREX, ZOLPRIX, BIPODIS, TREFERO)

Recommended Posts

Jeli tko zna kada će ovaj lijek doći u Hrvatsku?

Ima li tko iskustva s njim (ukoliko živi u inozemstvu)?

Jeli tko zna kada će ovaj lijek doći u Hrvatsku?

Ima li tko iskustva s njim (ukoliko živi u inozemstvu)?

bok !

Moja frendica ga ceka u sloveniji,i ja bi ga volio piti umjesto rispolepta.Imala si psihozu, ili se ljecis od shizofrenije.

Ovo bi trebalo da je neki novi lek protiv sizofrenije, jel da?

Ne mogu se setiti, ali mislim da sam citao nesto o njemu u novinama, kad se pojavio, kako je kao mnogo uspesan?! :clapping:

Abilify je najnoviji atipiÄni antipsihotik koji se koristi u lijeÄenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja.

U kliniÄkim studijama pokazao je istu uÄinkovitost kao i olanzapin (zyprexa) i risperidon (rispolept) ali uz znatno bolji profil nuspojava (ne izaziva debljanje niti sedaciju).

www.abilify.com

Ja sam poÄela da pijem abilify proÅ¡le nedelje, za sada ne vidim nikakva ni pogorÅ¡anja ni poboljÅ¡anja. Javiću se kasnije sa kad proÄ‘e malo vremena pa ću vam reći. Jako je skup, boÄica koÅ¡ta u Italiji 130 evra.

U klini?kim studijama pokazao je istu u?inkovitost kao i olanzapin (zyprexa) i risperidon (rispolept) ali uz znatno bolji profil nuspojava (ne izaziva debljanje niti sedaciju).

Mene je Rispolept udebljao bruka. :D A neku sedaciju mi bas i ne izaziva. dddrrr5

Ja uzimam abilifly vec godinu dana. Izvrstan lijek, umiruje ,djeluje blagotvorno i ne djeluje na seksualnu zelju. Skup je ko vrag , kupujem ga u Ma]araskoj a firmi licenca istice tek za 5 godina kad ce lijek smijeti proizvoditi sve firme.

QUOTE(Flo @ 22 Oct 2008, 08:59 PM) 280656[/snapback]

Ja uzimam abilifly vec godinu dana. Izvrstan lijek, umiruje ,djeluje blagotvorno i ne djeluje na seksualnu zelju. Skup je ko vrag , kupujem ga u Ma]araskoj a firmi licenca istice tek za 5 godina kad ce lijek smijeti proizvoditi sve firme.

E daj, molim te ,reci kako to da ga možeš kupiti u Mađarskoj? Kojem doktoru odlaziš? Ja bih jako htio probati taj lijek.

Srink mi dao Abilify za pretjerane (realne i nerealne) ali PRETJERANE strahove. Nemam psihoze niti ista slicno ali ipak cu probati ovaj lijek nebi li me smirio.

Dali ga je iko pio i kakva su iskustva bila?

QUOTE(Hari @ 24 Mar 2010, 10:03 AM) 359868[/snapback]

Srink mi dao Abilify za pretjerane (realne i nerealne) ali PRETJERANE strahove. Nemam psihoze niti ista slicno ali ipak cu probati ovaj lijek nebi li me smirio.

Dali ga je iko pio i kakva su iskustva bila?

Zar je napokon došao u HR ili si ga dobio izravno od psihijatra?

Skup i delotvoran. Doduse u lecenju sizofrenije kod mene. Koristila sam ga dugo da grupom lekova. Haldol, lorazepam, mendilex i abilify. Jedno vreme flunisan, a zatim kratko eftil... na tom spisku je i bensedin.

Sada pijem abilify 0+0+1 15mg. Ne osecam ga. Nista lose. Ne koristim alkohol, sto je bitno, jer svi lekovi cak i aspirin sa alkoholom imaju psihoticno dejstvo. Kontrefekti su razliciti kod svakog. Kod mene je veca doza izazivala pospanost, ukocenost, vrtoglavicu, nervozu, nizak pritisak... mozda se neki od tih simptoma mogu pojaviti kod koriscenja nekih lekova iz navedene grupe, tako da nisam sigurna sta je od simptoma vezano za abilify. Sigurno je jedno da utice na mesecni ciklus, postaje neuredan kod nekih devojaka.

Ne koristiti bez recepta neuropsihijatra!

moj kolega na poslu ga je poceo uzimati prije par dan i kaze da mu pomaze bas za stabilizaciju raspolozenja. ne znam tacno na koliko je miligrama ali mi je rekao da ga je doktorica stavila na neku baby (malecnu) dozu.

Poceli su me "skidati" s leponexa i hoce da mi uvedu ovaj lijek. Ima li neko iskustva s ovim?

Aripiprazol: nove mogućnosti u lijeÄenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja Miro Jakovljević Puni tekst nije dostupan. Sažetak Aripiprazol, potentni antipsihotik nove generacije, s antimaniÄnim i antidepresivnim uÄinkom ovisno o dozi, bitno se razlikuje od drugih antipsihotika zbog Äega otvara nove mogućnosti u lijeÄenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja. Radi se o parcijalnom agonistu D2-dopaminskih receptora, tako da u manjim dozama pojaÄava, a u većim smanjuje aktivnost dopaminskog sustava, te o parcijalnom agonistu 5-HT1A-receptora i antagonistu 5-HT2A-receptora. Ovaj specifiÄni farmakodinamski profil aripiprazola omogućuje njegova specifiÄna terapijska kliniÄka djelovanja i odsustvo odreÄ‘enih nuspojava koje imaju drugi antipsihotici. Aripiprazol pokazuje povoljan uÄinak i na pozitive (produktivne) i na negativne (deficitarne) simptome shizofrenije, te maniÄne, ali i na depresivne simptome (u skladu s dozom), a sve to bez povećanja tjelesne težine i metaboliÄkog sindroma, produljenja QTc-intervala, ekstrapiramidalnih nuspojava i hiperprolaktinemije. TakoÄ‘er, smanjuje poriv i žudnju za uzimanjem kokaina i alkohola u bolesnika sa shizofrenijom i dualnom dijagnozom alkoholizma i kokainomanije. Dokazan je i povoljan uÄinak na kompulzivne simptome u bolesnika s opsesivno-kompulzivnim poremećajem koji se Äesto javlja u komorbiditetu sa shizofrenijom.

Da dodam antipsihotik broj 1. u Sjedinjenim Americkim Drzavama.A u pripremi farmakokompanije Ludbeck i Forest Lab je i jos potencijalno bolji Buxpriprazol...Vredi pokusati ako lekar predlaze...

Pijem Vec 2 mjeseca Abizol od 10mg,da li neko ima iskustvo sa tim lijekom?Svaki komentar po tom pitanju je dobro dosao , bilo to pozitivno ili negativno iskustvo...Hvala unapred.

Kod nas u Srbiji ga još nema još.

Čitao sam da se žale na akatiziju, nemirm.

Taj lek svakako nije za depresiju, to je antipsihotik sa malo neuobicajenim sistemom uticaja na receptore i ko zna...Mozda bas on nekome pomogne.

Prepisan mi je. Stigao je u Srbiju, pod imenom Zolprix od 5 mg, 10 mg i 30 mg.

Doza od 10 mg košta 1556 dinara.

Ja ga ne osetim uopšte, kao da ga i ne pijem.

A prepisan mi je da bi uticao na moje negativne simptome shizofrenije, prvenstveno na asocijalnost, da me uÄini komunikativnijim.

danas dobijem ovaj lijek...ne znam nista o njemu a nema ni na netu, dobio sam isto injekciju haldola...no zanima me ovaj lijek cemu sluzi ili iskustva, dijagnoza mi je ostala f20.0